موتور های جستجو از محتوا و لینک ها برای ارزیابی اعتبار، ارتباط و اعتماد وب سایت ها استفاده می کنند. آنچه باید برای به دست آوردن آن انجام دهید اقتدار، ارتباط و اعتماد است که به عنوان سه ستون سئو شناخته می شوند. موتور های جستجو کمک می کنند تا ما با منابع معتبر برای سؤالات و نیاز هایمان ارتباط برقرار کنیم. چند تلاش اولیه برای انجام فهرست‌بندی و طبقه‌بندی صفحات وب توسط انسان صورت گرفت، اما طولی نکشید که متوجه شدیم این تلاش هرگز با رشد وب همراه نخواهد بود.

موتور های جستجوی مدرن از الگوریتم‌ های پیچیده‌ای برای یافتن، خواندن و تعیین موضوعی بودن صفحات وب استفاده می‌کنند. سپس می‌توانند آن صفحات را با عبارت‌های جستجو به دنبال اطلاعاتی که در آن ها وجود دارد، مطابقت دهند. به عبارت دیگر، موتور های جستجو در تلاش هستند تا معتبر ترین و مرتبط ترین منابع را برای مطابقت با کوئری پیدا کنند. برای هر کوئری، معمولاً صفحات زیادی وجود دارد که به طور بالقوه آن کوئری را در بر می گیرد. کاربران از موتور جستجو انتظار دارند که نقش کتابدار آگاهی را بر عهده بگیرد و آن ها را به بهترین صفحات برای کوئری هدایت کند.

چگونه موتور های جستجو اعتبار را ارزیابی می کنند؟

در حقیقت، موتور های جستجوی مدرن مانند گوگل از صد ها عامل (یا سیگنال) هنگام ارزیابی اعتبار و ارتباط صفحات وب استفاده می کنند، اما می توانیم آن ها را به دو دسته اصلی خلاصه کنیم که مفاهیم سه ستون اصلی سئو را نیز شامل می شود:

 • محتوا (ارتباط).
 • لینک ها (مرجع استناد خارجی).

ابتدا، یک موتور جستجو باید محتوای واقعی و سایر ویژگی های یک صفحه را بخواند و تجزیه و تحلیل کند. از این رو، موتور جستجو موضوعات مرتبط را با صفحه تطبیق می دهد. در روز های اولیه، ارزیابی روی صفحه تقریباً به همین جا ختم می‌شد، اما اکنون موتور های جستجو در توانایی تجزیه و تحلیل زبان، ساختار و سایر ویژگی‌ های صفحه برای تعیین مواردی مانند اینکه صفحه تا چه حد به یک موضوع به طور کامل پرداخته و چقدر مفید است، بسیار پیچیده‌ تر شده‌اند.

هنگامی که موتور جستجو صفحه را درک می کند و آن را ایندکس می کند، در کنار این ارزیابی، سیگنال های خارجی قرار می گیرند که به اعتبارسنجی و سنجش سطح اعتبار صفحه برای هر موضوعی کمک می کند. از زمان اختراع رتبه صفحه توسط بنیانگذاران گوگل، لری پیج و سرگئی برین، لینک ها سیگنال اصلی مورد استفاده برای چنین ارزیابی بوده اند. موتور های جستجو از لینک‌ها استفاده می‌کنند، مانند آنچه ما ممکن است با استنادات علمی رفتار کنیم. هر چه مقالات علمی مرتبط با یک سند منبع که به آن استناد می کنند بیشتر باشد، بهتر است.

اقتدار نسبی و قابل اعتماد بودن هر یک از منابع استنادکننده نیز به خوبی مطرح است. در دو بخش بعدی، به نحوه استفاده موتور های جستجو از محتوا و لینک ها برای ارزیابی اعتبار، و همچنین آنچه که شما باید انجام دهید تا چنین اعتباری را برای سایت خود انجام دهید، خواهیم پرداخت. در واقع این همان اصولی است که سه ستون سئو از آن پیروی می کند. همچنین برای مطالعه بیشتر می توانید به پست دیگر ما در مورد 3 روش موثر برای افزایش اعتبار صفحه مراجعه کنید.

