اینترنت به طور خاص در تجارت، زمین بازی را مساوی کرده است. هر کسی می تواند یک تجارت آنلاین پول ساز راه اندازی کند – کسی که رایانه دارد. اما نکته اینجاست: عملاً هیچ تجربه فنی لازم نیست. امروزه ابزارهای زیادی وجود دارند که می توانید از آن ها برای ایجاد یک درآمد آنلاین بدون سرمایه اولیه استفاده کنید که کار فنی را بسیار آسان تر از گذشته می کنند.

شما همچنین می توانید در هر جایی که می خواهید زندگی کنید، برنامه خود را تنظیم کنید و بسته به سرعت یا بزرگ بودن رشد اقتصادی خود، کم یا زیاد و یا هر اندازه که می خواهید کار کنید. هیچ تجربه تجاری یا بازاریابی ای مورد نیاز نیست. این یک رسانه واقعا دموکراتیک برای کارآفرینی است.

از همه بهتر، برخلاف تجارت فیزیکی، شما به سرمایه اولیه زیادی احتیاج ندارید. در واقع، می توانید بسیاری از مشاغل اینترنتی را بدون هیچ گونه هزینه ای فعال و راه اندازی کنید زیرا بسیاری از خدمات رایگان این امکان را تسهیل می کنند. به عنوان مثال، می توانید با استفاده از وردپرس یک وب سایت یا وبلاگ به صورت رایگان راه اندازی کنید. یا می توانید از یک سایت شخص ثالث مانند ایمالز یا ترب استفاده کنید تا کالاهایی را بدون هزینه موجودی بفروشید. شما در ازای کاهش هزینه فروش خود از بستر فروش آن ها استفاده می کنید.

و این فقط شروع بسیاری از راه حل های موجود برای راه اندازی تجارت و درآمد آنلاین بدون سرمایه اولیه است. بیایید پنج راه اصلی برای شروع یک تجارت اینترنتی و کسب درآمد آنلاین با کمترین هزینه یا بدون سرمایه اولیه را در نظر بگیریم.

1.خرده فروشی یا دراپ شیپینگ

ایده اساسی در مورد تجارت دراپ شیپینگ این است که، شما به عنوان مالک تجارتی کوچک، مجبور نیستید موجودی زیادی از محصولات را نگه دارید یا تحویل مشتری های خود را انجام دهید. این باعث می شود هزینه های مالی و خطر داشتن انباری پر از وسایلی که ممکن است نفروشید و دردسر ترتیب دادن سفارشات برای ارسال به سراسر کشور یا جهان را نداشته باشید. در واقع، شما مجبور به تولید یا ذخیره کالایی نیستید.

تنها چیزی که باید روی آن تمرکز کنید بازاریابی و تبلیغات برای یافتن مشتری و فروش است. هنگامی که فروش انجام شد، بقیه کارها توسط دیگران انجام می شود. تنها هزینه شما هزینه بازاریابی و تبلیغات برای خرید مشتری جدید است.

پس از اتمام این کار، با شرکتی متخصص در خرده فروشی کار خواهید کرد. نحوه کار این چنین است:

  1. محصولات برای فروش را در وب سایت یا سیستم عامل خود لیست می کنید.
  2. هنگامی که یکی از مشتریان شما خرید می کند، محصول را از یک شرکت شخص ثالث (معمولاً یک تولید کننده یا عمده فروش) با قیمت پایین تری خریداری می کنید. این فرآیند به سادگی ارسال سفارش از طرف مشتری شماست، روندی که در واقع می تواند کاملاً خودکار باشد. (به یاد داشته باشید که در اینجا هیچ مشکلی برای خرید موجودی کالا ندارید زیرا فروش قبلاً انجام شده است).
  3. دراپ شیپینگ شما سپس محصول را برای مشتری ارسال می کند.

آسان بود، درست است؟ با خرده فروشی، می توانید طیف گسترده ای از محصولات را ارائه دهید، بنابراین هزینه های عملیاتی کسب و کار شما بسیار کم است.

