حداکثر مجاز توضیحات متا چه تعداد است؟ آنچه شما در برچسب توضیحات متا می نویسید بسیار مهم است. یک فرصت عالی برای “تبلیغ” صفحه خود در نتایج جستجو جذب کلیک و افزایش ترافیک وب سایت شما است.

همانطور که در بهینه سازی برچسب های متا کار می کنید، سؤالاتی از قبیل:

  • چند کلمه باید بنویسم تا در گوگل خوب به نظر برسد؟
  • آیا در طول توضیحات متا بین دسکتاپ و موبایل تفاوت وجود دارد؟
  •  موتورهای جستجوگر دیگر مانند بینگ، چگونه توضیحات متا را انجام می دهند؟
  • چه چیزی را باید در توضیحات متا بنویسم تا کلیک بیشتری شود؟

برای پاسخ به این سوالات در این مقاله همراه ما باشید. این مقاله از وب سایت reliablesoft.net ترجمه شده است.

همانطور که در ادامه می خوانید، جمله “طول مطلوب توضیحات متا 160 کاراکتر است” همیشه کاربرد ندارد، به خصوص هنگامی که قصد بهینه سازی برچسب های متا برای تلفن همراه را دارید. برای کسانی که نمی دانند توضیحات متا چیست، در اینجا سریع توضیح داده می شود و سپس مستقیم به سراغ پاسخ به سوالات خواهیم رفت.

توضیحات متا چیست؟

توضیحات متا متنی است که یک صفحه را توصیف می کند و معمولاً به عنوان یک متن در پایین آدرس صفحه یا نوشته در نتایج جستجو نشان داده می شود.

برچسب توضیحات متا در صفحه پنهان است تا کاربران عادی نتوانند هنگام مرور صفحه وب، آن را ببینند اما خزندگان موتور جستجو می توانند آن را بخوانند و از آن برای ایجاد قطعات جستجو استفاده کنند. در اینجا مثالی از توضیحات متا در نتایج جستجوی Google آورده شده است:

طول توضیحات متا
مثال توضیحات متا

 

طول ایده آل یک توضیحات متا در گوگل چیست؟

ما تعدادی از نتایج جستجوی گوگل را بر روی دسکتاپ و موبایل تجزیه و تحلیل کردیم و فهمیدیم که در طول توضیحات متا در دسکتاپ و موبایل تفاوت وجود دارد.

ممکن است شخصی انتظار داشته باشد که توضیحات متا دسکتاپ طولانی تر از تلفن همراه باشد، اما در واقع برعکس است.

در حالی که صفحه نمایش تلفن همراه از عرض کمتری برخوردار است، گوگل برای هر جستجو ارتفاع بیشتری را اختصاص می دهد و در نتیجه توضیحات متا طولانی تر را امکان پذیر می کند.

طول توضیحات متا برای نتایج جستجوی گوگل در دسکتاپ

طول توضیحات متا برای نتایج جستجوی دسکتاپ گوگل بین 154-160 نویسه است. همانطور که در زیر می بینید، اکثر قطعه های جستجو دارای 154-161 کاراکتر هستند. تصویر زیر نمونه ای برای انواع مختلف جستجوهایی که انجام داده ایم، است.

میانگین طول توصیف متا در نتایج جستجوی Google
میانگین طول توصیف متا در نتایج جستجوی Google

 

طول توضیحات متا برای نتایج جستجوی گوگل در موبایل

طول توصیف متا ایده آل برای نتایج جستجوی تلفن همراه گوگل بین 180 تا 220 کاراکتر است. برای نتایج مشابه در تلفن همراه، گوگل توضیحات طولانی تر را نشان می دهد. همانطور که در زیر مشاهده می کنید، طول توضیحات متا بین 183 تا 217 کاراکتر است.

طول توضیحات متا برای نتایج جستجوی گوگل در موبایل
طول توضیحات متا برای نتایج جستجوی گوگل در موبایل

چرا این نتایج مهم است؟ از آنجا که بیشتر ترافیک مربوط به دستگاه های تلفن همراه است، باید توضیحات متا را برای موبایل بهینه کنید. این بدان معناست که شما باید توضیحات متا را بنویسید که بین 180 تا 220 کاراکتر باشد و نه تا 160 کاراکتر که تاکنون استاندارد برای دسکتاپ بود.

طول توضیحات متا روی بینگ چقدر است؟

بهینه سازی طول توضیحات متا برای بینگ، داستانی کاملاً متفاوت است. برای برخی از نمایش داده ها، توصیف متا را به هیچ وجه نشان نمی دهد، اما بخش هایی از محتوای صفحه را نشان می دهد و برای برخی دیگر توضیحات خیلی کوتاه یا خیلی طولانی را نشان می دهد.

طول برای دسکتاپ و موبایل از 110 تا 260 کاراکتر متغیر است.

میانگین طول توصیف متا در نتایج جستجوی دسکتاپ Bing
طول توضیحات متا
میانگین طول توصیف متا در نتایج جستجوی موبایل Bing

توصیه من این است که نگران Bing نباشید، زیرا این موتور جستجو، ترافیک گوگل را در پی ندارد و اکثر کاربران از گوگل برای جستجو استفاده می کنند.