رتبه صفحه بر اساس سه ستون سئو

بخش قابل توجهی از الگوریتم اولیه گوگل مبتنی بر مفهوم PageRank یا همان رتبه صفحه بود، سیستمی برای ارزیابی صفحاتی که بر اساس امتیاز دادن به لینک هایی که دریافت می کنند، مهم ترین هستند. بنابراین صفحه‌ای که دارای مقادیر زیادی لینک‌ های ارزشمند است که به آن داده می شوند، پیج رنک بالاتری خواهد داشت و احتمالاً در نتایج جستجو نسبت به سایر صفحات بدون امتیاز، رتبه بالاتری خواهد داشت.

هنگامی که یک صفحه به صفحه دیگری لیتک داده می شود، بخشی از رتبه صفحه را به صفحه ای که به آن لینک می دهد منتقل می کند. بنابراین، صفحات بر اساس تعداد و کیفیت لینک هایی که دریافت می کنند، رتبه بهتری خواهند داشت. همچنین شما می توانید به پست دیگر ما در مورد رتبه بندی کلمات کلیدی متعدد در یک محتوا از نگاه نیل پتل مراجعه کنید.

رتبه صفحه بر اساس سه ستون سئو

همه لینک ها یکسان نیستند

پس بک لینک بیشتر بهتر است، درست است؟ خوب، این موضوع در تئوری درست است، اما بسیار پیچیده تر از این است. امتیازات رتبه صفحه از مقدار پایه 1 تا مقادیری که احتمالاً از تریلیون نیز بیشتر است، متغیر است.

صفحات با پیج رنک بالاتر نسبت به صفحات با پیج رنک پایین تر می توانند ارزش بیشتری داشته باشند. در واقع، یک لینک از یک صفحه به راحتی می تواند بیش از یک میلیون برابر یک صفحه را با ارزش تر کند.

همه لینک ها یکسان نیستند

تصور کنید صفحه ای دارید که کتابی را می فروشد و دو لینک دریافت می کند. یکی از کتاب فروشی جو و دیگری از آمازون است. کاملاً واضح است که شما به عنوان یک کاربر برای کدام یک ارزش بیشتری قائل هستید، درست است؟ به عنوان کاربران، ما می دانیم که آمازون در این موضوع دارای اختیارات بیشتری است.

همانطور که مشخص است، وب نیز این را تشخیص داده است و آمازون نسبت به هر سایت دیگری که در فروش کتاب دخیل است، لینک بسیار قدرتمند تر (و رتبه صفحه بالاتر) دارد. در نتیجه، پیج رنک بسیار بالاتری دارد و می تواند پیج رنک بیشتری را به صفحاتی که به آن ها لینک می دهد، منتقل کند.

توجه به این نکته مهم است که الگوریتم‌های گوگل تا حد زیادی در رتبه‌ بندی صفحه اصلی تکامل یافته‌اند. نحوه ارزیابی لینک ها به روش های قابل توجهی تغییر کرده است، برخی از آن ها را ما می دانیم و برخی از آن ها را نمی دانیم. در بخش بعدی نقش مرتبط بودن که یکی از سه ستون سئو است را مورد بحث قرار خواهیم داد. همچنین برای اطلاعات بیشتر می توانید به پست دیگر ما در مورد 30 روش برای بک لینک سازی مراجعه کنید.

نقش ارتباط به عنوان یکی از سه ستون سئو

شما باید به یک موضوع خاص مرتبط باشید. اگر صفحه ای در مورد Tupperware دارید، مهم نیست که چند لینک دریافت می کنید، هرگز برای کوئری های مربوط به اتومبیل های دست دوم رتبه بندی نمی شوید. این یک محدودیت در قدرت لینک ها به عنوان یک عامل رتبه بندی تعریف می شود و نشان می دهد که چگونه ارتباط بر ارزش یک لینک تأثیر می گذارد.

صفحه ای را در سایتی در نظر بگیرید که در آن فورد موستانگ دست دوم می فروشد. تصور کنید که از مجله Car and Driver لینک دریافت می کند. آن لینک بسیار مرتبط است. همچنین، به طور شهودی به این فکر کنید. آیا این احتمال وجود دارد که مجله Car and Driver در مورد فورد موستانگ تخصص داشته باشد؟ البته که دارد.

