فروشگاه های اینترنتی، امروزه نقش بسیار پر رنگ تری را در خرید های روزانه مردم بازی می کنند و درصد زیادی از خریداران، از طریق موتورهای جستجو به این فروشگاه ها هدایت می شوند. به همین دلیل سئو محصولات در فروشگاه های اینترنتی نقش زیادی در دیده شدن محصول و در نهایت خرید آن خواهد داشت. ما در این مقاله، قصد داریم تا نکاتی را در این زمینه به شما ارائه دهیم که موجب بهبود جایگاه محصولات شما در موتورهای جستجو خواهد شد و سئو سایت فروشگاهی شما را بهبود می بخشد.

در دنیای ایده آل، ناگفته پیداست که صفحات محصول فروشگاه های الکترونیکی برای فروش بیشتر از اهمیت بسیاری برخوردار هستند. متأسفانه بسیاری از بازاریاب ها با استفاده از این روش و میانبر زدن، میلیون ها دلار درآمد کسب کرده اند و در نتیجه امروز برخی از دارندگان فروشگاه های الکترونیکی معتقدند میانبرهایی برای بهینه سازی صفحات محصول خود وجود دارد تا بتوانند سریع تر فروش را انجام دهند

به همین دلیل است که برخی از دارندگان فروشگاه را پیدا خواهید کرد که فقط توضیحات محصول را از فروشگاه های دیگر کپی می کنند.

با این وجود، اگر در حال حاضر در حال مطالعه این وبلاگ هستید، به این معنی است که شما یک بازاریاب باهوش بوده و می دانید این چنین “میانبرهایی” چقدر می تواند خطرناک باشد و در سئو صفحات محصولات تأثیر بگذارد.

بنابراین ما در ادامه به شما کمک می کنیم تا پاسخ سوال ” بهترین صفحات محصول چیست؟ ” را پیدا کنید.

7 استراتژی مهم سئو برای فروشگاه های اینترنتی از نگاه نیل پتل

سئو فروشگاه های اینترنتی

شما می توانید با مطالعه این مقاله استراتژی های لازم برای فروشگاه های اینترنتی را پیدا کنید.

بیان ویژگی های تکنیک های مختلف سئو محصولات فروشگاه :

1 ) اصول و قواعد اصلی سئو را رعایت کنید

قبل از شروع بهینه سازی برای SEO، لازم است بدانید خریداران از چه کلماتی برای جستجوی محصولات شما استفاده می کنند. به همین دلیل است که تحقیقات در مورد کلید واژه ها یک اصل اساسی سئو است که نباید از آن غافل شوید. این به شما کمک می کند تا بدانید مشتریان چه کلماتی را بیشتر از سایر کلمه ها سرچ می کنند.

چندین ابزار SEO و کلمات کلیدی وجود دارند و بیشتر آن ها ابزارهای غیر رایگانی مانند Moz ،Ahrefs ،SEMrush یا Majestic هستند.

Ubersuggest با ارائه کلمه کلیدی کاملاً رایگان، یک ابزار بهینه سازی SEO / PPC است که می تواند به شما بیشتر اموری که سایر ابزارها انجام می دهند را بدون نیاز به حتی ورود به سایت و یا پرداخت هزینه، ارائه دهد. این ابزار می تواند کمک بسیاری در سئو محصولات فروشگاه اینترنتی شما نماید.

به عنوان مثال، اگر کلید واژه “men’s suits” را تایپ کنید، در ابتدا حجم جستجو، CPC (هزینه هر کلیک) و رقابت را مشاهده خواهید کرد. هرچه این رقابت به 1 نزدیکتر باشد، کلمه کلیدی رقابتی تر خواهد بود و CPC گرانتر است.

 Conventional SEO Wisdom را دنبال کنید

وقتی پایین تر می روید، پیشنهادات کلمه کلیدی را مشاهده خواهید کرد و می توانید هزینه های هر کلیک و میزان رقابت آن ها را ببینید.

بهینه سازی فروشگاه اینترنتی

در این زمان می توانید کلمات کلیدی طولانی را در توضیحات محصول خود نیز بگنجانید. سایر نکات اساسی سئو که باید دنبال کنید عبارتند از:

 • برچسب های عنوان خود را بهینه کنید و از توضیحات متا منحصر به فرد استفاده کنید.
 • برای وضوح از هدرهای توصیفی استفاده کنید.
 • پیوند به صفحات داخلی برای ایجاد یک ساختار پیوند داخلی خوب.
 • از ویژگی های alt image استفاده کنید.
 • هرگز توصیفات محصول را از سایت های دیگر کپی نکنید.
سئو محصولات

بگذارید بررسی، قیمت و در دسترس بودن یک محصول در نتایج جستجو نشان داده شود. همانطور که در بالا مشاهده کردید، بیشتر توصیه های سئو که از قبل می شناسید، هنوز هم برای توضیحات محصول کاربرد دارد.

2) از داده ها استفاده کنید

وقتی از داده استفاده می کنید، چیزهای زیادی وجود دارد که می توانید کشف کنید. داده های آماری به شما در درک بهتر مشتریانتان کمک می کند تا بتوانید نیازهای آن ها را از نظر محتوا در صفحات محصول خود تأمین کنید.

به عنوان مثال، فروشگاه الکترونیکی Elucx، دارای دو زبان انگلیسی و فرانسوی می باشد. تا افرادی که هم در کانادا و هم در ایالات متحده هستند بتوانند به سایت مراجعه کنند و از آن استفاده کنند.

از داده ها استفاده کنید.

اگر قبلاً این کار را نکرده اید، Google’s Enhanced Ecommerce را در سایت خود تنظیم کنید.

