دایرکت اینستاگرام امکانی است که با استفاده از آن می توانید برای دیگر کاربران این شبکه اجتماعی، پیام ارسال کنید و حتی واکنش خود را نسبت به پست ها و استوری های آنان، به صورت خصوصی ارسال کنید. علاوه بر این امکان برقراری تماس تصویری نیز از طریق دایرکت اینستاگرام وجود دارد، اما نکته قابل ذکر در استفاده از این امکان این است که ویژگی دایرکت، تنها در اینستاگرام گوشی های موبایل قابل دسترس است و در اینستاگرام وب، این امکان وجود ندارد. ما در این مطلب قصد داریم نحوه دسترسی به دایرکت اینستاگرام را در کامپیوتر های رومیزی و لپ تاپ مورد بررسی قرار دهیم.

دایرکت یا DM در اینستاگرام

دایرکت که به سادگی با عنوان DM نیز شناخته می شود، گزینه ای در اینستاگرام است که به شما این امکان را می دهد تا پیام های خصوصی را برای یک کاربر خاص اینستاگرام و یا به گروهی از کاربران اینستاگرام ارسال کنید.

نه تنها قادر به ارسال پیام در گپ های خصوصی هستید بلکه می توانید از DM نیز برای ارسال عکس و فیلم، لینک ها، مکان ها، هشتگ ها و موارد دیگر استفاده کنید.

اطلاعات بیشتر…

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ” اصطلاحات کاربردی اینستاگرام که باید بدانید ” به لینک مشخص شده مراجعه نمایید.

مراحل بررسی دایرکت در اینستاگرام با استفاده از کامپیوتر

دایرکت اینستاگرام در کامپیوتر
دایرکت اینستاگرام در کامپیوتر

امروزه تلفن های همراه به عنوان ابزاری ضروری برای ارتباطات مورد استفاده قرار می گیرد.

از آنجا که آن ها نسبتاً کوچک هستند و حمل آن ها راحت است، بنابراین راحت ترین روش را برای ما فراهم می کنند تا بتوانیم با دوستان و اطرافیان خود در ارتباط باشیم.

با به وجود آمدن تلفن های هوشمند، ارتباطات نه تنها از طریق پیام های متنی و تماس ها بلکه از طریق برنامه های رسانه های اجتماعی امکان پذیر شدند که می توانیم آن ها را به راحتی در تلفن های هوشمند خود نصب کنیم.

به عبارت ساده تلفن های هوشمند دیگر فقط به پیام های متنی و تماس ها محدود نمی شوند، آن ها اکنون تقریباً مشابه کامپیوتر های ما کار می کنند.

اگر می خواهید از طریق کامپیوتر دایرکت های خود را در اینستاگرام بررسی کنید، با ما همراه باشید تا راهکار های آن را به شما آموزش دهیم.

اگر چه می توانید از مرورگر خود برای دسترسی به اینستاگرام در کامپیوتر استفاده کنید، اما از این طریق نمی توانید به گزینه ی دایرکت در اینستاگرام دسترسی داشته باشید.

اکنون این سؤال برای شما پی خواهد آمد که چگونه می توانید از گزینه DM اینستاگرام در کامپیوتر خود استفاده کنید، در واقع این کار بسیار آسان است و تنها کافی است مراحل زیر را دنبال کنید در زیر آمده است:

استفاده از اینستاگرام در ویندوز 10

 1. برنامه اینستاگرام را برای ویندوز از Windows app store دانلود کنید.
 2. برنامه را روی کامپیوتر خود نصب و اجرا کنید.
 3. برای ارسال پیام خصوصی به شخص مورد نظر، روی نماد دایرکت کلیک کنید.
 4. برای بررسی پیام های خود روی نماد پیکان کلیک کنید و برای مشاهده پیام ها به قسمت مکالمه بروید.

دسترسی به دایرکت اینستاگرام در کامپیوتر از طریق BlueStacks

 • BlueStacks یک شبیه ساز محبوب برای برنامه اندروید در کامپیوتر است (همچنین از Macbook نیز پشتیبانی می کند) و بهتر از همه رایگان است. با استفاده از BlueStacks برنامه های اندروید می توانند روی کامپیوتر کار کنند. برای استفاده از BlueStacks نرم افزار را روی کامپیوتر یا Mac خود دانلود و نصب کنید!
 • پس از اتمام مراحل نصب روی “Finish” کلیک کنید.
 • به محض ورود به صفحه بر روی دکمه سمت راست پیکان کلیک کنید.
 • سپس از شما خواسته می شود که اعتبار نامه حساب Google خود را وارد کنید.
 • تنظیم مورد نیاز را تکمیل کرده و روی “Search” کلیک کنید.
 • در نوار جستجو اینستاگرام را تایپ کرده و به محض نمایش روی نماد برنامه کلیک کنید. این کار شما را به Play Store هدایت می کند و در آنجا می توانید برنامه اینستاگرام را پیدا کنید.
 • برنامه اینستاگرام را نصب کنید.
 • برنامه را راه اندازی کنید و در صورت درخواست از شما مشخصات اینستاگرام خود را وارد کنید.
 • سپس اینستاگرام روی کامپیوتر شما باز خواهد شد. اکنون می توانید از خدمات دایرکت اینستاگرام در کامپیوتر خود استفاده کرده و لذت ببرید.
 • برای بررسی پیام های خود روی نماد پیکان کلیک کنید و برای مشاهده پیام ها به قسمت مکالمه بروید.