در این پست مقاله، ما در مورد 10 وب سایت پربازدید برتر در سال 2021 با توجه به رتبه بندی الکسا(Alexa)، صحبت خواهیم کرد. پس از خواندن این مقاله، شما در مورد محبوب ترین وب سایت های فعلی مانند (facebook.com)، (google.com)، (youtube.com) و… اطلاعاتی کسب خواهید کرد. شما همچنین، با کسب اطلاعات بیشتر و آموزش افزایش رتبه الکسا، می توانید رتبه وب سایت خود را نیز بهبود ببخشید.

1- Google.com

Google.com، یکی از وب سایت های برتر در رتبه بندی الکسا.

گوگل، مشهور ترین شرکت ارائه دهنده خدمات فناوری و اینترنت و یک وب سایت برتر در رتبه بندی الکسا، است. این شرکت در سپتامبر 1998 توسط “لری پیج” و “سرگئی برین” راه اندازی شد. آن ها در 4 سپتامبر 1998، گوگل را به عنوان یک شرکت خصوصی در کالیفرنیا، ثبت کردند.

خدمات گوگل:

 • فناوری های تبلیغات آنلاین
 • بهینه سازی موتور های جستجو (SEO)
 • پردازش ابری
 • توسعه نرم افزار
 • توسعه سخت افزار
 • محصولات تحت وب شامل: موتور جستجو گوگل، خدمات تبلیغاتی و ابزار های ارتباطی و انتشار
 • ابزار های توسعه، شامل: ابزار های امنیتی، محصولات مرتبط با نقشه و ابزار های آماری

2- Youtube.com

Youtube.com، یکی از وب سایت های برتر در رتبه بندی الکسا.

YouTube محبوب ترین پلتفرم اشتراک گذاری ویدیو در حال حاضر و یک وب سایت برتر در رتبه بندی الکسا، است. امروزه یوتیوب راهی عالی برای کسب درآمد آنلاین است. معمولاً افراد، محتوای ویدئویی خود را در یوتیوب بارگذاری کرده و از طریق “google Adsense” از ویدیو های خود درآمد کسب می کنند، به این ترتیب، افراد به اصطلاح یوتیوبر( youtuber)، پول هنگفتی تولید می کنند.

به همین دلیل است که امروزه بسیاری از افراد، یوتیوب را به عنوان حرفه خود انتخاب می کنند. سه کارمند سابق PayPal-چاد هرلی، استیو چن و جاوید کریم، این سرویس را در فوریه 2005 ایجاد کردند. گوگل این سایت را در نوامبر 2006 به مبلغ 1.65 میلیارد دلار خریداری کرد. یوتیوب در حال حاضر به عنوان یکی از زیر مجموعه های گوگل فعالیت می کند.

3- Tmall.com

Tmall.com، یکی از وب سایت های برتر در رتبه بندی الکسا.

Tmall.com، یکی از محبوب ترین وب سایت های تجارت الکترونیک در چین و همچنین یک وب سایت برتر در رتبه بندیِ الکسا است که توسط گروه “Alibaba” در چین اداره می شود. این یک بستر برای مشاغل محلی چینی و بین المللی است تا کالا های تجاری را به مصرف کنندگان در سرزمین اصلی چین بفروشند.

این وب سایت پس از “Taobao”، دومین وب سایت تجارت الکترونیک بزرگ جهان است، تا ماه فوریه 2018 بیش از 500 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد. طبق گفته الکسا، این سومین وب سایت پربازدید جهان است.

4- Taobao.com

Taobao.com، یکی از وب سایت های برتر در رتبه بندی الکسا.

Taobao یکی از محبوب ترین وب سایت های خرید آنلاین چینی، است. این وب سایت توسط گروه “Alibaba” در سال 2003 تاسیس شد. این وب سایت بزرگ ترین وب سایت تجارت الکترونیک در جهان و سومین وب سایت پربازدید با توجه به رتبه الکسا است که دارای بیش از 1 میلیارد فهرست محصولات تا سال 2016 است. البته، اکثر بازدیدکنندگان taobao.com زنجیره ای هستند، زیرا این یک وب سایت چینی است.

5- Facebook.com

Facebook.com، یکی از وب سایت های برتر در رتبه بندی الکسا.

