اگر در وسط یک پروژه طراحی مجدد وب سایت هستید یا پروژه ای را در پیش رو دارید، مراقب سئوی وب سایت خود باشید. چرا؟ دو دلیل کلیدی برای این کار وجود دارد:

 • پروژه های طراحی مجدد وب سایت باید از ابتدا شامل سئو باشد. اما اغلب، تیم سئو در اواخر بازی وارد پروژه می شود یا اصلاً وارد پروژه نمی شود. در این موارد، رتبه بندی ها، ترافیک ارگانیک و تبدیلات ارگانیک معمولاً دهانه ای ایجاد می کنند.
 • سرمایه گذاری عظیمی که یک شرکت در زمینه سئو انجام داده بود از بین می رود. مبالغ هنگفتی برای تعمیر آسیب سئو و بازسازی عناصر وب سایتی که به تازگی راه اندازی کرده اید نیاز است.

طراحی مجدد وب سایت در هایپر درایو است

COVID-19 و قرنطینه های بعد آن فعالیت خرید آنلاین را افزایش داد. و این یک پدیده موقتی نیست. حتی خریداران اینترنتی و خریداران مشاغل بی میل نیز از این امکانات لذت برده اند.

این یک تأثیر قابل توجه بوده است:

 • در مورد B2C ،Adobe گزارش می دهد که COVID فروش آنلاین خرده فروشی را 183 میلیارد دلار دیگر افزایش داده است.
 • در مورد B2B ،McKinsey & Company گزارش می دهد که 80 درصد از تصمیم گیرندگان B2B خرید omnichannel را ترجیح می دهند.

برای سرمایه گذاری، شرکت ها مدل های تجاری خود را برای استفاده از خدمات آنلاین مانند BOPIS (خرید آنلاین؛ تحویل در فروشگاه) اصلاح می کنند. آن ها همچنین ویدیو، تصاویر و محتوای تازه را به وب سایت های خود اضافه می کنند تا از کاهش نمایش های تجاری و جلسات زنده جلوگیری کنند.

و با همه این موارد، افزایش پروژه های طراحی مجدد وب سایت همراه است.

این چه ربطی به سئو دارد؟

قبل از بررسی اهمیت اتصال سئو به پروژه های طراحی مجدد وب سایت بیایید مکث کنیم تا مشخص کنیم پروژه طراحی مجدد وب سایت چیست.

در اینجا دو نوع اساسی در نظر گرفته شده است:

طراحی مجدد/ بازسازی کامل وب سایت

این شامل تغییراتی است که به طور گسترده بر توسعه، طراحی، محتوا و یا نویگیشن تأثیر می گذارد.

طراحی مجدد کامل معمولاً در صورتی انجام می شود که وب سایت به شدت قدیمی باشد، نیاز به تغییر نام تجاری کامل داشته باشد، بر روی یک پلت فرم قدیمی ساخته شده باشد، دیگر نیازهای مشتری را برآورده نکند، پاسخگو نباشد یا اهداف بازاریابی سازمان را برآورده نکند.

طراحی مجدد ظاهر سایت

این شامل طرح های قالب صفحه جدید است، که ممکن است تغییرات متن را متناسب با طرح جدید ایجاد کند. طراحی مجدد ظاهر وب سایت معمولاً فقط بر بخش های خاصی از سایت تأثیر می گذارد.

طراحی مجدد ظاهر معمولاً برای به روز رسانی لوگوی شرکت انجام می شود. بهبود خواندن (به عنوان مثال، پیاده سازی فونت های بزرگتر)؛ افزودن محصولات و خدمات جدید؛ یا اصلاح طرح و محتوا برای صحبت مؤثر با بخش های جدید بازار.

اتصال مجدد سئو و وب سایت

اتصال مجدد سئو و وب سایت

هنگامی که یک کمپین SEO در حال راه اندازی است، به راحتی می توان ارتباط صمیمی بین فعالیت های سئو و تقریباً هر عنصر فنی و درون صفحه ای وب سایت را فراموش کرد یا آن را بدیهی دانست. بنابراین، هنگامی که شروع به تغییر عناصر وب سایت می کنید، تأثیر فعالیت های سئو را تغییر می دهید.

هدف از یک کمپین سئو این است که صفحات استراتژیک وب سایت در جستجو های مرتبط در رتبه بالایی در گوکل قرار گیرد.

الگوریتم پیچیده گوگل هنگام رتبه بندی یک صفحه وب مجموعه ای از عوامل را در نظر می گیرد، از جمله مرتبط بودن و کیفیت محتوا، تصاویر، فراداده، کاربر پسند بودن و لینک های ورودی، و چند مورد دیگر.

بنابراین، اگر طراحی مجدد وب سایت، نشانی اینترنتی را که رتبه بندی می کرد و باعث ایجاد ترافیک ارگانیک می شد تغییر داد یا حذف کرد، بدون در نظر گرفتن ملاحظات سئو، رتبه بندی شما برای آن صفحه به معنای واقعی کلمه می تواند از گوگل محو شود.

