این یک خطای رایج وردپرس است که ممکن است ناشی از یک افزونه یا تنظیمات نادرست باشد. با این حال، کاربران را از وب‌سایت‌های وردپرس خود قفل می‌کند که به ویژه دردسرساز نیز می شود. در این مقاله ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی مشکل «خطای تغییر مسیرهای زیاد (Too Many Redirects)» را در وردپرس برطرف کنید. ما همچنین نحوه دسترسی مجدد به وب سایت خود و عیب یابی خطا را توضیح خواهیم داد.

چه چیزی باعث خطای مشکل تغییر مسیرهای بیش از حد در وردپرس می شود؟

«خطای Too Many Redirects» ناشی از یک مشکل تغییر مسیر در وردپرس است. همانطور که می دانید وردپرس از یک ویژگی ساختار URL مناسب سئو استفاده می کند که از تابع تغییر مسیر استفاده می کند. به طور مشابه، بسیاری از افزونه های محبوب وردپرس از این ویژگی برای تنظیم تغییر مسیرهای موقت، ریدایرکت های 301 و رفع خطا های 404 استفاده می کنند.

اگر از افزونه ای برای رفع مشکل محتوای نا امن SSL یا یک افزونه کش وردپرس استفاده می کنید، ممکن است بر تغییر مسیرها نیز تأثیر بگذارند و این خطا را ایجاد کنند.

خطای Too Many Redirects در کروم

با این حال، این خطا به شما نمی گوید که چه چیزی باعث تضاد و ایجاد حلقه ریدایرکت ها در وردپرس شده است. این خطا در فایرفاکس با پیام “صفحه به درستی هدایت نمی شود” نشان داده می شود.

خطای Too Many Redirects در فایرفاکس

همانطور که گفته شد، بیایید نگاهی به نحوه رفع خطای Too Many Redirects در وردپرس بیندازیم. ما شما را با عیب یابی گام به گام، دسترسی به سایت وردپرس خود و جلوگیری از تکرار خطا راهنمایی می کنیم.

1. کوکی ها و کش مرورگر را پاک کنید

یکی از دلایل رایج این خطا می تواند کوکی های مرورگر وب شما باشد. سعی کنید با استفاده از مرورگر وب دیگری مانند فایرفاکس، سافاری، اپرا، مایکروسافت اج و غیره به وب سایت خود دسترسی پیدا کنید.

اگر می توانید به طور معمول با استفاده از یک مرورگر دیگر به وب سایت خود دسترسی پیدا کنید، باید کوکی های مرورگر و حافظه کش را در مرورگر معمولی خود پاک کنید. ما راهنمای دقیقی در مورد نحوه پاک کردن کش مرورگر در تمام مرورگر های اصلی داریم که به شما در انجام این کار کمک می کند.

پاک کردن کش مرورگر کروم

از طرف دیگر، اگر تغییر مرورگر مشکل را برطرف نکرد، می توانید به مرحله بعدی بروید.

2. همه افزونه های وردپرس را غیرفعال کنید

شایع‌ ترین علت حلقه‌های تغییر مسیر وردپرس یا خطای Too Many Redirects تضاد افزونه ها است. افزونه ای که سعی می کند یک ریدایرکت را به گونه ای تنظیم کند که با تغییر مسیر های پیش فرض وردپرس در تضاد باشد، در نهایت باعث این خطا می شود.

برای رفع این مشکل، باید تمام افزونه های وردپرس را در وب سایت خود غیرفعال کنید. اکنون، به طور معمول می‌توانید به صفحه افزونه‌ها »همه افزونه‌ها در قسمت ادمین وردپرس بروید و افزونه‌ها را از آنجا غیرفعال کنید.

غیر فعال کردن افزونه های وردپرس برای رفع خطای Too Many Redirects

با این حال، ما فرض می کنیم که به دلیل خطای تغییر مسیر ممکن است نتوانید به بخش مدیریت وردپرس دسترسی پیدا کنید. در این صورت، باید افزونه های وردپرس را با استفاده از یک سرویس گیرنده FTP یا برنامه File Manager در کنترل پنل میزبانی وردپرس خود غیرفعال کنید.

به سادگی با استفاده از یک سرویس گیرنده FTP به وب سایت خود متصل شوید و به پوشه /wp-content/ بروید.

رفع خطای Too Many Redirects با FTP

در آنجا پوشه افزونه‌ها را پیدا خواهید کرد که باید نام آن را به «plugins.deactivate» تغییر دهید که افزونه‌های وردپرس را غیرفعال می‌کند.

غیر فعال کردن افزونه های وردپرس

اساسا وردپرس به دنبال پوشه ای به نام افزونه برای بارگذاری فایل های افزونه می گردد. هنگامی که پوشه را پیدا نمی کند، به طور خودکار افزونه های فعال در پایگاه داده را غیرفعال می کند.

اکنون می توانید از وب سایت وردپرس خود بازدید کنید. اگر اکنون می‌توانید وارد بخش مدیریت وردپرس خود شوید، این بدان معناست که یکی از افزونه‌ها باعث ایجاد خطا شده است. برای اینکه بفهمید کدام افزونه مقصر بوده است، باید به برنامه سرویس گیرنده FTP یا File Manager برگردید و نام پوشه را به plugins تغییر دهید.

