اگر به دنبال تصاویر رایگان برای وبلاگ های خود هستید، این مطلب برای شما مناسب است. ما در این مقاله قصد داریم تعدادی از وب سایت های دانلود تصویر که تصاویر با کیفیت بالا و رایگان را ارائه می دهند به شما معرفی کنیم.

ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد که در Google image به دنبال تصویری باشید و بعد از جستجو نتایج کاملا مشابه را در گوگل بیابید. معمولا تمامی وب سایت ها تصاویر رایگان را برای بارگیری فوری در دسترس کاربر قرار می دهند، اما ممکن است هنگام دانلود عکس کاربران را به وب سایت های پریمیوم هدایت کنند و با ورود هر کاربر جدید برای دریافت یک برنامه، پولی را دریافت کنند.

اگر می خواهید تصاویر را به صورت رایگان بارگیری کنید که تحت مجوز عمومی یا CCO هستند، باید مراقب باشید تا بر روی تصویر پریمیوم که نیاز به پرداخت دارد، کلیک نکنید.

تمام سایت هایی که در قسمت بعد به شما معرفی می کنیم، به وضوح نشان می دهند که کدام یک از تصاویر 100٪ رایگان و کدام یک از آنها نیاز به پرداخت وجه دارند. بهتر است برای در امان ماندن از این خطر از کلیک کردن روی چنین تصاویری که رایگان نیستند صرف نظر کنید. ما به شما پیشنهاد می کنیم که این وب سایت ها را علامت گذاری کنید و هنگام جستجوی محتوای تصویری برای استفاده در مقاله های خود از این تصاویر استفاده کنید.

بهترین سایت هایی که تصاویر رایگان برای وبلاگ ها ارائه می دهند:

در این بخش ما به معرفی 10 سایت دانلود تصویر رایگان می پردازیم. سایت دانلود تصویر با کیفیت و رایگان شامل موارد زیر می شوند:

 1. Pixabay
 2. Unsplash
 3. Free Images
 4. Pexels
 5. Canva
 6. PicJumbo
 7. Reshot
 8. Foodiesfeed
 9. Foca
 10. ISO Republic

1. Pixabay

Pixabay یکی از بهترین مجموعه ی تصاویر و فیلم های رایگان است که شما می توانید بدون داشتن مجوز، در وبلاگ ها، پست های اجتماعی یا برای فعالیت های تجاری از آنها استفاده کنید.

شما در این وب سایت می توانید بدون ورود به سیستم یا ایجاد یک حساب کاربری، هر تصویری را جستجو و بارگیری کنید.

تصاویر موجود در این وب سایت در 4 اندازه زیر در دسترس هستند:

 1. 4000×2667
 2. 1920×1280
 3. 1280×853
 4. 640×426

2. Unsplash

یکی از منابع دیگر برای دانلود عکس های با وضوح بالا وب سایت Unsplash است. تمام عکس های این وب سایت به صورت رایگان (برای استفاده شخصی یا تجاری) و بدون درخواست مجوز یا تأمین اعتبار برای مصرف کننده در دسترس هستند.

برای بارگیری یک تصویر نیازی به ورود یا ایجاد یک حساب کاربری ندارید، زیرا تصاویر فقط در یک بعد (همان طور که در وب سایت است) نمایش داده می شوند.

سایت دانلود تصویر

3. Free Images

تمام تصاویری که در Free Images بارگذاری شده اند برای استفاده در مقالات وبلاگ ها و … هستند، این تصاویر نیز رایگان است.

تفاوت این سایت با سایر وب سایت ها در این است که نیاز نیست به وب سایت اصلی لینک داده شوند، فقط باید توضیحات عکس و نام عکاس را وارد کنید.

سایت دانلود تصویر

4. Pexels

یکی از وب سایت های رایگان عکاسی Pexels است. در این وب سایت مجموعه ای بسیار زیبا از تصاویر مناسب برای مباحث بازاریابی دیجیتال وجود دارد.

