هدف اصلی هر کمپین دیجیتال مارکتینگ این است که بیشتر تبدیل شود. یک landing page می تواند بازدیدکنندگان را یک قدم به تبدیل نزدیک کند. صفحات فرود بخشی از هر کمپین بازاریابی یا تبلیغاتی هستند. بازدیدکنندگان پس از کلیک روی آگهی تبلیغاتی یا هرگونه CTA کمپین دیگر، در این صفحات حضور می یابند. این صفحات نقش مهمی در تشویق بازدیدکنندگان برای انجام اقدامات بیشتر و در نهایت تبدیل دارند. بنابراین مهم است که یک صفحه فرود به طور کلی تجربه ای عالی را در اختیار کاربران قرار دهد.

هنگام ایجاد کمپین های بازاریابی، توجه به هر جنبه ای مهم است و این شامل صفحات فرود هم می شود. صرف زمان برای ایجاد صفحه فرود برای موفقیت کمپین کلی شما مهم است. در این مقاله ما در مورد تمام جزئیاتی که برای ایجاد یک صفحه فرود موفق مهم است بحث خواهیم کرد.

صفحه فرود چیست؟

صفحه فرود یک صفحه سفارشی در وب سایت شما است که مخصوص یک محصول یا خدمات خاص است. طراحان وب سایت درجه یک landing page را برای ارتباط با کمپین های بازاریابی ایجاد می کنند. مشتریان شما با کلیک روی پیوند مشخص شده به صفحات فرود می رسند. این لینک ها می توانند در صفحه اصلی شما در زبانه های سفارشی ظاهر شوند یا می توانند پنهان شوند تا فقط کسانی که لینک برای آن ها ارائه شده است بتوانند آن ها را پیدا کنند.

لینک های صفحات فرود اغلب در پست های رسانه های اجتماعی، تبلیغات گوگل یا فیس بوک یا سایر انواع بازاریابی ارائه می شود. تفاوت های کلیدی بین وب سایت ها و صفحات فرود وجود دارد. آن ها عبارتند از:

 • وب سایت ها چند هدف دارند، در حالی که صفحات فرود تنها یک هدف دارند. وب سایت شما برای برندسازی شرکت شما و ارائه اطلاعات مربوطه به بازدیدکنندگان طراحی شده است. همچنین ممکن است به عنوان یک درگاه برای مشاهده لیست محصولات، ارائه اطلاعات در مورد محصولات مختلف و یا آموزش بازدید کنندگان برای استفاده از محصول عمل کند. صفحات فرود هر کدام یک هدف واحد دارند. به عنوان مثال یک صفحه فرود می تواند برای ارائه اطلاعات دقیق در مورد خانه ای که قصد فروش آن را دارید، باشد.
 • وب سایت ها بازدیدکنندگان را تشویق می کنند تا بیشتر کلیک کنند. وب سایت شما چندین “حواس پرتی” در قالب لینک ها و تب ها دارد. هدف این است که بازدیدکنندگان خود را تا آنجا که ممکن است در وب سایت خود نگه دارید، روی عناصر مورد نظر کلیک کنند و مناطق مختلف را مشاهده کنند. بهترین وب سایت های مشاور املاک دارای landing page هستند که تمرکز و اقدام به عمل را تشویق می کنند. یک صفحه فرود چند لینک یا برگه نخواهد داشت. در عوض یک گزینه خواهد داشت، مانند ثبت نام در خبرنامه.
 • صفحات فرود دارای call to action هستند. هدف اصلی وب سایت شما اطلاع رسانی است. منظور از صفحات فرود ایجاد عمل است. صفحات فرود موثر دارای CTA واضحی هستند، مانند زمان بندی مشاهده خانه. برخی نیز مشوق هایی دارند. به عنوان مثال می توانید یک کتاب الکترونیکی رایگان برای نمایش خانه خود در ازای آدرس ایمیل بازدیدکنندگان ارائه دهید.
طراحی landing page

انواع Landing page

با طراحی وب سایت سفارشی برای کسب و کار خود، از دو نوع صفحه برای حداکثر اثربخشی استفاده می شود.

 • صفحات فرود کلیک محور. این صفحات برای زمانی مناسبند که بخواهید چیزی را در سایت خود بفروشید. آن ها یک دکمه ساده به عنوان CTA دارند که بازدیدکنندگان را به یک جریان پرداخت یا تکمیل یک سفارش می برد. برای املاک و مستغلات، از صفحه فرود کلیکی فقط در صورتی استفاده می شود که مواردی را در سایت خود بفروشید، مانند کتاب ها یا راهنما هایی که نوشته اید.
 • صفحات فرود lead generation. بهترین وب سایت های مشاور املاک دارای صفحات فرود اصلی هستند که از فرم برای جمع آوری اطلاعات از بازدیدکنندگان استفاده می کنند. این اطلاعات معمولاً آدرس ایمیل یا شماره تلفن است و به شما امکان می دهد از طریق بازاریابی ایمیلی، بازاریابی متنی یا تماس تلفنی شخصی بازاریابی خود را با آن ها ادامه دهید. صفحات فرود اصلی برای ایجاد فهرستی از خریداران یا فروشندگان بالقوه مهم است.