چند مثال:

 • پیمایش و سلسله مراتب وب سایت خود را تغییر دهید و یک صفحه مهم در سلسله مراتب عمیق تر می شود. خزنده های گوگل ممکن است آن صفحه را دارای اهمیت کمتری بدانند.
 • آدرس یک صفحه استراتژیک را تغییر دهید و فراموش نکنید که ریدایرکت 301 را به آدرس جدید پیاده سازی کنید. تمام لینک های ورودی که آن صفحه قدیمی را به یک فوق ستاره سئو تبدیل کرده اند، در آن صفحه باقی می مانند و به آدرس جدید منتقل نمی شوند. با از بین رفتن لینک ها، صفحه جدیدی برای گوگل باقی می ماند که رتبه بندی آن زمان و تلاش زیادی می طلبد.
 • تغییر محتوای یک صفحه استراتژیک، حذف کلمات کلیدی هدف، کاهش تعداد کلمات، تغییر برچسب عنوان و یا تغییر پیام کلی و تمرکز صفحه. این تغییرات می تواند رتبه ها را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

نقطه ها را وصل کنید

چه زمانی معماری و سلسله مراتب وب سایت جدید خود را تعیین می کنید؟ خیلی زود، و سئو باید در آن زمان مورد توجه قرار گیرد.

چه زمانی URL های جدید را نهایی می کنید؟ احتمالاً جایی در اواسط پروژه، و سئو باید در آن زمان مورد توجه قرار گیرد.

چه زمانی محتوای جدید می نویسید و نهایی می کنید؟ احتمالاً در مراحل میانی یا اواخر پروژه، و سئو باید در آن زمان مورد توجه قرار گیرد.

اینجوری فکر کن:

فرض کنید شما خانه رویایی 1 میلیون دلاری خود را ساخته اید. شما وارد خانه شده و با تعدادی از بازرگانان تماس می گیرید و می پرسید: “آیا اکنون زمان مناسبی برای نصب برق، لوله کشی و تهویه مطبوع ما است؟”

مضحک به نظر می رسد، نه؟ اگر از تیم سئو بخواهید وب سایت جدید شما را درست قبل یا بعد از راه اندازی ارزیابی کند، شما همان کار را انجام می دهید.

برنامه اقدام سئو برای طراحی مجدد وب سایت

در اینجا آنچه باید برای وب سایت جدید شما اتفاق بیفتد تا تمام قدرت سئوی خود را حفظ کنید، اتفاق می افتد. تمام رتبه بندی کلمات کلیدی فعلی خود و همچنین داده های جستجوی ارگانیک و تبدیل برای هر URL را ضبط کنید. در صورت امکان یک سال به عقب برگردید، داده های خود را ماهانه تقسیم کنید. از این داده ها به عنوان معیاری برای ارزیابی عملکرد سایت جدید خود پس از راه اندازی استفاده کنید.

از روز اول پروژه، مطمئن شوید که سایت جدید شما به وضوح صفحات سئوی استراتژیک را مشخص کرده است. انجام این کار احتمالاً شامل کلمات کلیدی تازه و تحقیقات رقابتی خواهد بود. در ابتدا، یک سایت مپ، با ورودی سئو، برای سایت جدید که شامل هر صفحه، سلسله مراتب کامل همه صفحات، نام نهایی برای هر صفحه و مسیر های URL نهایی برای هر صفحه است، ایجاد کنید.

این نه تنها به سئو کمک می کند، بلکه با افزودن محتوای جدید، حرکت و مقیاس بندی سایت جدید را نیز آسان تر می کند. قبل از شروع نوشتن، به نویسندگان محتوای ورودی های سئو را کامل بدهید. آن ها نیاز به راهنمایی در مورد عنوان ها، برچسب های توضیحات متا، برچسب های عنوان، کلمات کلیدی، تعداد کلمات و لینک های داخلی دارند.

به طراحی ریسپانسیو، طرح بندی و سرعت صفحه، توجه کنید. بارگذاری کند صفحه، که برای سئو و تجربه کاربری مضر است، اغلب نتیجه تصاویر بزرگ و بهینه نشده است. اگر توسعه دهندگان تأیید کنند که سئو را در طیف گسترده ای از نکات فنی در نظر می گیرند. این شامل اهمیت HTTPS، قوانین متعارف، منابع مسدود کننده رندر و پیکربندی robots.txt است. هنگامی که آدرس های اینترنتی جدید درگیر می شوند، باید با تنظیم 301 ریدایرکت مجدد بسیار مراقب باشید، زیرا آن ها خزنده های گوکل را از صفحه قدیمی به صفحه جدید هدایت می کنند.

