هر روز وب سایت های جدید، مقالات و صفحات وب ایجاد می شوند. برای همگام سازی با این حجم از وب سایت ها و محتوای وب، گوگل دائماً در حال به روزرسانی و افزودن صفحات جدید به نتایج جستجوی خود است. این به روزرسانی ها به رقص گوگل یا Google Dance منجر می شود. اصطلاحی که در بین توسعه دهندگان وب و بازاریاب های دیجیتال معمولاً شناخته می شود.

Google Dance هنگام تنظیم رتبه بندی گوگل و ارزیابی مجدد صفحات، به پدیده پرش صفحات وب سایت اشاره دارد. Google Dance همچنین به عنوان “عامل رتبه بندی تصادفی” شناخته می شود. گوگل دنس فرآیندی است که گوگل در یک بازه زمانی، فهرست نتایج و رتبه بندی سایت ها را بازسازی می کند که در نتیجه این فرآیند، رتبه بندی وب سایت ها در نتایج گوگل ممکن است نوسان داشته باشد.

رقص گوگل یا Google Dance چیست؟

گوگل از سال 2003 از گوگل دنس برای بهبود رتبه بندی سایت ها استفاده کرده و در سال 2014 آن را ثبت کرده است. رقص گوگل جزو الگوریتم های گوگل مانند گوگل کبوتر، گوگل پاندا و گوگل پنگوئن به حساب نمی آید. بعضی آن را یکی از الگوریتم های موتور جستجو گوگل می دانند و بعضی دیگر اعتقاد دارند که رقص گوگل همان بازه زمانی 3 تا 15 روزه است که سایت ها جابه جا می شوند.

اما به جای این ها بهتر از همه این است که کاربرد اصلی Google Dance را بدانید و سایت تان را برای آن آماده کنید. در واقع صفحه نتایج و رتبه بندی ها، با توجه به معیارهای مشخص، دائما توسط گوگل دنس تغییر می کنند و ممکن است وب سایت شما یک روز در صفحه سوم و روز بعد در صفحه اول باشد.

رقص گوگل یا Google Dance چیست؟

این یک نوع آزمایش از طرف گوگل است تا بتواند رفتار مخاطبان را نسب به سایت شما بررسی کند و در آخر جایگاه واقعی تان را به شما بدهد. این جابه جایی های موقتی که در صفحه SERP اتفاق می افتد، به حالت رقص تشبیه شده و به همین دلیل آن را Google Dance نامیده اند.

چرا رقص گوگل اهمیت دارد؟

Google Dance حائز اهمیت است، زیرا می تواند بر نحوه رتبه بندی وب سایت شما تأثیر بگذارد و در نتیجه از طریق جستجوهای ارگانیک در Google، بازدید سایت شما از صفحه ای به صفحه دیگر جا به جا شود.

نکته مهم در مورد Google Dance این است که اغلب تغییرات موقتی هستند، در حالی که گوگل صفحات را مجدداً می خواند و مرتب می کند، وب سایت شما ممکن است تغییرات کوچکی در موقعیت های جستجوی Google داشته باشد.

این نوسانات طبیعی است و نباید باعث تعجب و ترس شما شود. اگر بلافاصله بخواهید سئو سایت خود را به دلیل یک نوسان جزئی دگرگون کنید، ممکن است اوضاع بدتر شود و بر رتبه شما در Google تأثیر منفی بگذارد. پس باید در این زمان صبر پیشه کنید تا ببینید گوگل چه تغییراتی در جایگاه تان ایجاد می کند.

گوگل دنس چگونه عمل می کند؟

گوگل برای محتوایی که به تازگی منتشر شده و در صفحه دوم یا سوم قرار می گیرد، فرصتی می دهد تا به صفحه اول بیاید و آن را بررسی می کند تا ببیند رفتار کاربران در برابر آن سایت چگونه است. در این زمان رفتار کاربران پس از ورود به صفحه و زمان ماندن آن ها در صفحه و تعداد کلیک های دریافتی بررسی می شود.

سپس نتیجه به دست آمده با صفحه ای که قبلا در این رتبه بوده است مقایسه می شود و اگر عملکرد شما خوب باشد، رتبه سایت تان نیز بهبود پیدا می کند. برعکس اگر موفق نشده باشید باعث جلب توجه مخاطبان شوید، به جایگاه قبلی خود باز می گردید.

چگونه می توان رقص گوگل را تشخیص داد؟

از آن جایی که تشخیص گوگل دنس کار آسانی نیست، کارشناسان و متخصصین سئو هم گاهی اوقات در این رابطه دچار اشتباه می شوند. هر نوسانی را نمی توان Google Dance دانست. کاهش رتبه ناگهانی سایت ممکن است نتیجه سئو منفی باشد.

همچنین ممکن است از سایت های اسپم لینک گرفته باشید، جریمه شده باشید یا ممکن است خطایی در سرور ایجاد شده باشد. به همین دلیل سعی کنید سایت و به خصوص لینک های خود را بررسی کنید. اگر در طی بررسی ها متوجه شدید که سایت تان مشکلی ندارد، نوسان رتبه به دلیل رقص گوگل می باشد.

منبع: seodigitalgroup