 آیا حد و اندازه ای برای توصیفات متا وجود دارد؟

اگرچه گوگل رسما اعلام می کند که “محدودیتی در طول مدت توضیحات متا وجود ندارد، اما توضیحات متا نتیجه جستجو در صورت نیاز کوتاه می شوند، به طور معمول برای تناسب با عرض دستگاه، ما متوجه شدیم که حداکثر کاراکترهای نشان داده شده در قطعه توضیحات متا نتایج جستجو برای هر دو دسکتاپ و موبایل 300 نویسه دارد. برای تمام تست هایی که انجام دادیم، حداکثر 300 کاراکتر نمایش داده شد.

در اینجا مثالی از توضیحات متا 300 کاراکتر آورده شده است.

حداکثر مجاز توضیحات متا
حداکثر مجاز توضیحات متا

کمی گیج کننده شد.

چه تعداد کاراکتر باید برای توصیفات متا استفاده کنیم؟

آنچه بعد از انجام چندین آزمایش فهمیدیم (و شما هم می توانید همین کار را انجام دهید) این است که طول توضیحات متا بسته به اصطلاحات جستجو مورد استفاده، دستگاه، مکان و سابقه جستجو متفاوت است.

یک چیز مسلم است، موتورهای جستجو و به ویژه گوگل بیش از 160 نویسه را در قسمت توضیحات متا به خصوص در مورد قطعه های خوب نشان می دهند.

بنابراین، برای بهره گیری از همه املاک و مستغلات موجود و برجسته کردن قطعه ها، توصیه ما این است که توضیحات متایی را بنویسید که بین 180 تا 220 کاراکتر باشد.

کار دیگری که می توانید انجام دهید (و بسیار توصیه می شود) این است که از کلمات کلیدی مورد نظر خود در گوگل و صفحه اول نتایج استفاده کنید.

اگر توجه کردید که گوگل برای بیشتر نتایج توضیحات طولانی را نشان می دهد، در صورتی که متای شما زیر 180کاراکتر است، به دنبال 220 کاراکتر بروید.

در برچسب توضیحات متا چه بنویسیم؟

برای استفاده بهینه از توضیحات متا ابتدا مطمئن شوید که هر صفحه در وب سایت شما دارای توضیحات متا منحصر به فرد است.

دوم، شما باید بدانید که توضیحات متا یک عامل رتبه بندی سئو نیست. این بدان معناست که به طور مستقیم بر سئو شما تأثیر نمی گذارد، اما می تواند به صورت غیر مستقیم به چندین روش کمک کند.

اگر توضیحات متا قانع کننده ای بنویسید که کاربران را ترغیب می کند بر روی صفحه یا نوشته (قطعه) شما کلیک کنند و نه قطعه هایی که در موقعیت بالاتری قرار دارند، این در نهایت منجر به رتبه های بالاتر سایت شما نسبت به رقبا می شود.

گوگل متوجه خواهد شد كه كاربران صفحه جستجوی شما را ترجیح می دهند و آن را در نتایج بالا نشان می دهد.

نکاتی که باید در نظر داشته باشید:

مهمترین پیام خود را در ابتدای توضیحات بنویسید. به این ترتیب شانس خود را برای نمایش در دسکتاپ و موبایل افزایش می دهید.

اگر تصمیم به نوشتن توضیحات طولانی دارید، سعی کنید یک توقف کامل (.) در حدود 160 نویسه داشته باشید. به این ترتیب شما به موتورهای جستجو کمک می کنید توضیحات را بدون “شکستن” جملات شما جدا کنند.

کلمات کلیدی را به متن توضیحات خود اضافه کنید. اگرچه همانطور که گفته شد، مستقیماً به سئو کمک نمی کند، موتورهای جستجو تمایل دارند متن مورد نظر را با شرایط جستجو برجسته کنند، و این باعث می شود قطعه شما برای کاربران بیشتر اهمیت یابد.

نکته مهم: موتورهای جستجو همیشه از توضیحات متا شما در میانبرهای جستجوی خود استفاده نمی کنند.

باید بدانید که موتورهای جستجو وظیفه دارند تصمیم بگیرند از متنی که ارائه می دهید استفاده کنند یا از محتوای موجود در صفحه، توضیحی دلخواه بسازند.

گوگل یا Bing دقیقاً نحوه تصمیم گیری را مشخص نمی کنند، اما اگر توضیحات دقیقی ارائه دهید، شانس انتخاب نسخه خود را افزایش می دهید.

نکات اصلی

اکثر ابزارها شما را تشویق می کنند که طول توضیحات را به 160 نویسه محدود کنید، اما همانطور که در مثال ها و یافته های فوق مشاهده می کنید، اینگونه نیست.

طول توضیحات متا با گذشت زمان افزایش یافته است. ما مواردی را مشاهده کرده ایم که گوگل تا 300 کاراکتر را در نتایج جستجوی خود (هم دسکتاپ و هم موبایل) نشان می دهد.

هنگام نوشتن توضیحات، همیشه به کاربر فکر کنید و چگونه می توانید آنها را متقاعد کنید که روی قطعه شما کلیک کنند. این امر نه تنها ترافیک ارگانیک شما را افزایش می دهد بلکه می تواند بر سئوی شما تأثیر بگذارد.