وب سایت های خبری دارای مزایای جریان مداوم محتوای تازه و ویژگی های خاص گوگل مانند Top Stories هستند. اما روش های دیگری نیز وجود دارد که سئوی سایت های خبری نیز منحصر به فرد است. به سادگی قرار دادن محتوای اخبار در جهان تضمین نمی کند که در گوگل رتبه بندی کند یا بازدید سایت شما را جلب کند. در این ستون، با پنج نکته اساسی یاد خواهید گرفت که باید چگونه استراتژی سئوی خود را برای یک وب سایت خبری برنامه ریزی کنید تا بتوانید در رقابت گام بردارید.

نقش محتوای همیشه سبز در سئوی سایت خبری

به عنوان یک سایت خبری، مدل اصلی کسب و کار شما نوشتن درباره موضوعات به روز است. اما 99 درصد از مواقع، وقتی درباره موضوعات به روز می نویسید، مقالات شما به طور حتم طول عمر کوتاهی خواهند داشت. میزان اولیه بازدید از مقاله خود را مشاهده خواهید کرد و آن مقاله با افزایش سن از بازدید کمتری برخوردار می شود.

شما در معرض عمق و بازتاب آنچه اخبار طنین انداز است هستید و برای اینکه مرتباً ترافیک بالایی داشته باشید، باید این اخبار را ادامه دهید. اما اگر می توانید مدل اصلی خبر را دست نخورده نگه دارید و جریان های ثابتی را به وب سایت اضافه کنید، چه می کنید؟ اگر محتوای همیشه سبز ایجاد کنید، می توانید.

یاد آوری: محتوای همیشه سبز به محتوای مرتبط و مفید برای مدت زمان طولانی اشاره دارد.

یک نمونه از سایت های خبری که این کار را به خوبی انجام داده است، Bankrate است:

نقش محتوای همیشه سبز در سئوی سایت خبری

با استفاده از گزارش ارگ صفحه های ارگانیک Ahrefs، می توانید ببینید که 10 صفحه برتر آن ها در بالای صفحات Hub دسته بندی قیف همیشه سبز قرار دارند. آن ها سپس اخبار خود را در زیر آن بخش های مرکزی گسترش می دهند و یک تجربه قدرتمند و مرتبط را ایجاد می کنند. در حالی که آن ها سهم خوبی از ترافیک در مقالات خبری واقعی را به دست می آورند، قادر به ایجاد فرصت های همیشه سبز برای ترافیک سازگار تر با محتوایشان هستند.

مطمئن شوید که محتوای شما در Google News نمایش داده می شود

درج مطالب در Google News برای سئوی سایت های خبری الزامی است. با بررسی دستورالعمل های درج محتوا برای اطمینان از اینکه سایت شما مطابق با استاندارد های گوگل است شروع کنید. اکثر منابع خبری معتبر از این رهنمود ها پیروی می کنند. در مرحله بعدی، دستورالعمل های فنی را برای درج بررسی کنید تا مطمئن شوید گوگل می تواند سایت شما را جستجو کند و بفهمد کدام یک از مقالات اخبار صفحات شما هستند.

وقتی همه چیز خوب به نظر می رسد، سایت خود را برای تأیید گوگل ارسال کنید. در عرض 3 هفته خواهید دید که سایت شما به طور معمول پذیرفته شده است یا خیر. پس از اینکه سایت شما پذیرفته شد، به تولید محتوای قوی ادامه دهید. Google News با بسیاری از اصول اولیه جستجوگر ارگانیک در سئو کار می کند. معتبر بودن صنعت، بهینه سازی کلمات کلیدی، منحصر به فرد بودن و اشتراک های اجتماعی به شما کمک می کند رتبه بهتری داشته باشید و بازدید های بیشتری از Google News داشته باشید.

بر معماری تمیز تمرکز کنید

سایت های خبری می توانند چالشی برای رشد سئوی متفاوت تر باشند زیرا از نظر طبیعت بزرگ بوده و دائماً در حال رشد هستند. بهترین بودن در زمینه معماری سایتتان ضروری است. باید طوری آن را معماری کنید که هم برای خواننده ها به راحتی قابل دسترسی باشد و تجربه کاربری خوبی داشته باشد و هم کرال آن برای موتور های جستجو آسان باشد.

سازمان دهی در درجه اول قرار دارد. به برچسب ها و دسته هایی که در سایت خود استفاده می کنید نگاهی بیندازید و از خود بپرسید که آیا برای کاربران شما مناسب است یا خیر. شما به برچسب ها و دسته بندی های کافی برای خوانندگانتان نیاز دارید تا بتوانند به راحتی آنچه را که می خواهند پیدا کنند، اما آیا مواردی که استفاده می کنید ارزش دارند؟

اگر چندین برچسب دارید که هر کدام فقط چند مقاله دارند، ترکیب موارد در مقدار کمتری از صفحات با محتوای بیشتر ممکن است مفید تر باشد. یکی دیگر از جنبه های مهم ساختار سایت عمق است. به عبارت دیگر، برای رسیدن از صفحه اصلی به هر صفحه دیگری در سایت خود، چند کلیک طول می کشد؟ این عدد را تا حد ممکن پایین نگه دارید.

