دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود رتبه بندی جستجو تغییر کند. در مورد چرایی آن بخوانید و به همین دلیل فکر خوبی است که روی معیار های دیگر نیز تمرکز کنید. وقتی مشتری درخواست خود را تایپ می کند و می بیند که رتبه جستجوی سایت 21 ساله اش سقوط کرده است، وظیفه ی سرویس دهنده ی سئو است که ترس های او را تسکین بدهد. دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود رتبه بندی یک سایت تغییر کند و در واقع در اکثر موارد، شما به طور قطعی نمی دانید که چرا رتبه بندی تغییر کرده است. اما در بسیاری از موارد، با پایین آمدن رتبه کلمه کلیدی، می توانید فرضیات بسیار خوبی ارائه دهید. در این مقاله به دلیل نوسان رتبه بندی جستجوی کلمات کلیدی می پردازیم.

اگر دلیل نوسان رتبه بندی را نمی دانید هر روز رتبه بندی را چک نکنید!

هرکسی که سعی در کاهش وزن داشته باشد می داند که هر روز وزن خود را کم و کمتر می کند؛ اما چک کردن هر روز آن موجب ایجاد استرس می شود که این امر در پروسه کاهش وزن تأثیر منفی دارد. رتبه بندی موتور های جستجو نیز همین است. اگر رتبه بندی خود را هر روز بررسی کنید (یا همانطور که در سوال مطرح می شود، چندین بار در روز)، تصویر دقیقی از وضعیت خود مشاهده نمی کنید.

در واقع، اگر مرتباً رتبه بندی موتور جستجو برای کلمات کلیدی خود را بررسی می کنید، مستعد ابتلا به واکنش های تند و سریع هستید که ممکن است استراتژی کلی SEO شما را از بین ببرد. توصیه من این است که رتبه بندی خود را حداکثر یک بار در هفته بررسی کنید.

البته دلایلی وجود دارد که ممکن است برخی از سایت ها نیاز داشته باشند کمتر بررسی شوند. اما برای اکثر سایت ها، هفته ای یک بار ایده خوبی درباره روند کار به شما ارائه می شود و به شما این امکان را می دهد که ببینید آیا تلاش های سئو شما واقعاً مفید است یا خیر؛ و آیا استراتژی ای که برای سایت خود به کار می برید مؤثر است یا نه.

دلیل نوسان رتبه بندی جستجو در برخی از کلمات کلیدی رقابت است

هر چه یک کوئری رقابتی تر باشد، نوسان رتبه بندی سایت ها برای این سؤال بیشتر می شود و این دلیل نوسانات شدید رتبه بندی جستجو است. هنگامی که یک کوئری رقابتی است، Google معمولاً سایت های مربوط به آن کوئری را بیشتر جستجو می کند. کسانی که برای کسب رتبه برتر در این کوئری رقابت می کنند، به احتمال زیاد تغییرات مکرر در سایت های خود ایجاد می کنند.

ممکن است چیز هایی در مورد “الگوریتم های کودک” بدانید. برای بسیاری از کوئری های رقابتی، الگوریتم های کودک برای رتبه بندی سایت های مربوط به موضوع وجود دارد. وقتی این اتفاق می افتد، رتبه بندی ها خیلی بیشتر تغییر می کنند. در کوئری اصلی، به نظر می رسد که پوستر نشان می دهد نوسانات روز به روز سازگار هستند. حدس من این است که این یک الگوریتم است که در جریان است.

در نهایت، این رتبه بندی ها ثابت و سازگار تر خواهد بود و فقط به صورت دوره ای تغییر می کند. اما در حالی که به روزرسانی اتفاق می افتد، مرتب رتبه بندی تغییر می کند. بار ها و بار ها در هنگام به روزرسانی رتبه بندی، بررسی رتبه بندی مانند این است که روزانه 10 بار وزن کنید. ممکن است برای شما جالب باشد، اما به شما هیچ نشانه ای از میزان واقعی کاهش وزن (یا افزایش) نمی دهد. پس این کاملا عاقلانه است که صبور تر باشید و طبق استراتژی وب سایت خود پیش بروید.

رتبه بندی نتیجه نیست

SERP ای که می بینید لزوما SERP ای نیست که می بینم. فردی را می شناسم که دوست داشت خودش گوگل را تجربه کند. او دوست داشت بعد از اینکه مانند گوگل فکر کرد با من تماس بگیرد و به من گفت که چه چیز هایی دید، به خصوص اگر رتبه ای پایین بیاید.

اما نکته جالب این بود که، بیشتر اوقات آنچه او می دید با آنچه من می دیدم متفاوت بود. او یک وکیل بود، من یک متخصص سئو. ما عادت و جغرافیای مختلفی داشتیم و موضوعی که وی به عنوان کوئری سرچ می کرد یکی از مباحث رقابتی کره زمین بود.

من حرف او را خیلی جدی نگرفتم و اهمیتی ندادم، فقط به این دلیل که او پول زیادی به من پرداخت کرد دلیل نمی شد هر چیز غلطی را که می گوید تأیید کنم. برای من اهمیتی نداشت که او چه چیزی دیده است، زیرا می دانستم چیزی که چشم انداز او هنگام جستجوی یک کوئری مشاهده می کند، درست نیست. در پایان، رتبه بندی فقط شاخص موفقیت است. رتبه های برتر به خودی خود موفق نیستند.

موفقیت از فروش، هدایت، ثبت نام از طریق ایمیل یا سایر معیار ها هستند که باعث موفقیت واقعی می شوند. این ها معیار هایی هستند که شما باید روزانه آن ها را ردیابی کنید. رتبه بندی نیست. اگر موفقیت کلی خود را به جای رتبه بندی جست و جو قضاوت کنید، هم خوشحال تر و هم موفق تر خواهید بود. همچنین ممکن است بخواهید مقداری راهکار برای بهبود رتبه بندی سایت خود بدانید.

سخن آخر

در این مقاله دلیل نوسان رتبه بندی جست و جو را بررسی کردیم، در هر صورت اگر احساس می کنید به کمی کمک در زمینه سئوی سایت خود نیاز دارید و قصد شما تنها بالا آمدن در رتبه های برتر جستجو نیست، بلکه موفقیت است، با ما همراه باشید. متخصصان ممتاز سئو خوش حال می شوند که شما را در این راه همراهی کنند و با سئوی درست موجب موفقیت شما شوند. پس فرصت را از دست ندهید و همین حالا با متخصصان ما تماس بگیرید!