لینکدین یک شبکه اجتماعی فوق العاده کاربردی است که با هدف ایجاد بهبود در کسب و کار فعالیت می کند. در این مطلب ساخت اکانت لینکدین را به شما آموزش می دهیم.

لینکدین یک شبکه اجتماعی است که برخلاف اینستاگرام، فیسبوک و دیگر موارد مشابه، مسئولیتی بالاتر از ایجاد سرگرمی برای کاربران دارد. افراد می‌توانند در این شبکه اجتماعی اکانت بسازند و با قرار دادن اطلاعات شخصی و موارد مربوط به کسب و کار، خودشان در معرض دید قرار دهند.

لینکدین فضای مناسبی برای صاحبان مشاغل و همچنین افراد جویای شغل است. در واقع صاحبان مشاغل برای استخدام می‌توانند از این شبکه اجتماعی استفاده کنند و با مشاهده پروفایل‌ها، با افراد ارتباط برقرار کنند. از طرفی افرادی که در لینکدین حساب کاربری دارند، می‌توانند برای یافتن شغل مناسب و موقعیت‌های مختلف، در این شبکه اجتماعی جستجو کنند و رزومه خودشان را آسان ‌تر ارائه دهند.

اصولا لینکدین به وجود آمده تا فضایی برای رشد و پیشرفت حرفه ای با استفاده از به اشتراک گذاری تجربیات کاری باشد، فضایی که به ایجاد هم افزایی شغلی و حرفه ای بینجامد.

لینکدین چیست؟

لینکدین شبکه ای است که افراد مختلف با تخصص های گوناگون در آن عضو می شوند و با حرفه ای کارهای خود ارتباط برقرار می کنند. هدف این افراد ارتباطات کاری، اشتراک گذاری دانش و مهارت یا پیدا کردن بهترین موقعیت های شغلی است. این شبکه اجتماعی بزرگ در دسامبر سال 2002 راه اندازی شد و در ماه مِی 2003 در دسترس کاربران اینترنت قرار گرفت.

شاید کسی که برای اولین بار وارد لینکدین می شود از فضای رسمی و عصا قورت داده آن جا بخورد ولی بعد از مدتی می بیند که همه چیز دارد درست و اصولی پیش می رود انگار که شما در محل کار حضور دارید. شما نیز می توانید یک اکانت شخصی داشته باشید یا صفحه ای برای شرکت خود ایجاد کنید.

مراحل ساخت اکانت لینکدین توسط گوشی

ساخت اکانت لینکدین به طور رایگان انجام می شود و از طریق وب و یا گوشی امکان پذیر است.

1- جدیدترین نسخه از اپلیکیشن لینکدین را با توجه به سیستم عامل خود از گوگل پلی یا اپ استور دانلود کنید.

2- برنامه را اجرا کنید و سپس روی NOT A MEMBER? JOIN NOW کلیک کنید.

ساخت اکانت لینکدین توسط گوشی

3- در این صفحه باز شده، بعد از وارد کردن نام، نام خانوادگی، ایمیل و پسورد، روی Agree & Join کلیک کنید.

ساخت اکانت لینکدین توسط گوشی

4- در این قسمت کشور و کد پستی خود را وارد کرده و روی Next کلیک کنید.

ساخت اکانت لینکدین توسط گوشی

5- در صورتی که می خواهید حساب کاربری تان بر اساس اطلاعات تحصیلی باشد، گزینه I’m a student را فعال و سپس قسمت های خواسته شده را پر کنید. در غیر این صورت، در دو باکس موجود به ترتیب عنوان شغل و شرکت فعلی یا اخیر خود را وارد کنید و روی گزینه Continue کلیک کنید.

ساخت اکانت لینکدین توسط گوشی

6- کدی که به ایمیلتان ارسال می شود را در باکس قرار گرفته وارد کنید و سپس با کلیک روی Agree & Confirm به مرحله بعد بروید.

ساخت اکانت لینکدین توسط گوشی

7- اگر می خواهید لیست مخاطبین ایمیلتان با لینکدین همگام شود، روی Continue کلیک کنید. در غیر این صورت با انتخاب Skip به مرحله بعد بروید.

ساخت اکانت لینکدین توسط گوشی

8- در این مرحله لیست افرادی که شاید بشناسید به شما نشان داده می شود. در صورتی که می خواهید شخصی را به لیست افراد در ارتباطتان اضافه کنید، روی Connect کلیک کنید. در غیر این صورت با انتخاب Skip به مرحله بعد بروید.