مقدار دیده شدن محصول، نکاتی را بیان می کند:

شما می توانید محصولاتی را مشاهده کنید که بیشتر دیده شده اند اما کمتر به فروش می روند. احتمالاً این نشانه آن است که توضیحات محصول با قلب مشتریان صحبت نمی کند، محصول بسیار گران است یا تصاویر این محصول با کیفیت بالا نیست، بنابراین به اندازه کافی برای مشتری شما قانع کننده نیست.

بینش در مورد بنرهای تبلیغاتی:

شما می توانید آگهی های تبلیغاتی را دنبال کرده و تصمیم بگیرید که کدام یک از آگهی های تبلیغاتی را باید در صفحه اصلی خود نمایش دهید.

این ها فقط نمونه هستند، اما با دنبال کردن تجارت الکترونیکی پیشرفته در سایت خود می توانید کارهای بیشتری انجام دهید. انتخاب یک پلتفرم تجارت الکترونیک می تواند تعیین کند که چقدر از ویژگی هایی مانند ردیابی تجارت الکترونیکی پیشرفته استفاده می کنید.

همیشه به یاد داشته باشید که بسته به آنچه می فروشید، مخاطبان شما در کشورها، سازمان ها، گروه های سنی و … بسیار متفاوت خواهند بود.

3 ) سازگار بودن

Elucx ممکن است با ارائه همزمان مطالب به دو زبان، عملکرد خوبی داشته باشد، اما همانطور که در این سایت مشاهده می کنید، تمام محتوای موجود در صفحه به دو زبان ارائه نمی شود. این متناقض است. باید در تمام قسمت های سایت تجارت الکترونیک شما، از طراحی گرفته تا محتوا، دو زبانه باشد.

سایر نکات مربوط به برندسازی عبارتند از:

 • فروش محصولات با کیفیت بالا.
 • بازار هدف خود را با دقت انتخاب کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که عناصر طراحی شما متناسب با نام تجاری شما باشد.
 • در مکان هایی که بازار هدف شما را جذب می کنند بازاریابی کنید.
 • به تأثیر گذاری برسید.

اگر معماری سایت شما جالب نیست ممکن است این مشکلات را داشته باشید:

 • محتوای تکراری یا رقابتی در SERP ها.
 • افزایش بودجه خزیدن یا crawl.
 • پیوند داخلی بد و جریان صفحه ضعیف.
 • کاهش رضایت کاربر و کاهش KPI.
 • اعتبار موضوعات توزیع شده

4 ) امتیاز محصولات را درج کنید

به مشتریان اجازه دهید بازخورد خود را ارائه کرده و محصولات شما را ارزیابی کنند. ممکن است همه بررسی ها “5 ستاره مثبت” نباشند، اما این باعث افزایش مشروعیت در ارزیابی و امتیازدهی می شود.

بررسی محصولات را درج کنید

5 ) تصاویر / فیلم ها با کیفیت بالا اضافه کنید

تصاویر با کیفیت بالا برای چشم ها جذاب هستند و می توانند مشتریان را از کیفیت محصولات شما مطمئن و شما را ترغیب به خرید آن محصول کنند. چندین عکس از محصول را در موقعیت ها یا زوایای مختلف در قسمت عکس محصول قرار دهید.

از فیلم غافل نشوید. فیلم ها میانگین قیمت سفارش را تا 50 درصد افزایش می دهند و مشتریان 64 تا 85 درصد احتمال خرید بعد از تماشای یک ویدیو از محصول شما را دارند. ویدیوهایی را اضافه کنید که به برخی از سؤالات مشتریان پاسخ دهند که ممکن است محصولات مورد استفاده را داشته یا نشان دهد.

6 ) شامل گزینه های سفارشی سازی محصول و Calls-to-action باشد

Calls-to-action یکی از مهم ترین موارد در سئو می باشد. High-converting colors حتی در بعضی از محافل بازاریابی مورد بحث قرار می گیرند. اما حقیقت این است که شما دقیقاً نمی توانید بگویید که چه رنگی بهتر کار خواهد کرد.

شامل گزینه های سفارشی سازی محصول و Calls-to-action

هر زمان که ممکن باشد، به مشتریان اجازه دهید ببینند که آیا می توانند محصولات شما را به اشکال، رنگ ها یا اندازه های دیگر خریداری کنند.

7 ) سرعت صفحه خود را بهبود بخشید

به گفته گوگل، سرعت صفحه یک سیگنال رتبه بندی است. اگر دوست دارید با صفحه هر محصول خود در موتور جستجو رتبه بگیرید، این مورد را در نظر داشته باشید که سرعت تک تک صفحات محصولات خود را افزایش داده و به نکات سئو محصولات فروشگاه دقت داشته باشید. برای کشف توصیه هایی برای افزایش سرعت سایت خود از ابزار PageSpeed Insights Google استفاده کنید. توصیه های دیگر شامل استفاده از CDN و فشرده سازی فایل هایی مانند تصاویر محصول است.

8 ) پیشنهادات محصول را درج کنید

عباراتی مانند “دیگران نیز مشاهده کردند” ، “دیگران نیز دوست داشتند” ، “ممکن است شما هم دوست داشته باشید” یا “محصولات مرتبط” می تواند برای مشتریان جذاب باشد. آنها زمان کلی صرف شده در سایت شما را بهبود می بخشند که برای سئو مناسب است.

مقاله مرتبط

شما می توانید برای مشاهده مقاله مرتبط با این مقاله بر روی نام ” تکنیک های سئو و بهینه سازی صفحه اول فروشگاه اینترنتی ” کلیک نمائید.

در این مقاله تکنیک های مختلفی از سئو محصولات فروشگاه اینتر نتی بررسی شد. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.