نویسندگان اغلب ساعت های بی شماری را صرف ساخت محتوای متنی و نوشتن مقالات می کنند، اما تعداد بسیار کمی از آن ها در واقع به آسان دیده شدن مقاله خود اهمیت می دهند. در جهانی که محتوا سلطان است، مصرف و دسترسی به محتوای شما بیش از آنچه فکر می کنید اهمیت دارد. مردم بیشتر مواقع وقت و حوصله خواندن و نوشتن یک مقاله را ندارند. بیشتر اوقات، آن ها به دنبال راه هایی آسان تر برای مصرف محتوا هستند. یک مثال خوب می تواند یک کلیپ صوتی یا تصویری در ابتدای مقاله باشد که خلاصه آن را در عرض 3-5 دقیقه توضیح می دهد. پس ساخت یک مقاله صوتی می تواند یک راه آسان باشد.

به دلیل ماهیت ذاتی، گوش دادن به صدا آسان تر از خواندن است

بسیار شبیه ویدیو، صدا یا به عبارت دیگر محتوای صوتی برای بسیاری از مردم، یک روش کارآمد تر و راحت تر برای مصرف محتوا است. در حقیقت، صوت اکنون به عنوان دومین نوع از بالاترین محتوای مصرفی به صورت آنلاین است و درست بعد از فیلم قرار دارد. این رشد در مصرف محتوای صوتی که به آن اشاره کردیم، عمدتا از پادکست ها و مقاله های صوتی ناشی می شود. طبق تحقیقات ادیسون، شنوندگان ماهانه پادکست از 24٪ به 26٪ در سال 2020 رشد کردند و انتظار می رود در سال 2021 رشد بیشتری داشته باشند.

همچنین ساخت کتاب ها و مقاله های صوتی در سال 2019 حدود 20 درصد افزایش نسبت به سال 2018 داشتند. برخلاف خواندن که توجه کامل را می طلبد، گوش دادن می تواند منفعلانه و کاملاً مناسب مخاطبان مشغول و درحال حرکت باشد.
نه تنها این، بلکه مقاله صوتی در واقع می تواند تجربه کاربری جذاب تری را ارائه دهد. تحقیقات نشان می دهد افرادی که به پادکست گوش می دهند زمان طولانی تری را به گوش دادن می گذرانند. پادکست ها منبع شماره یک صوتی از نظر زمان مصرف شده در میان سایر اشکال صوتی هستند.

خبر خوب این است که همانطور که می توانیم برای سایت خود صدها محتوای متنی تولید کرده و آن ها را منتشر کنیم، امروزه با توجه به مزیت های فراوان محتوای صوتی می توان همان محتوای متنی را تبدیل به محتوای صوتی کرده و از آن ها در سایت خود استفاده کنیم.

تبدیل مقاله متنی به صوتی

محتوای نوشتاری را نیز می توان به صوت تبدیل کرد و به عنوان پادکست یا مقاله صوتی منتشر کرد تا در این مجموعه توسط شنوندگان در حال رشد استفاده شود. در دسترس قرار دادن مقالات شما با صدا و ارائه آن ها در کنار محتوای نوشتاری، احتمال مصرف محتوای شما را به طریقی افزایش می دهد. برخی از بزرگترین نشریات شروع به انجام این کار کرده اند. فایننشال تایمز، بلومبرگ، اقیانوس اطلس و حتی مدیوم شروع به ساخت و ارائه نسخه های صوتی مقالات خود برای تأمین نیاز مخاطبان خود کرده اند، و بسیاری از نشریات دنباله دار آن ها هستند.

استفاده از محتوای صوتی در بلومبرگ

چالش ساخت مقاله صوتی

“صدا به ویژه برای مخاطبان ما بسیار جالب است، این یک واقعیت است. تحول های روزنامه نگاری برای رسیدن به این لحظه در حال تغییر است، صدا برای مخاطبانی که ناچارند چند کار را همزمان انجام دهند ابزار بزرگی در مجموعه ما است.”

جولیا بیزر، مدیر ارشد محصولات جهانی در بلومبرگ

اما، ساخت مقاله صوتی می تواند بسیار چالش برانگیز باشد، به خصوص اگر وقت کافی ندارید. در این حالت می توانید صداپیشه ها را استخدام کنید یا از سرویس هایی فناورانه مانند سرویس تبدیل متن به گفتار برای تبدیل خودکار مقالات خود به صوت با استفاده از صداهای کامپیوتری استفاده کنید. در اینجا چند استراتژی ساده برای افزایش بازدید خوردن مقالات شما با استفاده از تولید محتوای صوتی آورده شده است .