چرا صفحات فرود مهم هستند؟

Landing page بخش مهمی از هرگونه تلاش دیجیتالی است و در ادامه دلایل آن ذکر شده است.

 • از طریق صفحات فرود مشاغل می توانند ترافیک بیشتری را به وب سایت خود هدایت کنند. هنگامی که کاربران روی هر کمپینی مانند بازاریابی شبکه های اجتماعی، اشکال مختلف تبلیغات و غیره کلیک می کنند، به صفحه فرود می رسند. این صفحات مخاطبان را با وب سایت شما آشنا می کنند.
 • هنگامی که صفحه فرود به خوبی طراحی شود می تواند کاربران را به تبدیل تشویق کند. وقتی کاربران اطلاعات مناسب مورد نظر خود را پیدا می کنند، ممکن است برای دانستن اطلاعات بیشتر در مورد کسب و کار شما علاقه مند شوند. به طور مشابه در یک وب سایت تجارت الکترونیک، یک صفحه محصولات می تواند اطلاعات مهمی در مورد محصول به کاربران بدهد و آن ها را متقاعد به خرید کند. صفحات فرود می توانند به بهبود نرخ تبدیل شما کمک کنند.
 • Landing page ها با هدف خاصی ساخته می شوند. این صفحات نه تنها می توانند به تکمیل اهداف شما کمک کنند بلکه آن ها را دنبال می کنند.
 • می توانید اطلاعات شخصی بازدیدکنندگان وب سایت خود را از طریق صفحات فرود جمع آوری کنید.
اهمیت landing page

اکنون که می دانیم صفحات فرود چقدر مهم هستند، بیایید نحوه ایجاد یک landing page موفق را بیاموزیم.

چگونه یک صفحه فرود طراحی کنیم؟

همانطور که در بالا ذکر شد، یک صفحه فرود خوب می تواند کاربران شما را متقاعد کند تا اقدامات مورد نظر را انجام دهند. نحوه طراحی صفحه فرود برای موفقیت آن مهم است. صفحات فرود باید از نظر زیبایی خوشایند باشند، اما بیشتر از آن باید به راحتی بتوان عناصر را در آن ها پیدا کرد.

کاربران باید اطلاعات صحیح مورد نظر خود را در قالب آماده پیدا کنند. برای ایجاد یک صفحه فرود نیازی نیست که یک طراح گرافیک باشید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید اطلاعات شما در قالب تمیز و ساده ای نمایش داده می شود. در ادامه همه عناصر مهمی که می تواند به شما در طراحی یک صفحه فرود عالی کمک کند، آورده شده است.

لی اوت صفحه

طرح بندی (layout) به شما کمک می کند تا همه داده های صفحه وب خود را سازماندهی کنید. این به صفحه فرود شما ساختار می دهد. هنگام ایجاد لی اوت اطمینان حاصل کنید که قالب آن برای چشم آسان است. مصرف کنندگان زمان کمی دارند و تک تک مطالب صفحه فرود شما را نخواهند خواند. بنابراین اطلاعات کلیدی را برجسته کنید. کاربر باید بتواند در صفحه شما حرکت کرده و نکات کلیدی را درک کند. اطمینان حاصل کنید که صفحه را با محتوا بیش از حد پر نکنید.

علاوه بر این افزودن برخی عناصر بصری یک راه عالی برای انتقال همه اطلاعات است. در کنار تصاویر می توانید برخی تصاویر را برای ارائه اطلاعات خود اضافه کنید. این می تواند توجه کاربر شما را جلب کند. از آنجا که صفحات فرود معمولاً بر روی یک هدف واحد تمرکز می کنند، اطمینان حاصل کنید که تنها یک CTA مربوط به آن هدف باشد.

افزودن لینک های زیاد یا CTA می تواند کاربران را گیج کرده و در نهایت وب سایت شما را ترک کنند. landing page همچنین باید دارای فضای سفید به اندازه متعادلی باشد تا کاربران بتوانند به راحتی صفحه را اسکن کنند. فضای سفید فاصله بین خطوط پاراگراف و سایر عناصر در یک صفحه وب است. این به لی اوت شما کمک می کند تا جذاب به نظر برسد و یک تجربه کاربری خوب ایجاد می کند.

