در این مقاله برای شما عزیزان می خواهیم در مورد افزایش ارزش برند صحبت کنیم. لطفا در ادامه برای درک کامل این مطلب با ما همراه باشید.

آیا می توانید پنج برند بزرگ را نام ببرید که نمی توانید بدون آن ها زندگی کنید؟ بازاریابی مثبت با هدف تأثیرگذاری بر مصرف کننده به روشی معنی دار است. اما سوال اصلی ایجاست که آن ها چگونه به این رتبه رسیده اند؟ با الهام بخشیدن به احساساتی مانند اعتماد به نفس و امید، بازاریابی مثبت قدرت، ایجاد تغییرات شخصی و اجتماعی را دارد و در عین حال وفاداری به برند را نیز تقویت می کند.

در اینجا چند عامل اصلی وجود دارد که من فکر می کنم در ایجاد تلاش های مثبت برای بازاریابی بصورت آنلاین بسیار مهم هستند.

روش هایی برای افزایش ارزش برند

به همین دلیل، توانایی شما در ایجاد ارزش در برند شما و برقراری ارتباط با مشتریان از طریق بازاریابی، برای موفقیت طولانی مدت شرکت شما ضروری است.

محصولات در کارخانه ساخته می شوند اما مارک ها در ذهن ایجاد می شوند. پیشگام برند سازی والتر لندور. ارزش کالبدی محصولات شما ممکن است برای محاسبه آسان باشد، اما درک مصرف کنندگان شما چیزی است که واقعاً ارزش تجاری و محصولات شما را در بازار تعیین می کند.

بازاریابی مثبت در همه موارد باعث می شود مشتری احساس خوبی داشته باشد. بنابراین آخرین چیزی که شما می خواهید مخاطبان وفادار می باشند اما هنگامی که آن ها در حال گرفتن دستگاه خود هستند و فریاد می زنند، “چرا این دکمه کار نمی کند!” اولین قدم برای وفاداری به برند زیر سوال می رود، اطمینان از کیفیت محصولات است که نه تنها کاربردی است بلکه برای عملکرد در صفحه های وب با اندازه های مختلف نیز پاسخگو است.

مزایای ساخت یک برند خوب

ارزش سهام تجاری، ادراک مشتریان از محصولات و خدمات شما بر اساس آنچه در مورد برند شما فکر می کنند است. اپل، گوگل و مایکروسافت همه از نظر ارزش تجاری رتبه بالایی دارند. اختصاص ارزش پولی به یک برند دشوار است، اما مهم نیست که چقدر ارزش نام تجاری نامشهود به نظر برسد، یک برند قدرتمند از مزایای تجاری قابل توجهی بهره می برد:

  • اطلاع
  • اعتبار
  • شهرت، آبرو
  • رضایت مشتری

این مزایا به عنوان ابزاری برای بازاریاب ها در تلاش برای جذب آن مصرف کننده متفکر است که می خواهد از یک مارک با ارزش بالا خریداری کند.

مصرف کننده متفکر

جان گرزما در گفتگوی TED با عنوان “مصرف کننده پس از بحران” اظهار داشت که خریداران دیگر در عقب نشینی نیستند (همانطور که در زمان بحران اقتصادی بودند)، اما مشتریان به خریداران متفکر تبدیل شده اند که او از آنها به عنوان مصرف کننده متفکر یاد می کند. مصرف کننده متفکر حاضر به خرید است، اما اکثرا به این نکته فکر می کنند که از یک برند با ارزش خرید کنند. در جستجوی ارزش، عواملی مانند:

پژوهش: شصت و هفت درصد خرید مشتریان به صورت دیجیتالی و هوشمندانه شده است. به این معنا که کاربر هنگامی که می خواهد محصولی را خریداری کند، ابتدا در مورد آن کلی به تحقیق و پژوهش می پردازد، سپس محصول مورد نظر را با قیمت و کیفیت مناسب خریداری می کند.

اثبات اجتماعی: داشتن یک محصول عالی کافی نیست. مصرف کننده متفکر به دنبال بررسی های آنلاین، توصیه های همتا و پروفایل رسانه های اجتماعی برای اثبات یک محصول با کیفیت و مناسب است.

