در صورت انجام صحیح، کامنت گذاشتن در وبلاگ می تواند یکی از مؤثر ترین استراتژی های بازاریابی باشد. اگر به دنبال راهی آسان برای افزایش بازدید و ترافیک وبلاگ خود هستید، سایت های بلاگ کامنتینگ بهترین گزینه ها هستند. بنابراین، ماموریت امروز من این است که به شما درباره بلاگ کامنتینگ اطلاعات بدهم و بهترین سایت های بلاگ کامنتینگ که تجارت شما را متحول می کند را به شما معرفی کنم. آماده اید؟

بلاگ کامنتینگ چیست؟

همه ما می دانیم که نظر دادن یا همان کامنت گذاشتن چیست و چه کار می کند. نظر دادن در وبلاگ ها در موارد مختلف تفاوت چندانی ندارد. نظرات اساساً بین وبلاگ نویسان و خوانندگان وبلاگ رابطه برقرار می کند. بنابراین اینگونه پیش می رود:

  • یک وبلاگ بخوانید.
  • از طریق محتوای ذکر شده ارزش کسب کنید.
  • یک نظر ارزشمند برای قدردانی از وبلاگ/وبلاگ نویس یا حتی بهتر بگذارید، یادگیری خود را بیان کنید یا اینکه چگونه وبلاگ بر زندگی شما و بخش هایی که می خواهید در همان زمینه به آن اضافه کنید ارزش افزوده است.

با انجام این کار شما افکار، ایده ها یا نظرات خود را (در مورد یک موضوع خاص) با سایر افرادی که وبلاگ را می خوانند، تبادل می کنید. بنابراین اظهار نظر در وبلاگ منجر به بحث های سالم می شود.

بلاگ کامنتینگ چیست

بنابراین کامنت گذاری در وبلاگ به هر حال ساده ترین راه برای تعامل بخشیدن به وبلاگ ها است. اما صبر کنید، این به وبلاگ نویس که وبلاگ را نوشته است کمک می کند زیرا نظرات بسیاری از افراد در مورد موضوع وبلاگ در زمینه بحث می کنند. همچنین، نظرات وبلاگ به اجتماعی شدن وبلاگ کمک کرد زیرا مردم در مورد آن صحبت می کنند و آن را به اشتراک می گذارند. اما آیا برای افرادی که در مورد وبلاگ نظر می دهند نیز ارزشمند است؟

برای مطالعه بیشتر:

کامنت مارکتینگ چیست و چگونه باید آن را انجام داد؟

آیا نظر دادن به وبلاگ مؤثر است؟ آیا مهم است؟

اگر به درستی انجام شود، نظر دادن در وبلاگ واقعاً مؤثر است و می تواند تأثیر زیادی بر سئوی وب سایت/وبلاگ شما داشته باشد، بنابراین منجر به هجوم ترافیک می شود. در اینجا نحوه:

1) رویت

وقتی نظرات ارزشمندی را در سایت های نظرسنجی وبلاگ اضافه می کنید، بازدید شما افزایش می یابد. من به شما می گویم چگونه! افراد زیادی همین وبلاگ را می خوانند و نظرات را مرور می کنند. وقتی با نظر شما روبرو می شوند، شاید برایشان جالب باشد و بخواهند از وب سایت شما هم بازدید کنند. بنابراین نکته اصلی در اینجا این است که نام خود را در مقابل حداکثر تعداد افرادی که مربوط به صنعت شما هستند قرار دهید.

2) اعتبار

به یاد داشته باشید که برای ایجاد اعتبار در سایت های نظر دهی به وبلاگ، باید از طریق نظرات خود ارزش افزوده کنید. هنگامی که شروع به اضافه کردن منظم نظرات متفکرانه به پست می کنید، مردم شما را به عنوان فردی که موضوع را می داند، تشخیص می دهند. نکته کلیدی این است که خود را به عنوان یک متخصص در موضوع گفته شده به بازار معرفی کنید، پس از انجام این کار، افراد شما و برند شما را دنبال خواهند کرد.

3) روابط تجاری

اظهار نظر در مورد وب سایت های بلاگ کامنتینگ می تواند به شما در ایجاد روابط و در نهایت بازکردن فرصت های تجاری جدید کمک کند. چگونه؟ وقتی از طریق کامنت گذاشتن در وبلاگ ثابت قدم باشید، وبلاگ نویس صفحه و سایر نظر دهندگان دیگر شما را تشخیص داده و عمداً با شما ارتباط برقرار خواهند کرد.