چینش عناصر در landing page

عنوان

یک عنوان مناسب به کاربران شما می گوید که انتظار دارند چه چیزی را در صفحه فرود شما پیدا کنند. یک عنوان جذاب بنویسید تا توجه کاربران را جلب کند. عنوان باید با محتوای شما مرتبط باشد و شامل کلمات کلیدی مهم باشد. عنوان باید به کاربران این ایده را بدهد که از پیشنهادات موجود در صفحه فرود شما چه سودی می برند.

محتوا

پس از عنوان باید زمان خود را صرف ایجاد محتوای آموزنده و مرتبط برای landing page خود کنید. این محتوا به سادگی بیشتر در مورد پیشنهاد شما و نحوه استفاده کاربران از آن توضیح می دهد. در مورد صفحه محصول، مطمئن شوید که تمام مشخصات محصول را که برای کاربر مفید است بنویسید. اطلاعات زیادی را در اینجا وارد نکنید زیرا ممکن است کاربران آن را نخوانند و به راحتی از آن خارج شوند. جزئیات دقیق را در چند کلمه بنویسید.

به عنوان مثال اگر شما یک کتاب الکترونیکی را برای دانلود رایگان ارائه می دهید، کاربران فقط باید توضیحی مختصر از آنچه می توانند از آن یاد بگیرند داشته باشند. همچنین مطمئن شوید که فرم ثبت نام یا فرم های تماس با ما را در جایی قرار دهید که به راحتی برای کاربران قابل مشاهده باشد، بدون اینکه آن ها مجبور باشند تا انتها حرکت کنند.

Call to Action

فراخوانی برای اقدام یا CTA یک عنصر مهم در صفحه فرود شما است. اینها دکمه هایی هستند که به کاربران اجازه می دهند در صفحه یک اقدام دلخواه انجام دهند. دکمه CTA باید مناسب پیشنهاد شما باشد. از رنگ ها و فونت های جذاب که با واترمارک تجاری شما همخوانی دارند استفاده کنید تا CTA های شما برای کاربران جذاب تر شود. همچنین باید به راحتی در صفحه وب قابل مشاهده باشد.

تصاویر

تصاویر برای جذاب تر نشان دادن landing page ضروری هستند. از تصاویر با کیفیت و مناسب برای افزایش ظاهر صفحه فرود خود استفاده کنید.

طراحی تصویر صفحات فرود

چگونه می توانم ترافیک را به صفحه فرود خود هدایت کنم؟

اگر افراد مناسب قصد مشاهده صفحات فرود را نداشته باشند، هیچ فایده ای ندارد. خوشبختانه چندین استراتژی پولی و غیر پولی برای هدایت ترافیک به صفحات فرود شما وجود دارد. آن ها عبارتند از:

 • ایمیل مارکتینگ: اگر قبلاً یک لیست ایمیل گسترده دارید، می توانید لینک های صفحات فرود خود را در خبرنامه ها یا ایمیل های هفتگی که محصولات جدید را در بازار اعلام می کنند، قرار دهید.
 • سوشال مارکتینگ: landing pages خود را در شبکه های اجتماعی از طریق پست های معمولی (رایگان) یا یک کمپین تبلیغاتی استراتژیک بازاریابی کنید. کمپین های تبلیغاتی می توانند افرادی را که به صفحات فرود مناسب پاسخ می دهند، هدف قرار دهند و آن ها را به گزینه ای موثر و مقرون به صرفه تبدیل کنند.
 • جستجوی پولی: این جستحو که به عنوان پرداخت به ازای کلیک (PPC) یا بازاریابی موتور های جستجو (SEM) شناخته می شود، شامل روش های تبلیغاتی است که در آن هر بار که کاربر روی تبلیغ شما کلیک می کند، هزینه ای پرداخت می کنید. در حالی که این ها می توانند گران قیمت باشند، اما می توانند در افزایش ترافیک صفحات شما نیز بسیار موثر باشند.
 • در سایت خود، صفحات فرود را promote کنید. هدف این است که افراد مستقیماً به صفحات فرود شما مراجعه کنند و نیازی به مرور در صفحه اصلی شما برای یافتن اطلاعات مورد نظر خود نداشته باشند. با این حال بهترین وب سایت های املاک و مستغلات برای تبلیغ صفحات فرود خود در سراسر سایت خود گزینه هایی دارند. دکمه های ثبت نام در خبرنامه یا سایر CTA ها را می توان در صفحات متعدد سایت شما قرار داد تا بازدیدکنندگان را به صفحات فرود مناسب هدایت کند.

ایجاد یک وب سایت موفق با صفحات فرود موثر بهترین راه برای برجسته شدن از رقبا است. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

منابع: analytico.ca و luxurypresence.com