در این مقاله قصد داریم به بررسی ترند های برتر بازاریابی B2B که بازاریابان و شرکت ها باید در سال 2020 از آن ها استفاده کنند بپردازیم. لطفا در ادامه برای آشنایی با این مطلب با ما همراه باشید.

طبیعت ذاتاً پویای بازاریابی باعث می شود تا بازاریابان در هر صنعت و روندی، با جدید ترین روش ها و ابزار ها آشنا باشند و به طور مداوم به دنبال جدید ترین ها باشند.

زمان بندی هنری ذاتی نیست و هر شخصی با اندکی مطالعه و تحقیق می تواند به راحتی زمان در اختیار خود را مدیریت کند. اگر با دنبال کردن ترند های 2020 بازاریابی B2B که بازاریابان و شرکت ها باید از آن ها استفاده کنند، “به دنبال جدید ترین روش ها و ابزار ها هستید”، باید گذشته را رها کنید و روش هایی که گفته می شود را جایگزین روش های قدیمی کنید تا بتوانید بهترین بهره برداری را داشته باشید.

بنابراین بیایید به برخی از ابزارها و استراتژی هایی که شرکت های آینده پرداز باید امسال از آن ها استفاده کنند نگاهی بیندازیم.

وب سایت های برتر

در حال حاضر امسال سال 2020 است و هیچ بهانه ای برای داشتن یک وب سایت ساده و معمولی وجود ندارد.

روش های بازاریابی B2B که بازاریابان و شرکت ها باید در سال 2020 ازآن ها استفاده کنند

مضامین (یا قالب) CMS های مختلف، ایجاد وب سایت ها را از همیشه راحت تر کرده اند و به شما امکان می دهد طرح هایی را انتخاب کنید که دقیقاً “احساس” برند شما را بیان می کنند. اما افزایش محبوبیت آنها همچنین به این معنا می باشد که آن ها کار کردن با قالب ها را برای شما راحت تر کرده اند و با اندکی دانش در مورد CMS ها به راحتی می توانید با هر قالبی کار کنید.

اگر تجربه مشتری از کار با وب سایت شما، یک موضوع اساسی است، یک سایت با ظاهر بسیار ساده، می تواند یک تجربه ساده و خوب برای کاربرتان باشد.

یک وب سایت با طراحی خوب و استاندارد نه تنها نرخ تبدیل را افزایش می دهد، بلکه به مشتریان خود نشان می دهد که آن ها را جدی می گیرید و به تجربه آنها از وب سایتتان اهمیت می دهید و فراموش نکنیم که وب سایتی که از ابتدا سفارشی طراحی شده باشد، مطابقت وب سایت با کسب و کارتان را بسیار بهتر از قالب های آماده ای که برای انواع کسب و کار ها معرفی می شود، نشان خواهد داد.

نکته پایانی: انتخاب یک قالب عمومی، وسوسه‌ انگیز و مقرون به صرفه است، اما طراحی وب سایت اصلی که واقعاً به صورت تخصصی برای کسب و کار شما آماده شده باشد، یک سرمایه گذاری محتاطانه (و طولانی مدت) خصوصا برای بازاریابی B2B است.

محتوای با کیفیت بالاتر

در حال حاضر، بیشتر شرکت ها درگیر تبدیل محتوا شده اند، در حقیقت، طبق تحقیقات Hubspot بیش از 41٪ بودجه بازاریابی صرفاً برای محتوا در سال 2019 هزینه شده است.

همه محتوا ها به صورت برابر ایجاد نمی شوند و تعیین نوع محتوا که بازدید کنندگان شما را به سمت مشارکت سوق می دهد باید در اولویت اصلی باشد. معمولا بعد از ایجاد وب سایت، اکثر کسب و کار ها به کیفیت و کمیت محتوا ارزش زیادی نمی دهند. با این وجود، تعداد زیادی از بازاریان به طرز تکان دهنده ای این واقعیت را نپذیرفتند و تصمیم به ایجاد محتوا هایی گرفتند که تحت تأثیر هرگونه ملاحظه استراتژیک قرار نگیرند.

برای افزایش تبدیل و رشد نام تجاری شما، ضروری است که بازاریابان با توجه به هدف و کسب و کار خود محتوا ایجاد کنند.

