اگرچه بسیاری از برند ها، محتوای ویدیویی و سئو ویدیو را در استراتژی های کلی بازاریابی آنلاین خود قرار می دهند، اما اکثر سئو کار ها اولویت زیادی برای بازاریابی ویدیویی قائل نیستند. آن ها معمولاً انواع مختلف محتوا (مانند اینفوگرافیک، تصاویر، محتوای نوشته شده و…) را انتخاب می کنند.

از زمان بروزرسانی گوگل پنگوئن و پاندا، بسیاری از سئو کار ها بالاخره متوجه شده اند که رتبه بندی وب سایت در دراز مدت، فقط ایجاد تعداد زیادی پیوند نیست. بلکه در مورد ایجاد محتوای با کیفیت بالا است که به طور طبیعی پیوند ها را در طول زمان جذب می کند. با این حال، یکی از انواع سئو که هنوز مورد استفاده قرار نمی گیرد “VSEO” است: بهینه سازی موتور جستجوی ویدیویی.

مطالعه کنید👇

جستجوی ویدیو در گوگل

در حالی که، سئو ویدیو اگر به درستی استفاده شود، ویدیو می تواند یک شکل بسیار قدرتمند از محتوا باشد و در بیشتر موارد سهم قابل توجهی در استراتژی کلی سئو شما داشته باشد.

هدف خود را از ساخت ویدیو مشخص کنید.

هدف از سئو ویدیو

از دیدگاه سئو، فقط دو هدف اصلی وجود دارد که می توانید داشته باشید:

  1. ایجاد پیوند و ایجاد اشتراک اجتماعی
  2. افزایش تبدیل کاربر به مشتری

در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

ایجاد پیوند و ایجاد اشتراک اجتماعی

اگر این کار به خوبی انجام شود، یک ویدیو می تواند تعداد زیادی پیوند برای یک وب سایت ایجاد کند. تنها مشکل این است که محتوای ویدیویی آنلاین آنقدر زیاد است که تا زمانی که یک ویدیوی استثنایی ایجاد نکنید و یک برنامه بازاریابی سئو ویدیویی نداشته باشید، موفقیت آن محدود خواهد بود.

دقت داشته باشید که محتوای ویدیوی شما باید آن قدر خوب باشد که افراد آن را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. در اصل، ویدیوی شما باید چیزی را به بیننده ارائه دهد. ممکن است آن ها را بخنداند، به آن ها آموزش دهد، آن ها را شگفت زده کند، آن ها را شوکه کند یا آن ها را آزار دهد (یا حتی ترکیبی از این موارد). نکته این است که باید یک واکنش احساسی قوی ایجاد کند تا آن ها بخواهند آن را به اشتراک بگذارند.

در ضمن، برای به دست آوردن پتانسیل سئو کامل ویدیو های خود، میزبانی فیلم ها را در وب سایت خود( به جای Youtube یا Vimeo) قرار دهید. دلیل این امر این است که افراد مجدداً به دامنه شما پیوند داده شوند. همچنین، در اکثر سایت های میزبانی ویدیو، می توانید از صفحه وب ویدیو، به مطالب خود پیوند دهید. انجام این کار را فراموش نکنید! لینک رایگان است.

افزایش تبدیل کاربر به مشتری با سئو ویدیو

گرچه ممکن است برخی از سئو کار ها با این نظر مخالف باشند، اما کار سئو لزوماً افزایش رتبه نیست، بلکه افزایش فروش و درآمد آنلاین برای مشتری نیز هست. بدیهی است که این یک فرایند دو قسمتی است: جذب کاربران بیشتر به یک وب سایت و سپس بهینه سازی وب سایت به طوری که تعداد بیشتری از آن کاربران به مشتری تبدیل شوند.

محتوای سئو ویدیویی می تواند برای افزایش تبدیل، تقریباً در هر وب سایتی فوق العاده باشد. در واقع، بیش از هر زمان دیگری برند ها از ویدیو ها در صفحات مختلف دیگر وب سایت خود استفاده می کنند تا کاربران را درگیر خود نگه دارند و در نهایت آن ها را متقاعد به خرید کنند.

دو روش اصلی برای افزایش تبدیل کاربر به مشتری با ویدیو وجود دارد 1. با قرار دادن ویدیو در لندینگ پیج و 2. استفاده از قطعات غنی.