نکته: همانطور که می بینید هیچ خطری از جانب شما وجود ندارد زیرا تا زمان انجام فروش واقعی حتی محصول را (با هزینه) خریداری نمی کنید!

نقاط ضعف مدل تجاری خرده فروشی چیست؟ شما باید یک دراپ شیپر معتبر پیدا کنید که بتوانید روی آن حساب کنید تا به مشتریان خود تحویل دهد. اگر سفارشی دیر انجام شود یا ارسال نشود – یا محصولی بی کیفیت باشد – شما را سرزنش می کنند، زیرا شرکت تان نماینده کالا و تجربه مشتری است.

همچنین، از آنجا که این بازار بسیار رقابتی است، حاشیه ها – یعنی تفاوت بین قیمت عمده فروشی و میزان فروش یک محصول – کمتر است، بنابراین تجارتی با حجم بالا برای درآمدزایی جدی خواهد بود. اما هنوز هم، یک گزینه راه اندازی کم هزینه یا بدون هزینه است .

یکی از راه های برجسته ماندن در رقابت خرده فروشی، برچسب گذاری خصوصی محصولات تان است. به معنای ساده این است که شما برچسب / مارک خود را روی محصولی که تولید کننده ایجاد می کند قرار دهید. به این ترتیب شما یک مارک محصول مشابه نمی فروشید و فقط در قیمت رقابت می کنید. بلکه می توانید از مارک خود استفاده کنید و با رقابت کمتری روبرو شوید . به این فکر کنید که وقتی در داروخانه به دنبال دارو هستید، نام های تجاری که با قیمت های بالاتر به فروش می رسند؛ مردم فکر می کنند با مارک های عمومی متفاوت هستند حتی اگر مواد تشکیل دهنده دقیقاً یکسان باشند. هنگام جستجوی کالا برای دارپ شیپینگ، این عوامل مهم را در نظر بگیرید.

مزایامعایب
به سرمایه اولیه بسیار کمی نیاز داردمی توانید بخاطر اشتباهات منبع ارسال کننده کالا مقصر شناخته شوید
نیازی به نگهداری موجودی کالا نیستبازار بسیار رقابتی است
می توانید بازارهای مستقر را با پایگاه های مشتری موجود استفاده کنیدبرای درآمدزایی قابل توجه باید فروش زیادی داشته باشید

2.بازاریابی وابسته

بازاریابی شرکت های وابسته تا حدودی مشابه دراپ شیپینگ است اما با برخی تفاوت های اساسی. با استفاده از این مدل تجارت الکترونیکی، شما دیگر موجودی محصولات خود را حفظ نمی کنید و دیگر نگران ارسال محصولات به مشتریان نیستید.

در واقع، یک طیف سودآور برای تجارت آنلاین خود انتخاب می کنید و سپس یک شریک وابسته پیدا می کنید که محصولات موجود در آن مکان را داشته باشد. این شرکت ها تقریباً هر محصول اطلاعات دیجیتالی (مانند کتاب های الکترونیکی، فایل های صوتی، فایل های ویدیویی) یا محصول فیزیکی که فکرش را بکنید ارائه می دهند. بسیاری از شرکت ها و مارک های معروف مانند Wal-Mart و Home Depot برنامه های وابسته خود را اجرا می کنند.

با بازاریابی وابسته، محصولات را برای فروش در وبلاگ یا وب سایت تجارت الکترونیکی خود ارائه می دهید. هر محصول دارای یک لینک منحصر به فرد است که به حساب شما یا شریک وابسته خود باز می گردد. مشتری که روی لینک کلیک می کند برای پرداخت به سبد خرید شریک تان منتقل می شود. هنگامی که آن ها خرید می کنند، آن خرید ثبت می شود و کارمزد دریافت می کنید. مبلغ کمیسیون بسته به شریک وابسته متفاوت است، اما به طور کلی 5 تا 25 درصد یا 50 درصد یا بیشتر است. همانطور که مشاهده می کنید، خطر کمی از جانب شما وجود دارد و در واقع هیچ سرمایه گذاری لازم نیست. دقیقاً مانند خرده فروشی تنها هزینه های شما بازاریابی و تبلیغات برای ایجاد ترافیک و تولید فروش است.

