هر وب سایتی به یک فرم “تماس با ما” نیاز دارد، تا بازدید کنندگان بتوانند به راحتی در مورد محصولات و خدمات شما با شما تماس بگیرند. به طور پیش فرض وردپرس فرم تماس داخلی ایجاد نمی کند، اما یک روش آسان برای اضافه کردن فرم های مخاطب در سایت شما وجود دارد.

ما در مقاله قبل در رابطه با اهمیت صفحه درباره ما در سئو صحبت کردیم و در آنجا گفتیم که وجود فرم تماس با ما، در این صفحه بسیار ضروری است. در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید به راحتی یک فرم تماس با ما در وردپرس (مرحله به مرحله) بدون حتی نیاز به یک خط کد ایجاد کنید.

چرا به فرم تماس با ما نیاز دارید؟

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چرا به فرم تماس نیاز دارم؟ آیا نمی توانم آدرس ایمیل خود را در وب سایت به تنهایی اضافه کنم، بدین ترتیب افراد می توانند به من ایمیل بزنند؟

این یک سوال بسیار متداول از جانب مبتدیان است زیرا آن ها می ترسند اضافه کردن فرم تماس به دانش کد نویسی نیاز داشته باشد.

حقیقت این است که شما نیازی به دانستن هیچ کدی ندارید، این راهنمای گام به گام برای اضافه کردن فرم تماس برای مبتدیان نوشته شده است.

در زیر 3 دلیل برتر برای اینکه بدانید چرا یک فرم تماس بهتر از آدرس ایمیل در سایت است، آورده شده است.

 1. محافظت در برابر هرزنامه: با ارسال آدرس ایمیل خود در وب سایت، شروع به دریافت ایمیل های اسپم زیادی خواهید کرد. از طرف دیگر وقتی از فرم تماس استفاده می کنید، می توانید تقریباً از همه ایمیل های اسپم خلاص شوید.
 2. اطلاعات مداوم: هنگام ارسال ایمیل مردم همیشه تمام اطلاعات مورد نیاز شما را برای شما ارسال نمی کنند. با استفاده از فرم تماس با ما می توانید اطلاعاتی را كه به دنبال آن هستید (مانند شماره تلفن، بودجه و …) از کاربر بخواهید.
 3. صرفه جویی در وقت: فرم های تماس با ما کمک می کنند تا در روش های بیشتری از آنچه تصور می کنید در وقت خود صرفه جویی کنید. گذشته از اطلاعات مداوم که در بالا به آن اشاره کردیم، همچنین می توانید از تأیید فرم استفاده کنید تا به کاربر مراحل بعدی را بگویید. مانند تماشای یک فیلم یا 24 ساعت صبر کنید تا پاسخی دریافت کنید.

در زیر مثالی از فرم تماس با ما در وردپرس آورده شده است که در این آموزش ایجاد خواهیم کرد.

پس از ایجاد فرم فوق، ما همچنین به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید به راحتی در صفحه تماس خود یا در نوار کناری سایت خود با استفاده از ویجت فرم تماس با ما در وردپرس اضافه کنید.

زمان مورد نیاز: 5 دقیقه.

آموزش تصویری

 1. انتخاب بهترین پلاگین فرم تماس با ما

  اولین کاری که باید انجام دهید انتخاب یک افزونه فرم تماس با ما در وردپرس است.
  در حالی که چندین افزونه فرم تماس با ما در وردپرس رایگان و پولی وجود دارد که می توانید از بین آن ها انتخاب کنید، ما در سایت خود از WPForms استفاده می کنیم و معتقدیم این بهترین گزینه در بازار است.
  در زیر سه دلیل که فکر می کنیم WPForms بهترین است وجود دارد:
  1. این افزونه برای مبتدیان است که در دسترس است. می توانید با استفاده از drag & drop builder، فقط با چند کلیک فرم تماس را ایجاد کنید.
  2. WPForms Lite صد در صد رایگان است و می توانید از آن برای ایجاد یک فرم تماس ساده استفاده کنید (بیش از 3 میلیون سایت از آن استفاده می کنند).
  3. هنگامی که شما برای ویژگی های قدرتمند تر آماده هستید، می توانید آن را به WPForms Pro ارتقا دهید.

 2. یک افزونه فرم تماس با ما در وردپرس نصب کنید.

  برای این آموزش ما از WPForms Lite استفاده می کنیم زیرا استفاده از آن رایگان و آسان است.
  می توانید با ورود به داشبورد وردپرس خود و رفتن به Plugins » Add New آن را در سایت خود نصب کنید.
  در قسمت جستجو WPForms را تایپ کرده و سپس بر روی دکمه Install Now کلیک کنید.
  WPForm را نصب کنید.
  پس از نصب افزونه، حتماً افزونه را فعال کنید.
  WPForms را فعال کنید.افزونه فرم تماس با ما

 3. فرم تماس با ما در وردپرس را ایجاد کنید.

