اگرچه  پینترست اغلب به عنوان پلتفرم اصلی برای پین کردن دستور العمل ها و ایده های دکوراسیون منزل در نظر گرفته می شود، اما همچنین یک ابزار بازاریابی دیجیتال قدرتمند است. بیش از 416 میلیون نفر ماهانه از پینترست بازدید می کنند تا ایده های مورد علاقه خود را بررسی و طبقه بندی کنند. گرچه ممکن است فکر کنید Pinterest در خانواده رسانه های اجتماعی است، اما همچنین یک موتور جستجوی قدرتمند هم است.

پینترست  به منبع اصلی درآمد اجتماعی بسیاری از شرکت ها، به ویژه تجارت الکترونیک تبدیل شده است. خیالتان راحت باشد که برای گسترش نفوذ شبکه خود و تبدیل طرفداران به مشتری از این پلتفرم بهره می گیرید. پینترست اخیراً از مبتدیان نظرسنجی کرده است تا نحوه استفاده آنها از این سایت را برای خرید بیاموزد. نتایج نشان می دهد Pinterest بر آنچه مردم می خرند، مارک هایی که انتخاب می کنند و میزان هزینه آنها تأثیر می گذارد.

آمار قابل توجه شامل موارد زیر است:

  • 72٪ می گویند در پینترست وقتی به دنبال چیزی نیستند به آنها الهام می دهد تا خرید کنند.
  • 70٪ محصولات جدید را در Pinterest کشف می کنند.
  • 90٪ می گویند Pinterest به آنها کمک می کند تا تصمیم بگیرند چه بخرند.
  • 78٪ می گویند دیدن محتوای مارک ها در Pinterest مفید است.
  • 66٪ پس از دیدن نام های تجاری، چیزی خریداری می کنند.
  • 59٪ از Pinterest برای یافتن اطلاعات بیشتر در مورد خریدهای خود استفاده می کنند.

با در نظر گرفتن این آمار، بیایید به چگونگی جستجو افراد در Pinterest، نحوه کار الگوریتم جستجوی Pinterest و نحوه استفاده از سئو پینترست بپردازیم.

الگوریتم جستجوی Pinterest چگونه کار می کند؟

بیایید به اصول بازگردیم. به عنوان یک کاربر Pinterest، می توانید هر تصویری را که به صورت آنلاین پیدا می کنید ذخیره یا “پین” کنید. با ایجاد تابلوهای مختلف و دسته بندی مجموعه های خود، می توانید موضوعات موردعلاقه خود را گردآوری کنید. اکثر تصاویر، وقتی پین می شوند، به وب سایت های اصلی که از آن هستند لینک داده می شوند.

بگویید که به دنبال یک دستور پیتزا جدید هستید. به راحتی می توانید آن عبارت را در Pinterest جستجو کنید و بسیاری از تصاویر و گزینه های دستور پیتزا را مرتب کنید. هنگامی که مورد دلخواه خود را انتخاب کردید، می توانید آن را در صفحه خود ذخیره کرده و فالور های شما می توانند آن را مشاهده کنند.

جست وجو پیتزا در پینترس

چگونه Pinterest می داند هنگام جستجوی چیزی باید چه محتوایی را ارائه دهد؟

چهار عامل اصلی وجود دارد که بر نتایج جستجو تأثیر می گذارد:

  1. کیفیت دامنه
  2. کیفیت پین
  3. کیفیت پینر
  4. ارتباط موضوع

هر یک از اینها به چه معناست؟ کیفیت دامنه به آنچه Pinterest از کیفیت وب سایت شما می داند اشاره دارد. پینترست می داند که چند مورد از سایت شما پین شده اند. مطمئن شوید که به طور مرتب پین می شوید، پین های غنی را در حساب خود فعال می کنید و محتوایی با کیفیت بالا ایجاد می کنید که تعامل ایجاد می کند.

پینترست کیفیت پین را با توجه به تازگی، محبوبیت و میزان تعامل با آن تعیین می کند. Pinterest تمام موارد پین شما را ردیابی می کند. به عنوان مثال، اگر یک پین روی تخته شما باشد و شخص دیگری آن را به اشتراک بگذارد، Pinterest میزان جذابیت را از هر نمونه از پین اندازه گیری می کند. با ایجاد گرافیک فریبنده و تحریک محتوایی که افراد می خواهند به اشتراک بگذارند، کیفیت پین را بهبود ببخشید.

Pinterest میزان فعالیت شما را ارزیابی می کند و اینکه آیا محتوای شما برای ارزیابی کیفیت کلی شما به عنوان یک تولید کننده محتوا و ارائه دهنده، به خوبی دریافت شده است را بررسی می کند. با فعال بودن، به اشتراک گذاری مطالب پرطرفدار، افزایش ذخیره ها و تعامل با دنبال کنندگان، کیفیت پروفایل خود را ارتقا دهید. ارتباط موضوع به کلمات کلیدی اشاره دارد. کلمات کلیدی مشابه نحوه عملکرد Google، بر آنچه در جستجوی Pinterest ظاهر می شود تأثیر می گذارند.

