سئو صفحات فرود یا لندینگ پیج: بهترین روش ها برای رتبه بندی سایت

وقتی نوبت به استراتژی بازاریابی دیجیتال می رسد، صفحات فرود به منظور هدایت رویدادهای تبدیل (تبدیل کاربر به مشتری) هستند. داشتن یک صفحه وب که در SERP عملکرد خوبی نداشته باشد و پیدا نشود، اتلاف صفحه است. اگر کسی نتواند آن را پیدا کند ، از طریق صفحه مقصد خود تبدیل نخواهید کرد. به طور مشابه، اگر آن صفحه برای هدف قرار دادن مخاطبان مناسب بهینه نشده باشد، به همین ترتیب هدر می رود.

بازاریابان می دانند که سئو صفحات فرود به طور موثر و مداوم باعث جذب بیشتر ارگانیک و مشتریان بالقوه مناسب می شود – کسانی که به محصول یا خدمات شما علاقه مند هستند، بنابراین، به احتمال زیاد تبدیل می شوند. در این راهنما، ما برخی از بهترین روش ها را برای رتبه بندی صفحات فرود بررسی می کنیم.

سئو صفحات فرود چیست؟

یک صفحه فرود بر روی کلمات کلیدی مورد نظر متمرکز است که امیدوارید برای آن رتبه بندی شوید و همیشه شامل یک کال تو اکشن (CTA) است. به طور معمول بخشی از یک کمپین بازاریابی داخلی است که هدف آن افزایش سهم شما از کل ترافیک جستجو در صنعت تان است. مشخصه تعیین کننده صفحه فرود فرم است که برای گرفتن اطلاعات بازدید کننده طراحی شده است. صفحات فرود موثر به امید ارائه یک تجربه کاربری مثبت، واضح و مستقیم هستند. آن ها باعث حواس پرتی کاربر نمی شوند، اما کاربر را به روشی ساده نسبت به یک رویداد، آن را وارد قیف تبدیل می کنند.

یک مکان عالی برای شروع در هنگام بهینه سازی صفحات فرود در سایت شما، جستجوی صفحه اصلی است. به عنوان مثال، Peloton یک طرح عالی برای ارائه یک طراحی ساده و تمیز ارائه می دهد که شامل چندین CTA است. حتی گواهی نامه هایی در این صفحه وجود دارد که یک ماده اصلی برای هدایت تبدیل هر صفحه از محصولات است.

صفحه فرود peloton

اگر می خواهید وب سایت شما در SERP ها عملکرد خوبی داشته باشد، باید بر روی بهینه سازی محتوای جدید و محتوای موجود برای جستجوی ارگانیک تمرکز کنید. این به ویژه برای صفحات فرود که در آن ها نرخ تبدیل و کلیک عمدتا به محتوای با کیفیت متکی هستند، بیشتر صدق می کند. یک محتوا می تواند تعیین کند که آیا صفحات فرود موجود شما به درستی بهینه شده اند. می توانید نکات زیر را در مورد محتوای جدیدی که به تازگی منتشر شده است و یا محتوای کم عملکرد از آن استفاده کنید.

بهترین روش ها برای ایجاد یک صفحه فرود با SEO

بهترین روش جستجوگرها باعث می شود صفحات فرود شما در نتایج موتور جستجو رتبه بالاتری داشته و اطمینان حاصل شود که شما به مخاطبان مورد نظر خود خواهید رسید. با داشتن SEO مناسب، افراد علاقه مند به موضوع، محصول یا خدمات خود را جذب خواهید کرد. این به شما امکان می دهد تا منجر به تولید بیشتر، در نهایت افزایش نرخ تبدیل و حمایت از موفقیت کلی کسب و کار شود.

در اینجا بهترین روش های اساسی برای دنبال کردن هنگام بهینه سازی صفحات فرود وجود دارد:

🔆 به استراتژی کلمه کلیدی خود اجازه دهید مطالب را هدایت کند

🔆 به موتورهای جستجو کمک کنید ساختار محتوای تان را درک کنند

🔆 به URL استفاده شده توجه کنید

🔆 سرعت صفحه را کنترل کنید

🔆 ایجاد بک لینک

به استراتژی کلمه کلیدی خود اجازه دهید مطالب را هدایت کند

یک استراتژی کلمه کلیدی مشخص، اساس یک صفحه فرود موفق را تشکیل می دهد. کلیدواژه طولانی را با تمرکز بر قصد جستجو انتخاب کنید. از کلمات کلیدی در محتوا به طور طبیعی و منطقی استفاده کنید و به یاد داشته باشید که برای خوانندگان انسان بنویسید، نه ربات ها. الگوریتم های موتور جستجو پر کردن کلمات کلیدی را تشخیص می دهند و این به شما کمک نمی کند در SERP صعود کنید.

