اکنون، فیس بوک، طبق استانداردهای فناوری، یکی از بزرگترین رسانه های اجتماعی است. یکی از قدیمی ترین سیستم عامل های بازمانده در رسانه های اجتماعی است و به دنبال جمع آوری تعداد بسیار زیادی بازدید کننده برای خودش است. در حقیقت، 68٪ از آمریکایی های بزرگسال از فیس بوک استفاده می کنند، در حالی که بسیاری از افراد سالخورده، به طور سنتی کمی تردید نسبت به استفاده از فناوری دارند. در این مقاله راجع به تبلیغات در فیس بوک می خوانید.

بازاریابی رسانه های اجتماعی ترفند های خاص خودش را دارد که با مراجعه به مقاله لینک داده شده می توانید ازآن ها آگاه شوبد.

با این حال، هیچ شکی نیست که فیس بوک در حال حاضر پادشاه تپه است، آیا هیچ پادشاهی برای همیشه حکمرانی می کند؟ شایعاتی به وجود آمده است که همه آنها لزوماً برای آینده فیس بوک درخشان نیستند. اما

این بدان معنا نیست که مردم باید Facebook را برای بازاریابی در نظر نگیرند. آمار در فیس بوک بسیار نادیده گرفته می شوند. این بدان معناست افرادی که تبلیغ در فیس بوک را انتخاب می کنند، باید این کار را با درک اینکه فیس بوک برای چه کسانی مناسب است، محدودیت های آن و کدام یک از تبلیغات در آن کانال بیشترین تأثیر را دارد انجام دهند.

Facebook
Facebook

بنابراین چگونه می توانید برنامه ریزی تبلیغات خود را در فیس بوک شروع کنید؟ 

چرا از فیس بوک استفاده می کنیم؟

اول، بیایید ببینیم که چرا اصلاً باید به فیس بوک فکر کنید. تنها در سال 2018، در ایالات متحده و کانادا، فیس بوک در کل 242 میلیون کاربر فعال ماهانه داشت و این فقط آمریکای شمالی است. وقتی تعداد کل کاربر جهانی را حساب می کنید، تعداد آن به میلیاردها می رسد. بنابراین دلیل منطقی برای انتخاب فیس بوک این است: ‘اینجا مردم خودشان هستند.’ و اگر در نظر بگیرید که 41٪ از کاربران 65 سال و بالاتر دارند، درست خواهد بود.

همچنین مهم است که به یاد داشته باشید که افراد در طول روز چندین بار فیس بوک را چک می کنند. مانند سایر رسانه های اجتماعی، مصرف کنندگان دوباره و دوباره به فیس بوک باز می گردند، بنابراین فرصت های زیادی برای تحت تاثیر قرار دادن آنها دارید. تنها چیزی که طول می کشد، پیدا کردن رویکرد صحیح است.

تدوین یک برنامه

دقیقاً مانند یک برنامه کاری نقشه راه شما برای رسیدن به اهداف و نقاط عطف کسب و کار شما باید مشخص باشد. شما به یک برنامه بازاریابی نیاز دارید تا بتوانید به اهداف بازاریابی خود کمک کنید. شما نمی خواهید فقط با هدف مبهم ‘بهبود تجارت من’ وارد تبلیغات فیس بوک شوید. شما می خواهید بفهمید که وضعیت تجارت شما چیست، در کجا می خواهید پیشرفت را ببینید، چه روش هایی به شما این پیشرفت را می دهد و کدام بازار بهترین راه برای دستیابی به پیشرفتی است که به دنبال آن هستید.

به عبارت دیگر، اگر می خواهید با پیروزی بیرون بیایید، به یک برنامه حمله قوی نیاز دارید. فقط با پرش به امید بهترین ها، بدون داشتن ایده روشن در مورد چگونگی تحقق اهداف خود، وقت و از همه مهمتر پول را هدر خواهید داد.

با اصول بازاریابی و تبلیغات شروع کنید. محصول یا خدمات خود را بشناسید، جمعیتی که به آن نیاز دارید را درک کنید و سپس بفهمید که بازار شما چگونه کالایی یا خدمتی را که ارائه می دهید، خرید می کند. نقطه فروش منحصر به فرد خود را بفهمید و دریابید که چگونه می توانید آن را به روش خود انتقال دهید سرانجام، بهترین راه را برای نزدیک شدن به مخاطبان خود پیدا کنید. اگر می بینید که مخاطبان شما بیشتر از والدینی تشکیل می شوند که برای فرزندان خود اقدام به خرید می کنند، می دانید که ممکن است فیس بوک مکان مناسبی برای تلاش های بازاریابی ما باشد زیرا این جمعیتی قدیمی تر است.

به فیس بوک بگویید چه می خواهید

فیس بوک در مورد تبلیغات بسیار دوستانه برخورد می کند. با این حال، اگر شما می توانید به فیس بوک بگویید که هدف شما چیست، بیشترین بهره را از Facebook خواهید گرفت. به همین دلیل است که اجرای یک برنامه بسیار مهم است. شما باید اطمینان حاصل کنید که برنامه شما چیزی است که فیس بوک می تواند آن را درک کند.

