آیا به زودی ریبرندینگ می کنید و دامنه خود را تغییر می دهید؟ در اینجا چهار مورد مهم وجود دارد که باید برای اطمینان از بی عیب بودن سئو در هنگام ریبرندینگ و انتقال دامنه مورد توجه قرار گیرند. ریبرندینگ به چند دلیل اتفاق می افتد. این که آیا نتیجه یک کسب یک شرکت است یا یک تصمیم تجاری، تغییر نام شرکت (و اغلب نام دامنه اغلب به طور همزمان) خطرات زیادی را در عملکرد جستجوی ارگانیک یک وب سایت ایجاد می کند.

در هنگام ریبرندینگ و انتقال دامنه، موارد دیگری وجود دارد که باید در نظر گرفته شود، به غیر از ملاحظات سنتی تر در مورد انتقال سئو که اکثر متخصصین با آن ها آشنایی دارند، قبل از خواندن بهتر است بدانید که:

 • کاوش کنید که برخی از این ملاحظات، از روی تجربه بوده است.
 • نمونه هایی از نحوه برخورد برخی از شرکت ها با این نوع مهاجرت در گذشته را برجسته کنید.

ریبرندینگ چیست؟

قبل از شروع بیایید یک یاد آوری کوچک در مورد ریبرندینگ داشته باشیم تا بهتر متوجه این پست شویم.

به طور خلاصه، هر اقدامی که صاحبان برند برای تغییر و برند سازی خود انجام دهند، به منظور بازسازی برند است. این تغییرات می تواند در مواردی مانند لوگو، رنگ، شعار تبلیغاتی، طراحی مجدد سایت و غیره باشد.

در ریبرندینگ صاحبان برند به یک اشتباه و ایراد در یک قسمت یا قسمت هایی از برند سازی خود پی می برند و برای تغییر و رفع آن اقدام می کنند.ز بازسازی برند با هزینه های هنگفت، چه پولی و چه غیرپولی، همراه است. از این رو، این استراتژی باید فقط در صورت ضرورت اجرا شود.

نکات کلیدی سئو در هنگام ریبرندینگ و انتقال دامنه

در صورت امکان، سیگنال ها را از قبل تولید کنید

استفاده از وب سایت و دامنه قدیمی به عنوان وسیله نقلیه برای ارائه سیگنال های انتقال در مدت زمان کوتاه می تواند روند کار را برای کاربران و گوگل آسان کند. سیگنال هایی برای افزایش دیده شدن این دو وب سایت / برند می توانند به روش های مختلفی تولید شوند:

 • در داخل، از طریق تغییرات محتوا و فراداده.
 • از خارج، از طریق بازاریابی سنتی و روابط عمومی.

همچنین شما می توانید با کمی راهنمایی برای برند خود مقداری بک لینک کلاه سفید دست و پا کنید!

همچنین حفظ عناصر برند تجاری قدیمی در فراداده های جدید نیز روش خوبی است.

در صورت امکان، ساختارهای URL را حفظ کنید

هنگام انجام هر نوع انتقال، تغییر در ساختار های URL و قرار دادن محتوا می تواند منجر به سردرد و خطرات احتمالی شود. ثابت نگه داشتن ساختارهای URL یا مشابه آن و حفظ سطح محتوا می تواند تعدادی از این خطرات را کاهش دهد و به تلفیق تعدادی از سیگنال ها کمک کند. این امر همچنین ریدایرکت را ساده تر می کند، زیرا می توان آن ها را از طریق یک بازنویسی در فایل htaccess انجام داد:

RewriteEngine On RewriteCond %{HTTP_HOST} ^olddomain.com$ [OR] RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.olddomain.com$ RewriteRule (.*)$ http://www.newdomain.com/$1 [R=301,L]

با این حال، شما همچنین باید تاریخچه دامنه و لینک های قدیمی را در نظر بگیرید. گوگل هرگز مسیر کرال را فراموش نمی کند. با گذشت زمان، URL قدیمی مسیر هایی را انتخاب می کند که به URL های non-200 اشاره کنند و به خودی خود تغییرات و بازسازی های بالقوه ای را انجام می دهند.

در نتیجه، برای حفظ کلیه سیگنال ها و حقوق صاحبان سهام قبلی، هنوز باید لیست و فرآیند هدایت مجدد کاملی را تهیه کنید. این کار در واقع یکی از اصول سئو در ریبرندینگ است.

برای کوئری های برند قبلی از طریق محتوا تطبیق داشته باشید

اگر از برند X به برند Y بروید، افراد برای سال های آینده همچنان مشتریان نام تجاری قبلی را جستجو می کنند.

نمونه مورد: Demandware

به گفته Ahrefs، علی رغم ریبرندینگ که 3 سال پیش انجام شد، در Salesforce Commerce Cloud، هنوز حجم جستجو در ایالات متحده 2800 است.

این را می توان از طریق:

 • بخش های پشتیبانی
 • وبلاگ ها
 • صفحات متداول

کاربران (چه جدید و چه موجود) ممکن است هنوز در محور پلتفرم قدیمی شما سرچ کنند. سپردن این ترافیک به سایت های شخص ثالث یا رقبا برای به دست آوردن کوئری های قبلی می تواند یک فرصت از دست رفته باشد.

پس به یاد داشته باشید یکی دیگر از ملاحظات کلیدی سئو در ریبرندینگ این است که حواستان به کوئری هایی که به دست آورده بودید باشد.

