در این مقاله به بررسی خطا Defer parsing of JavaScript می پردازیم.

توصیه می شود در بیشتر مواقع به خطا Defer parsing of JavaScript توجه نشود، زیرا گاهی اوقات جهت رفع کامل این خطا نیاز است همه کدهای JavaScript سایت پاک شود یا در صورتی که تعداد فایل ها بسیار زیاد باشد، ابتدا باید اقدام به یکی کردن آن ها جهت مدیریت بهتر کرد که ممکن است گاهی منجر به ایجاد تداخل شود.

بهتر است جهت بارگزاری سریع تر سایت و منتظر نماندن کاربر جهت لود کامل صفحه، فایل های جاوا اسکریپت در پایین صفحه و پس از فایل های استایل دهی فراخوانی شوند، زیرا در صورتی که این کار انجام نشود باعث ایجاد تاخیر در بارگزاری تمامی صفحات خواهد شد.

اما این روش همیشه، مخصوصا درسایت‌های وردپرسی و جوملا عملی نمی باشد، زیرا فایل های جاوا اسکریپ، افزونه هایی هستند که امکان تغییر در کد آن ها نمی باشد و با هر بار به روز رسانی، دوباره به حالت اولیه خود بر می گردند.

رفع خطا Defer parsing of JavaScript در Gtmetrix

نحوه رفع خطا Defer parsing of JavaScript

  • در سایت های استاتیک، جهت بهبود سرعت سایت می توان ابتدا فایل های CSS را فراخوانی کرد و سپس اقدام به فراخوانی فایل های جاوا اسکریپت کرد.
  • با استفاده از Attribute های defer و یا async در تگ جاوا اسکریپت می توان کاری کرد که همزمان با لود شدن فایل جاوا اسکریپ، بقیه فایل های Html نیز بارگزاری شوند.
  • جهت لود فایل های جاوا اسکریپت در انتهای صفحه، می توان از افزونه های متعدی استفاده کرد. شایان ذکر است که در این روش نیازی به آشنایی با برنامه نویسی و … نمی باشد.

افزونه های مخصوص وردپرس

  1. Speed Booster Pack
  2. autoptimize
  3. Async JavaScript

افزونه های مناسب برای جوملا

  1. scriptsdown

شایان ذکر است که با انجام راه حل های بالا جهت رفع خطا Defer parsing of JavaScript ، همزمان باعث کاهش خطای Prefer asynchronous resources  نیز خواهید شد.