سئو برای هنرمندان معمولاً به معنای دیده شدن در نتایج گوگل و Google Images زمانی است که افراد نام هنرمند یا نوع اثر هنری آن ها را جستجو می کنند. این یعنی وب سایت، کانال یوتیوب و پروفایل های شبکه های اجتماعی خود را بهینه کنید تا از نظر کلمات کلیدی در مورد کار خود رتبه بالایی کسب کنید. مثلا برای گالری‌های هنری، آن ها معمولاً می‌خواهند برای عبارت «گالری هنری» در شهر خود و همچنین نام هنرمندان شرکت کننده در آن گالری رتبه‌بندی کنند. برای بهتر دیده شدن در موتورهای جستجو، قوانین سئو را رعایت کنید تا سایت هنری خود را در معرض دید قرار دهید.

گوگل چگونه نتایج خود را نمایش می دهد؟ گوگل محتوا را از قسمت های مختلف وب بیرون می کشد. وب سایت شما یک پلتفرم و یک نتیجه گوگل است، پروفایل های شبکه های اجتماعی یک نتیجه دیگر، ویدیوها و تصاویر موجود در YouTube، ویکی پدیا و غیره نتایج دیگری هستند. همه را کنار هم بگذارید و این همان چیزی است که در گوگل می بینید.

نکات سئو برای سایت های هنری فقط به این معنی است که ما باید محتوا را در مکان های مناسب ایجاد کنیم، تصاویر را قبل از آپلود برچسب گذاری کنیم و چند چیز را اصلاح کنیم. این به شما کمک می کند گوگل را با محتوای خود پر کنید. این همان چیزی است که اکثر آرتیست ها می خواهند.

نکته 1: ویدیوهای خود را بهینه کنید

اگر هنوز ویدیویی مرتبط با اثر هنری خود نساخته اید، این کار را در نظر بگیرید. ویدیوها بازدیدکنندگان را برای مدت طولانی تری در سایت شما نگه می دارند، که می تواند به رتبه بندی صفحات شامل آثار هنری و سئو سایت شما در جستجو کمک کند. می‌توانید کانال YouTube خود را راه‌اندازی کنید و ویدیوها را در آنجا پست کنید، سپس این ویدیوها را در سایت های دیگر تبلیغ کنید. ویدیوهای شما می توانند:

  • به عنوان یک گالری برای آثار هنری خود شناخته شوید
  • روند منحصر به فرد خود را برای خلق هنر نشان دهید
  • به افراد تازه کار تکنیک های خاص را آموزش دهید

اگر اطلاعات زیادی را می خواهید به مخاطبان خود ارائه دهید، توصیه ما اینست که آن اطلاعات را در قالب ویدیو بگنجانید تا بازخورد بهتری بگیرید و رتبه خوبی در موتورهای جستجو کسب کنید. نکات مربوط به بهینه سازی و سئو را در ویدیو هایی که قرار است بر روی سایت هنری خود آپلود کنید، رعایت شود.

نکته 2: تصاویر خود را تگ کنید

کلماتی را که می خواهید تصاویر شما را معرفی کنند و با آن عبارات تصاویر شما نمایش داده شوند، مشخص کنید. سپس متن جایگزین تصاویر خود را سرشار از آن کلمات کلیدی کنید و همچنین برچسب هایی را به تصاویر خود اختصاص دهید تا کاربران بتوانند تصاویر شما را با آن برچسب ها پیدا کنند.

علاوه بر این، قبل از اینکه عکس های خود را به سایت خود اضافه کنید، آن ها را فشرده کنید. این یکی از مهم ترین نکات سئو سایت هنری شماست. فایل های تصویری که بیش از حد بزرگ هستند می توانند سرعت بارگذاری سایت شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهند و آن را برای کاربران (که ممکن است سایت شما را ترک کنند) خسته کننده می کند. استفاده از ابزاری مانند TinyPNG برای فشرده‌سازی فایل‌های تصویری به اندازه‌های قابل مدیریت‌تر، سرعت سایت شما را برای تجربه کاربر پسندتر افزایش می‌دهد.

