این روزها بازار تبلییغات در فضای مجازی خصوصا تلگرام و اینستاگرام به شدت داغ است. هر کسی برای کسب و کار خود و یا به صورت شخصی یک حساب کاربری در این شبکه ها دارد. در این مقاله قصد داریم در مورد روش های افزایش فالور اینستاگرام برای شما مطلب منتشر کنیم.

اگر شما هم به دنبال راهی برای افزایش فالورهای خود در اینستاگرام هستید با ما در این مقاله همراه باشید.

افزایش فالور اینستاگرام
روش های افزایش فالور در اینستاگرام

شاید شما هم با خودتان بگویید خیلی زمان می برد تا تعداد فالور صفحه من افزایش پیدا کند، اصلا نمی شود، یا صفحه من آنقدرها معروف نیست، حوصله نداریم و …. اما تمام این ها بهانه ای بیش نیست، شاید کمی زمان بر باشد اما قطعا استراتژی زیر جواب می دهد.

در هر حال مهم نیست شما در چه صنعتی مشغول به کار هستید، در هر حرفه ای که مشغول هستید و تمایل به دیده شدن در فضای مجازی دارید می توانید با دنبال کردن این مقاله تعداد فالورهای خود را افزایش دهید.

چگونه بدون صرف هزینه افزایش فالور داشته باشیم؟

در ادامه مهم ترین روش های افزایش فالور اینستاگرام را بررسی می کنیم. این مطلب بر اساس آخرین نوشته neil patel در مورد افزایش تعداد فالور در اینستاگرام است.

نکته شماره 1: اینستاگرام فیلم های طولانی می خواهد

حتما شنیده اید که می گویند که باید ویدیو در اینستا بارگذاری کنید. اینستاگرام نه تنها با شبکه های اجتماعی رقابت نمی کنند بلکه برای جلب توجه شما با رسانه های سنتی و حتی شرکت هایی مانند Netflix رقابت می کنند.

افزایش فالور اینستاگرام

زمانی که فیلم ها را بارگذاری می کنید ، متوجه خواهید شد که فعالیت بیشتری نسبت به زمانی که فقط تصاویر را آپلود می کنید در اینستاگرام دارید.

اما مهم این نیست که فقط ویدیویی بارگذاری شود. در حالت ایده آل باید طولانی و جذاب باشد. به طور مثال درباره یک فیلم فقط 60 ثانیه صحبت نکنید، بلکه دقیقه ها صحبت کنید. برای این کار باید IGTV را به کار ببرید، این همان چیزی است که آنها می خواهند چون افراد زیادی از این ویژگی استفاده نمی کنند.

تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که فیلم را در IGTV بارگذاری کنید و گزینه ‘ارسال پیش نمایش’ را انتخاب کنید. زمانی که بیننده 60 ثانیه از ویدیو شما را دید پس از آن به IGTV منتقل می شود.

مشاهده تعداد فالورهای قبل و بعد از بارگذاری ویدیو در IGTV نتایج جالبی را به شما نشان می دهد.

نکته شماره 2: سؤال کنید و جواب بگیرید

الگوریتم اینستاگرام ساده است. هرچه فیلم ها و تصاویر شما زیباتر و بهتر باشد، افراد بیشتری از آنها دیدن می کنند، که این باعث افزایش تعامل و تعداد دنبال کننده شما در طول زمان می شود. این الگوریتم بسیار ساده است.

بنابراین تاکنون از فالورهای خود پرسیده اید که عکس های شما را  دوست دارند یانه؟!

افزایش فالور اینستاگرام

با وجود اپلیکیشن اینستاگرام، به راحتی در گوشی های موبایل قابل استفاده است، بنابراین تنها نکته مهم که باید بدانید این است که اگر عکس های مخاطب پسند داشته باشید، مردم فقط با دوبار زدن بر روی تصاویر و ویدیو ها، شما را لایک می کنند و این خود باعث افزایش تعداد فالور برای شما می شود.

نکته شماره 3: استفاده از ویدیوی زنده یا Live

قبلاً هم اشاره کردم که اینستاگرام با شبکه های تلویزیونی و نتفلیکس رقابت می کند. این بدین معنی است که باید محتوایی تولید کند که با این شبکه ها رقابت کند. به همین دلیل ، فکر می کنید که آنها چه نوع مطالب بیشتری را می خواهند؟

افزایش فالور اینستاگرام

شاید درست حدس زده باشید، آنها بیشتر به محتوای ویدیوئی علاقمند هستند، موضوعی که ما قبلاً در مورد آن صحبت کرده ایم. اما در این محتوای ویدئویی بیشتر به صورت زنده است. این محتوای زنده ای که شما تولید می کنید لازم نیست حتما یک موضوع بسیار مهیج یا مهم باشد، آنها فقط می خواهند محتوای زنده ای را که مردم منتظر دیدن آن هستند را به نمایش بگذارید.

وقتی به طور مستقیم از زندگی خود ویدئو می گذارید، اینستاگرام آن را به شدت تبلیغ می کند، بنابراین بیننده بیشتری خواهید داشت. مهم نیست که در مورد چه چیزی صحبت می کنید، آنها فقط می خواهند مردم بیشتری به صورت زنده از اینستاگرام و ویدئو زنده شما دیدن کنند.

