بهینه سازی و سئو سایت و صفحات وب برای جستجو بدون نگرانی های اضافی و سایر چالش های صنعت مالی به اندازه کافی پیچیده است. حاکمیت دیجیتال، حفظ حریم خصوصی مصرف کننده و جلب اعتماد، داشتن دقت در بخش اطلاعات و سرعت نوآوری در این بخش از جمله دغدغه های مداوم برند های مالی است. چه در زمینه بیمه کار کنید چه بانکداری، مدیریت مالی، وام مسکن یا جنبه‌های دیگری از خدمات مالی، برخی مسائل اضافی وجود دارد که باید در استراتژی سئوی خود آن ها را به کار ببرید (در کنار بهترین روش‌های عمومی SEO).

در این مقاله، ما نگاهی به برخی از ترند های کلیدی خواهیم داشت که رهبران بازاریابی و سئو باید در ماه ها و سال های آینده به آن توجه داشته باشند. همچنین نکات اثبات‌شده‌ای را در سراسر جهان بررسی خواهیم کرد که به بهبود کارایی تلاش‌های خود برای رتبه‌بندی بالاتر در جستجو، تبدیل جستجوگران بیشتر به مشتریان و محافظت از نام تجاری خود و در عین حال افزایش دید آنلاین شما در جستجو کمک می‌کند.

1. تحول دیجیتال و تکامل نیاز های مشتری

حتی قبل از شروع همه‌گیری کرونا، گزارش Adobe 2021 Digital Trends نشان می‌دهد که 54 درصد از شرکت‌های خدمات مالی و بیمه مورد بررسی قرار گرفته و رشد غیر عادی بازدیدکنندگان دیجیتال/موبایل را در شش ماه اول سال 2021 گزارش کرده‌اند.

این آمار، اهمیت سئو و بهینه سازی وب سایت های خدمات مالی را برای کاربران موبایل خاطر نشان می کند. سپس COVID-19 همه چیز را تغییر داد. این تغییرات شامل نیاز های اطلاعاتی مشتریان و روش‌های رسیدگی به قرار ملاقات‌ها، مشاوره‌ها، تراکنش‌ها و قرارداد ها می شد که تقریباً یک شبه تغییر کرد زیرا بسیاری از مردم جهان در قرنطینه قرار گرفتند.

به طور مثال قبل از شروع بیماری کرونا، ارزهای دیجیتال شروع به گسترده شدن کرده بودند اما با فراگیر شدن این بیماری بسیاری از بیزینس ها خدمات مالی خود را در قالب معامله ارزهای دیجیتال ارائه دادند که سرعت گسترش این ارز ها را چندین برابر کرد.

نظرسنجی ادوبی همچنین نشان داد که 61 درصد از بانک‌ها معتقدند سیستم‌های قدیمی چالش بزرگی هستند که سازمان‌های بازاریابی و تجربه مشتری آن ها را عقب نگه می‌دارد (به دنبال آن مشکلات گردش کار برای 44 درصد و فقدان مهارت‌ها/قابلیت‌های دیجیتال برای 42 درصد از مردم).

آمار سئو سایت های مالی

به لطف بهینه سازی و رعایت اصول سئو در وب سایت مالی fintech هزینه‌های عملیاتی این برند حدود 70% نسبت به رقبای خود کاهش یافت.

برند های مالی که به بهترین نحو می توانند انتظارات و نیاز های اطلاعاتی فزاینده مشتریان را برآورده کنند، وب سایت آن ها بهترین موقعیت را برای موفقیت در جستجو و سئو دارند. برند های مالی نه تنها باید بهترین تجربیات را ایجاد کنند، بلکه می توانند به موتور های جستجو نشان دهند که بهترین پاسخ را به سؤالات مرتبط ارائه می دهند.

نکات بهینه سازی

اکنون که مشل را شناسایی کردیم به بررسی نکات بهبود این مشکل می پردازیم.