در مقابل، لینکی به آن صفحه فروش فورد موستانگ را از سایتی تصور کنید که معمولاً در مورد ورزش می نویسد. آیا لینک هنوز مفید است؟ احتمالاً، اما نه به همان اندازه مفید، زیرا شواهد کمتری برای گوگل وجود دارد که نشان دهد این سایت ورزشی اطلاعات زیادی در مورد فورد موستانگ های دست دوم دارد. به طور خلاصه، ارتباط صفحه لینک شده، و سایت لینک دهنده، بر میزان ارزشمندی یک لینک تأثیر می گذارد.

گوگل رتبه صفحه را منتشر نمی کند، پس چه کنیم؟

گوگل قبلاً نسخه ای از رنبه صفحه را برای کاربران نوار ابزار گوگل قابل مشاهده می کرد، اما آن ها دیگر این کار را نمی کنند. در عوض، بسیاری از متخصصان سئو از معیار های شخص ثالث استفاده می کنند، مانند:

 • Domain Authority و Page Authority از Moz
 • Citation Flow و Trust Flow از Majestic
 • رتبه دامنه و رتبه URL از Ahrefs

هر یک از این معیار ها به شما کمک می‌کند تا شایستگی‌ های یک صفحه را ارزیابی کنید و یک تخمین کارآمد برای میزان PageRank داشته باشید. با این حال، باید بدانید که این ها فقط تخمین‌ های مهندسی شده‌ ای هستند که نشان می‌دهند گوگل چگونه دامنه یا صفحه را می‌ بیند، و نه نمایش‌ های واقعی رتبه صفحه.

همچنین مهم است بدانید که هیچ یک از این ابزار ها تصویر کاملی از همه لینک های موجود در وب ارائه نمی دهند. بر خلاف گوگل، این ابزار ها زیرساخت لازم برای کرال در کل وب را ندارند، بنابراین به جای دادن رتبه دقیق بر کشف نمونه قابل توجهی از لینک های یک سایت یا صفحه معین تمرکز می کنند.

نقش انکور تکست

انکور تکست (Anchor text) جنبه دیگری از لینک ها است که برای گوگل مهم است. انکور به گوگل کمک می کند که تأیید کند که محتوای صفحه دریافت کننده لینک در مورد چیست. به عنوان مثال، اگر انکور تکست عبارت «خرید PS5» باشد و صفحه دارای محتوایی در مورد آن موضوع باشد، انکور تکست به همراه لینک به عنوان تأیید دیگری برای اینکه صفحه در مورد آن موضوع است عمل می کند. بنابراین لینک ها برای ارزیابی ارتباط و اعتبار صفحه عمل می کنند و این یکی از مفاهیم سه ستون سئو است.

با این حال، مراقب باشید، زیرا نباید به شدت به دنبال لینک هایی به صفحه خود باشید که همگی از عبارت کلیدی اصلی شما به عنوان انکور تکست استفاده می‌کنند. گوگل همچنین به دنبال نشانه هایی است که نشان می دهد شما به صورت دستی لینک ها را برای اهداف سئو دستکاری می کنید. یکی از ساده ترین شاخص ها این است که متن لنگر شما نباید دستکاری شده یا ایجاد شده توسط ربات به نظر برسد. همچنین برای اطلاعات بیشتر شما می توانید به پست دیگر ما در مورد انتخاب بهترین انکر تکست از نگاه گوگل و جان مولر مراجعه کنید.

مفهوم اعتماد در سه ستون سئو

ممکن است بشنوید که افراد گاهی در مورد نقش اعتماد در رتبه بندی جستجو و ارزیابی کیفیت لینک صحبت می کنند. گوگل می گوید که آن ها مفهوم دقیقی از اعتمادی که به لینک ها (یا رتبه بندی) اعمال می کنند ندارند، بنابراین شما باید این بحث ها را با حاشیه در نظر بگیرید.

این بحث ها به دلیل پتنت یاهو در مورد مفهوم TrustRank آغاز شد. ایده این بود که اگر با مجموعه‌ ای از سایت‌ های دستچین‌ شده و بسیار قابل اعتماد شروع کردید، و سپس تعداد کلیک‌ هایی را که برای رفتن از آن سایت‌ ها به سایت‌ شما طول می‌کشید، حساب می کردید، هر چه تعداد کلیک‌ ها کمتر می بود، رتبه اعتماد سایت شما بیشتر می‌ شد.