با مشاهده زمینه های جستجو در کسب و کارتان و تجزیه و تحلیل ترافیک در صفحات خود، بازدید کنندگان خود را جستجو کنید و سپس بینش هایی را که نمی توانند در جای دیگری پیدا کنند به آن ها ارائه دهید. به ویژه، محتوای B2B برای کمترین تلاش باید تا حد امکان ارزش خود را ارائه دهد. سعی کنید محتوایی را که تولید می کنید، از کیفیت خوبی برخوردار باشد تا مخاطبانتان را خسته نکند.

از تخصص صنعت خود استفاده کنید تا بینش ارزشمندی را که مشتریان حرفه ای به دنبال آن هستند، به آنها ارائه دهید.

محتوای ویدیویی

صحبت از محتوا و ویدئو در چند سال گذشته رو به افزایش است و شرکت های بسیاری بیشتر از همیشه پذیرای این قالب ها هستند.

با تشکر از سیستم شبکه های اجتماعی سنتی مانند YouTube و Facebook و ورود به بازارهای جدید مانند TikTok، کاربران اکنون به ویدیوهای تبلیغاتی و آموزشی عادت کرده اند.

اما چرا محتوای ویدیویی برای تجارت مناسب است؟

اول از همه، فیلم ها به شما این امکان را می دهند که نسخه های نمایش عمیق از محصولات و خدمات خود ارائه دهید، آموزش هایی را برای محصولات خود ایجاد کنید و حتی برنامه های آینده را با روشی جذاب تر تبلیغ کنید و همچنین ویدئو های آنلاین را فراموش نکنید که آن ها یک ابزار مهم برای ایجاد تعامل واقعی با کاربران و مشتریان شما هستند.

در حالی که در حال ارتباط مستقیم از طریق ویدئو با کاربرانتان هستید، آن ها می توانند نظر خود را مستقیم به شما بگویند و یا در مورد محصولات شما در زمان واقعی سؤال کنند. ویدئو های آنلاین همچنین برای پیشبرد رویدادهای شما هنگام وقوع اتفاقات مهم، جلسات پرسش و پاسخ و موارد دیگر بسیار مفید هستند.

ارتباطات شخصی

شخصی سازی یکی از تأثیر گذارترین روشها برای برجسته کردن شرکت و تسریع جریان در نرخ تبدیل است.

در حقیقت، Sales State of Connected Customer Report 2018 نشان داد که 72٪ از خریداران مشاغل انتظار ارتباطاتی را دارند که متناسب با نیاز آنها باشد.

این مورد که ارتباط موثری با کاربرانتان داشته باشید نه تنها یکی از ترند های برتر بازاریابی B2B در سال 2020 که در همه دوران ها بوده و احتمالا در آینده نیز خواهد بود. اهمیت این مورد چنان است که ممکن است اشخاص برای داشتن ارتباط بهتر، فروشنده خود را عوض کنند و از شرکت دیگری خرید کنند که در هر لحظه می توانند با آن شرکت ارتباط داشته باشند و نیاز های خودشان را برطرف کنند.

روش های بازاریابی B2B 2020

مشتریانی که احساس می کنند محترم شمرده می شوند و نیازشان به صورت کامل بر طرف می شود، خیلی کم پیش می آید که ارائه دهنده خدمات خود را تغییر دهند. علاوه بر این، اکنون که همه کسب و کار ها اکثرا آنلاین است، یافتن گزینه های ارتباطی، آسان تر از همیشه است. شخصی سازی به شما کمک می کند تا با مشتری های بالقوه کنار بیایید و تجربیات بهتری از شرکت خودتان برای مشتریان موجود ایجاد کنید.

تحکیم کردن کسب و کار

در چند سال گذشته، چشم انداز های بازاریابی شاهد گسترش بسیاری از فناوری های جدید بود که قرار بود از طریق اتوماسیون و تجزیه و تحلیل، بازاریابی را آسانتر کند و در بیشتر مواقع نیز حرفی برای گفتن در مورد نحوه رفتار مشتریان دارد.

در طی چند سال اخیر، تعداد شرکتهای Martech از 150 به بیش از 8000 افزایش یافت و آمار آن ها همواره در حال افزایش است. با این وجود، کار با چندین ابزار مختلف برای مدیریت یک کمپین می تواند خسته کننده باشد. همچنین می تواند مشکلات سازگاری را ایجاد کرده و باعث شود شما با بسیاری از نمایندگان خدمات مشتری سروکار داشته باشید.

گذشته از ساده کردن قابلیت های قالب ها، شما زمان کمتری را برای آموزش افراد جدید برای استفاده از چندین راه حل صرف خواهید کرد، همچنین وقتی همه داده ها از یک منبع واحد تهیه می شوند، تصویری واضح تر از تلاش های خود به دست می آورید.

