در آخرین قسمت از جستجوی گوگل در خارج از پادکست ضبط Gary Illyes تحلیلگر وب مستر ها، به برخی از یافته های نظرسنجی جالب توجه می پردازد.

گوگل دریافته که کارشناسان سئو در طول دوره COVID-19 حجم کاری بیشتری دارند!

Gary Illyes می گوید گوگل از کارشناسان سئو درمورد تغییرات در زندگی کاری خود در طول COVID-19 نظرسنجی کرد و نتایج آن چیزی نبود که او انتظار داشت.

Gary Illyes از کارشناسان سئو سؤالاتی درباره حجم کاری خود “اینکه اخیراً با توسعه دهندگان کار کرده ند”، پرسید و اینکه آیا سئو برای ادامه مجبور است بیشتر کار کند؟

نتایج نظرسنجی در آخرین قسمت از جستجوی پادکست ضبط شده گوگل که تازه قسمت دوم آن را منتشر کرده بود، مورد بحث قرار گرفت.

قبل از اینکه به این موضوع بپردازیم، ارزشمند است نکته جالبی را مطرح کنیم که در ابتدای پادکست مطرح شد.

گوگل همیشه درحال مشاهده است!

حتی وقتی تیم ارتباط با مدیر وب سایت گوگل به طور فعال با افراد در توییتر درگیر نیست، آن ها همچنان توییت ها را نظارت و مطالعه می کنند.

بنابراین فکر نکنید دلیل اینکه آن ها به توییتی پاسخ نداده اند این است که آن را ندیده اند. احتمال این وجود دارد که آن ها بیشتر از آنچه که در توئیتر گفته می شود بدانند.

در اینجا Illyes به چگونگی این موضوع پرداخت:

“آنچه همه ما انجام می دهیم این است که مشاهده می کنیم که مردم در توییتر چه می کنند و مشکلات آن ها چیست و بعضی وقت ها پاسخی به سؤالات داده نمی شود.

نکته ای که من هنگام شروع COVID-19 متوجه شدم این است که برخی افراد شروع به ارسال پست های بسیار کمتری کردند. سپس افراد دیگر شروع به ارسال پست های بسیار بیشتری کردند …

می خواستم بفهمم چرا یا چگونه این اتفاق می افتد. بنابراین من یک نظرسنجی تنظیم کردم. “

حال اجازه دهید نگاهی به بررسی ها بیاندازیم. در اینجا به علاوه سوالات نظرسنجی نیز آمده است و اینکه چرا Gary Illyes از نتایج غافلگیر شده است!

چرا حجم کاری سئو افزایش یا کاهش می یابد؟

Gary Illyes می پرسد “با همه گیری COVID، حجم کار مربوط به سئو من …”

نتایج نظرسنجی نشان می دهد که حجم کار سئو کار ها افزایش یافته است.

تعدادی از پاسخ دهندگان می گویند حجم کار آن ها به همین میزان باقی مانده است و کمترین تعداد پاسخ دهندگان می گویند که حجم کار آن ها کاهش یافته است.

افزایش کار سئو کاران در همه گیری کرونا

Illyes توضیح داد که چرا این نتایج او را غافلگیر کرد:

“من از نتایج بسیار شگفت زده شدم. من شگفت زده شدم زیرا در واقع حجم کار کارشناسان به جای کاهش افزایش یافت، که البته هنوز نمی توانم توضیح دهم.

ما چندین تئوری داریم که چرا این اتفاق می افتد و می تواند به عنوان مثال این باشد که مشاغل بیشتری به صورت آنلاین حرکت می کنند و پس از آن کمک بیشتری از سئو می خواهند. “

آیا سئو کار ها بیشتر کار می کنند؟

Gary Illyes می پرسد “با همه گیری COVID، حجم کار مربوط به سئو من …”

نتایج این نظرسنجی ممکن است مساوی باشد، زیرا در هر پاسخ تقریباً تعداد آرا یکسان بود.

Illyes توضیح داد که چرا این نتایج او را غافلگیر کرد:

وی گفت: “نظرسنجی دوم نشان می دهد که سئو کار ها برای بیزنس ها کاملاً هم چشمگیر نیستند.

همچنین این یک واقعیت جالب است زیرا انتظار می رود که مردم برای ماندن بیشتر، بیزنس بیشتر، کسب درآمد بیشتر و یا حفظ درآمد خود مجبور شوند بیشتر تلاش کنند.

اما اگر این حرف را زدم اشتباه کردم. نظرسنجی نشان می دهد که تقریباً برای آن ها همین طور یکسان باقی مانده است. “

این نتایج حاکی از آن است که لزوماً حجم کار کارشناسان سئو افزایش نمی یابد به دلیل اینکه بیشتر کار می کنند، زیرا تنها 33٪ از این آمار در مقایسه با 48٪ که می گویند حجم کاری آن ها بالا رفته است، گزارش می دهند.

احتمالاً کارشناسان سئو می توانند مشتری بیشتری را از طریق ورودی های سرپ دریافت کند و یا مشتری های موجود تلاش های خود را بر روی سئو دو برابر می کنند.

همکاری با توسعه دهندگان: آسان تر یا سخت تر است؟

چیزی که برای سئو بهتر نمی شود، تعامل آن ها با توسعه دهندگان است.

Illyes می پرسد: “با همه گیری COVID، با توسعه دهندگان در پروژه های سئو کار می کنید …”

بار دیگر نتایج به همان روشی که Illyes انتظار داشت، پیش نرفت:

“چیزی که انتظار می رود بهتر شده باشد این است که [SEO] می تواند با توسعه دهندگان راحت تر کار کند. از آنجا که شما یک تنظیم آنلاین دارید و توسعه دهندگان به طور کلی با تنظیمات آنلاین راحت تر هستند. مطالعات مختلفی وجود دارد که این موضوع را تأیید می کند.

انتظار داشتم که کار با توسعه دهندگان راحت تر شود و در واقع اینگونه نبود. اکثر مردم گفتند که همین طور یکسان باقی مانده است، تقریباً همین.

من حدس می زنم که خوب است، اما بسیاری از مردم گفتند که این در واقع سخت تر شده است. این برای من تعجب آور است.

معمولاً حداقل از طرف ما در گوگل، کنفرانس های ویدیویی زیادی انجام می شود. ما با مهندسین نرم افزار بسیار زیاد کار می کنیم و رسانه ما با کنفرانس های ویدئویی می باشد و واقعاً خوب کار می کنیم.

بنابراین من متعجب شدم که برای سئو کار ها، کار با توسعه دهندگان در واقع سخت تر شده است. “

این نتایج نظرسنجی فقط یکی از چندین موضوع مورد بحث در قسمت جدید پادکست گوگل بود.