یک نسخه صوتی از محتوای متنی خود را در هر مقاله قرار دهید

داشتن نسخه صوتی از هر مقاله متنی تولید شده

به مردم این گزینه را بدهید تا وقتی مقاله شما را می خوانند، آن ها را گوش هم بدهند. صفحات مقاله شما به عنوان نقاط قابل لمس مهم محتوای شما هستند که افراد با آن ها تعامل دارند. با ارائه یک روش جایگزین برای دیده شدن مقاله، راه بیشتری را طی می کنید تا به آن ها این گزینه را بدهید تا هر آنچه را که در آن لحظه برایشان مناسب است انتخاب کنند.

مقاله های صوتی خود را پس از ساخت به عنوان پادکست در iTunes Soundcloud و Spotify منتشر کنید

انتشار مقاله های صوتی به عنوان پادکست در پلتفرم های محبوب صوتی

این پلتفرم ها میلیون ها کاربر فعال دارند. حضور در این مکان ها باعث می شود که محتوای شما دوباره در ابعادی کاملاً جدید مورد استفاده قرار گیرد و به افراد جدید امکان می دهد شما و محتوای شما را پیدا کنند و ببینند، و این موضوع به طور بالقوه به شما کمک می کند در این پلتفرم ها دنبال کننده جذب کنید.

یک دکمه “گوش دادن” را در خبرنامه های ایمیل خود اضافه کنید

نمونه دکمه شناور برای گوش دادن به مقاله صوتی

خبرنامه ها یکی از قدرتمندترین راه های آگاهی دادن به مردم در مورد مطالب جدید شما هستند. بیش از 50٪ نامه های الکترونیکی از جمله خبرنامه ها در یک گوشی همراه مشاهده می شوند. افزودن دکمه های “گوش دادن” در خبرنامه های شما به افراد این امکان را می دهد تا در حین حرکت از طریق ایمیل مستقیماً اطلاعات را دریافت کنند.

شروع به ساخت لیست مقاله های صوتی خود کنید

یک صفحه اختصاصی ایجاد کنید که مقالات شما را به صورت صوتی میزبانی کند تا افراد بتوانند به عنوان لیست پخش (Play List) به آن ها گوش دهند. صفحه ای از این دست می تواند برای ارائه قابلیت کشف و قابلیت به اشتراک گذاری به طور فوق العاده ای به محتوای شما خدمت کند. شما حتی می توانید چندین صفحه در اطراف موضوعات خاص ایجاد کرده و آن ها را بهینه سازی کنید تا افراد از محتوای شما استفاده کنند. صفحاتی از این دست همچنین به عنوان راهی عالی برای هدف گیری مجدد مقالات قدیمی شما و فرصتی برای اشتراک مجدد آن ها با مخاطبان شما به کار می رود. در اینجا یک رابط وب وجود دارد که می توانید برای ایجاد صفحاتی از این دست استفاده کنید.

یک دکمه شناور “گوش دادن” را به وبلاگ یا وب سایت خود اضافه کنید

دکمه های شناور اجزای قدرتمندی هستند که همیشه برای کاربر قابل مشاهده هستند. می توانید از آن ها به عنوان یک ابزار تعاملی برای ارائه محتوای صوتی استفاده کنید. اگر وب سایت یا وبلاگ شما در وردپرس است، برای اضافه کردن یک دکمه شناور می توانید به پلاگین هایی که مخصوص این کار وجود دارند مراجعه کنید.

خلاصه

ساخت و منتشر کردن مقاله ها با استفاده از محتوای صوتی بیش از آنچه که فکر می کنید اهمیت دارد. ایجاد نسخه های صوتی مقالات راهی عالی برای ایجاد محتوای صوتی است که می توانید آن را در وب سایت یا وبلاگ خود قرار دهید یا حتی به صورت پادکست در iTunes و پلت فرم های اینچنینی منتشر کنید. وقتی صدا را همراه با محتوای نوشتاری ارائه می دهید، به طور مؤثر شانس دیده شدن محتوای خود را افزایش می دهید زیرا همیشه بخشی از مخاطبان شما هستند که گوش دادن را به خواندن ترجیح می دهند.

اگر ایجاد پادکست تخصص شما نیست، می توانید صداپیشه های حرفه ای استخدام کنید یا از سرویسی استفاده کنید که می تواند صدا را بر اساس متن برای شما ایجاد کند. پس از داشتن محتوای صوتی، آن را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید، آن را در مقالات خود جاسازی کنید و مطمئن شوید که آن را در پلت فرم های صوتی منتشر می کنید تا در دسترس ترین حالت ممکن باشد.

ممکن است علاقه مند شوید: