ریلز اینستاگرام، یک قالب محتوای جدید است که به شما امکان می دهد ویدیو های کوتاه چند ثانیه ای و جذاب تولید کنید و به اشتراک بگذارید. این ویدیو ها برخلاف استوری اینستاگرام، پس از 24 ساعت ناپدید نمی شوند.

علیرغم اینکه در ابتدا به عنوان “کپی از TikTok” مورد انتقاد قرار گرفت، در عین حال ریلز اینستاگرام، پاسخ های مثبتی از برند ها و کاربران اینستاگرام، دریافت کرده است. برند هایی مانند Sephora،Walmart و Beardbrand در حال حاضر از ریلز، استفاده می کنند.

همتنطور که پیش تر گفته شد، این ویدیو ها می توانند تا 60 ثانیه طول بکشند. همانند TikTok، ریلز مجموعه ای از ابزار های ویرایش را ارائه می دهد که به کاربران امکان می دهد فیلم های ویدئویی جذاب و سرگرم کننده ایجاد کنند. ریلز، می تواند شامل چندین کلیپ ویدئویی، فیلتر، زیرنویس، پس زمینه تعاملی، تگ و موارد دیگر باشد.

همچنین بخوانید: همه چیز در مورد سئو اینستاگرام

از طریق نماد “Reels” در پایین صفحه اصلی برنامه اینستاگرام، می توانید به یک برگه قابل پیمایش پر از Reels های پرطرفدار دسترسی پیدا کنید.

نماد ریلز اینستاگرام.

مقایسه ریلز اینستاگرام و تیک تاک

از آنجا که ریلز اینستاگرام، رقیب تیک تاک است، بد نیست شباهت ها و تفاوت های آن ها را با هم مقایسه کنیم.

در حقیقت، ماهیت هر دو مورد یکسان است: فراهم آوردن فضای خلاقانه برای کاربران برای ایجاد و به اشتراک گذاری فیلم های کوتاه با دیگران. آن ها دارای گزینه های خلاقانه هستند و به کاربران امکان می دهد بهترین کلیپ های ممکن خود را بسازند.

مطالعه کنید

ریلز اینستاگرام و تیک تاک.

شاید در ابتدا مشابه با یکدیگر بنظر برسند، اما در واقع تفاوت های قابل توجهی نیز دارند.

اینستاگرام ریلزتیک تاک
این قالب محتوا، در واقع یکی از ویژگی های اینستاگرام است.در تیک تاک، یک پلتفرم محسوب می شود.
محدودیت زمانی ویدیو، تا 60 ثانیهمدت زمان فیلم تا 3 دقیقه
ریلز به اشتراک گذاشته شده در Stories، پس از 24 ساعت ناپدید می شوند.همه ویدیو ها در تیک تاک باقی می مانند.

ریلز اینستاگرام در مقایسه با استوری های اینستاگرام

ریلز و استوری را با هم اشتباه نگیرید. اگرچه این دو بسیار شبیه یکدیگر هستند، اما تفاوت های اساسی دارند:

 • ریلز، چندین ابزار خلاقانه از جمله جلوه های AR، کنترل سرعت و گزینه ای برای تراز کردن ویدیو های چند کلیپی برای انتقال تمیز تر، ارائه می دهد.
 • ریلز، را می توان در Explore نشان داد و یا در Stories به اشتراک گذاشت. هنگام آپلود کردن ریلز، می توانید انتخاب کنید که آن را در فید خود نیز، ارسال کنید. همه ریلز هایی که ایجاد می کنید نیز در قسمت اختصاصی نمایه شما، مشابه پست های IGTV ظاهر می شود.
 • اگر صوت اصلی را وارد کنید، کلیپ صوتی به شما نسبت داده می شود و سایر کاربران می توانند از آن برای ایجاد ریلز جدید استفاده کنند.

حالا که فهمیدید Instagram Reels چیست، بیایید نحوه استفاده از آن ها در استراتژی بازاریابی را برررسی کنیم.

نحوه ساخت ریلز، در اینستاگرام

اگر با اینستاگرام و یا تیک تاک آشنا هستید، تولید ویدیو با Reels، برای شما آسان است.

نحوه ورود به ریلز

برای دسترسی به ریلز، کافی است دوربین اینستاگرام را باز کرده و “REELS” را انتخاب کنید.