  اکنون که WPForms را فعال کرده اید، آماده هستید تا یک فرم تماس با ما در وردپرس ایجاد کنید.
  در داشبورد وردپرس خود، روی منوی WPForms کلیک کرده و به Add New بروید.
  فرم جدیدی اضافه کنید.
  با این کار WPForms drag and drop form builder باز می شود. با دادن نام مخاطب خود شروع کنید و سپس فرم تماس خود را انتخاب کنید.
  WPForms Lite فقط از قالب های از پیش ساخته شده مانند فرم خالی، فرم تماس ساده و … استفاده می کند. شما می توانید از این موارد استفاده کنید تا تقریباً در آن هر نوع فرم تماسی که دوست دارید ایجاد کنید.
  برای ویرایش آن ها می توانید بر روی فیلد ها کلیک کنید. همچنین می توانید از ماوس خود برای کشیدن و رها کردن ترتیب زمینه استفاده کنید.
  اگر می خواهید یک فیلد جدید اضافه کنید، به سادگی از قسمت های موجود در نوار کناری سمت چپ استفاده کنید.
  بدین ترتیب زمینه جدیدی به فرم تماس خود اضافه می کنید.
  هنگامی که کارتان تمام شد بر روی دکمه ذخیره کلیک کنید. ساخت فرم تماس با ما

 4. پیکربندی اعلان فرم و تأییدیه ها

  اکنون که فرم وردپرس خود را ایجاد کرده اید، مهم است که اعلان فرم و تأییدیه فرم را به درستی پیکربندی کنید.
  تأییدیه فرم همان چیزی است که بازدید کننده وب سایت شما پس از ارسال فرم می بیند. این می تواند یک پیام تشکر باشد و یا می توانید آن ها را به صفحه خاصی هدایت کنید.
  اعلان فرم، ایمیلی است که پس از ارسال فرم تماس در سایت وردپرس، از طریق ایمیل دریافت می کنید.
  می توانید هر دو مورد را با رفتن به برگه تنظیمات در داخل WPForms form builder سفارشی کنید.
  ما معمولاً تأییدیه فرم را به عنوان پیام پیش فرض “از شما متشکریم” می گذاریم. با این حال اگر دوست دارید می توانید آن را تغییر دهید تا به صفحه خاصی هدایت شوند.
  بهترین بخش در مورد WPForms این است که تنظیمات پیش فرض برای مبتدیان ایده آل است. وقتی به تنظیمات اعلان می روید، همه قسمت ها بصورت پویا، از قبل پر می شوند.
  اعلان ها بطور پیش فرض به Admin Email ارسال می شوند.
  اگر می خواهید آن را به یک آدرس ایمیل سفارشی ارسال کنید، می توانید آن را تغییر دهید. اگر می خواهید اعلان را به چندین ایمیل ارسال کنید، کافیست آدرس ایمیل ها را با کاما از هم جدا کنید.پیکربندی اعلان فرم

 5. اضافه کردن فرم تماس با ما در وردپرس در یک صفحه

  اکنون که تنظیمات فرم تماس با ما در وردپرس خود را انجام داده اید، زمان آن رسیده است که آن را به یک صفحه اضافه کنید.
  اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که یا یک صفحه جدید در وردپرس ایجاد کنید و یا به ویرایش صفحه موجود در جایی که می خواهید فرم مخاطب را اضافه کنید، بپردازید.
  برای اضافه کردن فرم در یک صفحه از بلوک WPForms استفاده خواهیم کرد. به سادگی بر روی دکمه افزودن بلاک جدید کلیک کنید تا WPForm را جستجو کنید و سپس برای افزودن آن به صفحه خود کلیک کنید.
  بلوک فرم تماس WPForms را به صفحه خود اضافه کنید.
  اکنون بلوک WPForm در قسمت محتوای صفحه شما ظاهر می شود. برای انتخاب فرم مورد نظر قبلی، باید روی منوی کشویی کلیک کنید.
  فرم خود را در بلوک WPForms انتخاب کنید.
  WPForms پیش نمایش فرم تماس شما را در داخل ویرایشگر بارگذاری می کند. اکنون می توانید صفحه خود را ذخیره یا منتشر کرده و در وب سایت خود مشاهده کنید.
  اگر فقط می خواستید فرم تماس را در صفحه اضافه کنید، به پایان هدف خود رسیدید.
  اگر می خواهید یک فرم تماس در سایدبار اضافه کنید، به مرحله 6 بروید. اضافه کردن فرم در صفحه

 6. افزودن فرم تماس با وردپرس در سایدبار

  WPForm ها دارای ویجت فرم تماس با ما در وردپرس هستند که می توانید برای اضافه کردن فرم تماس خود در سایدبار یا اصولاً هر منطقه ویجت دیگری در تم خود استفاده کنید.
  در قسمت مدیریت وردپرس خود، به نمایش» ابزارک ها بروید. ویجت WPForms را مشاهده خواهید کرد که می توانید به راحتی در هر قسمت از ابزارک های آماده تم خود بکشید.
  فرم را با استفاده از یک ابزارک سایدبار اضافه کنید.
  سپس عنوان را برای ویجت خود اضافه کنید و فرم مورد نظر برای نمایش را انتخاب کنید. تنظیمات را ذخیره کنید و برای پیش نمایش به وب سایت خود مراجعه کنید.افزودن فرم تماس در سایدبار

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا یک فرم تماس ساده در وردپرس ایجاد کنید.