تفاوت اصلی بین این کار و دراپ شیپینگ این است که مدل کسب و کار حتی بیشتر فاصله دارد. همه کاری که شما باید انجام دهید این است که یک لینک برای مشتری ایجاد کنید تا کلیک کند و تاجر همه چیز را اداره کند. صورتحساب، تحقق سفارش، خدمات مشتری و غیره.

تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که به بازاریابی دست یابید تا چشم انداز خود را برای خرید (از طریق شبکه های اجتماعی، بازاریابی از طریق ایمیل، وبلاگ نویسی یا هر روشی که انتخاب می کنید) بدست آورید. اما بعد از اینکه آن ها روی پیوند وابسته کلیک کردند، دیگر از دست شما خارج است. مجبور نیستید محصولات را حمل کنید یا سوالات مربوط به خدمات مشتری را اداره کنید. و مطمئناً لازم نیست موجودی خود را حفظ کنید.

تنها کاری که باید انجام دهید تمرکز بر روش های پرداختی و رایگان برای بازاریابی تجارت آنلاین خود است.

بازاریابی وابسته واقعاً یکی از دم دستی ترین نوع مشاغل آنلاین است که می توانید شروع کنید.

مزایامعایب
کم خطر: سرمایه گذاری اولیه لازم نیستشما مسئول هدایت ترافیک وب به لینک وابسته هستید (بدون ترافیک به معنای بی پولی است)
مدل کسب و کار دستی و آسانممکن است نیاز به صرف هزینه برای تبلیغات و بازاریابی داشته باشد
درآمد آنلاین بدون سرمایه اولیه
راه های درآمد آنلاین بدون سرمایه اولیه

3. وبلاگ نویسی

اگر تخصص یا اشتیاق یا علاقه خاصی به موضوعی دارید، آماده اید که از طریق یک وبلاگ درآمد کسب کنید. می توانید سایت خود را بسازید و میزبانی خود را با هزینه کم، که معمولاً ممتاز سرور را به دلیل خدمات خوب شان توصیه می کنم، تأمین کنید، زیرا بسیاری از سایت های وبلاگ نویسی رایگان در مورد آنچه می توانید بگویید یا انجام دهید، از جمله کسب درآمد یا تبلیغات محدودیت هایی دارند.

ممکن است فکر کنید وبلاگ نویسی نوشتن است. این می تواند باشد اگر این همان کاری باشد که می خواهید انجام دهید. اما پست های وبلاگ نوشته شده فقط شروع کار است. شما می توانید عکس، فیلم و لینک به سایت های دیگر ارسال کنید، حتی می توانید اخبار و سایر مقالات را دوباره ارسال کنید … هر چیزی که باشد و تا زمانی که به محدوده شما مربوط باشد.

کلید آن ها این است که باید محتوای اصلی را که برای مخاطبان هدف تان مفید است ارسال کنید و به طور منظم پست کنید. این بهترین راه برای رتبه بندی در موتورهای جستجو و همچنین جذب مخاطب برای اقدام است.

چه نوع محتوایی باید ارائه دهید؟ هر چیزی که برای مشتری شما جذاب باشد. عناوین راهنما، لیستهای برتر، تفسیر روند موجود در سایت، مقاله های راهنمایی و ترفندها – اساساً شما باید مطالب مفیدی را ارائه دهید. ایده برای وبلاگ کم نیست.

با یک وبلاگ تجارت آنلاین به روش های مختلفی درآمد کسب می کنید.

افرادی که از وبلاگ نویسی درآمد دارند (و چگونگی انجام آن)

Google AdSense

آیا تا به حال به وب سایتی رفته اید و آگهی در آن دیده اید؟ این احتمال وجود دارد که آگهی تبلیغاتی از طریق شبکه تبلیغاتی Google باشد.

این تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک در وبلاگ شما نمایش داده می شود. هر بار که شخصی روی آگهی کلیک می کند (که قرار است در مورد موضوعی باشد که مربوط به حیطه شما است) چند تومان یا بیشتر سود می کنید. هر بار مقدار کمی، اما جمع می شود. این اتفاق فوق العاده است. فقط باید یک کد از Google دریافت کنید، آن را در وب سایت خود قرار دهید – و تبلیغات به طور خودکار در وبلاگ شما ظاهر می شوند. Google فقط تبلیغاتی را نشان می دهد که به وبلاگ شما مرتبط هستند بنابراین تجربه خوبی برای بازدیدکنندگان تان است و تعداد کلیک های شما را به حداکثر می رساند، یعنی درآمد بیشتر.

شبکه های تبلیغات وبلاگ

همچنین می توانید با شبکه های تبلیغاتی غیر از Google مانند Blogads کار کنید و تبلیغات بنر را در وبلاگ خود اجرا کنید. همانند تبلیغات Google Adsense، یک بار کد را در وب سایت خود قرار می دهید و هنگامی که بازدید کنندگان تان بر روی تبلیغات کلیک می کنند، حقوق دریافت می کنید. علاوه بر تبلیغات بنری، می توانید تبلیغات ویدئویی را نیز در سایت خود اجرا کنید.

در بسیاری از موارد می توانید از طریق شبکه های تبلیغاتی وبلاگ درآمد بیشتری کسب کنید، اما آن ها معمولاً فقط با وبلاگ هایی کار می کنند که ماهانه ده ها هزار بازدید کننده دارند یا بیشتر. برخلاف Google Ads که بدون در نظر گرفتن میزان ترافیکی که دارید می توانید بلافاصله شروع به کار کنید.

بازاریابی وابسته

این یکی را از قبل می دانید. لینک هایی را به محصولاتی که به عنوان یک شرکت وابسته تبلیغ می کنید متصل می کنید و هر بار که شخصی محصول را خریداری می کند، کارمزد دریافت می کنید. با داشتن یک وبلاگ، می توانید تبلیغات را با محتوا ادغام کنید تا احتمال فروش تان را بیشتر کند. به عنوان مثال، می توانید یک بررسی محصول – که محتوای مفیدی است – انجام دهید و سپس پیوندی برای خرید محصول تحت لینک وابسته قرار دهید.

در اینجا چند نکته موفقیت آمیز در زمینه وبلاگ نویسی آورده شده است تا مطمئن شوید افراد می توانند وبلاگ شما را پیدا کنند – و باز هم بازخواهند گشت.

باید محتوای مفید را به روشی جذاب تهیه کنید.
اگر وبلاگ شما خسته کننده باشد یا اطلاعات را در هرجای دیگر پیدا کنند، هیچ کس آن را نمی خواند. سعی کنید که شخصیت اصلی خود را در وبلاگ قرار دهید.

باید به طور منظم مطلب ارسال کنید.
مردم عطش چیزهای جدید را دارند، بنابراین مطمئن شوید که به طور مداوم مقاله، فیلم یا هر چیز دیگری قرار می دهید. این می تواند یک پست در روز یا سه بار در هفته باشد. هرچه که هست، همان برنامه را حفظ کنید. تاریخ ارسال پراکنده به معنای از دست دادن خوانندگان است.

نکته: حداقل سعی کنید هفته ای یک پست، ویدیو یا سایر اشکال جدید را هدف قرار دهید.

اصیل باشید
بله، وبلاگ شما قرار است درآمد کسب کند. اما نمی توانید مرتباً زمینه های بازاریابی ایجاد کنید. روی محتوای مفید تمرکز کنید تا خوانندگان از شما مطلع شوند و به شما اعتماد کنند. سپس آن ها به طور طبیعی بر روی تبلیغات تان کلیک می کنند و یا محصولاتی را که پیشنهاد می دهید خریداری می کنند. در این دوره از اینترنت و رسانه های اجتماعی، افراد به دنبال اصالت هستند.