استفاده از افزونه نشانه گذاری اسکیما برای تمام صفحات

رایج ترین انواع اسکیما مقالات، آبجکت های تصویری و پرسش های متداول هستند. اگرچه این اسکیما ها مختص بانکداری نیستند، اما به موتور های جستجو مانند گوگل کمک می کنند تا محتوای شما را بهتر درک کنند.

شناسایی دقیق رقبا

این بخش ممکن است آن چیزی نباشد که شما فکر می کنید. علاوه بر رقبای مستقیم در فضای کاری خود، ممکن است با نشریات و رسانه‌های صنعتی، نهاد های نظارتی و سایر منابع اطلاعاتی، مشاغل محلی، کانال‌های یوتیوب، پادکست‌ها و موارد دیگر برای به اشتراک گذاشتن صدای برند خود در SERP گوگل رقابت کنید.

تجزیه تحلیل تجربه مشتریان

رسانه های مصرف کننده محور و تجارب تجارت الکترونیک تا جایی که مصرف کنندگان از شخصی سازی محتوا انتظار دارند، سطح خدمات خود را ارتقا داده اند. آن‌ها اکنون انتظار دارند که فناوری‌های جدید را اولویت‌ قرار دهند و تجربه کاربران را بر اساس آن تنظیم کنند.

2. رشد فرصت های حضور در SERP های برتر

از آنجایی که گوگل تلاش می کند تا هدف جستجوگران را بهتر درک کند و پاسخ های بهتری به پرس و جوهای پیچیده تر ارائه دهد، ما شاهد تمایزی بیشتر از همیشه در صفحات نتایج موتور های جستجو (SERP) هستیم. فناوری جدید Multitask Unified Model گوگل یا MUM در حال حاضر در حال بازی در این موتور جستجو است.

MUM به گوگل امکان می‌دهد محتوا را در زبان‌ها، قالب‌ها و انواع مختلف محتوا بهتر درک کند. اکنون، ما شاهد آزمایش انواع نتایج جدید هستیم، مانند این کادر تکمیل خودکار پیشرفته ای که بسته به آنچه که گوگل قصد جستجوگر را درک می‌کند، ابعاد بیشتری به نتایج می‌افزاید.

رشد فرصت های حضور در SERP های برتر برای سئو سایت مالی

بهینه سازی برای قطعه های ویژه بهترین روش سئو سایت است که می تواند فرصت های مالی ارزشمندی را برای گسترش حضور شما در جستجو ارائه دهد. ساختاردهی و علامت‌گذاری محتوا به روش‌های خاص به عنوان مثال، به‌عنوان یک فهرست شماره‌دار یا گلوله‌دار، یا جدول می‌تواند به Google کمک کند تا بفهمد چه زمانی صفحه وب شما ممکن است کاندیدای مناسبی برای یک قطعه برجسته باشد.

تحقیقات انجام شده توسط BrightEdge (افشای: شرکت من) نشان می‌دهد که SERPها برای درخواست‌های خدمات مالی، بسته به نوع پرس‌وجو، حاوی عناصر فهرست‌بندی جهانی متنوعی هستند. ما دیده‌ایم که قیف‌های بالاتر، جستار های «I-Want-To-Know» مانند [بهترین برنامه‌های سرمایه‌گذاری] و [نحوه سرمایه‌گذاری]، جعبه‌های پاسخ‌ سریع و لیست های کشویی People Also Ask را برای مثال بازمی‌گردانند.

درک اینکه کدام ویژگی های SERP بر اساس کلمه کلیدی و هدف جستجو در دسترس هستند برای این استراتژی ضروری است. گنجاندن تصاویر و ویدیوهای اصلی و با کیفیت بالا در محتوای صفحه وب به شما فرصت های بیشتری برای ظاهر شدن در نتایج غنی می دهد.

و در نتایج جستجوی محلی (بسته نقشه)، شاهد افزودن ویژگی‌های جدید سئو برای بخش‌های مختلف سایت خدمات مالی در سراسر همه‌گیری کرونا بودیم. اینکه کدام ویژگی‌های پروفایل کسب‌وکار گوگل برای فهرست شما در دسترس است به دسته اصلی آن بستگی دارد.