موتور های جستجو با دنبال کردن لینک ها از یک صفحه به صفحه دیگر، سایت شما را کرال می کنند و “هر چه عمق صفحه شما کمتر باشد” سایت شما، به احتمال زیاد زودتر ایندکس می شود. مرتب نگه داشتن سیستم برچسب گذاری به شما کمک خواهد کرد.

کار دیگری که می توانید برای بهبود ساختار سایت خود انجام دهید افزودن صفحه بندی به پایین هر صفحه است، نه استفاده از دکمه های “بعدی” و “قبلی”. این باعث می شود که پرش به صفحات خاص بدون گشت و گذار در صفحات بی ربط دیگر آسان شود.

سئوی سایت خبری با توجه به موبایل

قابلیت استفاده از تلفن همراه امروزه برای هر وب سایتی مهم است، اما برای سایت های خبری حتی از اهمیت بیشتری برخوردار است. اکثر مردم اخبار خود را از طریق تلفن های همراه دنبال می کنند. حداقل، سایت شما باید با استفاده از طراحی ریسپانسیو ساخته شود، که متناسب با قالب شما با هر اندازه صفحه ای که بیننده استفاده می کند.

برای Crawl Speed بهینه سازی کنید

وقتی نوبت به اخبار جدید می رسد، می خواهید صفحات شما به سرعت توسط گوکل خزیده و ایندکس شوند. مردم برای سایتی که کند باشد منتظر نمی مانند، مخصوصاً وقتی گزینه های زیادی برای اخبار داشته باشند.

خوشبختانه فاکتور های مختلفی در جستجوگر ها وجود دارد که می تواند به سرعت خزیدن کمک کند، از جمله سرعت سایت، عملکرد میزبانی و سایت مپ XML. با این وجود نمی توانید مانند نقشه سایت های دیگر با نقشه سایت های خبری اقدام کنید. گوگل برخی از دستورالعمل های مهم برای نقشه های سایت را مخصوص اخبار ارائه داده است.

اول، شما فقط باید 1000 URL یا کمتر در نقشه سایت خود اضافه کنید. البته، با ریدایرکت کردن URL های شکسته به چندین نقشه سایت می توانید موارد بیشتری را وارد کنید، اما مطمئن شوید که از 50،000 نقشه سایت در فایل XML خود فراتر نروید. همچنین باید برای جلب توجه Googlebot، نقشه سایت اخبار خود را به صورت مداوم با مقالات تازه به روز کنید.

اما وقتی این URL های مقاله جدید را ارسال می کنید، برای هر یک نقشه سایت خبری ایجاد نکنید. به جای آن نقشه سایت موجود خود را به روز کنید. نقشه سایت اخبار شما فقط شامل اخبار دو روز گذشته خواهد بود و تمام مقالات برای مدت 30 روز در فهرست اخبار باقی می مانند. سرانجام، وقتی می خواهید نقشه سایت خود را ایجاد کنید، از افزونه های مناسب گوگل استفاده کنید.

اگر از Google Sitemap Generator استفاده می کنید، دارای URL هایی است که با مقالات خبری خاص شما مطابقت دارند. تعداد دفعات انتشار در سایت شما نیز بر سرعت کرال کردن تأثیر مثبت می گذارد و منطقی است. از این گذشته، اگر Googlebot با هر کرال مرتباً محتوای جدیدی را در وب سایت شما پیدا کند، بیشتر اوقات به سایت شما می آید.

نکته دیگری که باید به خاطر داشته باشید این است که کمیت و کیفیت هر دو مهم است. اطمینان حاصل کنید که محتوای شما دارای ارزش است. اگر مطالب بیش از حد پست کنید یا محتوای غیر ضروری را منتشر کنید، Googlebot بودجه ارزشمند کرال خود را در آن صفحات با ارزش کمتر هدر می دهد، به این معنی که محتوای خوب شما ممکن است دیده نشده باقی بماند.

به عنوان یک قاعده سرانگشتی، همیشه از تکرار مطالب خودداری کنید و صفحات ناخواسته را با استفاده از متا robots.txt / robots مسدود کنید تا از سرعت کرال مناسب اطمینان حاصل کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ادیت فایل robots.txt می توانید به پست مربوطه نگاهی بیندازید.

سخن آخر

عملکرد سایت های خبری کمی متفاوت از انواع دیگر سایت ها است. بیشتر بازدید کنندگان با پخش شدن مطالب خبری با تاریخ انقضا کوتاه به سمت سایت های خبری جلب می شوند. اگر این دستورالعمل ها را بخاطر بسپارید، در پی داشتن یک سایت خبری بهتر بهینه شده و در نتیجه از بازدید و خوانندگان بیشتری لذت خواهید برد.