از کلمات کلیدی ثانویه استفاده کنید تا محتوای صفحه فرود خود را بیشتر متنی کنید. همچنین باید کلمات کلیدی معنایی، عباراتی را که نمی خواهید به طور خاص برای آن ها رتبه بندی کنید اما از کلمه کلیدی اصلی پشتیبانی می کنند، در نظر بگیرید و هدف جستجو را که می خواهید برآورده کنید روشن کنید. کلمات کلیدی معنایی به شما کمک می کنند تا صفحه شما در کل رتبه بندی بهتر و به صورت هدفمندتری داشته باشد.

در اینجا مثالی وجود دارد:

  • کلید واژه اصلی = “سئو صفحه فرود”
  • کلید واژه ثانویه = “صفحات فرود”، “سئو بهترین صفحات فرود”، “نکات سئو در مورد صفحات فرود”
  • کلمات کلیدی معنایی = “موتور جستجو” ، “رتبه بندی صفحه”، “پست های وبلاگ”

اگر مطمئن نیستید از چه کلمات کلیدی استفاده کنید، ابزار تحقیق کلمات کلیدی SEMrush می تواند به شما کمک کند. شما می توانید کلمات کلیدی ارگانیک را جستجو کنید، کشف کنید که رقبا برای چه کلمات کلیدی رتبه بندی می کنند و حتی کلمات کلیدی مرتبط را شناسایی کنید تا از محتوای تان تا حد ممکن اطمینان حاصل کنید.

ابزار keyword magic tool

به موتورهای جستجو کمک کنید ساختار محتوای تان را درک کنند

برای بهینه سازی صفحات فرود، بیش از کلمات کلیدی لازم است. محتوای شما باید ساختار یافته باشد تا ربات های موتور جستجو بتوانند بخوانند، تجزیه و تحلیل و تشخیص دهند. به این ترتیب، موتور جستجو می داند صفحه فرود شما در چه زمینه ای است و می تواند آن را به درستی ایندکس کند.

در اینجا چند نکته وجود دارد که باید از نظر ساختار صفحه فرود خود به آن ها توجه کنید:

تگ عنوان: عنوان صفحه باید کوتاه باشد و شامل یک کلمه کلیدی با کیفیت بالا باشد. در حالت ایده آل، کلمه کلیدی را در سمت راست عنوان صفحه قرار داده و کلمات کم اهمیت را در آخر جای دهید.

تگ Alt: می توانید تگ های alt را در HTML به تصاویر اضافه کنید. این کار مطالب را به گونه ای توصیف می کند که ربات های موتور جستجو بتوانند آن را بخوانند. اگر تصویر به دلیل نقص فنی به درستی بارگیری نشود، به جای آن تگ alt ظاهر می شود. یک تگ alt با کیفیت بالا شرح مختصری از تصویر و زمینه آن را ارائه می دهد. در اینجا مثالی برای عکس دختری است که در حال رانندگی است: دختری که روزانه در بزرگراه خالی در حال رانندگی است.

توضیحات متا: توضیح متا یک فاکتور رتبه بندی مستقیم است. یک توضیح متای واضح نیز می تواند کاربر را متقاعد کند که روی نتیجه موتور جستجو کلیک کند (یا نه). یک متای مختصر و نقطه به نقطه بنویسید و به کاربران بگویید در صفحه فرود چه چیزهایی پیدا خواهند کرد.

عنوان ها: یک برچسب عنوان H1 متناسب با عنوان صفحه خود داشته باشید. با استفاده از هدرهای H2 و H3 سایر مطالب موجود در صفحه را تقسیم بندی کنید. کلمات کلیدی ثانویه را در عنوان مناسب در ادامه متن قرار دهید.

لینک های داخلی: لینک های داخلی مرتبط را با استفاده از متن Anchor مناسب اضافه کنید. در صورت امکان، از کلمه کلیدی اصلی صفحه پیوندی به عنوان متن انکر استفاده کنید. لینک داخلی بیشتر به موتورهای جستجو کمک می کند تا متن و محتوای یک صفحه را درک کنند.

تصاویر و فیلم ها: تصاویر و فیلم هایی را اضافه کنید که به موتورهای جستجو نشان می دهد که محتوا با ارزش است. برچسب گذاری مناسب این فایل ها، با کلمه کلیدی اصلی در نام فایل، عنوان و تگ alt.