نکات بهینه سازی

اکنون به بررسی نکات مرتبط با بهینه سازی این مشکل خواهیم پرداخت.

جستجوی SERP ها برای با ارزش ترین کلمات کلیدی

به دنبال فرصت هایی برای پیشی گرفتن از رقبا در ویژگی های منحصر به فرد SERP یا با اولین حرکت در جایی باشید که فرصت هایی برای نتایج غنی تر وجود دارد.

تمرکز بر روی ارتباط و زمینه موضوعی هنگام ایجاد و بهینه سازی محتوا

برخلاف اطمینان از اینکه از کلمه کلیدی چندین بار در یک صفحه استفاده می کنید. از 1000 عبارت برتر در زمینه سایت های مالی، تحقیقات ما نشان داده است که صفحاتی که رتبه 1 را دارند به طور متوسط فقط یک بار از آن کلمه کلیدی برتر در مقاله سئو شده خود استفاده می کنند. زمینه برای بانکداری مهم تر از چگالی کلمه کلیدی است.

در نظر گرفتن طول محتوای جدید

در حالی که می دانیم تعداد کلمات یک عامل رتبه بندی نیست، تحقیقات ما نشان داده است که میانگین تعداد کلمات برای صفحات در سه موقعیت برتر در بین 1000 عبارت بانکی برتر 1240 کلمه است.

در حالی که این نباید یک قانون سفت و سخت در نظر گرفته شود، ما شاهد هستیم که محتوای جامع تر به رتبه های بالاتر در این بخش دست می یابد.

3. اهمیت اعتماد مصرف کننده و دقت اطلاعات در سئو

اهمیت اعتماد مصرف کننده و دقت اطلاعات در سئو سایت مالی

COVID-19 با خود یک انتقال گسترده به پلتفرم های آنلاین و متأسفانه هجوم کاربران همراه با اطلاعات نادرست، حملات سایبری و کلاهبرداری را به همراه داشت. با افزایش نگرانی‌های مالی مصرف‌کنندگان، بازیگران بد برای سرمایه‌گذاری روی افزایش جستجوهای آنلاین و بهبود سئو سایت خود و جستجوی وام‌های روزمزد، کمک‌های بلاعوض، مشاغل و سایر کمک‌ها تلاش کردند.

در تلاش برای ارائه بهترین پاسخ برای هر پرسش، گوگل دست خود را پر کرده است که به صورت الگوریتمی نتایجی را که دارای پتانسیل منفی برای جستجوگران هستند، حذف کرده است. سایت‌های مالی در دسته‌ای قرار می‌گیرند که گوگل آن را «پول یا زندگی شما» (YMYL) می‌نامد، که در آن وب‌سایت‌ها از استاندارد بالاتری برخوردار هستند.

مفهومی به نام E-A-T گوگل یا همان تخصص، اقتدار و اعتماد به شدت در رتبه‌بندی سایت YMYL نقش دارد، زیرا گوگل قصد دارد بالاترین کیفیت پاسخ‌ها را در رتبه‌بندی‌های خود نشان دهد.

گوگل توصیه می کند که افرادی که در دسته YMYL قرار دارند محتوای شما را خود ارزیابی کنند و بپرسند: “آیا برای مسائل مربوط به پول یا زندگی خود احساس راحتی می کنید که به این محتوا اعتماد کنید؟”

نتیجه گیری

پیروی از بهترین شیوه های بهیود سئو سایت در گوگل و همگامی با تغییرات الگوریتمی برای سئو در بخش خدمات مالی ضروری است. همچنین به همان اندازه مهم است که اطمینان حاصل شود که بازاریابان از بینش‌های بازار برای پیش بردن کار خود در گرایش‌های دسته‌بندی و مصرف‌کننده استفاده می‌کنند و به‌طور خودکار برای اصلاح سریع محتوای سایت برای مطابقت با جستجو، این مسئله اهمیت دارد.

رقابت همیشه در بخش‌های مالی و بانکی بالا است و با ظهور شرکت های بزرگ، سئو می‌تواند به برندهای مالی کمک کند تا در صدر قرار بگیرند.

منبع: sej