در این مقاله قصد داریم روش های صحیح نوشتن توضیحات محصول با استانداردهای سئو را برای شما عزیزان مطرح کنیم. لطفا با ما همراه باشید.

تجارت الکترونیک یک الگوی تجاری است که سال به سال به رشد خود ادامه می دهد. اما برای اینکه وب سایت شما رقابتی باشد، نیاز به توضیحات محصولی دارد که مؤثر باشد.

سئو توضیحات محصول شما، تفاوت بین خواننده ای است که با خواندن توضیحات محصول می داند می توانید مشکل او را حل کنید، یا اینکه با خواندن توضیحات شما، خسته و بی حوصله به سایت های دیگر مراجعه می کند.

در اینجا چند روش برای نوشتن و رعایت سئو توضیحات محصول تجارت الکترونیکی با تاثیر گذاری بالا ارائه شده است که برای شما عزیزان آن ها را بیان خواهیم کرد.

یک شخصیت خریدار برای مشتریانتان ایجاد کنید

برای اینکه توضیحات محصول شما موثر واقع شود، باید مشتریان و جامعه هدف خود را به خوبی بشناسید. شخصیت خریدار نسخه تخیلی و ایده آل از پایگاه مشتری شما است. ویژگی ها و علایق آنها را دریابید، سپس می توانید با توضیحات خود محصولاتتان را بهتر به بازار عرضه کنید.

مواردی که باید بدانید شامل جنسیت، سطح درآمد، شغل و علایق آن ها است. دریابید که چه چیزی آن ها را ناامید می کند.

در مورد آنچه آن ها مهم می دانند، اهدافشان و آنچه را که آن ها شایسته کسب درآمد سخت خود می دانند بنویسید. دریابید که آن ها مبارزات خود را چگونه توصیف می کنند، بنابراین می توانید این روش را در توضیحات خود پیاده سازی کنید.

در مورد این که محصولتان چگونه نیاز های مشتری را برطرف می کند صحبت کنید

کمتر روی ویژگی های محصول خود و بیشتر روی مزایای آن توجه کنید. مشتری همیشه سؤال می کند، “چه چیزی برای من وجود دارد؟” و کافی است شما همان را به مشتری عرضه کنید تا احساس کند نیازش با خرید محصول شما برطرف می شود.

آنها مشکلی دارند و شما باید محصول خود را به عنوان راه حل به آن ها ارائه دهید. توضیحات محصول در واقع کاربرد محصول شما را در بهبود زندگی آنها توصیف می کند. شما می خواهید که خواننده خود را با استفاده از محصول تصور کند و راه حلی برای مشکلاتی که دارد فراهم کند.

اگر از نظر عکس یا مشخصات دیگر با آن ها ارتباط برقرار می کنید، اکثر مردم آن را به صورت راه حل ترجمه نمی کنند (حتی اگر اینطور باشد.) ارتباط مستقیمی بین محصول شما و مشکلشان از بین می رود. یک روش واقعاً مؤثر برای نشان دادن این موضوع، تصاویر همراه با توضیحات است.

برخی تصاویر با کیفیت بالا از محصول خود را نشان می دهد که کاربردهای مختلف آن را نشان می دهد. این موارد به ویژه در صورت نوشتن توضیحات مربوط به یک محصول تخصصی مهم هستند.

یک داستان بگویید

اگر محصول شما دارای یک داستان پس زمینه جالب است، آن را به روشی قانع کننده بگویید. شما می توانید با شکل دادن به این نوع ارتباط عاطفی، نام تجاری و محصول خود را با مشتریان آشنا کنید.

برای توصیف محصول خود از کلماتی استفاده کنید که توصیفی هستند و عواطف سریع دارند. از کلمات عمومی مانند “خوب” خود داری کنید. از اطلاعاتی که از شخص خریدار جمع آوری کرده اید استفاده کنید تا توضیحات خود را برای خوانندگانتان شخصی تر کنید.

هرچه توضیحات شما واضح تر باشد، بهتر است. مشتری شما خود را با استفاده از آن تصور می کند و این یک قدم مثبت در راه خرید آن ها است. قبل از اینکه از شما سوال بپرسند، شما با توضیحات، به سوالاتشان پاسخ بدهید.

عنوان مناسبی را برای محصول انتخاب کنید

هر زیر عنوان باید یک چراغ باشد و چشم را به سمت آن هدایت کند و با دقت نشان دهد که در مورد کدام بخش صحبت خواهد شد. تقسیم محتوای شما به بخشرهای کوچکتر و هدفمندتر به مشتری اجازه می دهد تا به راحتی جنبه ای را که به آن علاقه مند است پیدا کند.

به عنوان نمونه می توانید از فروشگاه اینترنتی تک یک دیدن فرمایید.

شما با داشتن عنوانی مناسب و گویا، می توانید مشتری را علاقه مند به مطالعه ویژگی های محصولتان کنید. در صورتی که اگر دقیقا همین کار را اشتباه انجام دهید، ممکن است مشتری بعد از مطالعه عنوان محصول شما علاقه اش از بین برود و حتی توضیحات شما را بررسی نکند.

کل محصول را قابل اسکن کنید

افراد آنلاین به جای خواندن آن از ابتدا تا انتها، تمایل به اسکن کردن و اسکن مطالب دارند، بنابراین توضیحات خود را بر اساس آن بنویسید. برای اسکن جزئیات باید همه چی گویا و آسان باشد. از نشانه های بصری مانند بالت ها، تصاویر و عناوین استفاده کنید تا افراد را ترغیب کنید که توضیحات شما ارزش خواندن را دارد.

فضای سفید زیادی را در صفحه بگذارید. پاراگراف ها را خیلی کوتاه نگه دارید، بیشتر از دو یا سه جمله ننویسید. جملات ساده ای بنویسید که خواندن آنها آسان است. برای برجسته کردن اصطلاحات و اصطلاحات مهم، از بولد کردن و یا ایتالیک کردن استفاده کنید.

روش های صحیح نوشتن توضیحات محصول با استانداردهای سئو

این کار را تا حد امکان آسان کنید تا خواننده بتواند مزایایی را در توضیحات خود پیدا کند. تا حد ممکن از استفاده از اصطلاحات غیرمعمول و بی معنی خودداری کنید. گفتن محصول شما “کیفیت عالی دارد” به معنای اساسی هیچ تاثیری نخواهد داشت. بر نقاط فروش منحصر به فرد خود متمرکز شوید.

به سئو خود توجه کنید

در مورد یک کلمه کلیدی اصلی برای صفحه محصول خود تصمیم بگیرید. از این کلمه کلیدی به طور مکرر استفاده کنید اما به طور طبیعی در توضیحات خود از استفاده زیاد از آن جلوگیری کنید، در صورت انجام این کار خوانایی توضیحات خود را خراب خواهید کرد. بدست آوردن یک رتبه بندی بالاتر از طریق کلمات کلیدی شما ساده تر است، زیرا رقابت کمتری دارد. اما نکته منفی این است که اگر خیلی مشخص باشد، افراد زیادی در جستجوی آن نیستند.

از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید که مشتریان شما برای توصیف مشکلی که دارند از آنها استفاده می کنند. همیشه از منظر شخصیت خریدار خود فکر کنید.

امیدوارم از مطالعه مقاله روش های صحیح نوشتن توضیحات محصول با استانداردهای سئو نهایت استفاده را برده باشید.