سئوی کلاه سیاه نوعی کلاه برداری است که به مجموعه ای از استراتژی ها، تکنیک ها و روش های غیراخلاقی مورد استفاده برای افزایش رتبه سایت یا صفحه در موتورهای جستجو با استفاده از معیارهایی که شرایط خدمات موتورهای جستجو را نقض می کند، اشاره دارد.

سئوی کلاه سیاه برای افرادی که به دنبال نتیجه گیری سریع هستند و قصد حضور طولانی مدت در دنیای وب سایت را ندارند، کاربرد دارد. اما ریسک آن بسیار بالا بوده و ممکن است سایت دچار مجازات موتورهای جستجو شود.

این استراتژی ها توسط الگوریتم های گوگل شناسایی می‌شود و گوگل می تواند سایت هایی که از این نوع تکنیک ها بهره برده اند را جریمه سازد.

در زیر به تعدادی از تکنیک های کلاه سیاه ک موجب جریمه شدن وب سایت از طرف محبوب ترین موتور جستجو می شود اشاره می کنیم، تا پایان مقاله همراه ما باشید..

 

کلمات کلیدی

در گذشته الگوریتم گوگل به نحوی بود که هرچه تعداد کلمه ی کلیدی در سایت بیشتر بود، آن وب سایت رتبه ی بالاتری از گوگل دریافت می کرد. اما امروزه الگوریتم های گوگل طوری تغییر کرده اند که وقتی در یک سایت تعداد کلمه ی کلیدی بیشتر از حد مجاز تکرار شده باشد نه تنها رتبه ی سایت بالا نمی رود بلکه باعث می شود گوگل تصور کند شما قصد استفاده از تکنیک های کلاه سیاه و دور زدن آن را دارید، و در نهایت این عمل باعث جریمه شدن سایت از طرف گوگل می شود.

سئوی کلاه سیاه

در هر صفحه یک الی سه درصد می توان از کلمه ی کلیدی استفاده کرد.

برای حل این مشکل بجای استفاده ی مداوم از کلمه ی کلیدی، میتوان از هم خانواده ها و کلمات مترادف آن استفاده نمود.

 

محتوای بی‌کیفیت

الگوریتم های گوگل به طور مرتب اصلاح می شوند و امروزه این الگوریتم ها تنها به سایت هایی که محتوا و مطالب آن ها منحصر به فرد و یکتا باشد امتیاز می دهند. در نتیجه کپی کردن مطالب از دیگر سایت ها باعث افت امتیاز سایت شما در نتایج جستجوی گوگل خواهد شد. هرچه محتوای سایت خاص تر و باکیفیت تر باشد، جلب اعتماد مخاطب بهتر و موفق تر خواهد بود.

سئوی کلاه سیاه

محتوای کپی شده اعتبار سایت را نزد گوگل پایین می آورد.

مزرعه لینک

مزرعه ی لینک به تعدادی سایت که یک گروه تشکیل داده و به یکدیگر، به طور گروهی لینک می دهند، گفته می شود. این مزرعه ها به طور خودکار توسط برنامه هایی ساخته می شوند که شامل هزاران وب سایت غیرمرتبط است که لینک رد و بدل می کنند. بعضی مواقع به یک سایت هزینه ای پرداخت می شود تا بتوان توسط آن، بطور طبیعی یا مصنوعی، Inbound Link دریافت کرد.

سئوی کلاه سیاه

تعدادی سایت که یک گروه تشکیل داده و به یکدیگر، به طور گروهی لینک می دهند.

زمانی که کاربر در موتورهای جستجو به دنبال هدفی می گردد، کیفیت و کمیت لینک های دریافتی بوسیله ی وب سایت در رتبه بندی نتایج تاثیر بسزایی دارد. این در حالی است که مزرعه لینک فقط می تواند بر کمیت لینک های ورودی تاثیر بگذارد و بر کیفیت آن تاثیر برعکس دارد.

 

خرید و فروش لینک

خرید و فروش بک لینک، کاری غیراخلاقی و نادرست است و گوگل صراحتا اعلام کرده این کار غیرقانونی است. زمانی که افراد قصد خرید و فروش لینک دارند در واقع هدفشان دور زدن الگوریتم های جستجو گوگل است که این کار با قوانین گوگل مغایرت دارد.

سئوی کلاه سیاه

خرید و فروش لینک بین سایت های مختلف

تکنیک خرید و فروش لینک یکی از بدترین تکنیک های سئوی کلاه سیاه است که متاسفانه سایت های بزرگ هم گاهی از آن استفاده می کنند.