گوگل اعلام کرد که در اواخر ماه مه سال 2021 سه سیگنال جستجوی جدیدی را اضافه می کند تا بتواند در رتبه بندی تجربه کاربری صفحات کلی وب سایت و صفحات نتایج موتور جستجوی کلی وب (SERP) قابل مشاهده باشد.

گوگل اعلام کرد که در سال 2021 سه سیگنال جستجوی جدیدی را اضافه می کند

برای کمک به مدیران وب برای آماده شدن برای تغییرات قریب الوقوع، گوگل همچنین یک گزارش اختصاصی “Core Web Vital” در گوگل سرچ کنسول ایجاد کرد .

معیار ها عبارتند از:

  • مدت زمان بارگذاری محتوای صفحه (LCP).
  • تأخیر ورودی اول (FID).
  • تغییر چیدمان صفحه وب (CLS).

در اوایل ماه نوامبر گوگل یک اعلامیه پیگیری ارائه داد که زمان اعلام آن رسماً در مه 2021 خواهد بود.

این یعنی شمارش معکوس آغاز شده است.

در حالی که چندین مقاله عالی وجود دارد که توصیه های سئو را در مورد چگونگی بهینه سازی برای Core Web Vital ارائه می دهند، اما در مورد تأثیر پیش بینی شده Core Web Vital به عنوان یک سیگنال رتبه بندی بر قابلیت جستجو مطلبی به طور جامع ارائه نشده است.

اینکه بتوانید هنگام تصمیم گیری در مورد اولویت های اصلی آن ها در سه ماهه آینده با جنبه های مثبت سئو درک و ارتباط برقرار کنید، خیلی خوب است.

تأثیر رتبه بندی Core Web Vital گوگل در سال 2021: آنچه ما می دانیم.

با شروع ماه مه 2021 این Core Web Vital به سیگنال های رتبه بندی مستقیم گوگل تبدیل می شوند.

در حالی که سال هاست که گوگل به اهمیت تجربه کاربری اشاره کرده است، این دو اعلامیه با قرار دادن نمای SERP وب سایت ها باعث افزایش سود می شود. (متخصصان سئو برای انتشارات خبری ممکن است بخواهند در اینجا توجه ویژه ای داشته باشند.)

گوگل نوسانات واقعی رتبه بندی را که طرفداران سئو می توانند از این سیگنال قریب الوقوع انتظار داشته باشند اعلام نکرده است (و به نظر من احتمالاً اعلام نمی کند).

با این حال تصمیم آن ها برای افزودن سیگنال جدید به روش زیر توضیح داده شد:

“هم از طریق مطالعات داخلی و هم از تحقیقات صنعتی، کاربران نشان می دهند که سایت های دارای صفحات عالی را ترجیح می دهند … تجربیات عالی صفحه کاربران را قادر می سازد تا کارهای بیشتری انجام دهند و تعامل عمیق تری داشته باشند. در مقابل یک تجربه بد صفحه می تواند مانعی برای شخصی باشد که می تواند اطلاعات ارزشمند یک صفحه را پیدا کند. “

وبلاگ وبمستران گوگل، مه 2020

چگونه متخصصان سئو پیش بینی قابل مشاهده را تحت تأثیر قرار می دهند؟

بر اساس نتایج نظرسنجی من در توییتر که در 16 نوامبر گرفته شد، به نظر می رسد طرفداران سئو در مورد تأثیر گذاری Core Web Vital در رتبه بندی SERP از ماه مه اختلاف نظر دارند و یا به طور قطع اطمینان ندارند.

پاسخ های شرکت کنندگان به طور قابل توجهی متنوع بود، همانطور که در زیر نشان داده شده است.

در حالی که 28.4 درصد از متخصصان سئو در نظرسنجی به “shrug” پاسخ دادند، 16.2٪ از متخصصان سئو در نظرسنجی “Mobilegeddon” را انتخاب کردند.

پنج ساعت بعد با 352 رأی، نتایج نهایی نظرسنجی انجام شد.