نکته 3: نام خود را وارد جریان کار کنید

برندسازی در سئو سایت هنری

نام هنری شما عنصر کلیدی برند شما است، بنابراین مطمئن شوید که آن را به طور برجسته در سایت خود قرار دهید و با رعایت نکات سئو، نام خود را به دیگران بشناسانید. از نظر سئو، شما باید نام خود را نه تنها در متن قابل مشاهده، بلکه در برچسب ها در سراسر وب سایت خود نیز درج کنید. هر دو مهم هستند و به گوگل کمک می کنند تا زمانی که افراد نام هنری شما را جستجو می کنند، سایت شما را پیدا کرده و لیست کند.

نکته 4: اثر هنری خود را نام گذاری کنید

هر اثر هنری که ایجاد می کنید به یک نام برای شناسایی نیاز دارد و این نام ها باید در سراسر سایت شما نمایش داده شوند. رعایت نکات سئو سایت هنری شما، بسیار بستگی به نام ها و اصطلاحاتی دارد که شما به موتورهای جستجو درباره اثر خود ارائه می دهید. هر چه نام های شما با محتوای شما تطابق بیشتری داشته باشد، سایت شما یکپارچه تر و مرتب تر می شود.

به عنوان مثال، اگر نام یکی از نقاشی های خود را “صبح امید” گذاشته اید اما فراموش کرده اید که این عنوان را در وب سایت خود قرار دهید، افرادی که با هنر شما آشنا هستند و به دنبال این قطعه خاص هستند ممکن است سایت شما را در نتایج جستجوهای خود پیدا نکنند.

نکته 5: متن بیشتری اضافه کنید

بهبود سئو سایت هنری

ممکن است سایت شما از نظر بصری زیبا باشد، اما اگر متن کمی داشته باشد، پیدا کردن شما برای موتورهای جستجو سخت خواهد بود. علاوه بر نمایش هنر خود از طریق تصاویر و ویدیو های بهینه شده، باید متن نوشته شده کافی را درج کنید که خزنده های موتورهای جستجو بتوانند با آن کار کنند و سئو سایت هنری شمشا روز به روز بهتر شود.

یکی از راه‌های افزایش متن در سایت، گسترش صفحه درباره برند است. اگر قبلاً این صفحه را نداشته اید، می‌توانید یک صفحه سؤالات متداول اضافه کنید یا صفحه موجود خود را گسترش دهید. همچنین می توانید یک صفحه جداگانه ایجاد کنید که در مورد فرآیند ها یا تکنیک های خاص شما صحبت می کند. با آنچه در سایت خود می نویسید خلاق باشید، سپس آن را برای کلمات کلیدی و عباراتی که ممکن است طرفداران شما جستجو کنند تا شما و کارتان را پیدا کنند، بهینه کنید.

نکته 6: یک طراح سایت حرفه ای استخدام کنید

حتی اگر هنرمند بزرگی هستید، ممکن است پیشینه و آموزش لازم برای طراحی وب‌سایتی که سریع بارگیری می‌شود و به راحتی قابل پیمایش است را نداشته باشید. یک طراح سایت حرفه ای می تواند سایتی زیبا و کاربردی برای شما ایجاد کند.

علاوه بر این، اگر آثار هنری را مستقیماً از سایت خود بفروشید، یک توسعه‌دهنده وب حرفه‌ای می‌داند که چگونه همه چیز را به درستی برای فروش بهتر شما تنظیم کند. ارائه یک تجربه کاربری و تجربه خرید خوب از ویژگی های مهم یک وب سایت است که طراحان حرفه ای سایت این موضوع را به خوبی پیاده سازی می کنند.