سئو ویدیو در لندینگ پیج

وقتی یک کاربر وارد سایت شما می شود، شما به معنای واقعی کلمه چند ثانیه فرصت دارید تا او را تحت تأثیر قرار دهید. این تمام نقطه یک صفحه فرود است. اما این روز ها، مردم آنقدر به دیدن محتوای غنی رسانه ای در اینترنت عادت کرده اند که به صراحت می گویند، محتوای متنی اغلب آن ها را درگیر نمی کند.

مطمئنا برای شما تعجب آور نیست که قرار دادن یک ویدیو در وب سایت شما نه تنها طول مدت بازدید کاربران را افزایش می دهد، بلکه تعداد تبدیل آن ها به مشتریان پولی را نیز افزایش می دهد.

محصولات ویدیویی برای سئوی ویدیو

محصولات ویدیویی شاید متداول ترین روشی باشد که خرده فروشان با استفاده از محتوای سئو ویدیو، نرخ تبدیل وب سایت خود را افزایش می دهند. صد ها و هزاران خرده فروش این روز ها از ویدیو های محصولات استفاده می کنند و دلیل آن را به راحتی می توان فهمید.

52 درصد از مصرف کنندگان می گویند که تماشای ویدیو های محصولات باعث می شود تا نسبت به پیش رفتن و خرید اطمینان بیشتری داشته باشند.

ویدیو های مقدماتی و توضیح دهنده

بدیهی است که همه مشاغل دارای وب سایت، محصولی برای فروش ندارند، زیرا برخی از مشاغل خدماتی هستند. برای این موارد، می توانید با استفاده از ویدیو های معرفی یا توضیح دهنده، فروش خدمات و محصولات را افزایش دهید.

سبک های متفاوتی برای این ویدیو ها وجود دارد، و حقیقتاً، هیچ علم دقیقی در مورد اینکه کدام سبک بهتر کار می کند وجود ندارد. اما به طور تقریبی تولید ویدیو معرفی کسب و کار، مشتری را به طور موثری جذب می کند.

ایجاد قطعات غنی در سئو ویدیو.

قطعات غنی در سئو ویدیو

افزایش تبدیل با ویدیو تنها مربوط به چیزی نیست که به کاربران نشان می دهید. اگر اخیراً متوجه نتایج جستجوی گوگل شده اید، افزایش چشمگیری در استفاده از چیزی به نام قطعات غنی و به ویژه قطعات غنی سئو ویدیو، مشاهده کرده اید.

همانطور که می دانید، گوگل اطلاعات مربوط به ویدیوی جاسازی شده در صفحه را نمایش می دهد و به کاربران اطلاع می دهد که در صورت کلیک روی وب سایت شما، یک ویدیو در انتظار آن ها است.

به بیان ساده تر، قطعات غنی از سئو ویدیو به شما کمک می کند از 9 نتیجه جستجوی دیگر در آن صفحه خاص متمایز شوید. بنابراین، کاربران تمایل بیشتری به کلیک روی وب سایت شما دارند، که باعث افزایش ترافیک به وب سایت شما می شود.

چگونه از قطعات غنی استفاده می کنید؟

برای نمایش قطعات غنی ویدیوی خود در نتایج جستجوی گوگل، باید ویدیوی خود را خود میزبانی کنید. اگر از وردپرس استفاده می کنید، راه حلی برای میزبانی ویدیو های شما با YouTube با استفاده از افزونه Yoast وجود دارد، اما قطعاً توصیه می شود که در صورت امکان محتوای خود را خود میزبانی کنید.

مطالعه کنید👇

برترین پلتفرم های میزبانی ویدئو در سال 2021

هنگامی که ویدیوی خود را میزبانی و در سایت خود جاسازی کردید، فقطنیاز است تا در باره ویدیو به گوگل اطلاع دهید. برای انجام این کار، باید کد Schema.org مورد نیاز را به صفحه خود اضافه کنید و یک نقشه سایت XML در کنسول جستجوی گوگل ارسال کنید. این کار کمی دردسر دارد اما وقتی بار ها و بار ها آن را انجام دهید برایتان آسان می شود.

سخن پایانی

محبوبیت ویدیو های آنلاین فرصتی بزرگ برای سئو کار هایی است که مایل به خلاقیت برای دستیابی به نتایج هستند. تهیه ویدیو ها همیشه ارزان نیست، اما معمولاً آنقدر ها هم که مردم تصور می کنند گران نیست. اگر قبلاً اینفوگرافیک سفارش داده اید و به بازار عرضه کرده اید، مطمئناً می توانید یک ویدیوی بازاریابی تهیه کنید و از “VSEO” استفاده کنید که ROI خوبی برای شما و مشتری شما ایجاد می کند.

منبع: neilpatel