دقیق بودن مطالب و چگونگی ساماندهی محتوا در سایت به برخی از عوامل در رتبه بندی تأثیر می گذارد. در این مقاله در مورد چگونگی موتورهای جستجو و ارزیابی طول محتوا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

موتورهای جستجو تمایل دارند که برای جلوگیری از مجازات، محتوای دقیق را شناسایی کنند، همانند مواردی نظیر مقدار استاندارد طول محتوا برای سئو، اما در مورد سایر مواردی که از نظر فنی لازم هستند، به چه صورت می باشد؟

از محتوای دقیق گرفته تا لینک های تصویری در یک صفحه خاص، تصاویری که متن alt (متن جایگزین) را از دست می دهند یا تصاویری که متن alt زیادی دارند، پیاده سازی های Flash و نحوه سازماندهی محتوا در یک سایت داخلی، مفید است که در مورد همه عواملی که تاثیرگذار در رتبه بندی سایت هستند، بدانیم.

شناسایی صفحات با محتوای دقیق

بر روی لینک داخلی کلیک کنید، روی فلش کنار “filter” کلیک کرده و “HTML” را انتخاب کنید. اگر به سمت راست بروید، یک ستون Word Count مشاهده خواهید کرد.

اگرچه این روش کاملاً دقیق مانند سایر روش ها نیست، اما به شما در شناسایی صفحات دقیق محتوا کمک می کند. در اکثر موارد، بسیاری از کلمات توسط مختصاتی به کار رفته اند که در صورتی که صفحه دارای محتوای دقیق باشد می توانید از لحاظ ذهنی آن را ارزیابی کنید.

اگر سایت دارای منوی سنگین مانند 150 کلمه است و دارای پاورقی سنگین تر با 200 کلمه باشد، چیز خاصی نیست و 3500 کلمه از محتوا در صفحه وجود دارد، به طور کلی می توانید فرض کنید که 3،150 از این کلمات متعلق به یک مقاله پر مطلب در صفحه می باشد.

اگر مطمئن نیستید با افزونه Word Count از Google Chrome دقیق تر وارد صفحه شوید وبا تعداد کلمات یک مقاله پر محتوا را ایجاد کنید.

شناسایی صفحات با محتوای دقیق

سرعت دانلود صفحه از طریق HTML

سرعت صفحه در موارد اخیر، به یک عامل رتبه بندی مهم برای رسیدن به مسیر درست تبدیل شده است.

اخیراً جان مولر توصیه هایی برای سرعت صفحه گوگل در چارچوب یک قانون عرضه کرده است. مولر توصیه می کند که زمان لود خود را کمتر از 2-3 ثانیه نگه دارید.

استفاده از هر ابزاری برای شناسایی محدودیت ها و مشکلات سرعت صفحه می تواند به شما آسیب برساند. به همین دلیل توصیه می کنم حداقل از سه ابزار برای بررسی این مساله استفاده کنید.

این بدان دلیل است که ابزار PageSpeed Insights Google همیشه دقیق نیست. استفاده بیش از یک ابزار به شما کمک می کند چندین مسئله را که همیشه توسط ابزار PageSpeed Insights Google شناسایی نشده اند، را در برگیرد.

سایر ابزار ها می توانند وقتی گوگل می گوید سایت شما 100٪ بهینه شده است، مشکلات را کشف کنید.

موتورهای جستجو چگونه طول محتوا را بررسی و آن را ارزیابی می کنند : سرعت دانلود صفحه از طریق HTML
موتورهای جستجو چگونه طول محتوا را بررسی و آن را ارزیابی می کنند : سرعت دانلود صفحه از طریق HTML

ابزاری دیگر مانند WebPageTest به شما کمک می کند تا محدودیت های سرور را شناسایی کنید، از جمله مسئله دیگر مانند زمان بایت اول است که اگر دقت نکنید، می تواند لود های طولانی تری ایجاد کند.