Pinterest به عنوان یک موتور جستجو

شما از موتور جستجوی Pinterest برای هدایت بازدید به وب سایت خود استفاده می کنید. Pinterest برای افزایش هدف گذاری در سال 2017 اولین نمودار Taste را ارائه داد. حال متوجه شدید که بیشتر از همیشه برای دیده شدن در پینترست به سئو نیاز دارید.

نمودار Pinterest Taste  با درک سلیقه، ترجیحات و علایق در حال تکامل افراد، میلیون ها نفر را در Pinterest به صدها میلیارد ایده تازه متصل می کند که برای آنها مناسب است. این روش ماست  برای اینکه ایده های ایده آل برای هر Pinner را ارائه دهیم. این به آنها کمک می کند تا در مراحل مختلف برنامه ریزی زندگی خود ایده های تازه ای برای دوست داشتن پیدا کنند.

Pinterest سال ها صرف اصلاح درک خود از رفتار کاربر و تبدیل آن به یک منبع قابل اجرا برای مشاغل کرد. ما اغلب در مورد Pinterest مانند دستگاه نمایه سازی انسانی صحبت می کنیم. Google کرالرها را که می توانند بروند و مطالب به اشتراک گذاشته شده را سازمان دهی کنند و این الگوریتم های شگفت انگیز را ساخته است. اما ما به مردم ابزاری می دهیم که به آنها اجازه می دهد به گونه ای سازماندهی کنند که برای آنها منطقی باشد و با این کار به گونه ای مطالب سازمان می یابند که برای افراد دیگر منطقی باشد.

متخصصان پینترس

چگونه ؟

شما باید به Pinterest نشان دهید که پین ​​های شما مربوط به عباراتی است که کاربران جستجو می کنند. مرتبط بودن به این معنی است که پین شما چقدر با علایق مخاطب، سابقه جستجوی اخیر و جستجوهای مجزا مطابقت دارد.

تیم مهندسی Pinterest نمای کلی از نحوه استخراج و اختصاص کلمات کلیدی به پین کردن تصاویر را به اشتراک گذاشتند. Pinterest کلمات کلیدی پین را به  عنوان “حاشیه نویسی” ارائه می دهد که طول آنها بین یک تا شش کلمه است. سپس آنها ارتباط پین شما با این کلمات کلیدی را با نمره اطمینان براساس کیفیت اطلاعات استخراج شده (کلمات کلیدی مبتنی بر متن دارای امتیاز بالاتری هستند) و چند بار ظاهر شدن آن کلمه کلیدی ارزیابی می کنند.

بن سیبرمن
مقایسه ماشین ها در پینترس

در این نمودار این دو مازراتی بیشتر از هوندا شبیه یکدیگر هستند. این در نمرات تشابه کسینوس منعکس شده است. این هم نمونه ای از سئو پینترست است.

چگونه صفحه های Pinterest خود را بهینه کنیم

تابلوهای Pinterest را از نظر استراتژیک درست ایجاد کرده و محتوای مربوطه را پین کرده و دوباره تکرار کنید تا حضوری پررنگ ایجاد کند. این کار به سئو پینترست شما کمک می کند.

چگونه Pinterest می داند کدام خودروها را با یکدیگر مقایسه کند؟ توسط کلمات کلیدی شما باید کلمات کلیدی را در نام صفحه، توضیحات صفحه و در توضیحات هر عکسی که سنجاق می کنید قرار دهید. این به Pinterest می گوید که چگونه پین ​​ها و مطالب شما را دسته بندی کند. برای بهینه سازی محتوای خود، با تحقیق درباره کلمات کلیدی شروع کنید. اصطلاحاتی را که با مخاطبان و صنعت شما ارتباط دارند در Pinterest جستجو کنید.

همانطور که تایپ می کنید، Pinterest به صورت خودکار اصطلاحات مختلفی را برای کمک به شما در محدود کردن جستجو ارائه می دهد. این اصطلاحات را یادداشت کنید. در واقع این کلمات کلیدی در سئو پینترست بی اندازه با اهمیت هستند.

آنها را به شرح پین، عنوان صفحه، متن تصویر و نمایه های خود اضافه کنید. شما همچنین باید هشتگ های مربوطه را با عبارات مربوطه ادغام کنید.

به عنوان مثال، CaféPress دارای تابلوهای Pinterest برای بخشهای مختلف محصول است. با کلیک بر روی ماسک های برجسته پین ​​برای کودکان، شرح کاملی شامل انواع مختلف کلمات کلیدی مرتبط نشان داده شده است.

آگهی فروش ماسک کودکان در پینترس

توجه داشته باشید که آنها ” ماسک صورت کودکان ” را هم در عنوان و هم در توضیحات ادغام کرده اند. آنها شامل صفتهای گوناگونی هستند که افراد ممکن است هنگام جستجوی ماسک از آنها استفاده کنند: قابل استفاده مجدد، قابل شستشو و راحتی.

