صنعت پادکست به سرعت در حال رشد است و تبلیغ کنندگان به آن توجه می کنند. فروش تبلیغات یکی از روش های محبوب کسب درآمد از طریق پادکست است.

حتی اگر خودتان پادکستی ندارید، می توانید با تسهیل فروش بین پادکست ها و تبلیغ کنندگان دیگر، از بازار در حال گسترش استفاده کنید.

پادکست ها می توانند به چند روش مختلف فضای تبلیغاتی را در نمایش های خود بفروشند. شبکه های تبلیغاتی پادکستی وجود دارد که به عنوان بازار پادکست ها و مشاغل عمل می کنند. به طور معمول، این خدمات فروش را کاهش می دهد.

نمایش ها می توانند به تنهایی با برندها مذاکره کنند. با پادکست های مشابه آشنا شوید و به تبلیغ کنندگان در نمایش های آن ها توجه کنید. این به شما نقطه شروع خوبی برای نزدیک شدن برندها می دهد. اگر نمایش شما از طرفداران بیشتری برخوردار است، گاهی اوقات تبلیغ کنندگان به شما مراجعه می کنند.

تبلیغات معمولاً توسط CPM به فروش می رسد که مخفف هزینه برای هر 1000 مخاطب است. سکوی خرید آگهی AdvertiseCast نرخ متوسط صنعت برای تبلیغات پادکست را 18 دلار در هر 30 ثانیه CPM تبلیغ و 25 دلار در 60 ثانیه تبلیغ CPM ذکر می کند.

CPA، مخفف هزینه هر خرید، یکی دیگر از معیارهای فروش تبلیغات پادکست است. این به نتایج وابسته و براساس تعداد فروش یا ثبت نام هایی که یک تبلیغ ایجاد می کند محاسبه می شود.

برخی از تبلیغ کنندگان ممکن است ترکیبی از این دو روش را ترجیح دهند یا بخواهند با گزینه ای کاملاً متفاوت مذاکره کنند.

چرا به داشتن محتوای صوتی در وب سایت وردپرس خود نیاز داریم؟

چرا فروش تبلیغات از طریق پادکست؟

هنگام شروع پادکست جدید، به جای اینکه بلافاصله به دنبال اسپانسر بروید، بیشتر بر روی ایجاد مخاطب خود تمرکز کنید. ایجاد یک دنباله اختصاصی، به نوبه خود باعث جذب تبلیغات می شود. بارگذاری پادکست خود در سیستم عامل های بزرگی مانند Spotify و Apple Podcasts می تواند به گسترش مخاطبان شما کمک کند. این رسانه ها ابزارها و منابع بازاریابی را ارائه می دهند و می توانند قابلیت دسترسی پادکست های کوچکتر را افزایش دهند.

اندازه مخاطب که معمولاً با بارگیری در هر قسمت اندازه گیری می شود، بیشترین میزان جذب تبلیغات را به خود اختصاص می دهد. جمعیت شناختی شنوندگان، نوع نمایش و میزان درگیری مخاطبان نیز مورد توجه قرار می گیرد.

AdvertiseCast توصیه می کند قبل از پیگیری حامیان مالی، پادکست ها حداقل 10 قسمت با حداقل 5000 شنونده در هر قسمت داشته باشند.

نکته: هنگام تصمیم گیری در مورد تبلیغات در نمایش خود، اطمینان حاصل کنید که اولویت اول شما پایبندی به هویت پادکست تان است. با برندهایی که با پیام شما سازگار نیستند کار نکنید. هرگز نباید مخاطب خود را به خطر بیندازید.

در حالی که تبلیغات منبع درآمد پادکست شناخته شده اند، روش های بی شمار دیگری برای درآمدزایی در صنعت وجود دارد. پول سازی مانند بازاریابی وابسته، فروش کالاهای مارک دار یا تکیه بر سرمایه گذاری جمعی همه می توانند گزینه های موثری باشند.

نحوه فروش تبلیغات از طریق پادکست خود

دو نوع تبلیغات پادکست وجود دارد – تبلیغات خوانده شده توسط میزبان، یا تبلیغات درج شده.

برای تبلیغات خوانده شده توسط میزبان، تبلیغ کننده معمولاً نکات کلیدی را در اختیار شما قرار می دهد و به میزبان اجازه می دهد تا بقیه گفتگوها را پر کند، تا زیاد نوشتاری به نظر نرسد. بسته به محصول، ممکن است بعضی از قسمت ها وجود داشته باشد که باید کلمه به کلمه خوانده شوند، مانند سلب مسئولیت قانونی. اگر حمایت مالی شامل تأیید باشد، شرکت معمولاً یک نمونه محصول را برای میزبان می فرستد تا امتحان کند تا بتواند صریحاً در مورد تجربه خود صحبت کند.

آگهی های خوانده شده توسط میزبان “ثابت” است، به این معنی که شنوندگان بدون توجه به اینکه در کجا قرار دارند، همان آگهی را می شنوند و مگر اینکه کسی صدای اصلی را ویرایش کند، تبلیغات همیشه در آنجا خواهد بود.

تبلیغات درج شده به صورت پویا، تبلیغاتی از پیش تولید شده هستند که از یک سرور آگهی به نمایش اضافه می شوند. شنوندگان معمولاً تبلیغات مختلفی را می شنوند زیرا تبلیغ کنندگان اطلاعات جمعیتی یا مکان های خاصی را هدف قرار می دهند.