و به طور واقعی با اختلاف کمی بین “drumroll” و “depends” اعلام می کنیم که depends رای آورده است.” (به من بگویید من تنها کسی نیستم که این الگو های خنده دار نمودار را دیده ام.)

نظرسنجی غیر رسمی توییتر در 16 نوامبر

از شوخی گذشته نتایج گسترده این نظرسنجی تعجب آور نیست، زیرا در اینجا به متخصصان سئو هیچ پاسخ مشخصی از طرف گوگل ارائه نشده است.

نزدیکترین موردی که من پیدا کرده ام یک پست مرموز در Reddit از طرف Google Gary Illyes است:

“مانند هر موتور جستجوی دیگری، گوگل سخت تلاش می کند تا بالاترین کیفیت و مرتبط ترین نتایج را برای سوالات کاربران ارائه دهد … بسیار بعید است که CWV “عامل اصلی ترافیک ارگانیک”شود. البته این بدان معنا نیست که می توانید CWV را نادیده بگیرید. “

من عقیده دارم که نباید این واقعیت را نادیده بگیریم که آخرین باری که گوگل چنین سخاوتمندانه نسبت به یک عامل جدید رتبه بندی کرده است مربوط به به “Mobilegeddon” در سال 2015 است.

برای یادآوری شرکت سئو، BrightEdge در سال 2015 در هفته های پس از راه اندازی Mobilegeddon، یک مطالعه موردی را انجام داد و دریافت که “در سه صفحه اول نتایج جستجو 21 درصد کاهش تعداد URL های غیر موبایل پسند نسبت به قبل از به روزرسانی وجود دارد.”

این غیرمسئولانه است که به این نتیجه برسیم که وب سایت هایی که امتیاز Core Web Vital های ضعیفی دارند، کاهش مشابه 21% بین سرپ ها دارند.

با این حال این مطالعه موردی به عنوان یک یادآوری خوب برای افراد حرفه ای سئو SEO که تأثیر جدی Mobilegeddon را فراموش کرده و یا آن را کم اهمیت می دانند، محسوب می شود.

فراتر از تئوری های Mobilegeddon من، این نکته نیز قابل توجه است که گوگل خود می گوید:

“مطالعات نشان می دهد برای صفحاتی که این استاندارد های Core Web Vital را برآورده می کنند، بازدید کنندگان 24٪ کمتر احتمال دارد سایت را رها کنند.”

بنابراین حتی بدون وجود Core Web Vital به عنوان یک عامل رتبه بندی رسمی (که می دانیم چنین است)، ارائه تجربه کاربری بهتر برای بازدید کنندگان وب برای مدیران سایت ها یک برد محسوب می شود.

همانطور که گفته شد، من فقط به عنوان یک نظر متخصص سئو نظر می دهم.

نقل قول های زیر مربوط به سایر طرفداران سئو در مورد سایر شرکت های پیشرو است، با در نظر گرفتن اینکه چگونه دقیقاً فکر می کنند این سیگنال رتبه بندی جدید بر رتبه سرپ های گوگل تأثیر می گذارد.

پیش بینی می شود تأثیر زیادی دارد:

آنچه پیش از این تحلیلگر سئو Christian Alvizuris پیش بینی کرده است:

“من فکر می کنم این به روز رسانی واقعا بزرگ خواهد بود. برای بسیاری از وب سایت ها، این به معنای تغییر کامل نحوه کد گذاری الگو های آن ها و نحوه ارائه منابع آن ها است.

اجرای پروژه هایی از این قبیل ممکن است مدتی طول بکشد، بنابراین اولویت بندی آن ها در نقشه راه شما از اول مهم است.

علاوه بر این می تواند برای وب سایت های غیر AMP که به خوبی بهینه شده اند تأثیر مثبتی داشته باشد. نمایش در Top Stories Google می تواند هنگام مواجه شدن با مشکل کمک کننده باشد.

ناشران خبری که از استفاده از AMP بهره مند شده اند احتمالاً انتظار دارند که بعد از به روزرسانی شاهد رقابت بسیار بیشتری باشند. “

و در اینجا افکار جاستین مک کینی متخصص سئو آورده شده است:

“من فکر نمی کنم گوگل یک سال درباره تغییراتی که تأثیر عمده ای نخواهد داشت، به مدیران وب سایت ارائه دهد.

