در این مقاله قصد داریم برای شما عزیزان در مورد این که صفحات وب دارای اسنیپت 2 بار در صفحه اول گوگل ظاهر نمی شوند! صحبت کنیم و نظریه های مختلف بزرگان سئو را در این باره بررسی کنیم. لطفا برای دانستن این مطلب تا انتهای این مقاله کوتاه با ما همراه باشید.

دنی سالیوان گوگل تأیید کرده است که صفحات وب دارای Featured Snippet در یک موقعیت مکانی خاص برجسته دیگر در لیست های ارگانیک مرتب تکرار نمی شوند.

این یک تغییر کاملاً جدید است که به تازگی اجرا می شود. این تغییر 100٪ از لیست های جستجوی سراسر جهان را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

دنی سالیوان در 22 ژانویه 2020 میگوید:

امروز این جریان، 100٪ در سطح جهان اجرا می شود.

اگر یک لیست صفحات وب دارای اسنیپت در نتایج جست و جو به نتایج اولیه رفته باشد، ما دیگر آن را در نتایج جستجو تکرار نمی کنیم. این نتایج را باز می کند و به کاربران کمک می کند تا اطلاعات مربوطه را آسان تر پیدا کنند. Featured Snippet را به عنوان یکی از ده فهرست صفحه وب که نشان می دهیم حساب کنید.

پیش از این، غیر طبیعی نبود که مشاهده کنید صفحات وب در موقعیت Featured Snippet دو بار در صفحه 1 نتایج جستجو ظاهر می شوند. همانطور که سالیوان اظهار داشت، تعداد Featured Snippet به عنوان یکی از 10 لیست صفحه وب نشان داده شده در صفحه اول نتایج جستجو.

نظر Shelly Fagin تقریباً خلاصه شده است:

این پست موتور جستجو ژورنال، 8 مهارت برتر هر مهارت حرفه ای بزرگ SEO که باید به موفقیت برسد، در گذشته دارای یک قطعه ویژگی و رتبه در موقعیت 1 بود.

حال SERP (صفحه نتایج موتور جستجو) اینگونه به نظر می رسد:

صفحات وب دارای اسنیپت 2 بار در صفحه اول گوگل ظاهر نمی شوند!

لیست ارگانیک برای آن پست موتور جستجو موتور اکنون در بالای صفحه (یا موقعیت 11) ظاهر می شود.

صفحات وب دارای اسنیپت 2 بار در صفحه اول گوگل ظاهر نمی شوند!

طبق گفته پیت مایرز از موز، صفحات وب در موقعیت قطعی برجسته باعث شده اند که نتایج ارگانیک منظم خود به بالای صفحه برگردد.

اگرچه دنی سالیوان بعداً توئیت کرد که ظاهر شدن در صدر یا حتی در صفحه 2 تضمین نمی شود.

با توجه به اینکه این به روزرسانی به تازگی به پایان رسیده است، مشخص نیست چگونه ابزارهایی مانند کنسول جستجو چگونه این تغییر را تحمل می کنند.

جان مولر Google ممکن است جزئیات بیشتری را بعدا ارائه دهد.

چه می شود اگر شما Featured Snippet خود را از دست بدهید؟

در گذشته، اگر یک Featured Snippet را از دست داده اید، همچنان در صفحه 1 خواهید بود.

اما حالا اگر یک Featured Snippet را از دست بدهید، چه اتفاقی خواهد افتاد؟

آیا به عنوان یک نتیجه ارگانیک در زیر قطعه جدید از ویژگی های جدید، به طور خودکار به صفحه 1 باز می گردید؟

هنگامی که از سلیوان در مورد این سناریو سؤال شد، موارد زیر را توییت کرد:

انتظار داشتم برای اینکه بتوانید یک Featured Snippet باشید، باید در نتایج برتر رتبه بندی باشید. بعد ما بلند شدیم و اکنوندر برابر شما فدا کاری کردیم. اگر برجسته نشوید، فداکاری به پایان می رسد.

در حالی که گفته های سالیوان به نظر نمی رسد 100 درصد قطعی باشد، معنی خود را به همراه دارد بنابراین امیدوارم این همان کاری باشد که Google می خواهد انجام دهد. اما این موردی است که شما باید حتما مراقب آن باشید.

این موضوع در مورد SERP ها با 2 Featured Snippets چیست؟

در مواردی که SERP دو Featured Snippets را برای پرس و جو بازگرداند، چه اتفاقی خواهد افتاد؟

سردبیر اجرایی مجله موتور جستجو دنی گودوین از سلیوان در توییتر سؤال کرد. آنچه سالیوان گفت:

هر دو را ارائه دهید. به هر حال، در کل صفحه دو مورد Featured Snippets، مردم نباید به آن توجه زیادی نشان دهند. این در مورد کاهش قیمت در صفحه اول است. همیشه تضمین نمی شود که URL به نوعی در صفحه دوم بازگردد.

