در اینجا ویژگی های مشترکی وجود دارد که در وب سایت های برترین برند های پوشاک و در کل وب سایت های مد پیدا کرده ایم، شما با رعایت نکات طراحی رابط کاربری، می توانید فروشگاه اینترنتی پوشاک خود را به بهترین نحو ممکن راه اندازی کنید.

نکته 1 طراحی رابط کاربری سایت پوشاک: از عکاسی با کیفیت بالا استفاده کنید

محصولی که با کیفیت بالا ارائه داده شود، به خودی خود فروش می رود. وقتی صحبت از مد و پوشاک می شود هیچ چیز نمی تواند مهم تر از به حقیقت نزدیک بودن تصاویر باشد. عکس های بزرگ و با کیفیت از محصولات توجه بازدید کنندگان شما را به خود جلب می کنند و چشم آن ها را از طریق وب سایت به خرید محصول راهنمایی می کنند. عکس های خیره کننده ای از محصولات خود ارائه دهید و از آن ها برای شکل دهی و تمرکز به پیمایش بصری بازدید کنندگان خود استفاده کنید.

کیفیت عکس در طراحی رابط کاربری سایت پوشاک

به طور مثال وب سایت Michael Kors از عکس های جذاب در عرض تمام صفحه از مدل هایی که برند را بر تن دارند، استفاده می کند. عکس، منو و برند تنها موارد قابل مشاهده در یک زمان خاص هستند. هیچ عکس کوچکی یا عنصر گیج کننده ای وجود ندارد که بتواند در تصاویر یا گردش کار تداخل ایجاد کند.

نکته 2 طراحی رابط کاربری سایت پوشاک: هدایت کاربران را در اولویت خود قرار دهید

بیشتر بازدیدکنندگان محصولات شما را هنگام ورود به وب سایت شما خریداری نمی کنند. آن ها به ظاهر کلی وب سایت نگاه می کنند، می روند و (شاید) برمی گردند. بنابراین ایده خوبی است که آدرس های ایمیل آن ها را در لحظه ورود به سایت دریافت کنید.

این کار به شما این امکان را می دهد تا آن ها را با بازاریابی از طریق ایمیل که بالا ترین میزان بازدهی در بین کانال های بازاریابی آنلاین را دارد، هدف قرار دهید.

هدایت کاربران در طراحی رابط کاربری سایت پوشاک

وب سایت Old Navy با 20% تخفیف عمده برای به اشتراک گذاشتن آدرس ایمیل ارائه می دهد تا این شرکت بتواند درباره پیشنهاد های ویژه و محصولات جدید را برای آن ها از طریق ایمیل ارسال کند. تحقیقات می گوید شما می توانید به ازای هر 1 دلار در ایمیل مارکتینگ، 32 دلار درآمد کسب کنید.

نکته 3 طراحی رابط کاربری سایت پوشاک: ایجاد و مدیریت باشگاه مشتریان

فروش به مشتریان قدیمی شما یکی از موثر ترین استراتژی های تجاری است زیرا چند برابر ارزان تر از فروش به مشتریان جدید است. برند های موفق مد دارای باشگاه های طرفدار یا برنامه های وفاداری هستند که آن ها از طریق وب سایت های خود به غیر از کانال های دیگر به بازار عرضه می شوند.

ایجاد باشگاه مشتریان در طراحی رابط کاربری سایت پوشاک

Tommy Hilfiger مردم را دعوت می کند تا بلافاصله پس از ورود به سایت به باشگاه “انحصاری” خود بپیوندند. Hilfiger با 20٪ تخفیف در اولین خرید و همچنین تشویق ها و پاداش های مداوم، توجه افراد را به خود جلب می کند.

نکته 4 طراحی رابط کاربری سایت پوشاک: یک لی اوت منظم و زیبا بسازید

طراحی رابط کاربری تمیز و شفاف عامل مشترکی در بین وب سایت های برند های معروف مد است. یک لی اوت منظم محصول، یک ظاهر طراحی شده را به ارمغان می آورد در حالی که یک طراحی نامرتب می تواند بازدید کنندگان شما را گیج کرده و نرخ پرش را افزایش دهد. بسیاری از برند های معروف فقط یک عکس از محصولات را بالا تر از برترین محصولات برجسته می کنند در حالی که برخی دیگر چندین محصول را در یک لی اوت واضح ارائه می دهند.

اهمیت ساختن لی اوت در طراحی رابط کاربری سایت پوشاک

برند پوشاک Everlane دارای یک محصول واحد در قسمت بالا است. با پیمایش به پایین، می توانید دسته بندی ها را با یک لی اوت تمیز و واضح مشاهده کنید.

لی اوت وب سایت پوشاک

نکته 5 طراحی رابط کاربری سایت پوشاک: از المان های انسانی استفاده کنید

برخی از برند های مد به طور عمده برای طراحی رابط کاربری وب سایت خود فقط از محصول عکاسی می کنند. با این حال افزودن عناصر انسانی باعث جذابیت بیشتر محصولات شما می شود. به طور مثال به وب سایت برند Coach که کیف های دستی را می فروشد، نگاه کنید.

استراتژی بازاریابی این شرکت تمرکز بر روی محصول است، اما در بخش بالای صفحه اصلی آن ها هنوز هم از عکس افرادی که دعوت به استفاده از کیف ها می کنند، استفاده می شود تا بازدید کنندگان را ترغیب کند تا به بخش محصولات بروند.