ریلز، در دوربین اینستاگرام.
با این دکمه برای ایجاد ریلز، کار خواهید کرد.

ریلز اینستاگرام، دو گزینه برای ایجاد Reel در اختیار شما قرار می دهد:

 • برای ضبط فیلم، دکمه ضبط را فشار داده و نگه دارید.
 • فیلمبرداری را از رول دوربین خود بارگذاری کنید.

ریلز را می توان در مجموعه ای از کلیپ ها( با وقفه و در زمان های غیر متوالی)، یا به طور همزمان( بدون وقفه) ضبط کرد. شش مرحله ای که در ادامه توضیح خواهیم داد را دنبال کنید تا اولین REEL خود را در اینستاگرام، بسازید.

مرحله 1: به “REELS” در پایین صفحه بروید و روی آن ضربه بزنید.

مرحله 2: از ابزار هایی برای آماده سازی برای ضبط خود استفاده کنید. روی Audio (1) ضربه بزنید تا صدایی را از پوشه موسیقی های اینستاگرام انتخاب کرده و به ویدیوی خود اضافه کنید. حتی می توانید قسمت مورد علاقه خود را فقط اضافه کنید.
برای تغییر سرعت ویدئوی خود روی Speed (2)، برای اعمال جلوه های ویژه Effects (3) و برای تعیین مدت زمان فیلمبرداری خود روی Timer (4) ضربه بزنید.

ساخت ویدیوی ریلز در اینستاگرام.

مرحله 3: وقتی آماده شدید، روی دکمه ضبط ضربه بزنید و نگه دارید تا یک کلیپ ضبط شود.
در حین ضبط، می توانید روی دکمه ضبط ضربه بزنید تا یک کلیپ به پایان برسد و سپس دوباره روی آن ضربه بزنید تا یک کلیپ جدید شروع شود. سپس دکمه Align (5) ظاهر می شود که به شما امکان می دهد قبل از ضبط بعدی اشیاء مربوط به کلیپ قبلی را در یک خط قرار دهید. این برای ایجاد تغییراتی یکپارچه برای لحظاتی مانند تغییر لباس، افزودن موسیقی جدید یا افزودن دوستان جدید به ریلز شما، مفید است.

ضبط ویدیوی ریلز اینستاگرام.

اگر می خواهید کلیپ قبلی را که ضبط کرده اید تماشا، کوتاه یا حذف کنید، می توانید روی “کلیپ (6)” ضربه بزنید و آن را ویرایش کنید.

ادیت ویدیوی ریلز اینستاگرام.

مرحله 4: پس از اتمام کار ضبط ریلز اینستاگرام، می توانید تگ ها، نقشه ها و متن را برای ویرایش ریلز خود، اضافه کنید.

چگونه یک ریلز را به اشتراک بگذاریم؟

پس از رضایت از ویدیوی خود، می توانید روی دکمه Next”(7)”، ضربه بزنید تا به صفحه اشتراک گذاری دسترسی پیدا کنید. سپس، روی “Cover (8)” ضربه بزنید تا عکس جلد را با تصویر کوچک ویدئو ویرایش کنید یا کاور رول دوربین خود را اضافه کنید. شما می توانید یک عنوان نیز بنویسید. اگر نمی خواهید ویدیو را فوراً منتشر کنید، می توانید آن را به عنوان پیش نویس ذخیره کنید.

ذخیره سازی و اشتراک گذاری ریلز اینستاگرام.

ریلز اینستاگرام، به شما امکان می دهد:

 • کلیپ را فقط در “Reels tab”، به اشتراک بگذارید. مخاطبین اینستاگرام شما می توانند در برگه Reels در حساب شما، به آن دسترسی پیدا کنند. الگوریتم اینستاگرام نیز ممکن است آن را برداشته و به کاربران در حال مشاهده Reels tab اینستاگرام، پیشنهاد کند.
 • ویدیو را در Feed خود نیز به اشتراک بگذارید. اگر این گزینه را انتخاب کنید، ریلز به همراه سایر پست های شما در شبکه پروفایل شما، نشان داده می شود.

پس از اتمام کار با اشتراک گذاری، ریلز خود را مانند این خواهید دید:

اتمام کار اشتراک گذاری ریلز اینستاگرام.