همه این کارها را انجام دهید و توجه موتورهای جستجو مانند Google را به خود جلب خواهید کرد، که همیشه به دنبال قرار دادن سایت هایی با محتوای مفید در بالای نتایج جستجو هستند. منظور بازاریابی محتوا است.

در کمتر از یک ساعت می توانید یک وبلاگ راه اندازی کنید. اما برای ایجاد خواننده زمان لازم است تا پول بدست آورید و فقط درصد کمی از این افراد در نهایت محصولات شما را خریداری می کنند.

مزایامعایب
هزینه های راه اندازی بسیار کمممکن است زمان زیادی برای شروع کسب درآمد لازم باشد
طبق برنامه خودتان کار می کنیدایجاد و ارسال محتوا می تواند زمانبر باشد

4. فیلم آنلاین

یکی دیگر از راه های درآمد انلاین بدون سرمایه اولیه ساختن محتوای ویدیویی است.

آیا اخیراً ویدیوی YouTube تماشا کرده اید؟ البته که جواب بله است! این یکی از محبوب ترین وب سایت های جهان است که بیش از 2 میلیارد کاربر روزانه صدها میلیون ساعت فیلم تماشا می کنند.

برای کسب درآمد آنلاین می توانید از قابلیت دسترسی YouTube استفاده کنید. به اصطلاح نمی خواهید یک ویدیوی ویروسی ایجاد کنید، اگرچه اگر در سراسر جهان پخش شود و میلیون ها نفر آن را ببینند، این چیز خوبی است.

در عوض، یک استراتژی اثبات شده را برای به حداکثر رساندن بازدید از چندین فیلم به طور منظم دنبال می کنید. شما محتوای مفیدی ایجاد خواهید کرد – چیزی جذاب که افراد می خواهند آن را تماشا کنند و در بسیاری از حیطه های مختلف کار می کند. می تواند یک فیلم “چگونه” برای پخش یا یک ویدیوی سر صحبت با موضوعی باشد که مورد علاقه افراد در مکان شماست .

با درآمد آگهی درآمد کسب می کنید. اولین قدم شما ایجاد یک حساب YouTube و شروع به بارگذاری فیلم ها است. سپس می توانید در تنظیمات YouTube خود درآمدزایی را فعال کنید. اساساً این امر به Google امکان می دهد تبلیغات کوتاه AdSense را در فیلم های شما درج کند، که اگر فیلم در YouTube تماشا کرده اید، این موارد را مشاهده می کنید. وقتی بینندگان بر روی آن تبلیغات کلیک می کنند، حقوق دریافت می کنید.

فرصت دیگر برای کسب درآمد از طریق کانال YouTube، حمایت مالی با هزینه است. تعداد زیادی از افراد زیر را ایجاد کنید و شرکت ها از پرداخت هزینه برای تبلیغ یا ذکر محصولات و خدمات آن ها در فیلم های شما بسیار خوشحال خواهند شد.

چند نکته برای ایجاد فیلم هایی با ظاهری حرفه ای (بدون نیاز به تجهیزات حرفه ای گران قیمت):

  1. می توانید از تلفن هوشمند یا دوربین فیلمبرداری ساده خود استفاده کنید. اما مطمئن شوید که نور مناسب است تا همه چیز در فیلم شما واضح و آسان دیده شود.
  2. از واضح بودن صدا اطمینان حاصل کنید. نباید صدای تهویه مطبوع، سر و صدای ساخت و ساز و یا غیره حواس بیننده را پرت کند.
  3. از نرم افزارهای ویرایش مانند iMovie برای قرار دادن عناوین در ابتدای ویدیو و ویرایش هر نوع هک استفاده کنید.

مهمتر از همه، به یاد داشته باشید که فیلم های شما می توانند ساده باشند. فقط محتوای مفید ارائه کنید و جذاب و جالب باشد. خنده دار بودن نیز کمک می کند.