این تصویر برای بچه ها نیز جذاب است. کافه پرس با استفاده از تصاویر پین موثر و بهینه سازی طرح های پین با ظاهر و احساس ثابت در تمام پین های صفحه شما، محتوای آنها را مطابق با نحوه جستجو افراد در Pinterest تنظیم کرد.

Pinterest برای تجارت الکترونیکی

Pinterest با سهولت در جستجوی محصولات، تجربه خرید آنلاین را ساده می کند. اگر هدف شما فروش در Pinterest است، یک حساب کاربری Pinterest راه اندازی کنید که دارای مجموعه ای از پشتیبانی شخصی، استراتژی های خلاقانه و راهنمایی های تبلیغاتی است. یک حساب تجاری همچنین امکان تجزیه و تحلیل و تبلیغات را برای شما فراهم می کند. با افزودن محتوای بیشتر به حساب خود، می توانید اطلاعات مربوط به بازدیدها و مشارکت را جمع آوری کنید.

بهینه سازی وب سایت شما برای کاربران Pinterest بسیار مهم است. افرادی را در نظر بگیرید که ممکن است بخواهند مواردی را از سایت شما به صفحه خود بچسبانند.

برای افزودن برچسب Pinterest به وب سایت خود، پیگیری تبدیل ها را شروع کنید.

همچنین، دکمه های اشتراک گذاری را به صفحات محصول خود اضافه کنید. این بازدیدکنندگان را ترغیب می کند تا شما را در Pinterest دنبال کنند و محصولات شما را با شبکه های خود به اشتراک بگذارند.

Sellbrite اشاره می کند که Forever 21، یک برند لباس زنانه، کار بسیار خوبی در این زمینه انجام می دهد.

تبلیغ لباس زنانه در پینترس

با کلیک بر روی دکمه اشتراک گذاری بازدیدکنندگان به Pinterest می روند. در آنجا، آنها می توانند محصولی را که دوست دارند سنجاق کنند.

این می تواند تعامل در وب سایت شما را تشویق کند و مشتریان شما را در سراسر فضای دیجیتال با مارک شما درگیر کند. بعلاوه، هنگامی که برچسب Pinterest را در محل خود دارید، می توانید از داده ها برای ایجاد کمپین های تبلیغاتی هدفمند استفاده کنید.

راهنمای بازاریابی Ultimate Pinterest توضیحات بیشتر و مطالعات موردی را ارائه می دهد. این ابزار به انواع ابزارها، تنظیمات، دسته ها و عناصر دیگری تبدیل می شود که می توانند رویکرد شما را درمورد سئو پینترست ایجاد یا از بین ببرند.

در کدام قالب تبلیغات Pinterest باید کاوش کنید؟

پینترست گزینه های متنوعی برای تبلیغات برای هر هدف ارائه می دهد.

• استاندارد: تصویر عمودی یا مربع

• فیلم

• خرید: پین های قابل خرید به کاربران امکان خرید فوری را می دهند

• چرخ فلک: کاربران می توانند چندین تصویر را با یک پین ببینند

• مجموعه ها: عکس های سبک زندگی را با تصاویر محصول در این قالب تبلیغات مخلوط کنید

نوع آگهی را انتخاب کنید که بیشتر از همه برای برند شما منطقی باشد. به عنوان مثال، اگر محصولی دیداری محور دارید، ممکن است یک تبلیغ ویدیویی یا چرخ فلکی بهترین گزینه باشد. اگر شرکت شما خدمات یا تجربه ای ارائه می دهد، مجموعه ها مناسب تر هستند.

کاربر Pinterest، جس باهر، تابلوی Pinterest را از نمونه تبلیغات Pinterest تهیه کرده است. این هیئت مدیره دارای تعداد زیادی مشاغل و انواع تبلیغات است. یکی از داستان های موفقیت Pinterest ، BlendJet است که 2 برابر فروش بهتر داشته است. این شرکت برای یک کمپین بصری که قابلیت حمل، قابلیت استفاده و طراحی ترکیبی را برجسته می کند، به Pinterest مراجعه کرد و در نتیجه فروش آن را دو برابر کرد.

تبلیغات ویدئویی مانند دموی محصول عمل می کنند و نحوه کارکرد مخلوط کن را نشان می دهند. در همین حال، تبلیغات استاندارد سناریوهای استفاده از BlendJet One را از داخل اتومبیل تا مسیر دنباله نشان می داد.

نتیجه

اگرچه سئو پینترست در ابتدا ترسناک به نظر می رسد، اما هنگامی که این کار را شروع کردید، ساده است که ادامه دهید. اگر به دنبال یک روش اثبات شده برای آگاهی از برند و همچنین ترافیک وب سایت هستید، Pinterest ارزش کاوش را دارد. پس اگر این موتور جست و جوی قوی را انتخاب کردید همواره به دنبال سئو پینترست باشید.

به یاد داشته باشید، بیش از 400 میلیون نفر ماهانه از Pinterest بازدید می کنند، و 90٪ از آن کاربران تصمیم به خرید از طریق این سیستم می گیرند.