هویت و ترجیح: مشتریان از ارتباط بین تصمیمات خرید و هویت خود آگاه هستند. آنها به دنبال تصمیم گیری هایی هستند که متناسب با نام تجاری شخصی آنها باشد.

این عوامل همه در یک تصمیم خرید نقش دارند و همه چیز بیش از محصول است. در هسته اصلی جستجو، مشتریان به دنبال ایجاد پیوند با برندی هستند که از نظر ارزش، کیفیت بالایی دارند.

چند راه برای برقراری ارتباط با افزایش ارزش برند

اگر “مارک ها در ذهن ایجاد شده اند،” درک این امر ضروری است که چگونه شرکت خود را به بازار مثبت رهنمون کنید تا تأثیر ادراک و مشتری از برند شما تأثیر بگذارد.

1. از داخل به بیرون کار کنید

ست گودین می نویسد: “جهان پر است از چیزهای خسته کننده و روتین مانند گاوهای قهوه ای”، به همین دلیل تعداد کمی از مردم به این نکته توجه می کنند: “بازاریابی هند آن است که موارد متفاوت و مرتبطی را وارد بازار کار خود کنید.”

برای درک ارزش نام تجاری، نام تجاری شما باید از گله ای که ایستاده، مانند گاو بنفشی باشد که از همه جا دیده می شود. یک برند قدرتمند فقط برای فوق العاده ها ایجاد می شود: بهترین خدمات مشتری، ابتکاری ترین، خوشبخت ترین کارمندان.

اگر می خواهید یک برند قوی بسازید، بازاریابی نمی تواند محدود به یک بخش باشد. همه مناطق باید ارزش را به مشتری نشان دهند. تجربه مشتری پایه ای است که شما از آن بقیه استراتژی بازاریابی خود را برای تقویت برندتان می سازید.

2. پیام برند خود را هدف قرار دهید

شما باید گروهی پیدا کنید که واقعاً به آنچه که باید بگوید اهمیت می دهد. “به گفته ست گودین در صحبت TED خود چگونه می توانید ایده های خود را گسترش دهید؟”.

  • کانال های بازاریابی مخاطبان ایده آل خود را پیدا کنید.
  • پیام برند خود را مطابق با آن کانال بازاریابی تنظیم کنید.

در جام جهانی 2014، نایک و آدیداس که مخاطب هدف خاص خود را دارند، هرکدام یک کمپین ایجاد کردند. در حالی که آدیداس به دنبال احساس “پیروزی یا از دست دادن” بود، نایک به شدت به هواداران فوتبال متوسل شد و ایده های خلاقانه ای را پیاده کرد، ایده آن ها این بود که شوخی هایی را در کمپین داشته باشد که مخاطبان با این برند، احساس راحتی و صمیمیت داشته باشند. پس از ایجاد کمپین شوخی های داخل آن را علاقه مندان به ورزش دنبال می کردند. اما پیام نایک قوی تر و با ارزش تر از یک شوخی بود، زیرا مخصوص مخاطبانش بود و آن ها احساس مهم بودن برای نایک رادرک کرندن و برند نایک را فرد به فرد انتقال دادند و هر شخصی برای هم تیمی اش این برند را معرفی می کرد و این خود باعث رشد این برند می شد. در هر صورت مخاطبان ورزش می فهمیدند پیام نایک قوی تر و با ارزش تر بود، زیرا مخصوص مخاطبانش بود.

پیام برند خود را هدف قرار دهید
تصویری از تبلیغات نایک در سال 2014

3. از ثبات استفاده کنید (ToV)

“ثبات برند” در افزایش ارزش برند به قدری مهم است که به یک عبارت تعریف شده در دنیای بازاریابی تبدیل شود. هرچه بیشتر شخصیت سازمان شما به مشتریان بالقوه ارائه می شود، احتمال به خاطر سپردن شما بیشتر می شود.

