همان طور که می دانید سئو کلاه سیاه دور زدن قوانین گوگل است و سئو کلاه سفید رعایت این قوانین است. بنابراین سئو کلاه خاکستری نه کلاه سیاه است و نه کلاه سفید، بلکه چیزی بین این دو است. در واقع تکنیک های سئو کلاه خاکستری، خیلی شبیه به سئو کلاه سیاه است اما اگر به درستی از آن استفاده شود، می تواند برای افزایش رتبه وب سایت موثر واقع باشد.

سئو کلاه خاکستری چیست؟

اگر تکنیک های سئو کلاه خاکستری توسط حرفه ای ها استفاده شود، می تواند موثر واقع شود، اما باید این را نیز در نظر بگیرید که اگر مرتکب یک اشتباه کوچک شوید، برای سایت تان مشکل ساز خواهد شد به همین دلیل نمی توان خیلی مطمئن بود که استفاده از این تکنیک ها به طور صد درد صد جواب بدهد.

دلیل اهمیت سئو کلاه خاکستری چیست؟

داشتن درک صحیح از سئو کلاه خاکستری مهم است زیرا می تواند در افزایش رتبه سایت شما موثر باشد. همان طور که می دانید گوگل دارای هوش مصنوعی بسیار قوی می باشد و هر ساله تغییرات زیادی در الگوریتم های آن انجام می شود. بعضی از تکنیک های کلاه خاکستری ممکن است بعدها توسط گوگل در فهرست جریمه قرار بگیرد، به همین دلیل متخصصان سئو باید همیشه از آخرین به روزرسانی ها و تغییرات اطلاعات داشته باشند.

آیا باید روش های سئو کلاه خاکستری را پیاده سازی کنید؟

سئو کلاه خاکستری

از آنجا که گوگل خیلی حساس می باشد، توصیه می کنیم اگر با تکنیک های آن آشنا نیستید، از آن استفاده نکنید. زیرا رعایت نکردن یک نکته کوچک می تواند به رتبه سایت شما آسیب برساند و توسط گوگل جریمه شوید.

بنابراین قبل از استفاده از تکنیک هایی از جمله سئو کلاه سفید، سیاه و خاکستری، اطلاعات لازم را در مورد نحوه استفاده از آن بیاموزید تا بتوانید از آن ها به درستی استفاده کنید.

تکنیک های سئو کلاه خاکستری

گرفتن دامنه

با این روش شما می توانید دامنه هایی که منقضی شده اند را خریداری کنید اما باید به این نکته توجه کنید که مطالب موجود در این دامنه ها، با مطالب سایت شما مرتبط باشند. همچنین باید بررسی کنید که این دامنه ها قبلا توسط گوگل جریمه نشده باشند.

به عنوان مثال سایتی که به مدت 3 یا 4 سال در زمینه تغذیه و سلامتی فعالیت داشته و بعد از مدتی دیگر قادر به ادامه فعالیت خود نمی باشد، این فرصت خوبی است که این دامنه را بخرید و یک وب سایت روی آن بارگذاری کنید. مطمئنا دامنه ی این سایت به دلیل چند سال فعالیتی که داشته امتیاز سئو خوب و مثبتی دارد و می توانید در آن برای وب سایت های مورد نظر خود لینک سازی کنید.

دادن بک لینک به سایت خود

گوگل به شدت با خرید بک لینک برخورد می کند. اما بعضی از افراد با صاحب سایت های دیگر تبادل لینکی انجام می دهند. این تبادل می تواند به روش های مختلفی انجام شود، مثلا در پست های خود یکدیگر را معرفی می کنند. استفاده از روش بک لینک بسیار مهم است و اگر به درستی استفاده نشود، می تواند عواقب بدی برای سایت شما داشته باشد.

کامنت گذاشتن

اگر گذاشتن کامنت در سایت های دیگر و حتی سایت خودتان و بک لینک دادن به بخش های مختلف سایت، به درستی استفاده شود، می تواند موثر و مفید واقع شود و می توان گفت که یک سئو کلاه خاکستری است. اما بعدها ممکن است گوگل لینک هایی را که شما در بخش کامنت قرار می دهید را جریمه کند، به ویژه زمانی که صاحب آن کامنت ها را اسپم اعلام کند.

استفاده از کلمات کلیدی در عنوان

بعضی از افراد کلمات کلیدی را در عنوان های اصلی استفاده می کنند و در متن خود به آن اشاره ای نمی کنند. تاثیر نوشتن کلمه کلیدی در متن خیلی زیاد است اما گوگل متوجه می شود که قصد فریب او را دارید. مگر اینکه متن تان کوتاه باشد، چون در متن های کوتاه این روش سئو کلاه خاکستری جواب می دهد.

منبع: wordstream