روزگاری گیمرها تلاش می کردند در دنیای واقعی جای بگیرند. اما اکنون کلیشه های قدیمی از بین رفته اند، از زنان مسن تا ورزشکاران، بچه ها گرفته تا حسابداران، همه اکنون از بازی لذت می برند. در این مقاله رازهای بازاریابی در صنعت بازی را برای شما بیان می کنیم.

دنیای ما به سرعت در حال تبدیل شدن به بهشت ​​گیمر ها است، چه با هوش مصنوعی (AI)، واقعیت افزوده (AR) و رشد بازاریابی موبایل. Tech Jury تخمین می زند که صنعت بازی سازی در سال 2021 180 میلیارد دلار ارزش خواهد داشت. سال هاست که صنعت بازی یک چالش مبهم است که بسیاری از بازاریابان نتوانسته اند آنرا شکست دهند. بازاریابی در صنعت بازی به طور سنتی یک سرمایه گذاری غیرقابل پیش بینی و ناامید کننده بوده است.

در مقاله ای دیگر در ممتاز سئو در مورد تفاوت بازاریابی دیجیتال با بازاریابی سنتی مطالبی را خواهید خواند.

سؤال بزرگ بازاریابان این است: چگونه می توانید به این موضوع ضربه بزنید و برند شخصی خود را در صنعت بازی های رقابتی uber به دید حداکثر برسانید؟ همانطور که به زودی خواهید دید، جواب مربوط به اینفلوئنسر بازی است.

بازاریابی مدرن در صنعت بازی
بازاریابی مدرن در صنعت بازی

5 راه برای استفاده از بازاریابی مدرن در صنعت بازی

براساس گفته های نیلسن، 64٪ آمریکایی ها در سن 13 سالگی بازی های ویدیویی انجام می دهند. حتی اگر جریان اصلی از بین نرود، بسیاری از بازاریابان ارتباط با مردم را سخت می دانند. اما آنقدرها که فکر می کنید پیچیده نیست. به جای اینکه به دنبال راه های جدیدی برای درگیر کردن افراد باشید، فقط باید آنچه را که ما در مورد بازاریابی مدرن می دانیم، به کار گیرید.

با نگاهی به پنج دلیل مهم برای رشد صنعت بازی، می توان موازی با رشد بازاریابی دیجیتال به عنوان یک کل آن را مشاهده کرد. وقتی این ارتباط را درک کردید، بسیار آسان تر می توانید به پتانسیل صنعت بازی ضربه بزنید.

1. دنیا دیوانه موبایل است

فقط این آمار را در نظر بگیرید:

  • بازی های موبایل 51٪ از کل درآمد جهانی از صنعت بازی را به خود اختصاص می دهد.
  • درآمد صنعت بازی موبایل از تولید ناخالص داخلی کاستاریکا بیشتر است.
  • گیمرهای آمریکایی 18 تا 35 ساله هر روز 48 دقیقه بازی می کنند.

این یک بازار گسترده و درگیر هدف قرار دادن شرکت ها است. با همکاری با یک اینقلوئنسر بازی که به مارک و محصولات شما مربوط است، می توانید به سرعت آگاهی از برند ایجاد کرده و منجر به تقویت آن شوید.

مثال عالی بازی Brawl Stars است. سازندگان با 10 اینفلوئنسر برای تبلیغ پیش نمایش بازی، موفق شدند تا پس از اعلام تاریخ انتشار، 5 میلیون ثبت نام کننده داشته باشند. از آن زمان، این بازی تحت تأثیر بسیاری از تأثیر گذاران دیگر قرار گرفته است و اکنون پربازدیدترین بازی موبایل در YouTube است.

2. زنان در حال پیشرفت در این زمینه هستند

در جایی که ممکن است گیمر یک پسر بچه معمولی در زیرزمین باشد، اکنون به همان اندازه احتمال دارد که یک زن مسن باشد. امروزه 45٪ از گیمرها زن و دختر هستند. در حقیقت، مشتاق ترین گیمرهای موبایل زنان میانسال هستند.

در حالی که بسیاری از گیمرهای مرد به سمت بازی های نبرد و مسابقات اتومبیل رانی گرایش پیدا می کنند، شرکت هایی که خود را با منافع زنان هماهنگ می کنند ممکن است مشارکت هایی پیدا کنند که با مخاطبان متنوع تری همراه باشد.

مدل بازاریابی در صنعت بازی
مدل بازاریابی در صنعت بازی

3. محتوای ویدیویی King است

ظهور بازاریابی ویدیویی با رشد صنعت بازی به صورت دستی صورت می گیرد. محتوای ویدئویی جذابیت بیشتری پیدا می کند و مصرف کنندگان بیشتری را تحت تأثیر قرار می دهد. بررسی های Smart Insights ادعا می کند که محتوای ویدیویی 78 درصد کل ترافیک داده ها در جهان را در سال 2019 را تشکیل می دهد.

در مورد تأثیر فیلم در صنعت بازی، ما فقط باید به YouTube نگاه کنیم، جایی که ده کانال برتر شش مورد مربوط به بازی است.

4. برای رایانش ابری تنها محدودیت آسمان است

وقتی آمازون در سال 2014 Twitch را با 970 میلیون دلار، به دست آورد و بسیاری از این افراد تعجب كردند كه چگونه این پلتفرم بازی در برنامه های جف بزوس برای سلطه بر جهان قرار می گیرد. از آنجایی که بازار رایانش ابری پررونق است، پاسخ روشن شد.

برای یک اینفلوئنسر در بازی، پخش مستقیم محتوای زنده بخش مهمی از کار است. به همین ترتیب، رشد مستمر خدمات ابری، راه را برای بسیاری از مشارکت ها و تبلیغات سودآور در سال های آینده هموار خواهد کرد.

5- یکپارچگی برند الهام بخش است

هر شرکتی آگاهی بیشتری از برند دارد. اگر بتوانید در طول مبارزات انتخاباتی خود باعث ایجاد آگاهی از یک دلیل خوب شوید، مارک شما به سرعت شهرتی را به دست می آورد که مردم به سمت آن گرایش پیدا می کنند. این دید برای ایجاد اعتماد به مشتریان بالقوه است.