و برای افزایش دامنه دسترسی به فیلم های خود، حتماً آن ها را در صفحه فیسبوک، توییتر، وبلاگ و سایر کانال های خود ارسال کنید. به مردم اطلاع دهید که اکنون در تجارت ویدیو هستید.

علاوه بر درآمد آگهی از فیلم های YouTube، می توانید از کانال YouTube خود برای بازگشت بازدید به وب سایت خود استفاده کنید، جایی که بازدید کنندگان می توانند بررسی محصولات شما را بخوانند، بر روی تبلیغات وب سایت تان کلیک کنند یا حتی به لیست مشترکان ایمیل تان بروند – جایی که می توانید با لیست ایمیل خود چندین فروش انجام دهید.

مزایامعایب
می توانید از تلفن هوشمند یا رایانه موجود خود استفاده کنیدایجاد و ارسال فیلم می تواند زمانبر باشد
این کار را می توانید در چندین حیطه مختلف انجام دهیدممکن است مدتی طول بکشد تا شروع به کسب درآمد کنید

5. محصولات اطلاعاتی

هنگامی که شما یک تجارت اینترنتی دارید، لازم نیست در مورد فروش محصولات فیزیکی باشد. در واقع، محصولات اطلاعات دیجیتال یکی از ساده ترین و سریع ترین راه های درآمد آنلاین بدون سرمایه اولیه هستند.

هیچ راهی برای ایجاد محصولات اطلاعاتی کم نیست، اما محبوب ترین قالب ها عبارتند از:

  1. صوتی: یک کنفرانس تلفنی ضبط شده، مصاحبه، دوره یا برخی دیگر از محصولات گفتاری
  2. ویدئو: یک وبینار ضبط شده، نحوه انجام مصاحبه
  3. متن: کتاب الکترونیکی، نوعی کتابچه راهنما، راهنمای سفر

در هر یک از این دسته ها، به شرط جذاب و مفید بودن، می توانید واقعاً خلاق باشید و از هر نوع و قالب محتوایی استفاده کنید.

مهم نیست که از چه راهی این کار را انجام دهید، این درآمد منفعل است – پولی است که هنگام خواب به دست می آورید زیرا این محصولات را برای فروش در وب سایت خود قرار می دهید و مشتری می تواند آن ها را در هر ساعت از شبانه روز به طور خودکار خریداری و بارگیری کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به صورت دوره ای فروش را بررسی کنید تا ببینید چه موضوعات یا انواع محصولات بهترین فروش را دارند تا بتوانید از این محصولات بیشتر استفاده کنید.

مزایامعایب
هنگامی که محصول را وارد بازار کردید، می تواند درآمد منفعل داشته باشدایجاد یک محصول زمانبر است
راهی سریع برای کسب درآمد استدر ابتدا ممکن است لازم باشد مقداری پول سرمایه گذاری کنید
درآمد انلاین بدون سرمایه اولیه
راه های درآمد آنلاین بدون سرمایه اولیه

جمع بندی

ترفند در هر درآمد آنلاین بدون سرمایه اولیه این است که مطمئن شوید در یک بازار سودآور سودمند هستید. بنابراین حتماً روند را زیر نظر داشته باشید، لیست های پرفروش را در سایت هایی مانند ایمالز بررسی کرده و آنچه را که مردم در شبکه های اجتماعی در حال بحث و بررسی هستند، در نظر بگیرید.

مهم: یکی از مواردی که باید بخاطر بسپارید این است که لازم نیست فقط به یکی از این فرصت های تجارت الکترونیکی محدود شوید.

با یکی شروع کنید و آن را ادامه دهید. سپس در صورت امکان، جریان های درآمدی جدیدی اضافه کنید. این درآمد شما را رشد می دهد و اطمینان حاصل می کند که در صورت شروع یک تجارت به سمت عقب، چیزی برای از دست دادن ندارید.

منبع: thebalancesmb