گوگل مدت‌ هاست که گفته است از این نوع معیار استفاده نمی‌کند. با این حال، در آوریل 2018، گوگل حق اختراع مربوط به ارزیابی قابل اعتماد بودن لینک ها را دریافت کرد. اما وجود یک پتنت اعطا شده به معنای استفاده از آن در عمل نیست.

با این حال، برای اهداف خود، اگر می خواهید قابل اعتماد بودن یک سایت را به عنوان منبع لینک ارزیابی کنید، استفاده از مفهوم لینک های قابل اعتماد ایده بدی نیست. اگر هر یک از موارد زیر را انجام دهند، احتمالا منبع خوبی برای لینک نیست:

 • فروش لینک به دیگران
 • محتوای کمتر از عالی
 • معتبر به نظر نرسیدن

ممکن است گوگل آنطور که شما در تجزیه و تحلیل خود انجام می‌ دهید، اعتماد را محاسبه نکند، اما به هر حال ممکن است برخی از جنبه‌ های دیگر سیستم، آن لینک را بی‌ ارزش کنند.

اصول کسب درآمد و جذب لینک بر اساس سه ستون سئو

اکنون که می دانید به دست آوردن لینک به سایت شما برای موفقیت در سئو بسیار مهم است، وقت آن رسیده است که برنامه ای برای به دست آوردن برخی از آن ها تنظیم کنید. کلید موفقیت درک این نکته است که گوگل می خواهد کل این فرآیند جامع باشد.

گوگل به طور فعال طرح های دریافت لینک ها را به روش مصنوعی منع می کند و در برخی موارد مجازات می کند. این بدان معنی است که برخی از اعمال بد تلقی می شوند، مانند:

 • خرید لینک برای اهداف سئو
 • رفتن به انجمن‌ ها و وبلاگ‌ ها و افزودن نظرات با لینک هایی به سایت خود
 • هک کردن سایت افراد و تزریق لینک به محتوای آن ه.
 • توزیع اینفوگرافیک ها یا ویجت های بی کیفیت که شامل لینک هایی به صفحات شما می شود
 • ارائه کد های تخفیف یا برنامه های وابسته به عنوان راهی برای دریافت لینک
 • و بسیاری از طرح‌ های دیگر که در آن لینک های حاصل ماهیت مصنوعی دارند

چیزی که گوگل واقعا می خواهد این است که شما یک وب سایت فوق العاده بسازید و آن را به طور مؤثر تبلیغ کنید و در نتیجه لینک هایی را به دست آورید یا جذب کنید. چگونه این کار را انجام می دهید؟

چه کسی لینک می دهد؟

مفهوم اعتماد در سه ستون سئو

اولین بینش کلیدی این است که بفهمید چه کسی ممکن است به محتوایی که ایجاد می کنید لینک دهد. در اینجا نموداری وجود دارد که گروه های عمده افراد را در هر فضای بازار مشخص می کند:

به نظر شما افرادی که ممکن است پیوندها را پیاده سازی کنند چه کسانی هستند؟ مطمئناً این عقب ماندگی ها نیست، و همچنین اکثریت اولیه یا دیررس نیست. این نوآوران و پذیرندگان اولیه هستند. اینها افرادی هستند که در سایت های رسانه ای می نویسند یا وبلاگ دارند و ممکن است به سایت شما پیوند اضافه کنند.

همچنین منابع دیگری از لینک ها، مانند سایت های محلی، مانند اتاق بازرگانی محلی یا روزنامه های محلی وجود دارد. همچنین ممکن است فرصت‌ هایی را در وب سایت های کالج‌ ها و دانشگاه‌ ها بیابید، اگر صفحاتی داشته باشند که به برخی از کار هایی که شما در فضای بازار خود انجام می‌دهید مربوط باشد.