ساخت اکانت لینکدین توسط گوشی

9- با کلیک روی Add a Photo می توانید برای اکانت خود عکس قرار دهید. در غیر این صورت روی Skip کلیک کنید.

ساخت اکانت لینکدین توسط گوشی

زمانی که این مراحل را طی کنید، ساخت اکانت لینکدین شما به پایان می رسد و می توانید از قابلیت های متنوع آن نهایت استفاده را ببرید. بهتر است پس از ساخت اکانت، برای تکمیل اطلاعات خود و همچنین یافتن افراد مرتبط با کارتان اقدام کنید.

ساخت اکانت لینکدین توسط گوشی

مراحل ساخت اکانت لینکدین از طریق وب سایت رسمی لینکدین

در ابتدا باید به آدرس سایت linkedin.com مراجعه فرمایید و سپس مراحل زیر را طی کنید.

1- پس از ورود به صفحه اصلی سایت، باید صفحه مشخصات خواسته شده را مانند نام و نام خانوادگی، ایمیل و پسورد را وارد کرده و گزینه “join now” را بزنید. حتما ایمیلی را وارد کنید که به آن دسترسی دارید چون لینکدین به این آدرس برای شما ایمیل خواهد فرستاد.

ساخت اکانت لینکدین توسط وب سایت رسمی لینکدین

2- در این مرحله، باید کشور خود را انتخاب کرده و یک کدپستی را در آن وارد کنید. سپس گزینه “Next” را انتخاب نمایید.

ساخت اکانت لینکدین توسط وب سایت رسمی لینکدین

3- در این مرحله لینکدین از شما می خواهد که عنوان شغلی خود و شرکتی که در آن مشغول به کار هستید را وارد کنید. این اطلاعات باید دقیق و مطابق با شغلی باشد که با استفاده از آن می خواهید در لینکدین شناخته شوید.

ولی اگر هنوز شغلی ندارید و دانشجو هستید، گزینه “I’m a student” را انتخاب کنید و سپس گزینه  “Continue” را کلیک کنید.

ساخت اکانت لینکدین توسط وب سایت رسمی لینکدین

4- در این مرحله حساب کاربری شما ساخته شده است و می توانید با استفاده از ایمیل و پسوردی که ابتدا انتخاب کرده بودید، به حساب کاربری خود متصل شوید.

ساخت اکانت لینکدین توسط وب سایت رسمی لینکدین

5- پس از این که برای اولین بار وارد حساب کاربری خود می شوید، لینکدین از شما می خواهد تا شماره تلفن خود را برای احراز هویت دو مرحله ای، وارد کنید. شما می توانید با انتخاب گزینه “Skip” از این مرحله عبور کنید. اما برای امنیت بیشتر، پیشنهاد می شود که این گزینه را پر کنید.

نحوه پست گذاشتن در لینکدین

اکنون که حساب کاربری تان در لینکدین ساخته شد، می توانید وارد حساب کاربری تان شوید و از امکانات مختلف این شبکه اجتماعی که بیشتر در زمینه معرفی تخصص شما به دیگران و بهره بردن از تجربه کاری دیگران است، استفاده کنید.

می توانید از طریق گزینه “Start a post” اولین پست خود را به اشتراک گذاشته و از طریق گزینه دوربین در سمت چپ صفحه، یک تصویر پروفایل برای خود انتخاب کنید.

پست گذاشتن در لینکدین

ویرایش اطلاعات حساب کاربری لینکدین

از طریق گزینه “My Network” در بالای صفحه نیز می توانید به بخش جستجوی افراد رفته و مطابق با زمینه کاری خود، کاربران دیگر لینکدین را یافته و در صورت تمایل به آن ها درخواست ارتباط یا کانکشن، ارسال کنید.

پس از پذیرش درخواست شما، این افراد می توانند پست های شما را مشاهده کرده و شما نیز می توانید به پست های آن ها دسترسی داشته باشید.

نتیجه گیری

آیا لینکدین برای کسب و کار مفید است؟ پاسخ مثبت است. اگر بتوانید استراتژی دقیقی برای لینکدین تعریف کنید، مطمئنا در طولانی مدت نتایج قابل توجهی به دست خواهید آورد.

سعی کنید تا جایی که ممکن است مطالبی مرتبط با کسب و کار خود در لینکدین به اشتراک بگذارید و در این مطالب، مهارت خود را به خوبی به دیگران نشان دهید. لینکدین، بهترین موقعیت برای بازاریابی B2B را در اختیار کسب و کارتان قرار می دهد، پس از این موقعیت به بهترین شکل استفاده کنید.

امیدوارم این مطلب برایتان مفید باشد. شاد و پیروز باشید.🙂🌹