نکته 7: درباره هنر خود وبلاگ بسازید

یک راه عالی برای جذب بازدیدکنندگان و ایجاد محتوای قابل جستجو برای خزنده‌های موتورهای جستجو، وبلاگ‌نویسی درباره هنر خود است. اگر تا به حال وبلاگی ننوشته اید، نمونه های برترین وبلاگ ها را جستجو کنید زیرا می توانند به شما در شروع کار کمک کنند. نکته مهم این است که فقط خودتان باشید و چیزی را به اشتراک بگذارید که برای مخاطبانتان جالب باشد.

نکته 8: صفحات AMP را فعال کنید

از آنجایی که سرعت لود صفحات در سئو سایت هنری شما تاثیر فراوانی دارد و همچنین بسیاری از مردم از دستگاه های تلفن همراه خود برای انجام جستجو و مشاهده وب سایت ها استفاده می کنند، بنابراین یک نکته مهم سئو برای هنرمندان این است که صفحات موبایل تسریع شده یا AMP را در سایت خود فعال کنند.

انجام این کار باعث افزایش سرعت بارگذاری وب سایت در دستگاه های تلفن همراه می شود. برای کمک در این مورد مقاله صفحات AMP ما را مطالعه کنید.

نکته 9: نام صفحات خود را بهینه کنید

طراحی حرفه ای سایت و بهبود سئو سایت هنری

هنگامی که سایت خود را ایجاد می کنید یا صفحاتی را اضافه می کنید، به آنچه که URL های خود را نام گذاری می کنید توجه کافی داشته باشید. شما باید کلمات کلیدی، نام ها و عباراتی را بگنجانید که مختص برند شما هستند – به یاد داشته باشید، سئو برای هنرمندان به معنای کمک به مخاطبانتان برای یافتن کار شما در جستجوهایشان است. بهینه سازی صحیح نام صفحات به جستجوگران کمک می کند تا مکان شما را پیدا کنند.

مطالعه بیشتر

نکته 10: پیوندهای داخلی و خارجی اضافه کنید

از لینک های داخلی برای پیوند دادن صفحات و پست ها در سایت شما استفاده می شود. آن ها به هدایت کاربران به سایر بخش های مهم سایت شما کمک می کنند. وقتی افراد روی لینک های داخلی شما کلیک می کنند، زمان بیشتری را صرف مرور سایت شما و کاوش در آثار هنری و اطلاعات پس زمینه شما می کنند.

لینک های خارجی بازدیدکنندگان شما را از سایت شما خارج می کند، اما مفید نیز هستند، به خصوص زمانی که به مقالات خبری درباره هنر و گالری های شما لینک می زنند که آثار شما را به نمایش می گذارند. پیوندهای خارجی به موتورهای جستجو این امکان را می دهد که بدانند اطلاعات سایت شما توسط منابع معتبر پشتیبانی می شود.

ادامه دادن و صبور بودن را در خود پرورش دهید

از آنجایی که همه چیز در اینترنت در قالب نتایج سریع و رضایت مندی فوری ارائه می شود، ممکن است انتظار داشته باشید که سئو سایت هنری شما نیز به همین روش عمل کند. اما اینگونه نیست. ساخت و توسعه پایه های سئو ممکن است چند ماه طول بکشد زیرا پیوندهای شما در ابتدا معتبر نیستند و به مرور زمان معتبر تر می شوند.

درست است که رعایت نکات سئو و مشاهده نتایج آن زمان می برد، اما نتیجه آن نیز طولانی مدت خواهد بود. درست مانند هر برنامه ورزشی یا رژیم غذایی، شما باید در تلاش خود برای به دست آوردن نتیجه ثابت قدم باشید. به طور منظم صفحه اخبار یا وبلاگ خود را به روز کنید، آثاری را به مجموعه خود اضافه کنید، صفحه خود را در کانال های رسانه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید و مطمئن شوید که محتوای شما به هم مرتبط است. اقدامات کوچک در طول زمان اضافه می شوند و تاثیرات خودشان را دارند!

منبع: spacebaragency.com