توضیحات متداول

اگر در حال ایجاد Reels هستید و ویدیوی خود را با استفاده از دوربین Reels ضبط می کنید، نگران اندازه فایل نباشید. با این حال، اگر ریلز شما شامل ویدیو های بارگذاری شده است، از اندازه و ابعاد صحیح فایل های خود اطمینان حاصل کنید تا از محصول نهایی مبهم و بریده شده، جلوگیری کنید. نسبت ابعاد توصیه شده برای ریلز 9:16 و اندازه توصیه شده، 1080 x 1920 پیکسل است.

معیار های عملکرد ریلز اینستاگرام، شامل:

 • Accounts Reached: این معیار به شما می گوید که چند کاربر منحصر به فرد اینستاگرام، حداقل یک بار “Reel” شما را دیده اند.
 • Plays: این تعداد دفعاتی است که Reel شما، پخش شده است. میزان پخش، می تواند بیشتر از تعداد Accounts Reached باشد، زیرا برخی از کاربران ممکن است بیش از یک بار Reel شما را تماشا کنند.
 • Likes: این معیار به شما می گوید که چه تعداد از کاربران، “Reel” شما را دوست داشتند.
 • Comments: اگر شخصی، نظر خاصی در مورد ریلز شما داشته باشد در این قسمت نظر خود را به اشتراک می گذارد.
 • Saves: تعداد دفعاتی که “Reel” شما، نشانه گذاری شده است.
 • Shares: تعداد دفعاتی که کاربران اینستاگرام، “Reel” شما را در استوری خود به اشتراک گذاشته اند یا آن را برای کاربر دیگری ارسال کرده اند.

5 روش استفاده از Instagram Reels برای بازاریابی

هنگامی که استوری اینستاگرام برای اولین بار در سال 2016 راه اندازی شد، آن را یک نسخه کپی شده از Snapchat، نامیدند. اما Stories، به سرعت از نظر محبوبیت، از Snapchat در بین کاربران، پیشی گرفت و به کانال مؤثری برای ایجاد مخاطب، تبدیل شد.

با در نظر گرفتن این موضوع، برند ها باید از فرصت استفاده از ریلز اینستاگرام برای جذب مخاطب استفاده کنند. ریلز، همچنین یک بستر عالی برای همکاری با استعداد های خلاق است.

1- مطالب آموزشی را به اشتراک بگذارید

ایجاد محتوای آموزشی، یک راه عالی برای شروع در “Reels” است. 5 روال برتر مراقبت از پوست، راز درست کردن پنکیک خوشمزه در 10 دقیقه، یا 5 نکته برای حالت دادن به دامن و…، چیز های زیادی وجود دارد که می توانید با دنبال کنندگان خود به اشتراک بگذارید تا بتوانند مهارت جدیدی را بیاموزند.

2- محصولات خود را به نمایش بگذارید

کاربران می توانند ریلز را در قسمت اختصاصی “Reels” و در صفحه “Explore” پیدا کنند، به این معنی است که حتی کاربرانی که در اینستاگرام شما را دنبال نمی کنند نیز می توانند ویدیو ریلز شما را مشاهده کنند.

3- مطالب پشت صحنه را به اشتراک بگذارید

محتوای پشت صحنه به دنبال کنندگان صفحه اینستاگرام شما کمک می کند تا بفهمند شما چه کسی هستید و چه کاری انجام می دهید. نشان دادن شخصیت شما، اعتماد را جلب می کند و روابط ایجاد می کند.

برخی از ایده های پشت صحنه که می توانید امتحان کنید:

 • نحوه انتخاب مواد برای محصول خود را به اشتراک بگذارید.
 • مراحل تولید محصولات را به اشتراک بگذارید.
 • زندگی روزمره تیم خود را به اشتراک بگذارید.
 • داستان برند خود را به اشتراک بگذارید؛ اینکه چگونه به ایده کسب و کار خود رسیدید و چه چیزی را پشت سر گذاشته اید.

4- از تبلیغات ریلز اینستاگرام استفاده کنید

از ژوئن 2021، تبلیغ کنندگان اینستاگرام می توانند Reels را به عنوان مکانی برای تبلیغات اینستاگرام خود انتخاب کنند.


سخن پایانی

حضور خود در اینستاگرام را، در کنار حضور در سایر کانال های اجتماعی خود مدیریت کنید. از ریلز اینستاگرام برای تبلیغات، بهره ببرید و بازاریابی خود را گسترش دهید.

منبع: hootsuite