یک ویژگی عالی Pexels که در سایر سایت ها یافت نمی شود، امکان تغییر اندازه تصویر در اندازه دلخواه قبل از بارگیری است.

و همچنین، شما می توانید تصاویر را بدون ایجاد یک حساب کاربری بارگیری کنید و آنها بدون مجوز، قابل استفاده هستند.

سایت دانلود تصویر

5. Canva

Canva یک از ابزارهای طراحی گرافیکی آنلاین است. ما به طور منظم از Canva برای ایجاد گرافیک و انواع دیگر محتوای بصری برای پست های وبلاگ خود استفاده می کنیم.

علاوه بر ویژگی های طراحی گرافیکی، Canva مجموعه زیبایی از تصاویر بدون نیاز به حق چاپ دارد که شما می توانید این تصاویر را بارگیری و استفاده کنید.

عملکرد جستجوی تصویر این وب سایت بسیار بهتر از وب سایت های دیگر است و شما می توانید با استفاده از فیلتر نتایج، تصاویری را که 100٪ رایگان هستند را نمایش دهید.

سایت دانلود تصویر

6. PicJumbo

Picjumbo در سال 2013 تاسیس شد. کلیه تصاویر برای استفاده کاربران و به صورت رایگان است.

در این وب سایت روزانه تصاویر جدیدی اضافه می شوند و با عضویت در خبرنامه این سایت، می توانید از تصاویر جدید با خبر باشید.

همه تصاویر این سایت با کیفیت بالا در دسترس هستند، اما تنها ایراد این وب سایت این است که هیچ گزینه ای برای تغییر اندازه یا بارگیری تصاویر در قالب های مختلف وجود ندارد.

سایت دانلود تصویر

7. Reshot

شعار وب سایت Reshot “عکس های منحصر به فرد رایگان” است. این وب سایت با ارائه تصاویر منحصر به فرد و با کیفیت توانسته است نیاز کاربران زیادی را رفع کند.

اما یکی از عیوب این وب سایت این است که برای پیدا کردن تصاویر دلخواه تان باید از ترکیب کلمات کلیدی در منوی جستجوی خود استفاده کنید.

سایت دانلود تصویر

8. Foodiesfeed

اگر به دنبال تصاویر رایگان برای وبلاگ آشپزی و تغذیه خود هستید، این وب سایت مناسب شماست و می توانید از تصاویر آن بازدید کنید.

Foodiesfeed دارای تصاویر زیبا و با کیفیت بالا از غذاهای مختلف است شما می توانید بلافاصله از سایت و بدون ورود به حساب کاربری بارگیری تصویر را انجام دهید.

همه تصاویر این وب سایت دارای مجوز CCO هستند و این به این معنی است که بدون هیچ مجوزی می توانید از این تصاویر در وب سایت خود استفاده کنید.

سایت دانلود تصویر

9. Foca

یکی از ویژگی های خوب Foca این است که دارای رابط کاربری خوبی است و شما به راحتی می توانید از این سایت استفاده کنید، بدون اینکه تبلیغات یا پنجره های آزار دهنده پاپ آپ شما را اذیت کنند.

علاوه بر این، فیلترهای جستجو این وب سایت بر اساس جهت، رنگ و نوع محتوای بصری هستند.

سایت دانلود تصویر

10. ISO Republic

شعار این وب سایت “هزاران عکس و فیلم با وضوح بالا و رایگان” است و این شعار در وب سایت ISO Republic واقعیت دارد.

این مجموعه دارای دسته بندی درست از تصاویر و فیلم های بدون حق امتیاز است. یکی از ویژگی های منحصر به فرد ISO Republic این است که یک وبلاگ آموزشی در مورد نکات مهم در زمینه عکاسی است.

سایت دانلود تصویر

برای مطالعه: مقایسه “UX” و “UI” در طراحی وب سایت

و در پایان امیدوارم از این مقاله با عنوان “معرفی وب سایت های دانلود تصویر رایگان ” به اندازه کافی لذت برده باشید.