محتوای تخصصی ایجاد کنید

اکنون که می دانیم لینک دهنده های بالقوه چه کسانی هستند، قدم بعدی ایجاد محتوایی است که افراد می خواهند به آن لینک دهند. مشکل چیست؟ در صورت وجود، یافتن محتوای بهتر از محتوای شما در وب برای آن ها بسیار آسان است. بهترین راه برای کنار آمدن با این واقعیت، ایجاد محتوای تخصصی است. اگر بتوانید این کار را انجام دهید، شانس شما برای واداشتن افراد برای لینک دادن به شما بسیار بالا می رود.

مردم می خواهند بخشی از به اشتراک گذاری محتوای متخصص با دوستان و دنبال کنندگان خود به صورت آنلاین باشند. و اگر آن ها در یک سایت رسانه ای یا در یک وبلاگ بنویسند، برخی از آن ها می خواهند در مورد آن نیز بنویسند. اگر می‌خواهید این موضوع تأثیر زیادی بر سئوی شما داشته باشد، پس به فکر ایجاد «محتوای نخبه» یا «محتوای 10X» (یعنی محتوایی که 10 برابر بهتر از هر چیزی است که قبلاً در مورد موضوع منتشر شده است) باشید. این محتوایی است که باعث می شود به عنوان یک رهبر فکری دیده شوید و بهترین نوع محتوا برای افزایش شهرت آنلاین، دیده شدن و سئو است.

اعتماد و روابط در اصول سه ستون سئو

همه این ها خوب به نظر می رسد، اما برای انتشار مطالب عالی کافی نیست. اگر مردم به شما اعتماد نداشته باشند، یا اگر حاضر نباشند شانسی برای شما قائل شوند، پیشرفت بسیار کند تر خواهد بود. درک این نکته مهم است زیرا هر بازار معینی در یک اکوسیستم را نشان دهد. اگر اینطور به نظر برسد که فقط مراقب خود هستید، مردم در حمایت از شما کند خواهند بود. در عوض، راه هایی برای کارکردن اکوسیستم پیدا کنید.

 • در رسانه های اجتماعی به دیگران کمک کنید.
 • به نظرات در فید های رسانه های اجتماعی خود و پست هایی که به صورت آنلاین منتشر می کنید پاسخ دهید.
 • به کنفرانس‌ ها بروید و ارائه‌ های کاملاً غیرتجاری ارائه دهید که مخاطبان را در مورد موضوعات مورد علاقه در بازار خود مطلع کنید.
 • به رویداد های محلی بروید و مشاوره های خود را به اشتراک بگذارید.

عضوی فعال و مشارکت کننده در جامعه (که بازار شما را تشکیل می دهد) شوید و به طور فعال مشاوره ها و مشارکت های هوشمندانه دیگران را به اشتراک بگذارید. اگر محتوای فوق‌العاده‌ ای را که دیگران منتشر می‌ کنند به اشتراک می‌ گذارید و به آن لینک می‌ دهید، احتمال اینکه آن ها به اشتراک بگذارند و به محتوای شما لینک دهند بسیار افزایش می‌یابد.

مقالات با خط بندی (پست های مهمان) و انتشار در سایت های شخص ثالث

انتشار محتوا در سایت های شخص ثالث (با نام مستعار، وبلاگ نویسی مهمان) نیز می تواند کار هوشمندانه ای باشد که یکی از سه ستون سئو را شامل می شود. سعی کنید ستونی را در یک سایت رسانه ای بزرگ به دست آورید که جایگاه بازار شما را پوشش می دهد. این مطمئناً به شهرت شما به عنوان یک متخصص کمک می کند و به شهرت و دیده شدن شما کمک می کند.

همچنین، بیشتر سایت‌ های رسانه‌ ای در پایین هر مقاله به شما یک لینک ارجاع می‌ دهند، یا یک صفحه بیوگرافی نویسنده را به شما اختصاص می‌دهند که به شما نیز لینک می‌ دهد. این نوع مقالات با خط بندی می توانند در افزایش مزایای سئو بسیار ارزشمند باشند.

با این حال، مراقب باشید که روی سایت‌ های هدف بالقوه تمرکز کنید. اگر 100 سایت بازار شما را پوشش دهند، آنگاه بیش از 20، احتمالا 30 هدف، وجود ندارد، و این 20 یا 30 سایت برتر در فضای شما هستند. چطور به آنجا می رسید؟ آه بله، ما دوباره به توانایی شما برای ایجاد محتوای تخصصبی بازگشته ایم!