تبلیغات معمولاً در ابتدا (قبل از شروع نمایش)، وسط یا در انتهای یک قسمت نمایش قرار می گیرند. جایگذاری قبل و بعد از نمایش معمولاً ارزان تر و کوتاه تر است و حدود 15-30 ثانیه طول می کشد. هزینه تبلیغات میان دوره ای معمولاً بیشتر است و می تواند تا یک دقیقه پخش شود. نمایش های طولانی تر ممکن است شامل چند فضای تبلیغاتی در اواسط دوره باشد.

نکته: فروش تبلیغات در پادکست ها برای نمایش هایی که قبلاً سعی در تبلیغ محصولات یا خدمات خود ندارند بهترین نتیجه را دارد.

برای استفاده از فرصت های تبلیغاتی موجود نیازی به پادکست خود ندارید. می توانید از طریق مذاکره در مورد فروش آگهی بین پادکست ها و حامیان مالی، یک کار تمام وقت ایجاد کنید، یا برای یک بازار یا به صورت جداگانه کار کنید.

فروش تبلیغات از طریق پادکست

جایگزین های تبلیغات پادکست

روش های زیادی برای کسب درآمد از طریق پادکست وجود دارد که بسیاری از آن ها را می توانید با مخاطبان کمتری دنبال کنید.

بازایابی وابسته

بسیاری از پادکست ها در برنامه های بازاریابی وابسته شرکت می کنند. وقتی میزبانان در برنامه خود از کالایی نام می برند، یک URL منحصر به فرد ارائه می دهند و اغلب به مخاطب تخفیف می دهند. وقتی شنوندگان با استفاده از آن کد خرید می کنند، پادکست درصدی از آن فروش را برمیدارد.

اشتراک های ممتاز

به جای تبلیغات، برخی از پادکست ها ترجیح می دهند برای اشتراک در برنامه از شنوندگان هزینه دریافت کنند یا به مخاطبان خود دسترسی به محتوای بدون تبلیغ را برای یک مبلغ مشخص ارائه دهند.

سرمایه گذاری گسترده

سیستم عامل های سرمایه گذاری گسترده مانند Patreon به شنوندگان این امکان را می دهد تا در ازای هدیه هایی مانند محتوای اختصاصی یا دسترسی به قسمت های اولیه، کمک مالی کنند.

فروش کالا

پادکست هایی که مخاطبان اختصاصی دارند نیز می توانند از طریق فروش کالاهای مارک دار یا ارائه تیکت برای نمایش های زنده یا رویدادها درآمد بیشتری کسب کنند.

کسب درآمد از تخصص

میزبانی پادکست یک روش عالی برای اثبات تخصص خود در یک زمینه است. دانش خود را از طریق برنامه های سخنرانی عمومی به اشتراک بگذارید یا یک دوره آموزشی ایجاد کنید. همچنین می توانید خدمات خود را به عنوان مشاور پادکست یا تهیه کننده یا با کمک به پادکست های جدید در یادگیری بفروشید.

تبلیغات چقدر می تواند درآمد کسب کند؟

در حالی که Bloomberg Businessweek گزارش داده است که چندین پادکست برتر سالیانه بیش از 1 میلیون دلار درآمد کسب می کنند، انتظار نداشته باشید که بلافاصله سودهای زیادی را کسب کنید. ایجاد پادکست، جذب مخاطبان و تبلیغ کنندگان برای بیشتر پادکست ها مدت زمان زیادی طول می کشد.

میزان درآمد شما از تبلیغات پادکست براساس سه عامل اصلی است: قسمت CPM، تعداد قسمت های تولید شده در هر ماه و تعداد بارگیری قسمت هایی که دریافت می کنید مشخص می شود. وب سایت Improve Podcast فرمول زیر را برای محاسبه درآمد تخمینی شما ارائه می دهد:

درآمد ماهانه = هر قسمت CPM x تعداد قسمت در ماه x تعداد دانلود / 1000.

پس از شروع کار با تبلیغ کنندگان، در فروش تبلیغات با طول مختلف در مکان های مختلف نمایش خود را آزمایش کنید تا موثرترین ترکیب را برای پادکست تان پیدا کنید.

سخن آخر

تبلیغات می تواند منبع اصلی درآمد برای پادکست شما باشد. اولین قدم برای جذب حامیان مالی این است که مخاطب خود را بسازید. سیستم عامل های بزرگی مانند Spotify و Apple Podcasts می توانند مکان خوبی برای پادکست های جدید برای یافتن منابع و افزایش قابلیت دسترسی باشند.

مطمئن باشید که نسبت به انتظارات خود واقع بین باشید – رشد مخاطب، جلب اعتماد آن ها و جذب تبلیغات به زمان و تلاش نیاز دارد. هنگامی که آماده پیگیری حمایت مالی هستید، می توانید از طریق یک شبکه تبلیغاتی به بازار بپیوندید یا به طور مستقل به برندها نزدیک شوید.

حتی اگر خودتان پادکستی ندارید، می توانید با فروش تبلیغات از طریق سایر پادکست ها، چه به صورت شخصی و چه از طریق آژانس، درآمد بیشتری کسب کنید.

منبع: thebalancesmb