به عبارت دیگر، برو به ویدئو زنده! این یک روش ساده و سریع برای افزایش فالور اینستاگرام است. در حالت ایده آل ، شما باید به صورت هفتگی ویدئوی زنده داشته باشید.

نکته شماره 4: به نظرات پاسخ دهید

افزایش فالور اینستاگرام

این یک کار بسیار ساده ای است، اما افراد کمی واقعا این کار را انجام می دهند. شبکه های اجتماعی قرار است اجتماعی باشند، یعنی شما به عنوان صاحب یک حساب کاربری در اینستاگرام شراکت داشته باشید.

هدف این نیست که شما هم تصاویر و فیلم های دیگران را مشاهده کنید، هدف در مورد درگیری با مردم و صحبت با آنها است. بنابراین به این نکته مهم توجه داشته باشید و به نظرات فالورهای خود در مورد تصاویر یا فیلم هایی که منتشر می کنید حتما پاسخ دهید.

با تعامل با افراد ، به احتمال زیاد رابطه ای با این افراد برقرار می کنید ، این باعث می شود که آنها دوباره به صفحه شما برگردند و مرتباً با پست های شما درگیر شوند.

نکته شماره 5: ترفند قلب

یکی از روش های بسیار ساده ترفند قلب است، که به کمی دقت نیاز دارد. بخشی از الگوریتم اینستاگرام این است که چقدر در اولین ساعت ارسال هر چیزی، از سایر کاربران اینستاگرام دریافت می کنید.

افزایش فالور اینستاگرام

برای این کار شما به افرادی نیاز دارید که در ساعات اولیه ای که پست خود را منتشر می کنید شما را لایک کنند و تصاویر و ویدویو های شما را دوست داشته باشند. ترفند قلب چندان پیچیده نیست، اما اجرای آن دشوار است زیرا شما باید کاربرانی را که محبوب تر از شما هستند متقاعد کنید که هنگام انتشار، مطالب شما  را دوست داشته باشند.

و در حالت ایده آل ، شما به 6 نفر که دارای حساب های بزرگ هستند (هرچه بزرگتر، بهتر) نیاز دارید، تا این کار به خوبی انجام شود.

نکته شماره 6: هر روز چندین داستان یا همان story ایجاد کنید

افزایش فالور اینستاگرام

هرچه داستان های بیشتری ارسال کنید، بیشتر تعامل ایجاد خواهید کرد و این منجر به دنبال کننده های بیشتری خواهد شد.

نکات زیر را در زمان منتشر کردن داستان های خود به یاد داشته باشید:

  • همه داستانهای خود را به طور همزمان ارسال نکنید، آن ها را در طول روز منتشر کنید. این باعث می شود افراد دوباره به کار خود ادامه دهند و با صفحه شما بیشتر تعامل داشته باشند.
  • ترکیبی از تصاویر و فیلم ها در داستان های خود استفاده کنید. به طور کلی، خواهید فهمید که فیلم ها جذابیت بیشتری برای فالورهای شما ایجاد می کنند.
  • هرچه داستان های بیشتری منتشر کنید، از وضعیت بهتری برخوردار خواهید بود.
  • نظرسنجی ها را به داستان های خود اضافه کنید، این مورد نیز به تقویت تعامل کمک می کند.

نکته شماره 7: کیفیت اهمیت زیادی دارد

افزایش فالور اینستاگرام

آیا متوجه شده اید که برخی از تصاویر نسبت به سایر تصاویر لایک بیشتری دارند؟ یا فیلم های خاصی جذابیت بیشتری دارند؟ اینستاگرام یک شبکه اجتماعی تصویری است. بنابراین این بخش تصویری بسیار مهم است.

سعی کنید تصاویر و ویدئوهایی که منتشر می کنید از کیفیت بالایی برخوردار باشند، که هم فالور شما آن را بپسندد هم باعث افزایش تعداد فالور برای شما شود.

نکته شماره 8: تست، تست، تست

افزایش فالور اینستاگرام

زمانی  که شما تصویری را پست می کنید ممکن تعدادی از افراد آن را دوست داشته باشند و برخی آن را دوست نداشته باشند. این برای شما فقط با آزمون و تست کردن به دست می آید که در نهایت شما با سلیقه فالورهای خود آشنا شوید و پس از یک مدتی بتوانید فقط تصاویری منتشر کنید که مخاطبان خود را به دست آورید.

نکات زیر را حتما به خاطر بسپارید:

  • سادگی ، زیبایی نهایی است، مردم تصاویر تمیز و ساده را ترجیح می دهند.
  • از رنگ های روشن استفاده کنید
  • مردم می خواهند شما را بشناسند، آنها نمی خواهند با نسخه فتوشاپ شما آشنا شوند. واقع بین و شخصی باشید و با فالورهای خود ارتباط برقرار کنید.
  • فیلترها مهم نیستند، برای اصلاح یا تنظیم تصاویر بیش از حد وقت تلف نکنید. 
  • از تجزیه و تحلیل های اینستاگرام استفاده کنید، این کار به شما کمک می کند که بدانید فالورهای شما آنلاین هستند یا خیر! بنابراین می دانید چه موقع پست ارسال کنید. اگر هنگامی که فالورهای شما آنلاین هستند پست کنید، تعامل بیشتری خواهید داشت.

اگر علاقمند به مباحث سئو سایت و گرفتن تیک آبی اینستاگرام هستید می توانید مقاله های مربوطه را مطالعه کنید.