با گذشت زمان، می توانید آن ها را با محصول/خدمات خود آشنا کنید و ارتباط دوستانه ممکن است به یک پیشرو در تجارت تبدیل شود. همچنین، اگر وبلاگ نویس صفحه افکار/نظرات شما را دوست داشته باشد، ممکن است فرصتی برای پست مهمان در سایت آن ها پیدا کنید. بنابراین، می بینید که چگونه از هر نظر برای شما مفید است.

4) ترافیک

اگر قصد دارید وب سایت های بلاگ کامنتینگ خاصی را انتخاب کنید که مربوط به صنعت شما و کامنت های ارزشمندی بگذارید، افرادی که آن وبلاگ ها را می خوانند روی وب سایت شما کلیک می کنند. آن ها این کار را انجام می دهند زیرا از طریق نظرات سازگار و معنی دار شما خود را به عنوان یک متخصص معرفی می کنید و مردم همیشه می خواهند اطلاعات بیشتری از متخصصان بدانند یا بشنوند. و به این ترتیب شما بازدیدکنندگان وب سایت خود را افزایش می دهید.

5) بک لینک ها را کامنت کنید

توجه داشته باشید که اگر از موتور های جستجو مجوز نگیرید، جذب وب سایت برای وب سایت شما سخت خواهد بود. در اینجا راه حل آن وجود دارد! وقتی در وب سایت های بلاگ کامنتینگ نظر می دهید، یک لینک پشتیبان برای خود ایجاد می کنید که به شما کمک می کند اقتدار خود را ایجاد کرده و در نتیجه ترافیک کسب کنید. همچنین، در این تکنیک به خاطر بسپارید، این کمیت نیست که مهم است، بلکه کیفیت نظرات شما است که تفاوت ایجاد می کند.

6) شناخت برند

صبر داشته باشید! چرا این را می گویم؟ زیرا ممکن است مردم واقعاً آنچه را که شما کامنت می کنید دوست داشته باشند، اما فوراً مشتری شما نشوند. و اگر این اتفاق بیفتد اشکالی ندارد. حتی اگر آن کاربران با تأثیر فوری به بازدیدکنندگان/مشتریان شما تبدیل نشوند، برند شما را به رسمیت می شناسند و هنگام خرید محصول/خدمات شما را به خاطر خواهند آورد و در نظر خواهند گرفت.

سایت بلاگ کامنتینگ خوب چیست؟

در وهله اول، سؤال دقیق تر این است: چگونه می توان یک وب سایت خوب برای بلاگ کامنتینگ پیدا کرد و چه پارامتر هایی را باید در نظر گرفت و چه خروجی ای را انتظار داشت؟

سایت بلاگ کامنتینگ خوب چیست؟

1) ارتباط

این عاقلانه است که وبلاگ هایی را که مخاطبان هدف شما در آن حضور دارند، مشخص کنید. یک کامنت بسیار ارزشمند و معنی دار در ارتباط با فناوری در وبلاگ مبتنی بر زیبایی کار نخواهد کرد. بنابراین، اولین قدم این است که سایت های مربوط به بلاگ کامنتینگ خود را پیدا کنید که مربوط به حوزه تخصصی شما باشد.

2) قدرت دامنه بالا

باید درک کنید که فرایند بلاگ کامنتینگ شما فقط زمانی نتیجه می دهد که در سایت هایی که قبلاً تأسیس شده اند و دارای ترافیک بالایی هستند، باشد. شما نمی توانید فقط در هر وب سایت تصادفی کامنت بگذارید و انتظار داشته باشید که برای شما کار کند. آنجاست که مفهوم اقتدار دامنه بالا مطرح می شود.

قدرت دامنه یا DA، توسعه یافته توسط Moz، اساساً پیش بینی می کند که یک سایت در SERP ها (صفحات نتایج موتور های جستجو) چقدر خوب رتبه بندی می شود. این رتبه بندی موتور های جستجو است. این رتبه بندی بر اساس عوامل متعددی از جمله تعداد و کیفیت لینک هایی است که به آن وب سایت داده شده است.

مقیاس اقتدار دامنه از 1 تا 100 متغیر است که 1 کمترین DA و 100 بالاترین است. برای پیدا کردن DA یک سایت، کافی است آن را در ابزار Moz link explorer تایپ کنید. توجه به این نکته ضروری است که همه وب سایت های جدید با DA 1 شروع می شوند و سپس با افزایش اعتبار وب سایت در موتور های جستجو ، همچنان افزایش پیدا می کند.