پس از آن، به قسمت مدیریت وردپرس وب سایت خود بروید و به صفحه افزونه ها » همه افزونه ها بروید. از اینجا می توانید پلاگین های خود را یکی یکی فعال کنید و سپس به وب سایت خود مراجعه کنید تا ببینید آیا می توانید خطا را مشاهده کنید یا خیر.

پس از یافتن افزونه ای که باعث خطا می شود، می توانید جایگزینی برای آن افزونه پیدا کنید یا مشکل را به انجمن پشتیبانی افزونه گزارش دهید.

3. URL های وردپرس را درست کنید

یکی دیگر از دلایل اصلی خطای Too Many Redirects، پیکربندی نادرست در تنظیمات URL وردپرس است. به طور معمول، می توانید این گزینه ها را در قسمت تنظیمات » صفحه عمومی مشاهده کنید.

بررسی url های وردپرس

برای اکثر وب‌سایت‌ها، آدرس‌های اینترنتی در قسمت آدرس وردپرس و آدرس سایت باید یکسان باشند. با این حال، برخی از کاربران ممکن است در نهایت از www در یک URL و URL غیر www در آدرس دیگر استفاده کنند.

از آنجایی که ممکن است به قسمت مدیریت وردپرس دسترسی نداشته باشید، ممکن است لازم باشد URL های وردپرس را با استفاده از یک سرویس گیرنده FTP یا برنامه مدیریت فایل اصلاح کنید. به سادگی با استفاده از یک سرویس گیرنده FTP به سایت وردپرس خود متصل شوید و به /wp-content/themes/your-theme-folder/ بروید.

اصلاح url های وردپرس با FTP

از اینجا باید فایل functions.php را پیدا کنید و آن را با استفاده از یک ویرایشگر متن ساده مانند Notepad یا TextEdit ویرایش کنید. در مرحله بعد، باید کد زیر را در پایین آن اضافه کنید:

update_option( 'siteurl', 'https://example.com' );
update_option( 'home', 'https://example.com' );

فراموش نکنید که https://example.com را با URL های سایت خود جایگزین کنید. اکنون می توانید تغییرات خود را ذخیره کرده و فایل را دوباره در وب سایت خود آپلود کنید.

پس از آن، می توانید سعی کنید از وب سایت خود بازدید کنید تا ببینید آیا این خطا برطرف شده است یا خیر.

4. فایل htaccess وردپرس را reset کنید

فایل .htaccess یک فایل ویژه است که توسط وب سرور برای مدیریت تغییر مسیرها و سایر تنظیمات سرور استفاده می شود. وردپرس همچنین از این فایل برای URL های seo-friendly و دیگر ریدایرکت ها استفاده می کند.

گاهی اوقات افزونه های وردپرس ممکن است تغییراتی در فایل htaccess. وب سایت شما ایجاد کنند که ممکن است باعث ایجاد این خطا شود. همچنین ممکن است که غیرفعال کردن یک افزونه آن تغییرات را از فایل htaccess. شما حذف نکند.

در این صورت، باید فایل htaccess.وردپرس خود را به صورت دستی reset کنید. مجدداً، باید با استفاده از یک سرویس گیرنده FTP یا برنامه File Manager در داشبورد میزبان خود به وب سایت خود دسترسی پیدا کنید. پس از اتصال فایل htaccess. را در پوشه root وب سایت خود خواهید دید.

پیدا کردن فایل htaccess

ابتدا باید یک کپی از فایل htaccess خود را به عنوان backup در سیستم خود دانلود کنید. پس از آن، می توانید ادامه دهید و فایل را از وب سایت خود حذف کنید. اکنون می توانید از وبلاگ وردپرس خود بازدید کنید، و اگر همه چیز عادی بود، به این معنی است که فایل htaccess. شما باعث خطای Too Many Redirects شده است.

اکنون، از آنجایی که فایل htaccess. را حذف کردیم، باید آن را دوباره ایجاد کنید. به طور معمول، وب سایت وردپرس شما می تواند این کار را به تنهایی انجام دهد، اما برای اطمینان می توانید به تنظیمات » صفحه پیوند های یکتا بروید و روی دکمه «ذخیره تغییرات» در پایین کلیک کنید.

5. جلوگیری از خطای تغییر مسیرهای زیاد در وردپرس

امیدواریم که مراحل ذکر شده در بالا مشکل تغییر مسیر را در وب سایت شما برطرف کرده باشد. اگر مشکل را برطرف نکردند، ممکن است لازم باشد با شرکت میزبان وردپرس خود صحبت کنید تا مطمئن شوید که این مشکل به دلیل مشکل سرور نیست.

هنگامی که آن ها مشکل را در سایت شما برطرف کردند، باید بفهمید که چه چیزی باعث این مشکل شده است. اگر یک افزونه بود، باید مشکل را به انجمن پشتیبانی افزونه گزارش دهید. با این حال، اگر نمی توانید کمک دریافت کنید، همیشه می توانید یک افزونه جایگزین پیدا کنید که همین کار را انجام دهد.

اگر خطا به دلیل پیکربندی نادرست سایت وردپرس ایجاد شده است، می توانید آن را یادداشت کرده و مطمئن شوید که تنظیمات سایت شما به درستی تنظیم شده است.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد تا خطای Too Many Redirects در وب سایت خود را برطرف کنید.

منبع: wpbeginner.com