نکته مهم اینجاست که فقط به این دلیل که یک Featured Snippets دریافت می کنید، لزوماً در صدر صفحه قرار نمی گیرید. همانطور که سالیوان خاطر نشان کرد: “همیشه تضمین نمی شود که نشانی اینترنتی به نوعی در صفحه دوم بازگردد.”

سالیوان همچنین افزود که فداکاری می تواند فراتر از صفحه 2 باشد:

هیچ چیزی که من به اشتراک گذاشته ام نمی گوید که نمی توانید تکرار فراتر از اولین صفحه نتایج باشد.

هیچ چیزی که من به اشتراک گذاشته ام نمی گوید که نمی توانید تکرار فراتر از اولین صفحه نتایج باشد. Deduplication فقط مربوط به آنچه در صفحه اول اتفاق می افتد است.

با تحولات، ممکن است کل “این نمایش در صفحه دو” رخ ندهد. بنابراین من نمی گویم که این چگونه کار می کند.

واکنش زودهنگام از انجمن SEO

ما نظر مشارکت کنندگان از موتورهای جستجو را خواسته ایم، در اینجا برخی از پاسخ ها برای شما عزیزان آورده شده است:

نظر برخی از ما این است که ما نیاز به آزمایش و ارزیابی داده های عمیق داریم زیرا از بین رفتن جدی ترافیک ارگانیک در عبارات کلیدی ممکن است نیاز به مسدود کردن Snippet ویژه از Google در سطح کد باشد. سناریوها، امکانات و پیامدهای بسیاری وجود دارد اما تصمیم گیری عجولانه خیلی زود است. با این وجود نادیده گرفتن این مسئله در این مرحله یک خطر بسیار جدی است.

مشاوره آلن بلوییس

داده ها. من به داده نیاز دارم در صنایع مختلف، انواع نیت های مختلف، انواع مختلف عبارت (کوتاه تا بلند).

سقوط قطره کوچک، اصلا اتفاق بزرگی نیست؟ تأثیر روی ترافیک؟ تأثیر بر روی ترافیک CONVERTING؟ چه اتفاقی می افتد با داده های کوتاه مدت در مقابل واقعیت روند بلند مدت؟

واکنش اولیه قطعاً ناامید کننده است. به خصوص برای مشتریانی که ساعتهای بی شماری در تلاش برای بدست آوردن Featured Snippet هستند. اما من کاملاً متوجه می شوم که چرا تغییر ایجاد شده است. با این وجود همیشه یک پوشش نقره در این موارد وجود دارد.

من یک مطالعه موردی نوشتم در مورد سایتی که به صورت 1m + بازدید ارگانیک در روز انجام می شود اما برای هیچ قطعه ویژه برجسته رتبه بندی نمی شود .

نتیجه این شد که آنها به صورت الگوریتمی فیلتر شده اند. این تغییر بدان معنی است که آنها فقط به سمت بالا حرکت می کنند، که برای آنها بسیار عالی است.

مشتاقانه منتظر کشف بیشتر این موضوع هستم.

مشاوره بردی کلارک

نظر اولیه من این است: Featured Snippets اکنون برای نمایش اطلاعات و مارک تجاری است اما ممکن است برای عباراتی که ممکن است امکان تبدیل داشته باشند، به عقب برگردانید.

دیو دیویس ، بازاریابی اینترنتی Beanstalk

همانطور که Alan Bleiweiss با دقت ادعا می کند که به داده نیاز دارید.

همچنین آن بخش وجود دارد که من به نظر می خواهم موقعیت 0 از ارگانیک 7 باشد، بنابراین من گمان می کنم به شدت به آنچه در خارج از آن قرار گرفته است بستگی دارد.

این قلمرو ناشناخته است. بنابراین بهترین کار برای نظارت بر ترافیک به صفحات مشخصی است که ویژه Snippet رتبه بندی می شوند و نحوه عملکرد را مشاهده می کنید. با اضافه کردن یک برچسب nosnippets متا ممکن است نتیجه معکوس بدهد زیرا موقعیت یک در ارگانیک تضمین نمی شود. بنابراین توصیه من به مشتریان این است: قبل از اولین نگاه پرش را انجام ندهید.

راجر مونتی، مالک MartiniBuster.com و نویسنده اخبار SEJ

امیدوارم از خواندن مقاله صفحات وب دارای اسنیپت 2 بار در صفحه اول گوگل ظاهر نمی شوند! و نظریه های مختلف در این باره نهایت استفاده را برده باشید.