3) لینک ها را Follow کنید

وقتی در سایت های بلاگ کامنتینگ نظر می دهید، دو احتمال وجود دارد، می توانید لینک های Do-follow یا لینک های no-follow دریافت کنید. لینکی که Do-follow باشد امتیاز سئوی بیشتری به شما می دهد و لینک شما را تقویت می کند. این باعث می شود سایت شما در SERP رتبه بالایی داشته باشد. لینک های Dofollow به درستی به گوکل می گویند که از وب سایت شما دیدن کند.

چگونه می توان یک کامنت خوب در وبلاگ نوشت؟

برای نوشتن یک کامنت وبلاگ عالی، نمی توانید عبارات اتفاقی را در سایت های بلاگ کامنتینگ بگذارید و انتظار داشته باشید که مانند کامنت های وبلاگ عالی به نظر برسد. بنابراین، یک چیز واضح است، کامنت خوب در وبلاگ اتفاقی نیست ، شما باید آن را بسازید. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است:

1) ارزش افزوده کنید

این مهمترین نکته ای است که هنگام کامنت گذاشتن باید به خاطر بسپارید. “سلام، پست شما عالی است! ”به هدف شما کمکی نمی کند. شما باید موضوع وبلاگ را درک کنید و فکر کنید که چگونه می توانید به موضوع اضافه کنید. اگر می خواهید نظر خود را قابل توجه کنید، باید با آنچه که همه می گویند متفاوت باشد. همچنین، اگر همه شما در نظرات خود برجسته نیستید، چرا باید کسی به نام تجاری شما علاقه مند شود؟

2) از تبلیغ زیاد اجتناب کنید

“عجب پست عالی ای! آخرین پست من در زمینه مشابه *لینک x*را بررسی کنید.” هیچ کس نمی خواهد این نوع نظرات را بخواند. در صورت وجود، این نوع کامنت ها به تلاش های وبلاگ نویس توهین می کنند. اما تبلیغ برند من به همین دلیل است که من در وهله اول نظر می دهم! بله حق با شماست! اما راهی برای انجام این کار وجود دارد. اگر به طور مداوم از طریق نظرات معنی دار خود ارزش افزوده کنید، به هر حال نام تجاری شما (به شیوه مناسب) تبلیغ می شود. در صورت تمایل به تبلیغ، مقاله مربوط به انواع روش های تبلیغاتی را مطالعه کنید.

3) بپرسید

سوالات هرگز شکست نمی خورند. موافق یا مخالف پست وبلاگ نیست، پرسیدن سؤالات مرتبط نه تنها توجه را به شما جلب می کند بلکه وبلاگ نویس و سایر خوانندگان را نیز درگیر خود می کند. سوالات معمولاً مکالمه را گسترش می دهند و باعث می شود افراد در مورد دیدگاه های مختلف صحبت کنند. و کمی توجه ضرری ندارد، اینطور نیست؟

در اینجا چند نکته برای نوشتن یک کامنت وبلاگ خوب وجود دارد:

  • از تصویر Gravatar استفاده کنید. اگر چهره خود را فاش نکنید، برای مردم سخت است که به شما اعتماد کنند.
  • از اسامی جعلی اجتناب کنید. شما به اعتبار خود آسیب جدی می زنید.
  • کامنت خود را تبدیل به زنجیره ای برای لینک های وب سایت خود نکنید.
  • آن را دقیق و مختصر نگه دارید. هیچ کس مایل به خواندن مقاله در بخش نظرات نیست. 100 کلمه کافی است.
  • در وبلاگ هایی که نظرات اسپم دارند اظهار نظر نکنید.

لیست سایت های نظرسنجی وبلاگ

در اینجا لیستی از 29 سایت برتر نظر دهی وبلاگ با قدرت دامنه بالا وجود دارد:

(الف) لیست بازاریابی اینترنتی، وبلاگ های بازاریابی رسانه های اجتماعی:

(ب) فهرست وبلاگ های فناوری:

(ج) فهرست وبلاگ های سلامتی و تناسب اندام:

(د) فهرست وبلاگ های امور مالی:

(ه) فهرست وبلاگ های سفر:

نتیجه

در این پست به شما در مورد بلاگ کامنتینگ نیز توضیح مختصری دادیم. اکنون وقت آن است که به فعالیت خود بازگردید و از وب سایت های بلاگ کامنتینگ برای افزایش ترافیک و افزایش اعتبار سایت خود استفاده کنید.

منبع: digest.myhq.in