اهمیت استفاده از عناصر انسانی در طراحی رابط کاربری سایت پوشاک

نکته 6 طراحی رابط کاربری سایت پوشاک: برند خود را برجسته کنید

این روزها در دنیای تجارت هر کسب و کاری نام برند خود را دارد، بنابراین ساختن یک برند قوی و معروف بسیار مهم است. هیچ جایی بهتر از وب سایت شما برای ساختن نام برند شما وجود ندارد. اطمینان حاصل کنید که نام برند خود را به طور برجسته در وب سایت خود نشان می دهید، به طوری که در نگاه اول قابل مشاهده باشد.

اهمیت برند در طراحی رابط کاربری سایت پوشاک

نام برند و یک عکس خیره کننده از مدلی که برند را پوشیده، دو موردی است که باید به آن توجه کرد. Tommy Hilfiger این برند را در بالای صفحه روی زمینه سفید و تمیزی قرار می دهد. شما نمی توانید آن را نادیده بگیرید.

نکته 7 طراحی رابط کاربری سایت پوشاک: پیشنهاد تخفیف

مد صنعتی بسیار رقابتی است. به همین دلیل است اکثر وب سایت های مد تخفیف هایی را در بالای صفحه اصلی خود را ارائه می دهند. هدف این است که بازدید کنندگان را حفظ کرده و از کلیک کردن روی وب سایت های رقبا جلوگیری کند و به نرخ کلیک وب سایت شما بیافزاید.

وب سایت Michael Kors در تصویر زیر تخفیف مناسبتی را در صفحه اصلی خود ارائه می دهد.

اهمیت ارائه تخفیف در طراحی رابط کاربری سایت پوشاک

برخلاف اکثر وب سایت های مد دیگر، وب سایت Old Navy هیچ محصولی را بالای صفحه اصلی نشان نمی دهد به جز تخفیف ها و کوپن ها.

ارائه تخفیف در سایت old navy

یک برند مد مانند Old Navy می تواند هیچ کالایی را در بالای صفحه اصلی نشان ندهد و فقط کوپن را به یک بازدید کننده برای اولین بار ارائه دهد، زیرا همه از قبل برند و محصولات آن را می شناسند. اما چنین استراتژی می تواند باعث کاهش محبوبیت نام برند شود و برند های مد را که هنوز در حال اثبات خود به مخاطبان هستند را از بین ببرد.

نکته 8: ارائه محتوا با توجه به تفاوت های جغرافیایی

اگر یک برند بین المللی یا جهانی هستید (یا قصد تبدیل شدن به آن را دارید)، باید مخاطبان را در مناطق مختلف جغرافیایی با محصولات و محتوای سفارشی مورد هدف قرار دهید. گسترش برند در سطح بین المللی، برند شما را با دوام تر می کند. خرید های مناسبتی و ترند های مد در مکان های مختلف متفاوت است و شما باید بومی سازی را به یک ضرورت تبدیل می کند.

اهمیت ارائه محتوای مرتبط با جغرافیا در طراحی رابط کاربری سایت پوشاک

به طور مثال نایک از شما می خواهد اولین باری که از وب سایت آن ها بازدید می کنید مکان خود را انتخاب کنید. اگر مثلاً در عربستان سعودی باشید، وب سایت محتوای خاص مکان شما را به شما نشان می دهد.

نکته 9: شفاف سازی کنید

قانون شفافیت کالیفرنیا و قانون برده داری مدرن انگلستان، مشاغل مد و پوشاک را ملزم می کند که زنجیره تأمین خود را بررسی کنند و ببینند که در قاچاق انسان و برده داری مشارکت ندارند. وب سایت مد شما باید میزبان بیانیه ای برای افشای کامل باشد که توصیف می کند شما در ریشه کن کردن این آسیب های اجتماعی سهیم هستید.

اهمیت شفاف سازی در طراحی رابط کاربری سایت پوشاک

GAP و سایر برند های معروف مد شفافیت را در شیوه های تجاری مسئولانه اجتماعی خود فراهم می کنند. اگر یک ناظر یا گروهی تجارت شما را به دلیل عدم رعایت آن رد کند، متوجه می شوید عدم انجام این کار ممکن است منجر به خسارت حقوقی یا اجتماعی شود.

نکته 10: قلب و روح خود را در طراحی صفحات فروش به کار گیرید

تمام زحمت و سرمایه گذاری شما بالاخره به صفحات فروش بر می گردد. اگر نمی خواهید کار و پول خود را دور بیندازید، بهینه سازی برای تبدیل بسیار مهم است. بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) یک علم و هنری است که هدف آن افزایش فروش برای همان تعداد بازدید کننده است. به عبارت دیگر، CRO بدون افزایش هزینه، درآمد را افزایش می دهد. بنابراین تأثیر زیادی در سود شما دارد.

صفحات محصولات وب سایت های برتر مد را بررسی کنید، خواهید دید که آن ها تمام تلاش خود را کرده اند تا روح و جان را در این صفحات بدمند.

اهمیت دادن به طراحی رابط کاربری سایت پوشاک

صفحات محصول Teva، برند کفش، با تصاویر محصول کامل باز می شود. هنگامی که به پایین پیمایش می کنید، می توانید توضیحات را بخوانید، عکس های محصول را مشاهده کنید، نظرات مشتریان و بسیاری دیگر از جزئیات محصول را بخوانید.

نتیجه گیری

صنعت مد پر مخاطره و پر رقابت است که به ظاهر بستگی دارد. به همین دلیل جذابیت بصری اولین چیزی است که طراحی رابط کاربری وب سایت مد و پوشاک باید داشته باشد. اما تنها اهمیت دادن به این مسئله مهم نیست. طراحی عالی وب سایت شما باید با برند تجاری، استایل و استراتژی بازاریابی شما نیز هماهنگ باشد.

منبع: joshmeah.com