نقش رسانه های اجتماعی در اصول سه ستون سئو

اگر بتوانید از حضور قوی در رسانه های اجتماعی استفاده کنید، می توانید محتوای خود را در معرض دید تعداد زیادی از مردم قرار دهید. با این حال، این بستگی به ایجاد تصویری مثبت از آن مخاطب دارد.

نقش رسانه های اجتماعی در اصول سه ستون سئو

اگر این کار را از طریق تعاملات مثبت با جامعه خود، از جمله تأثیر گذاران از قبل موجود در جامعه انجام دهید، شانس زیادی برای به دست آوردن نتایج خوب خواهید داشت.

به دست آوردن نتایج خوب از رسانه های اجتماعی به ایجاد انواع مناسب محتوا بستگی دارد. مطالعه ای توسط Moz و BuzzSumo حدود یک میلیون مقاله را تجزیه و تحلیل کرد تا ارتباط بین اشتراک ها و لینک ها را تعیین کند. این مطالعه نشان داد که در کل مجموعه مقالات، تقریباً هیچ همبستگی ای وجود ندارد.

با این حال، تجزیه و تحلیل عمیق تر نشان داد که انواع خاصی از محتوا عملکرد بسیار بهتری دارند. به‌ویژه، محتوایی که نظراتی از کارشناسان شناخته‌ شده، و مطالعات پژوهشی مبتنی بر داده، همبستگی قوی بین محتوا و لینک ها را نشان داد. این به خوبی با ایده نوشتن محتوا برای مبتکران و پذیرندگان اولیه مرتبط است و تشخیص آن باید پایه استراتژی کلی کسب لینک / جذب شما باشد.

هنگامی که این موقعیت را در بازار ایجاد کردید، نقش رسانه های اجتماعی آسان می شود. شما از آن برای دیده شدن بیشتر محتوای جدید عالی استفاده می کنید، و بقیه کار خود به خود انجام می شود!

یک کلمه پایانی در مورد رسانه های اجتماعی و اعتبار لینک:

بسیار بعید است که موتور های جستجوی اصلی از لینک ها در پست های رسانه های اجتماعی به عنوان یک سیگنال معتبر استفاده کنند. آن ها متوجه می شوند که لینک های پست های رسانه های اجتماعی به اندازه لینک های وب سایت های معمولی سیگنال واضحی ندارند.

همچنین، اکثر پلتفرم‌ های اصلی رسانه‌ های اجتماعی از ویژگی nofollow در لینک‌ های خروجی استفاده می‌ کنند، که به موتور های جستجو می‌ گوید هیچ رتبه‌ ای را از طریق لینک بیشتر نکنند. از رسانه های اجتماعی برای ایجاد اقتدار و اعتماد شخصی و برند خود و ایجاد روابط با اینفلوئنسر های مرتبط استفاده کنید، که هر دو می توانند به فرصت های بیشتری برای کسب لینک منجر شوند. همچنین برای اطلاعات بیشتر می توانید به پست دیگر ما در مورد 5 روش برای گرفتن لینک های با کیفیت از طریق شبکه های اجتماعی مراجعه کنید.

ساختن یک برنامه بازاریابی محتوا بر اساس سه ستون سئو

یک برنامه واقعی برای بازاریابی محتوا ایجاد کنید. به طور ناگهانی شروع به انجام بسیاری از کار های تصادفی نکنید. برای مطالعه آنچه که رقبای شما انجام می دهند، وقت بگذارید تا بتوانید تلاش های بازاریابی محتوای خود را به گونه ای سرمایه گذاری کنید که یک بازگشت سرمایه (ROI) قوی را ارائه می دهد.

یک روش برای انجام این کار این است که پروفایل های بک لینک خود را با استفاده از Link Explorer ،Majestic و Ahrefs بکشید. با این اطلاعات، می توانید ببینید که آن ها چه نوع لینک هایی را دریافت کرده اند و سپس بر اساس آن، بفهمید که برای شکست دادن آن ها باید چه لینک هایی دریافت کنید.