آن ها همچنین زمان و منابع قابل توجهی را در ساخت ابزار ها و گزارش های جدید سرمایه گذاری کرده اند که به مدیران سایت اطلاعات مربوط به سیگنال های جدید مانند Core Web Vital ها را می دهد.

بنابراین گرچه من فکر می کنم معتبر ترین وب سایت ها نسبتاً تحت تأثیر قرار نخواهند گرفت، اما باید حرکت های فراتر از سایت های سطح بالا داشته باشد. “

پیش بینی می شود تأثیر متوسط ​​دارد:

به گفته Sarah Durkin:

“بهبود تجربه کاربری همیشه در اولویت اصلی The Action Network است. ما می دانیم که انتظارات کاربران در مورد سرعت و شخصی سازی همچنان افزایش می یابد.

هدف ما در Action این است که نه تنها این خواسته ها را برآورده کنیم بلکه استانداردی را برای محتوا و داده ها تعیین کنیم.

اعلامیه گوگل برای Vital Web شفافیت بیشتری را در مورد آستانه های عملکرد ایجاد کرد و تعهد ما تقویت کرد.”

Tyler Emerson، استراتژیست محتوای سئو در Entertainment Weekly، این مورد را اضافه کرد:

“گوگل نقاط اندازه گیری خاص چیزی را که برای مدتی می دانیم مهم است روشن کرده است: نحوه بارگیری صفحات ما (و چگونگی سریع بودن آن).

دانستن معیار های خاصی که گوگل برای تعیین کمیت این اصطلاحات گسترده استفاده می کند مفید است، اما از نظر استراتژی تغییر چندانی نکرده است، فقط نحوه بارگیری مطلوب صفحه را اندازه گیری و تایید می کنیم.

پیش بینی می شود تاثیر کمی دارد:

Barry Adams، بنیان گذار Polemic Digital این موضوع را گفت:

“در حالی که به روزرسانی Page Experience بسیار مورد انتظار است و بسیار مورد تبلیغ قرار می گیرد، من انتظار ندارم که تغییرات عظیمی در رتبه بندی و بازدید داشته باشیم.

گوگل تمایل دارد با دقت به این به روزرسانی ها بپردازد و نمی خواهد زیاد قایق را از لنگرگاه تکان دهد. از نظر تاریخی سرعت بارگیری و سایر علائم مربوط به تجربه کاربری از عوامل رتبه بندی جزئی بوده اند و من این تغییر را در سال 2021 به شدت نمی بینم.

علاوه بر این بسیاری از سایت ها تحت سلطه سایت هایی قرار دارند که در حال حاضر از نظر امتیازات Web Vital بسیار ضعیف هستند، اکثر آن ها تا ماه مه اقدامات خود را تغییر نمی دهند، بنابراین من شک دارم که آن ها همچنان در جایگاه خود باقی بمانند. “

و در اینجا نظرات Ariel Kozicki، مدیر سئو وجود دارد:

“با ناپدید شدن ابزار Request Index، پیشرفت های ابزار تست داده ساختار یافته در سال گذشته و اکنون تأکید بر Core Web Vital به عنوان یک سیگنال رتبه بندی، به نظر می رسد [گوگل سرچ کنسول] به سمت یک تکامل حرکت می کند.

در آینده تکرار موارد این چنینی را پیش بینی می کنم. توصیه من؟ استراتژی سئو خود را منحصراً به هیچ ابزاری اختصاصی اختصاص ندهید، زیرا در طول زمان ممکن است گذرا باشد. مثل همیشه بر کیفیت و سرعت تمرکز کنید.”

در مجموع به نظر می رسد که نظرات مختلفی وجود دارد، از نظرسنجی های ناشناس توییتر گرفته تا موافقان برجسته.

