سئو کلاه سفید به نوعی از بهینه سازی موتور جستجو اشاره دارد که با دستورالعمل های اپراتورهای موتور جستجو مطابقت دارد و از روش های هرزنامه استفاده نمی کند. در واقع با رعایت این استاندارها شما می توانید با وب سایت هایی که به سئو کلاه سیاه آلوده هستند رقابت کنید و جایگاه خود را در صفحات موتورهای جستجو بالاتر ببرید. در ادامه با ما همراه باشید.

سئو کلاه سفید چیست؟

اصطلاح “سئو کلاه سفید” به تاکتیک های سئو گفته می شود که مطابق با شرایط و قوانین موتورهای جستجوی اصلی، از جمله گوگل است. سئو کلاه سفید نقطه مقابل سئو کلاه سیاه است. به طور کلی، سئو کلاه سفید به روش هایی گفته می شود که با حفظ یکپارچگی وب سایت شما و رعایت شرایط و استاندارهای موتورهای جستجو، رتبه سایت شما را در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) بهبود می بخشد. این تاکتیک ها همان طور که گوگل تعریف کرده است در حد و حدودی باقی می مانند.

سئو کلاه سفید چیست؟

نمونه هایی از تکنیک های سئو کلاه سفید عبارتند از:

  • ارائه محتوا و خدمات با کیفیت
  • بهینه سازی وب سایت برای نمایش بهتر در موبایل
  • توضیحات متا سئو شده و مرتبط بودن کلمات کلیدی مورد هدف با محتوا
  • اولویت قرار دادن نیازهای کاربر به جای موتورهای جستجو
  • سرعت لود وب سایت و دسترسی آسان به آن

برعکس، سئو کلاه سیاه شامل لینک های فریبنده و نارضایتی کاربر است. هر گونه تاکتیکی که برای کاربران فریبنده یا مضر در نظر گرفته شود واجد شرایط کلاه سیاه خواهد بود. تاکتیک های سئو کلاه سیاه بسیار خطرناک هستند و از الگوریتم های گوگل پیروی نمی کنند.

چرا تکنیک های SEO کلاه سفید مهم هستند؟

عدم رعایت تکنیک های SEO White Hat امتیاز سایت شما را برای گوگل و سایر موتورهای جستجو کاهش می دهد. روزانه میلیاردها نفر از گوگل بازدید می کنند و هر بازدید توسط کاربر جدید، امکان بازدید سایت شما را افزایش می دهد. گوگل می تواند یک منبع ترافیکی غیر قابل انکار برای وب سایت شما باشد که عدم پیروی از الگوریتم های آن می تواند منجر به افت شدید بازدید وب سایت و حتی کسب و کار شما شود.

تمام کارهایی که در وب سایت خود انجام می دهید را در نظر بگیرید و سپس به این فکر کنید که وب سایت شما توسط موتور جستجوگر (گوگل) محروم شده است. ممنوعیت مادام العمر از طرف گوگل عواقب زیادی به دنبال خواهد داشت.

آیا باید روش های سئو کلاه سفید را پیاده سازی کنیم؟

قطعاً! اجرای روش های سئو کلاه سفید بهترین راه برای ایجاد یک وب سایت و کسب و کار موفق و پایدار است.

روش های پیاده سازی سئو کلاه سفید

در این جا برخی از روش های مهم سئو کلاه سفید را ذکر کرده ایم:

ارائه محتوا و خدمات با کیفیت

محتوا و خدمات با کیفیت ارائه دهید

محتوا بخشی اساسی از تکنیک های SEO کلاه سفید است. محتوایی با کیفیت بالا ایجاد کنید که نیاز بازدیدکنندگان وب سایت شما را برآورده کند و به حل مشکلات آن ها بپردازد. برای یافتن مرتبط ترین کلمات کلیدی که محتوای سایت شما باید برای آن ها بهینه شود، از ابزار تحقیق کلمات کلیدی SEO استفاده کنید.

سپس از آن کلمات کلیدی در یک محتوای عالی مانند مقالات و فیلم های مناسب، که با هدف کلمه کلیدی و کاربران شما مطابقت دارد، تمرکز کنید.

بهینه سازی وب سایت برای نمایش بهتر در موبایل

گوگل به نسخه موبایلی وب سایت توجه ویژه ای دارد. بنابراین، صفحاتی که به درستی در تلفن های همراه نمایش داده نمی شوند، قطعا رتبه خوبی از طرف گوگل دریافت نمی کنند. امروزه گوگل ابتدا نسخه موبایل صفحات را ایندکس کرده و برا این اساس به سایت رتبه می دهد.

از توضیحات متا سئو شده و کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنید

برای توضیحات متا بهترین روش ها را برای هر صفحه در وب سایت خود انجام دهید، تا به موتورهای جستجو و کاربران کمک کنید محتوای شما را پیدا کنند و بر روی آن کلیک نمایند. در واقع اطلاعات متا وب سایت شما باید به گونه ای باشد که به طور واضح نشان دهد موضوع شما در مورد چه چیزی است.

یکی از روش های اصلی برای استفاده از کلمات کلیدی نیز این است که باید با متن شما مرتبط باشند. به عنوان مثال اگر شما در مورد موضوعی در حال تولید محتوا هستید، باید تمام کلمات کلیدی که در آن به کار می رود، حاوی آن موضوع باشد و در مورد آن توضیحاتی داده باشید.

سرعت لود وب سایت و دسترسی آسان به آن

سرعت وب سایت و کد نویسی شما نیز توسط گوگل در نظر گرفته می شود تا شما را در SERP ها (صفحات نتیجه موتور جستجو) نگه دارد.

هنگام سازماندهی اطلاعات سایت خود دقت کنید. سایت هایی که دسترسی به آن ها برای کاربران آسان است، در نتایج موتور جستجو عملکرد بهتر و سریع تری دارند.

اولویت قرار دادن نیازهای کاربر

برخی از افراد برای خوشحال کردن گوگل، متن های طولانی می نویسند و از کلمات کلیدی و عبارات بیش از حد استفاده می کنند و از موضوع خود دور می شوند که این برای کاربران بسیار کسل کننده است. وقتی که محتوایی تولید می کنید، سعی کنید خود را به جای خواننده یا مخاطب قرار دهید و در نظر بگیرید که اگر شما مخاطب این محتوا بودید چه چیزهایی از آن محتوا نیاز داشتید.

به این صورت بهتر می توانید درک کنید که مخاطب آن موضوع به دنبال چه چیزی است و راحت تر می توانید نیاز کاربر را رفع کنید که در نتیجه موجب رضایت کاربران خواهد شد.

نتیجه گیری

از بحث فوق می توان نتیجه گرفت که تکنیک های سئو کلاه سفید به اندازه خون موجود در بدن، در سئو مهم هستند. همان طور که برای زنده ماندن باید خون در رگ ها جریان داشته باشد، برای ماندن در SERPs (صفحات نتیجه موتور جستجو) نیز به هیچ وجه نمی توانید از تکنیک های کلاه سفید چشم پوشی کنید.

منبع: wordstream