موتورهای جستجو چگونه طول محتوا را بررسی و آن را ارزیابی می کنند : سرعت دانلود صفحه از طریق HTML

همچنین می توانید مشکلات سرعت صفحه را در Google Analytics شناسایی کنید. برای اولویت بندی صفحات بر اساس ترافیک، می توانید صفحات مورد نیاز برای اصلاح را در Google Analytics شناسایی کنید.

به سادگی به Google Analytics وارد شوید، به View بروید، Report ها را باز کنید و سپس روی Behavior Site Speed کلیک کنید.

گزارش زمان بندی صفحه، تجزیه و تحلیل کاملی از عملکرد صفحه شخصی را ارائه می دهد. تهیه فایل برای صفحات اولویت بندی شده و بازیابی اساسی سایت با همه این داده ها بسیار آسان تر خواهد شد..

بنابراین صفحه Speed Insights Google معیار های عملکرد جدیدی را نیز ارائه می دهد که توسط ابزار Lighthouse مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است.

ارزیابی طول محتوا از طریق تحلیل رقبا

وقتی صحبت از طول محتوا می شود، محتوای فرم طولانی اغلب از نظر نتایج جستجو و رتبه بندی ترجیح داده می شود.

اما آیا می توانید طول محتوا را از طریق تحلیل رقبا ارزیابی کنید؟ بیایید بگوییم که ما در حال انجام تجزیه و تحلیل رقبا دریک صنعت مجاز هستیم.

در صنعت ما می خواهیم رقبایی را پیدا کنیم که برای یک اصطلاح مانند “California DUI lawyers” رتبه بندی می شوند. ابتدا از ctrl + shift + N برای ایجاد یک جلسه خصوصی جدید استفاده می کنیم.

این مهم است که شما در حال انجام تجزیه و تحلیل رقبا هستید، زیرا مرورگر شما یک پنجره خصوصی را ایجاد می کند که همه جلسات آن غیرفعال و غیرقانونی است.

می توانید تعداد کلمات را در Screaming Frog با اطمینان از این که در لینک داخلی قرار دارید در سمت راست ستون Word Count پیدا کنید:

ارزیابی طول محتوا از طریق تحلیل رقبا

به سادگی پنج رقیب برتر خود را که برای آن کلمه کلیدی انتخاب کرده اید، وصل کنید و هر تعداد کلمه را برای هر رقیبی که می خواهید ارزیابی کنید. سپس با این رقابت شما در شمارش کلمات، محتوای با کیفیت و لینک های خارجی به ورودی با کیفیت تبدیل می شود.

ملاحظات مربوط به طول محتوا در موبایل

افراد (بیشتر جستجوگر ها) ممکن است فکر کنند که موبایل به هرگونه احتمال جذب مشتری از طریق تلفن همراه صدمه می زند و با داشتن محتوای طولانی تر، ایجاد گزاف گویی می شود. این مسئله دور از واقعیت نخواهد بود.

افراد همچنان محتوای طولانی را از طریق تلفن همراه بررسی می کنند. با داشتن صفحه نمایش های با کیفیت بالاتر در سامسونگ و آیفون ها، خوانایی متن در بیشتر قسمت ها مشکلی خاصی نخواهد داشت.

در مجموع، نگران طول مدت محتوا در تلفن همراه نباشید.

مشکلات عجیب محتوای SEO و چگونگی رفع آن ها

تعدادی مسئله وجود دارد که می توانید در جستجوی گوگل با آن ها روبرو شوید، به خصوص هنگامی که مشکلات قابل توجهی با عملکرد کمتری دارید.

اگر سایتی دارای عملکرد پایینی باشد، افراد علاقمند به سرزنش آن هستند. مسائل عجیب گوگل می تواند برای استفاده در چنین سناریویی مفید باشد.

با این حال برخی از این موارد، در واقعیت به دلیل برخی از سایت های ضعیف، در این رقابت تجاری ناموفق هستند.