استفاده از ربات های چت

نمایندگان خدمات مشتری قهرمانان غایب هر صنعت هستند. آنها با مشتریان ناراضی سروکار دارند و باید با لبخند این کار را انجام دهند تا به نتیحه مطلوب برسند. تنها مشکل این است که یک نماینده نمی تواند همزمان با بیش از یک تماس گیرنده برخورد کند و به راحتی نمی تواند تمامی تماس ها را هدایت کند. به همین دلیل، چت بات ها با بهره گیری از هوش مصنوعی برای بسیاری از مشاغل که می خواهند بار کاری تیم خدمات مشتری خود را کاهش دهند، به گزینه ای فزاینده و مناسب تبدیل می شوند.

آنها کار های بسیاری می توانند انجام دهند از جمله:

  • کمک به مشتریان در موارد مختلف.
  • اطلاعاتی در مورد شغل تان و کسب و کارتان به آنها ارائه دهید.
  • همچنین در صورت نیاز به کمک بیشتر، آنها را به یک نماینده متخصص هدایت کنید.

چت بات ها نه تنها وقت با ارزش تیم شما را حفظ می کنند بلکه کار های تکراری و جزئی را برای تیم شما انجام می دهند و مشتریانتان را نیز با پاسخ دهی به موقع و راهنمایی های لازم راضی نگه می دارد.

به طور خلاصه، chatbots یک استراتژی برتر و جزو مهمترین ترند های بازاریابی B2B در سال 2020 محسوب می شود.

بازاریابی ایمیلی هنوز قوی است

به صورت غیرمستقیم، بازاریابی از طریق ایمیل مانند فریاد زدن به امید پاسخی است که ممکن است هرگز به دستتان نرسد. قابل درک است، صندوق ورودی ایمیل ها امروزه شلوغ تر از همیشه است. به حدی که بسیاری از ارائه دهندگان ایمیل، ایمیل های تبلیغاتی را به صندوق ورودی جداگانه ارسال می کنند.

اما نباید این نکته را نادیده گرفت که فرستادن ایمیل برای مشتریانتان، نمی تواند احساس درستی از کسب و کارتان را به آن ها منتقل کند و وضعیت کسب و کار را دقیق تشریح کند.

روش های بازاریابی B2B

در حقیقت، مطابق گزارش وضعیت بازاریابی ایمیل از اعتبارسنجی، گزارش بازاریابی از طریق ایمیل ثابت بوده و هنوز هم نتایج ثابتی را برای اکثر شرکت ها ارائه می دهد.

نکته مهم در اینجا این است که در حالی که بازاریابی از طریق ایمیل به ظاهر یادگار گذشته است، اما هنوز هم ابزاری قدرتمند در بازاریابی محتوای شماست و بسیاری از زیر ساخت ها هنوز هم از آن ها استفاده می کنند.

بازاریابان به جای ترک کردن یا کاهش استفاده از ایمیل ها، باید استفاده بهینه از آن را یاد بگیرند:

  • به طور مداوم موارد موضوع، محتوا و زمان تحویل را آنالیز و بررسی کنید.
  • برای ایجاد محتوای شخصی سازی شده با هر موضوع و هر بخش از مشتریان منحصر به فرد از مخاطبان مورد نظر، لیست های ایمیل را به صورت استراتژیک تقسیم کنید.
بازاریابی B2B

بازاریابی B2B

اگر به بازاریابی B2B علاقه مند هستید به شما عزیزان توصیه می شود مقاله تفاوت بازاریابی B2B با B2C را مطالعه نمایید.

نتیجه گیری

فناوری، روش کار ما را متحول کرده است و به ویژه بازاریابی به لطف گسترش ابزارهای جدید، به طرز چشمگیری تغییر و ارتقاع پیدا کرده است. از وب سایت های هوشمند و ایمیل های شخصی گرفته شده تا اتوماسیون، این ابزارهای مهم باید همگی جزئی از برترین ها در دست بازاریاب ها باشند.

امیدوارم با مطالعه مقاله روش های بازاریابی B2B که بازاریابان و شرکت ها باید در سال 2020 از آن ها استفاده کنند نهایت استفاده را برده باشید و بتوانید از ابزار هایی که در بالا معرفی شد، نهایت استفاده را ببرید. ممنون از همراهی شما عزیزان🌹.