برای انجام این تمرین وقت بگذارید و همچنین ترسیم کنید که کدام لینک ها به کدام صفحات در سایت های رقبا می روند و همچنین هر یک از آن صفحات برای چه رتبه ای قرار می گیرند. ایجاد این نوع نمای دقیق به شما کمک می‌ کند تا استراتژی خود را مشخص کنید و به شما درک درستی از کلمات کلیدی می‌ دهد که ممکن است بتوانید رتبه‌ بندی کنید.

ارزش تلاش را دارد! علاوه بر این، برنامه های محتوای رقیب را مطالعه کنید. یاد بگیرید که آن ها چه کاری انجام می دهند و به دقت در نظر بگیرید که چه کاری می توانید انجام دهید که متفاوت است. بر ایجاد تمایز بسیار واضح در محتوای خود، روی موضوعاتی تمرکز کنید که تقاضای زیادی برای مشتریان بالقوه شما دارند. این یکی دیگر از سرمایه گذاری های زمانی است که بسیار خوب صرف خواهد شد. همچنین برای اطلاعات بیشتر می توانید به پست دیگر ما در مورد بازاریابی محتوایی در کسب و کار های B2B مراجعه کنید.

نتیجه

در یک نشست هنگ اوتس که حمایت مالی می شد، از مهندس گوگل، آندری لیپاتسف پرسیده شد که فاکتور های برتر رتبه بندی گوگل چیست؟ او پاسخ داد که دو مورد برتر لینک ها و محتوا هستند (اما نه لزوماً به این ترتیب).

درک اشتباه این عبارت آسان است (در واقعیت هم لینک ها و هم محتوا احتمالاً از بسیاری از عوامل خاص تشکیل شده و تحت تأثیر آن ها قرار می گیرند)، اما اهمیت این عبارت واضح است: برای عملکرد خوب با موتور های جستجو، باید کیفیت بالایی داشته باشید. محتوا و لینک های معتبر و مرتبط.

موتور های جستجو کاربران شادی را می خواهند که در صورت داشتن سوال یا نیاز، بار ها و بار ها به آن ها مراجعه کنند. روشی که آن ها این شادی را ایجاد و حفظ می کنند، ارائه بهترین نتایج ممکن است که آن سؤال یا نیاز را برآورده می کند. برای اینکه کاربران خود را راضی نگه دارند، موتور های جستجو باید بتوانند اعتبار نسبی صفحات وب را برای موضوعاتی که پوشش می دهند را درک کرده و اندازه گیری کنند.

وقتی محتوایی ایجاد می‌ کنید که برای بازدید کنندگان بسیار مفید (یا جذاب یا سرگرم‌کننده) است، و زمانی که این بازدید کنندگان محتوای شما را به اندازه‌ ای قابل اعتماد می‌ بینند که با کمال میل دوباره به سایت شما بازگردند، یا حتی شما را بالاتر از دیگران جستجو می‌کنند، شما قدرت کسب کرده‌اید.

موتور های جستجو برای بهبود مستمر توانایی خود برای تطابق با تلاش انسان برای کسب قدرت قابل اعتماد سخت کار می کنند.

همانطور که در بالا توضیح دادیم، همین نوع محتوای با کیفیت برای به دست آوردن انواع لینک‌ هایی که به موتور های جستجو اطمینان می‌ دهند که باید رتبه بالایی برای جستجو های مرتبط کسب کنید، کلیدی است. این می‌تواند محتوایی در سایت شما باشد که دیگران می‌ خواهند به آن لینک دهند یا محتوایی باشد که سایر سایت‌ های مرتبط با کیفیت می‌ خواهند منتشر کنند، با لینک های مناسب به سایت شما.

آنچه را که در بالا گفتیم به خاطر بسپارید و سئوی خود را به عنوان بخشی از یک اکوسیستم در نظر بگیرید:

 • به مخاطبان خود خدمت کنید.
 • ایجاد روابط (به ویژه با تأثیرگذاران).
 • شهرت برند خود را افزایش دهید.

تمرکز بر این سه ستون سئو (اقتدار، ارتباط و اعتماد) فرصت‌ های رتبه بندی بهتر محتوای شما را افزایش می‌ دهد و کسب لینک را آسان‌ تر می‌کند.

منبع: searchenginejournal