به URL استفاده شده توجه کنید

در سئو، هر جزئیاتی مهم است – حتی URL صفحه فرود شما. این به شما کمک می کند تا اطلاعات مربوط به محتوایی را که افراد می توانند در صفحه پیدا کنند، برقرار کند. URL بیشتر ساختار سایت را منعکس می کند، و نشان می دهد که چگونه یک محتوای خاص در وب سایت کلی شما قرار می گیرد. سعی کنید URL خود را کوتاه، کمتر از 65 کاراکتر نگه دارید. در حالت ایده آل، جایی بین 50-60 کاراکتر. شما می توانید برای جدا کردن مفاهیم از اسلش استفاده کنید، شبیه به این که از یک لوله عمودی در عنوان استفاده کنید. کلمات کلیدی مهم را در سمت راست قرار دهید.

URL نه تنها موتورهای جستجو بلکه بینندگان را نیز مطلع می کند. برای مثال یک URL مانند این بگیرید: / landing-page / meta-description-for-landing-pages. یک شخص می تواند دسته عمومی (SEO صفحه فرود) را شناسایی کرده و زیرمجموعه ای را که این صفحه خاص به آن آدرس می دهد، کشف کند (توضیحات متا). به طور مشابه، یک ربات موتور جستجو می تواند بگوید که این صفحه احتمالاً “خوشه” یک صفحه “ستون” بزرگتر است.

سرعت صفحه را کنترل کنید

سرعت صفحه عامل مهمی در رتبه بندی موتورهای جستجو است. بارگذاری سریع، یک تجربه کاربر پسند را تضمین می کند. به عنوان مثال، گوگل قصد دارد صفحات را در کمتر از نیم ثانیه بارگیری کند. برای موفقیت نیازی به دستیابی به این سرعت ها نیست. اگر سایت شما در عرض 2.9 ثانیه بارگیری شود، سرعت آن در حدود 50٪ وب است. زمان بارگیری را تا 1.7 ثانیه دریافت کنید و سرعت شما بیش از 75٪ از وب است.

سرعت پایین صفحه همچنین می تواند نرخ پرش را افزایش دهد ، زیرا کاربران از بارگذاری آهسته ناامید شده و از سایت شما خارج می شوند. این به رتبه بندی آسیب می زند. برای آگاهی از نحوه جمع آوری مطالب، می توانید از GoogleS PageSpeed Insights استفاده کنید. شما می توانید مراحل زیادی را برای بهبود سرعت صفحه مانند استفاده از تصاویر کوچکتر، کاهش تعداد درخواست های صفحه خود و حذف ریدایرکت ها انجام دهید.

ایجاد بک لینک

لینک ها شامل پیوندهایی از سیستم عامل های دیگر به وب سایت شما هستند. لینک دهی با کیفیت بالا از وب سایت های معتبر و با رده بالا باعث بهبود سئو صفحه شما می شود. تبادل لینک یکی از راه های دریافت بک لینک است. اگر آمار یا واقعیتی را ذکر کردید، منبع را ذکر کنید. سپس شانس مراجعه آن ها به صفحه خود را افزایش می دهید.

ایجاد محتوای قابل اشتراک با کیفیت، احتمال لینک دادن دیگران به شما را افزایش می دهد. نمونه هایی از محتوای قابل اشتراک شامل اینفوگرافی و آمار قابل توجه است. فیلم ها همچنین یک روش عالی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات مفید به صورت مختصر و جذاب است. با انتشار محتوا در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی مانند LinkedIn یا سیستم عامل های اشتراک مطالب مانند Medium، می توانید بک لینک ارگانیک ایجاد کنید.

اگر نمی دانید که بک لینک دهی در کدام سایت هاست، از ابزار Backlink Gap Tool استفاده کنید. شما می توانید بک لینک های سایت خود را با حداکثر چهار دامنه رقیب مقایسه کنید تا با ایجاد لینک، فرصت های پیگیری را پیدا کنید.

Backlink Gap Tool

صفحات فرود خود را امروز بهینه کنید

اگر صفحه هدف تان را نمی بینند فایده ای ندارد. بهینه سازی موتور جستجو به شما کمک می کند تا چشم انداز درستی در صفحه فرود خود، لید جنریشن و تبدیل بیشتر داشته باشید. نکات بالا یک راهنمای اولیه برای سئو موثر برای صفحات فرود فراهم می کند. ابزار بررسی سایت SEMrush می تواند به شما کمک کند صفحاتی را که نیاز به بهینه سازی دارند شناسایی کنید، به شما این امکان را می دهد که صفحات فرود موجود را به سطح بعدی برسانید.

منبع: semrush.com