در حالی که کارهای بیشتری برای انجام وجود دارد، ما در این ابتکار پیشرفت کافی داشته ایم که می توانم برای کسانی که تلاش می کنند Core Web Vital ها را اولویت قرار دهند، توصیه هایی ارائه دهم:

به Data Points های معتبر استناد کنید

در مورد مطالعات موردی معتبر تحقیق کنید که داده های اطلاعاتی را برای کمک به شما در نشان دادن تأثیر احتمالی اولویت بندی / عدم اولویت بندی این طرح ارائه می دهد.

ارائه تعداد مشخص به ذینفعان برای متخصصان سئو بسیار مهم است که موجب افزودن ابتکارات جدیدی به نقشه راه می شود. ما واقعاً باید پاسخ های “بستگی دارد” را از هرجایی که می توانیم قطع کنیم!

کار های بزرگ را به تیکت های کوچکتر تقسیم کنید.

تعداد کمی تیکت های کوچک ایجاد کنید تا در هر دو هفته با حداکثر سرعت انجام شود(به عنوان مثال تیکت شماره 1: “FID تماشا کردن صفحات”، تیکت شماره 2: “CLS نمایش صفحات”، تیکت شماره 3: “CLS دسته بندی صفحات”…).

نه تنها تیم محصول تمایل بیشتری به دریافت اولویت تیکت های شما خواهد داشت، زیرا این یک برنامه سبک تر است، بلکه شما همچنین باید گزارش دهید که هر ماه پیشرفت های قابل توجهی انجام می شود.

برای کمک به شما سوالاتی در نظر گرفته شده است که اگر مطمئن نیستید چگونه Vital Web Core را در اولویت قرار دهید، می توانید از خود بپرسید:

نقطه شروع وب سایت شما کجاست؟

  • آیا ده ها هزار آدرس اینترنتی “ضعیف” از جمله مهمترین صفحات خود دارید؟
  • یا فقط تعداد معدودی از URL هایی که “نیاز به بهبود دارند؟”

چه موارد دیگری در نقشه راه شما وجود دارد / چه منابع توسعه ای در دسترس شما است؟

اگر چندین اولویت مهم سئو در افق توسعه خود به طور محدود داشته باشید، مجبورید در مورد اینکه چه چیزی بیشترین تأثیر را در تجارت خواهد داشت، تصمیمات مشترک و بین بخشی بگیرید.

آیا شما یک مجله خبری هستید؟

نشریات خبری که میزان قابل توجهی از ترافیک جستجو را بدست می آورند، قطعاً باید بهینه سازی Core Web Vital را در نظر بگیرند.

خلاصه مطالبی که ما به آن پرداخته ایم و اهمیت اولویت بندی آن درنقشه راه شما برای جمع آوری مطالبی که در این پست آموخته ایم این است که گوگل سیگنال های جدیدی برای رتبه بندی در ماه مه سال 2021 به نام “Core Web Vital” ارائه می دهد.

در حالی که سال هاست است گوگل بر اهمیت بهینه سازی برای تجربه کاربری تأکید کرده است، اما در ماه مه سال 2021 وقتی این یک سیگنال رتبه بندی قابل ارزیابی به عنوان بخشی از امتیاز کلی تجربه کاربری صفحه شود، میزان مخاطرات افزایش خواهد یافت.

متخصصان در نظرسنجی و مصاحبه در مورد سوالات مختلف پیش بینی می کنند که این سیگنال رتبه بندی جدید چگونه بر SERP ها تأثیر می گذارد.

(سایت هایی که اخطار یک ساله گوگل را نادیده می گیرند ممکن است مورد انتقاد قرار گیرند).

متغیر های زیادی وجود دارد که باید در هنگام تصمیم گیری در مورد اولویت بندی یک کمپین Core Web Vital برای وب سایت های مشتریان خود در نظر بگیرید.

  • نقطه شروع وب سایت.
  • منابع توسعه در دسترس شما یا به اشتراک گذاشته شده با سایر بخشها.
  • صنعت وب سایت.

اما ذکر موارد معتبر داده در صورت امکان و تقسیم کارهای بزرگ به بخش های کوچکتر می تواند به متخصصان سئو کمک کند تا در ابتکاراتی که بیشتر از همه به آن ها توجه دارند، پیشرفت مداوم داشته باشند.

منبع: www.searchenginejournal.com