به عنوان مثال، ممکن است شما به سادگی علاقه مند به ایجاد ویدئویی باشید که می خواهید هر چه بیشتر افراد آن را تماشا کنند. فیس بوک پارامترهایی را برای اجرای صحیح این هدف در اختیار دارد. از طرف دیگر، شما ممکن است بخواهید به سادگی منجر به تولید بیشتر شوید. فیس بوک نیز اقدامات مشخصی را برای این کار انجام داده است. در مورد افزایش بازدید از فروشگاه خود چه می کنید؟ فیس بوک می تواند این کار را انجام دهد. اگر فقط می خواهید یک محصول خاص را تبلیغ کنید و باعث افزایش ترافیک و کلیک شوید، فیس بوک می تواند این اهداف را نیز تحت نظر قرار دهد. بنابراین مطمئن شوید که می دانید با تبلیغات خود به چه چیزی می خواهید برسید واینکه هدف شما چگونه با گزینه های فیس بوک برای تبلیغات مطابقت دارد.

 مخاطبان فیس بوک
مخاطبان فیس بوک

مخاطبان خود را محدود کنید

اگر شما سن و حتی سبک زندگی جمعیت منتخب خود را بدانید، می توانید بهتر عمل کنید. فیس بوک به شما امکان می دهد تا واقعاً در بازار مشخصی که به دنبال آن هستید، بگردید. از نظر جغرافیایی، حتی می توانید مکان های خاصی را هدف قرار دهید، اگر یک کسب و کار محلی داشته باشید و سعی در ایجاد ترافیک بیشتر در، شهر یا منطقه عمومی خود داشته باشید، یک امتیاز عالی است.

شما حتی می توانید تبلیغات خود را بر اساس پارامترهای خاص، دریافت کنید. شما حتی می توانید به سمت مشتریان بالقوه دیگری که علایق مربوط به جمعیت اصلی شما را دارند حرکت کنید. به طور کلی با اهداف ایده آل خود و پس از آن کمپین های خاص آشنا شوید. فیس بوک می تواند به بهترین نامزدها در صفحه و تبلیغات شما کمک کند، اما شما باید پارامترهای مناسب را به آن اختصاص دهید.

مکان تبلیغات خود را انتخاب کنید

اکنون که می دانید چه کاری می خواهید انجام دهید و چگونه سعی در دستیابی به آن دارید، وقت آن رسیده است که تصمیم بگیرید که می خواهید تبلیغات خود را در کجا قرار دهید. ذهن ساده بازاریابی ممکن است به دنبال ‘تاکتیک زمین سوخته’ باشد که به راحتی همه چیز را در همه جا جستجو کند. اما بعضی اوقات دقت شما را به نتیجه بهتری می رساند.

به عنوان مثال، اگر تحقیقات جمعیتی شما قبلاً به شما نشان داده باشد که بیشترین مخاطبان شما روی سیستم عامل های موبایل قرار دارند، در حالی که در اتومبیل های Uber سوار می شوید و یا منتظر مترو هستید، در حال مرور هستید، پس این ایده خوبی است که بتوانید تبلیغات خود را روی مرورگرهای رومیزی قرار دهید؟ خیر. وقتی در حال مرور هدف هستید، از دستگاه هایی که برای پیمایش در اجتماع و نوع محتواهایی که بیشتر آنها مصرف می کنند، استفاده کنید و به طور جدی فکر کنید. از این داده ها برای برنامه ریزی بهترین زمان و مکان برای قرار دادن تبلیغ یا محتوای خود استفاده کنید.

بودجه خود را تعریف کنید

در واقع فیسبوک گزینه ای را به شما می دهد که مایل هستید برای تبلیغات خود هزینه کنید. پارامترهای زیادی دارید که می توانید برای این کار تنظیم کنید. آیا می خواهید بودجه کلی را اختصاص دهید؟ آیا می خواهید بودجه روزانه برای مخارج را تعیین کنید؟

تبلیغات
تبلیغات

تبلیغات خود را ایجاد و فرمت کنید

فیس بوک انواع مختلفی از قالب های مختلف، از جمله تبلیغات تک تصویری، تبلیغات چرخشی، تبلیغات ویدیویی و حتی مجموعه هایی را برای یک تجربه جامع در موبایل ارائه می دهد. فرمی که انتخاب می کنید تا حد زیادی به اهداف شما بستگی دارد.

از معیارهای خود استفاده کنید

سرانجام، هنگامی که همه چیز گفته شده و انجام شد، عمق داده ها را بررسی کنید. زیبایی واقعی بازاریابی دیجیتال این است که یک معدن طلای واقعی را دریافت می کنید که می تواند برای مبارزات فعلی و آینده بسیار مفید باشد. شما دقیقاً می دانید که چند نفر آگهی شما را دریافت کردند، چند نفر روی آن کلیک کردند و چند نفر به وب سایت شما رفتند. می دانید بازدید کنندگان سایت خود را از فیس بوک یا اینستاگرام دریافت کرده اید یا خیر.