تجربه صفحه گوگل: اتصال مجدد سئو و وب سایت در حال بزرگ شدن است

اتصال مجدد سئو و وب سایت

پیشرفت اخیر در گوگل، معرفی سیگنال Page Experience است. این تلاش قابل توجهی از سوی گوگل برای افزایش اهمیت تجربه کاربر (UX) در رتبه بندی خود است. گوگل بیشتر بر این عوامل مرتبط با UX تأکید می کند:

 • سازگاری با تلفن همراه
 • مرور ایمن (بدون محتوای مخرب یا فریبنده)
 • HTTPS
 • بدون واسطه های مزاحم
 • و چیزی کاملاً جدید: Core Web Vitals (CWV)

CWV یک سیگنال رتبه بندی جدید است که در نظر می گیرد:

 • چقدر سریع صفحه وب بارگیری می شود.
 • چگونه یک کاربر به سرعت و به آسانی می تواند با یک صفحه وب ارتباط برقرار کند.
 • وقتی کاربران در حال تعامل با صفحه هستند (برای مثال، تلاش برای ارسال فرم و تغییر فرم به طور غیر منتظره در حالی که صفحه هنوز در حال بارگیری است) صفحه از نظر بصری چقدر پایدار است.

با سیگنال Page Experience، تصمیمات طراحی مجدد وب سایت به وضوح تأثیر بیشتری بر سئو خواهد داشت. این سیگنال ها باید در مراحل اولیه هنگام برنامه ریزی برای طراحی مجدد مورد توجه قرار گیرند.

بدون اطلاعات به روز و آگاه متخصصان سئو، تیم های طراحی وب سایت به راحتی می توانند اهمیت موارد زیر را دست کم بگیرند.

 • نحوه ایجاد و ارائه تصاویر به کاربران
 • نحوه ایجاد CSS و سایر کد های سمت کلاینت
 • چگونه PHP ،ASP و سایر کد های سمت سرور ایجاد شود
 • کدام سیستم مدیریت محتوا را انتخاب کنند

از سوی دیگر، اگر شرکت ها سئو را از ابتدا وارد پروژه بازطراحی کنند، نتیجه نه تنها سایتی خواهد بود که رتبه ها را به حداکثر می رساند، بلکه سایتی است که تجربه کاربر را نیز به حداکثر می رساند. عاقلانه است که گوگل بر تجربه کاربری تأکید بیشتری داشته باشد. محتوا، محرک سنتی رتبه بندی سئو، از اهمیت اساسی برخوردار است و همچنان خواهد بود.

اما یک تجربه کاربری ضعیف بسیاری از کاربران را ناامید و عصبانی می کند حتی اگر محتوای اصلی عالی باشد. گوگل کاربران ناامید یا عصبانی نمی خواهد و شما نیز اگر وب سایت تجاری دارید، نمی خواهید.

پرورش سئو: طراحی مجدد وب سایت کار گروهی

پرورش سئو: طراحی مجدد وب سایت کار گروهی

در برخی از سازمان ها، رهبران پروژه های طراحی مجدد وب و سایر اعضای تیم از همکاری با متخصصان سئو دلسرد هستند. این تا حدودی یک نگرش متقابل از روز هایی است که سئو بر استفاده از کلمات کلیدی سنگین، محتوای متراکم در بالای صفحه و سایر تکنیک هایی که خواندن وب سایت ها را سخت می کند و گاهی اوقات نگاه آن ها را سخت می کند اصرار داشت. با این حال، آن روز ها مدت ها گذشته است.

ابتکار Google Page Experience نشان می دهد که رتبه بندی بیشتر به محتوای مناسب ارائه شده با بهترین تجربه کاربر بستگی دارد. این امر اهداف سئو و طراحی وب را در هماهنگی نسبی یا کامل قرار می دهد. زمان هایی پیش خواهد آمد که مشکلات باید حل شوند.

به عنوان مثال، سئو ممکن است بخواهد یک محصول یا خدمات خاص را در جهت یابی و سلسله مراتب اولویت بندی کند، در حالی که رهبری آن صفحه را در پیام کلی نام تجاری چندان مهم نمی داند. راه حل ما را به ابتدای این مقاله باز می گرداند.

سئو باید از ابتدا در پروژه طراحی مجدد مشارکت داشته باشد. اگر قبلاً توافق شده باشد که کدام صفحات وب از نظر استراتژیک برای سئو مهم هستند، جایی که هر کدام از آن صفحات متعلق به آن هستند بسیار بحث برانگیز می شود. با در نظر گرفتن این موضوع، به راحتی می توان فهمید که رهبران سئو چقدر مطمئن هستند که رهبران سازمان، طراحان، توسعه دهندگان و تولیدکنندگان محتوا از ارزش کسب و کار صفحات وب سایت هدف مطلع هستند. خطوط پایه تجزیه و تحلیل جامد، تعیین هدف و ارتباط مداوم، سئو را در تمام مراحل طراحی مجدد کاملاً درگیر می کند و در به حداقل رساندن تأثیرات منفی بر عملکرد سئو کمک می کند.

منبع: searchenginejournal.com