اگر شما دچار افت ناگهانی ترافیک شده اید، احتمالاًمسئله ای وجود دارد و این ممیزی اولین کاری است که شما می خواهید برای یافتن هرگونه مشکل انجام دهید.

علاوه بر این فراموش نکنید که قبلاً در این راهنما، کلمات کلیدی cannibalization را نیز بررسی کنید. اول از همه هنگامی که با مشکلات محتوایی روبرو هستید توصیه های زیر را مد نظر بگیرید.

ما شرایطی داریم که اعتماد مشتری تقریباً مهم نیست. توجه به این نکته مهم که مشتریان ما شرکت های SEO نیستند، آن ها نمی توانند نیمی از زمان را به توصیه های ما اهمیت دهند.

در حقیقت احتمالاً سئو در لیست اولویت ها در یک تجارت کوچک یا متوسط کمترین رتبه را دارد. در یک موقعیت تجاری بزرگ بسیار پایین تر است.

ارائه یان لوری، راهنمای SEO برای کمک به حل این مسئله را کاملاً بیان می کند:

مشکلات عجیب محتوای SEO و چگونگی رفع آنها

در اینجا مثالی از لوری ارائه شده است:

شما می توانید یک شماره اصلی در صفحات ایندکس شده در گوگل پیدا کنید که 2 میلیون نفر هستند، اما سایت شما فقط 1000 صفحه دارد.

مشتری می خواهد بگوید: گوگل می گوید این مشکلی نیست. می دانید این یعنی چه؟ مشتری می گوید آن ها خیلی بیشتر از آنچه که به شما اعتماد داشته باشند، به گوگل اعتماد دارند.

راه حل لوری در اینجا در مورد یافتن منبع حقیقت صحبت می کند که چرا این امر به چنین روشی منفی بر سایت شما تأثیر می گذارد. ابتدا فایل های گزارش را بررسی کنید. فایل های گزارش می توانند دقیقاً به شما بگویند چه اتفاقی در سایت شما می افتد.

اگر فایل های گزارش خود را مرور کنید، به احتمال زیاد چند مورد را مشاهده خواهید کرد. شاید گوگل هزار بار در روز فرم های شما را سرچ کند که بیش از 80٪ سرچ های روزانه شما از گوگل است.

شاید گوگل در حال جتسجوی صفحات ایجاد شده خودکار با پارامتر های تصادفی است که به هزاران هزار نفر در روز نمایش داده می شوند.

ایده این است که با فایل های ورود به سایت خود شروع کنید و بدانید که چه اتفاقی با آن ها می افتد تا بتوانید در ابتدا اعتماد کسب کنید. با داشتن این شواهد مسلح، اکنون می توانید مستقیماً به مدیرعامل شرکت بگویید “این شواهد شماست. بگذارید این مسئله برطرف شود. “

به همین دلیل است که فایل های ورود به سیستم بخش مهمی از هر حسابرسی سئو را تشکیل می دهند. اگر فایل های ورود به سیستم خود را بررسی کنید، ممکن است در نهایت به یافتن موضوعات مهمی بپردازید که در غیر این صورت هرگز در وهله اول مشاهده نمی کنید.

نکته این است که شما باید موقعیت خود را داشته باشید و هرگونه خطایی را که ممکن است نتیجه مشکلات اصلی با سرور شما باشد، اصلاح کنید نه اینکه با گوگل مشکل داشته باشید.

این ها نمونه هایی از مشکلات عجیب محتوای سئو هستند که می توانند ایجاد شوند و اینکه چگونه می توانید آن ها را برطرف کنید.

مساله بعدی چه خواهد بود؟

هنگامی که بخش ارزیابی طول محتوا از ممیزی سئو خود را تکمیل کردید، وقت آن رسیده است که بفهمید آیا مسائل مربوط به محتوای تکراری را دارید یا خیر.

موفق و پیروز باشید.

منابع : How to Evaluate Content Length in an SEO Audit