تضمین اینکه اشتراک خروجی شما با همان زبان، لحن و نظرات مشترک باشد، هرگونه سردرگمی را برطرف می کند، به مخاطب شما این امکان را می دهد تا با محتوای شما ارتباطات آسانی برقرار کند. یک مجموعه رسمی از دستورالعمل های ToV داربستی را که در آن می توانید تمام محتوای آینده را ایجاد کنید، فراهم می کند و هر وبلاگ، پست اجتماعی و ایمیل را تراز می کند تا تضمین کند که شما با یک صدا صحبت می کنید.

4. حفظ استانداردهای بالا برای طراحی

طراحی ارتباط بصری است. نحوه استفاده از رنگ، اشکال و قلم ها یا سازماندهی عناصر در صفحه وب سایت، کمپین ایمیل یا حتی یک بسته محصول، بیانگر این است که آیا برند شما به عنوان برند ارزشمند شناخته می شود یا خیر.

نحوه بسته بندی برند شما بر درک و تفسیر برند شما تأثیر می گذارد. یک “سیستم مارک تجاری بصری قوی” می تواند یک شرکت کوچک را قدرتمندتر به نظر برساند یا قدرت یک شرکت بزرگ را نشان دهد.

5. معنای نام تجاری خود را بدهید

به همان روشی که زیبایی در چشم فرد بیننده قرار می گیرد، تمام ارزش ها ارزش ادراک می شوند. برای معنای نام تجاری خود:

آن را به نمادی از وضعیت تبدیل کنید. در گفتگوی TED Rory Sutherland، او یک داستان پادشاه را روایت می کند که برای جلوگیری از قحطی، سیب زمینی را یک محصول سلطنتی تصویب کرد و نگهبانان را در اطراف مزارع قرار داد تا به قدر کافی سیب زمینی بکارند. شاه برداشت از ارزش محصول را تغییر داد، نه خود محصول را. او توصیه می کند که “هر چیزی که ارزش محافظت را دارد باید از آن ارزش محافظت شود.” ممکن است شما نتوانید محصولات خود را صادر کنید یا از یک محصول “سلطنتی” استفاده کنید، اما می توانید تلاش کنید تا همان نوع ادراک از محصول خود را ایجاد کنید.

آن را نمادین کنید، در همین بحث، ساترلند خاطرنشان می کند که در طول جنگ، ثروتمندان در پروس تشویق می شدند که جواهرات خود را برای پشتیبانی از نیروها و سرباز هایشان بدهند. قطعات جواهر با ماکت های ساخته شده از چدن جایگزین شدند. اگرچه آنها ارزش ذاتی کمتری را به همراه داشتند، اما این قطعه به دلیل فداکاری ای که ثروتمندان از خود نشان می دادند، برای مردم پروس ارزش سمبولیکی زیادی داشتند و در این دوره مطلوب می شدند. یک نمونه مدرن کفش TOMS است. مدل تجاری آنها که براساس ارزش نمادین خرید TOM ساخته شده است، آنها را قادر می سازد تا با چندین خط محصول به یک برند بین المللی تبدیل شوند.

حفظ استانداردهای بالا برای طراحی

برند تان را به احساسات متصل کنید، مطابق VP نیلسن، “اولویت عاطفی مهم است: در حالی که خدمات ممکن است مشابه باشند، اما ارتباط عاطفی می تواند این درک را ایجاد کند که مارک” متصل “فراتر از انتظارات مشتری باشد. Google Chrome در تبلیغ سوفی عزیز به این مهم دست یافت. ایمیل محصولی ساده است. با این حال، گوگل از این پیام برای ارتباط با مشتریان در سطح احساسی استفاده کرد، حتی تولد آن ها را نیز تبریک می گفت تا کاربر احساس کند که برای این برند روز تولدش نیز، مهم است.

با توجه به مواردی که در بخش بالا گفته شد به نظر می رسد که حال به راحتی می توانید افزایش ارزش برند خود را انجام دهید تنها به کمی تفکر و زمان احتیاج دارید. در صورت نیاز به هرگونه مشاوره در زمینه افزایش ارزش برند ، مشاوران ما در ممتاز سئو آماده راهنمایی کردن شما در این زمینه می باشند.