سیگنال های جدید ایجاد کنید

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که شرکت ها با ریبرندینگ و تغییر نام دامنه در سئو مواجه شده اند این است که به میزان بازدید و رتبه بندی “KPI” نگاه می کنند. آن ها از طریق ایجاد لینک، روابط عمومی دیجیتال یا بازاریابی سنتی سیگنال های جدیدی برای دامنه و برند جدید تولید نمی کنند. بلکه آن ها KPI های ارگانیک را به عنوان یک کانال در یک سیلو می می بینند.

هنگام جمع آوری لیست های تغییر مسیر، لینک های با اهمیت بالا را شناسایی خواهید کرد، به طور بالقوه با لنگر های برند دار یا لنگر های تجاری به دامنه قدیمی دایرکت می دهید. این ها هنوز هم می توانند برای دستیابی به هدف و به روزرسانی لینک هدف های تبلیغاتی باشند، اما این تلاش ها جایگزینی برای سیگنال های تازه ای نیستند که در ترکیب قرار می گیرند.

پس نکته دیگری که باید در مورد سئو در ریبرندینگ مورد توجه قرار دهید این است که همچنان علاوه بر ریدایرکت کردن URL ها باید به سیگنال های جدید نیز توجه کنید.

نمونه هایی از ریبرندینگ و انتقال دامنه

همانند تعدادی از اعمال در سئو بهترین روش غالباً در تئوری تعریف می شود و کاربرد عملی آن متناسب با سایر متغیر ها از جمله نیاز های تجاری، منابع و محدودیت های پلت فرم / استک است.

در زیر دو نمونه از شرکت های بزرگ آورده شده است که به عنوان بخشی از ریبرندینگ یا خرید، ریبرندینگ کرده اند و در این روند برای انتقال از یک دامنه به دامنه دیگر مورد نیاز است.

Demandware تبدیل شد به Salesforce Commerce Cloud

ریبرندینگ Demandware به Salesforce Commerce Cloud

وقتی Salesforce، سهام Demandware را خریداری کرد، ریبرندینگ در جولای 2016 آغاز شد، با تغییر صفحه اصلی به بالا. آن ها شروع به ادغام نام تجاری Salesforce به طور برجسته ای در صفحات اصلی مهم Demandware کردند.

سایر محتوا های برجسته و “سیگنال ها” نیز از جمله لینک های آسان به بیانیه مطبوعاتی خرید به صفحه اصلی اضافه شدند. طی ماه های آینده، صفحه اصلی Demandware.com (و برند تجاری) شمایل خود را از تصویر بالا به یک صفحه اصلی با نام تجاری Salesforce Commerce Cloud در ژانویه 2017 آغاز کرد:

ریبرندینگ Demandware به Salesforce Commerce Cloud

هشت ماه پس از شروع روند، با مراحل مختلف ذکر شده در زیر، دیگر هیچ اثری از دامنه Demandware در صفحه اصلی باقی نماند. دامنه اکنون به طور کامل به یک لندینگ پیج محصول می پردازد که برای جستجوی Demandware در دامنه اصلی Salesforce تهیه شده است.

جدول زمانی صفحه نخست Demandware:

 • ژوئن 2016: مقالات اخبار مربوط به خرید از صفحه اصلی شروع به لینک دادن می کنند.
 • جولای 2016: معرفی نام تجاری Salesforce به صفحه اصلی معرفی شد.
 • سپتامبر 2016: یک تغییر بصری قوی تر، با آنچه الگوی استفاده شده در نسخه ژانویه 2017 است، اما همچنان تصاویر تجاری Demandware را حفظ می کند. قابل ذکر است که در این مرحله Demandware در سراسر سایت “Demandware Commerce Cloud” نیز دیده می شد.
 • اکتبر 2016: تصاویر سر صفحه منعکس کننده تغییر Demandware اکنون “Demandware Commerce Cloud” است.

MaxCDN تبدیل شد به StackPath

ریبرندینگ MaxCDN به StackPath

برای مدت زمان طولانی، MaxCDN دامنه maxcdn.com را قبل از ریدایرکت آن به صفحه StackPath متناسب با آن نگهداری کرد، جایی که آن ها به وضوح برای کاربران توضیح داده بودند:

 • چرا آن ها ریدایرکت شده اند.
 • چرا صفحه ارائه شده به آن ها در برند تجاری StackPath پوشش داده شده است.

سخن آخر

هر دو روش Salesforce و StackPath را می توان ریسک پذیر دانست، زیرا بهینه سازی از این طریق می تواند منجر به تولید برند شود و دامنه های موجود شما را تحت تأثیر قرار دهد.

با این حال، اگر در مدت زمان کوتاهی مدیریت شود و سایر فعالیت ها از جمله بازاریابی سنتی و روابط عمومی در جریان باشد، می توان با ایجاد سیگنال های اولیه برای ترکیب این دو موجودیت و ایجاد انتقال در مرحله پس از مهاجرت، خطرات را ارزشمند دانست. امیدواریم مطالب این پست به اندازه کافی برای شما مفید بوده باشد و اگر قصد ریبرندینگ دارید، آن را به درستی و با در نظر گرفتن این ملاحظات انجام دهید. اگر شما نیز تجربه ای در این زمینه دارید، خوش حال می شویم اگر آن را با ما در میان بگذارید.