فیس بوک، محبوب ترین و پربازدید ترین وب سایت شبکه های اجتماعی در تمام دوران و از وب سایت های برتر در رتبه بندی الکسا، است. این سایت، توسط مارک زاکربرگ در 4 فوریه 2004 تاسیس شد. در حال حاضر فیس بوک 2.50 میلیارد کاربر فعال ماهانه دارد (تا دسامبر 2019).

فیس بوک بیشترین محبوبیت را در بین بازدیدکنندگانش داشته است، مانند ظاهر کاربر پسند، استفاده کمتر از داده ها و دلایل دیگر. می توانید در هر زمان و هر مکان از طریق فیس بوک با دوستان خود ارتباط برقرار کنید.

6- Baidu.com

Baidu.com، یکی از وب سایت های برتر در رتبه بندی الکسا.

بایدو، یک شرکت فناوری چند ملیتی چینی و همچنین از وب سایت های برتر در رتبه بندی الکسا است. این شرکت، متخصص خدمات و محصولات مرتبط با اینترنت و هوش مصنوعی است. بایدو، خدمات مختلفی از جمله موتور جستجوی چینی و همچنین خدمات نقشه برداری به نام “Baidu Maps” را ارائه می دهد.

7- Yahoo.com

Yahoo.com، یکی از وب سایت های برتر در رتبه بندی الکسا.

یاهو! یک شرکت ارائه دهنده خدمات وب آمریکایی متعلق به “Verizon Media” است. کمپانی یاهو، توسط “جری یانگ” و “دیوید فیلو” در 2 مارس 1995 تأسیس شد.
تا کنون این شرکت حدود 5.17 میلیارد دلار از یاهو درآمد کسب کرده است. در حال حاضر یاهو، 8600 کارمند دارد، یکی از محبوب ترین و پربازدید ترین وب سایت های ایالات متحده است.

8- Wikipedia.org

Wikipedia.org، یکی از وب سایت های برتر در رتبه بندی الکسا.

ویکی پدیا، یک دانشنامه معتبر آنلاین و از وب سایت های برتر در رتبه بندی الکسا، است. در این وب سایت، افراد می توانند هر چیزی را جستجو کنند و پاسخ آن را پیدا کنند. شما می توانید هر چیزی را در ویکی پدیا جستجو کنید و اطلاعات نامحدودی درباره موضوع خاص خود جمع آوری کنید. به همین دلیل، ویکی پدیا یکی از محبوب ترین و پربازدیدترین وب سایت ها است.

9- Amazon.com

Amazon.com، یکی از وب سایت های برتر در رتبه بندی الکسا.

آمازون، یک شرکت فناوری چند ملیتی آمریکایی است. این شرکت، توسط “جف بزوس” و در 5 ژوئیه 1994، تاسیس شد. عمدتا بر تجارت الکترونیکی، رایانش ابری، جریان دیجیتال و هوش مصنوعی تمرکز دارد. در حال حاضر آمازون در کل 798،000 (2019) کارمند دارد.

خدمات آمازون:

 • Amazon.com (فروشگاه اینترنتی تجارت الکترونیک)
 • آمازون الکسا (وب سایت های تجزیه و تحلیل)
 • فروشگاه App Store (صنعت توسعه برنامه ها)
 • آمازون موزیک (وب سایت پخش صدا)
 • Amazon Prime Video (وب سایت پخش ویدئو برتر)
 • خدمات وب آمازون (خدمات مرتبط با وب سایت آنلاین)

10- Netflix.com

Netflix.com، یکی از وب سایت های برتر در رتبه بندی الکسا.

Netflix، یک ارائه دهنده خدمات رسانه ای آمریکایی و شرکت پخش ویدئو آنلاین است. این شرکت، در سال 1997 توسط “Reed Hastings” و “Marc Randolph” در اسکاتس والیِ کالیفرنیا، تأسیس شد. جایی که مردم می توانند ویدیو های برتر را مشاهده کنند.

نتفلیکس، یکی از پربازدیدترین وب سایت ها است. Netflix، بیش از 148 میلیون اشتراک در سراسر جهان داشت، از جمله 60 میلیون در ایالات متحده.

منبع: wpthemesgrid