اگر یک فریلنسر سئو هستید و در میانه راه پر فراز و نشیب شغل خود، دچار کمی سختی شده اید، بد نیست کمی همراه با ما نکاتی را برای تبدیل شدن به یک فریلنسر سئو موفق، مرور و بررسی کنید.

یکی از موارد برجسته در شغل فریلنسرینگ، این است که نیازی به پاسخگو بودن به یک رئیس ندارید، به عبارتی دیگر شما رئیس خودتان هستید. اما بسیاری از افراد فقط به همین یک مورد توجه می کنند و بدون تحقیق، وارد چنین بازار کاری می شوند و در آخر شکست می خورند. بنابراین، قبل از ورورد به چنین بازار کاری، بد نیست بدانید که فریلنسر کیست و چه مزایا و معایبی دارد.

جوانب مثبت یک شغل آزاد(Freelance )

به عنوان یک فریلنسر:

1. کنترل بیشتری بر زمان و زندگی خود دارید. برای رفتن به دندانپزشک در طول روز کاری، نیازی به درخواست اجازه ندارید. اگر پروژه‌ های شما اجازه می‌ دهند، حتی می‌ توانید یک روز کامل در هفته را تعطیل کنید. برنامه شما مربوط به خودتان است.

2. حقوق شما می تواند به سرعت افزایش یابد. تحقیقات نشان می دهد که 60٪ از متخصصان سئو، در حالی که تمام وقت کار می کنند، درآمدی برابر یا بیشتر از میانگین ایالات متحده دارند.
اما رشد، اغلب با سال ها تجربه محدود می شود به علاوه افزایش قابل ملاحظه حقوق در یک شرکت دشوار است. اغلب برای افزایش بیشتر نیاز به تغییر شغل دارید.
اما زمانی که شما یک فریلنسر سئو موفق هستید، نیازی نیست منتظر «افزایش سالانه 3 درصدی» در حقوق خود باشید. می توانید هر چه سریع تر پیشرفت کنید. علاوه بر این، به معنای واقعی کلمه، هیچ محدودیتی برای میزان درآمد شما وجود ندارد. زیرا می توانید تجارت آزاد خود را به یک آژانس یا چیز دیگری تبدیل کنید.

3. شما مشتریان خود را بهتر درک می کنید. به عنوان یک صاحب کسب و کار، مشتریان خود را بهتر درک می کنید. زیرا اکنون در مورد اولویت بندی و برآورد تلاش ها، بیشتر می دانید.

7 نکته مهم برای یک فریلنسر سئو موفق

نکات مهم برای یک فریلنسر سئو موفق.

1. با سایر فریلنسر ها صحبت کنید

مهم نیست در کجا هستید، افرادی هستند که قبلاً آنجا بوده اند. آن ها تجربه و بینش هایی دارند که می توانید از آن ها بهره مند شوید.

چند نکته در ارتباط با مردم و درخواست مشاوره:

  • به وقت آن ها احترام بگذارید. فقط لیست سؤالات یا چیز مبهمی مانند «لطفا به من کمک کنید» را به ایمیل افراد، ارسال نکنید.
  • سوالات خاص بپرسید. پاسخ هایی که می گیرید، به سوالاتی که می پرسید بستگی دارد. بنابراین مطمئن شوید که سؤالات خاصی می پرسید که واقعاً برای به حرکت در آوردن کسب و کارتان، مفید است.
  • شما مسئول تصمیمات خود هستید. شما از دیگران کمک می گیرید، نه اینکه مسئولیت کسب و کار خود را بر دوش دیگران بگذارید. بنابراین از عقل خود استفاده کنید و ببینید چه چیزی برای شما مفید است و چه چیزی نیست.

2. حضور خود را به صورت آنلاین اعلام کنید

شما می توانید یک فریلنسر سئو سایت موفق، باشید. اما اگر کسی در مورد آن نداند، موفقیت سخت خواهد بود. ما در دنیای بسیاری از انواع رسانه های اجتماعی، زندگی می کنیم و صدای شما نیز باید شنیده شود.

می توانید از لینکدین برای تقویت حضور خود استفاده کنید. می‌ توانید از توییتر استفاده کنید، یک خبرنامه راه‌ اندازی کنید، یا همه کار ها را یکجا انجام دهید. انتخاب با شماست.

3. خدمات خود را قیمت گذاری کنید

اکنون می دانید که صاحب یک کسب و کار هستید، حتی اگر در حال حاضر تنها فردی باشید که در این حرفه کار می کنید. هدف اصلی هر کسب و کاری، کسب سود است. بنابراین نکته مهم بعدی این است که آن را بپذیرید و از کم فروشی خودداری کنید.

به این چند نکته توجه کنید:

  • مجانی کار نکنید.
  • از قیمت‌ گذاری مبتنی بر پروژه، در صورت‌ حساب ساعتی استفاده کنید.
  • به طور مداوم قیمت های خود را بر این اساس بهبود و افزایش دهید.

4. نحوه فروش را بیاموزید

وقتی که تازه شروع می کنید، ممکن است از دیگران بشنوید که می گویند اگر نمی توانی بفروشی، پس تو یک فریلنسر نیستی. نگذارید افکار و حرف های دیگران شما را شکست دهند.

همچنین، یک تصور غلط رایج مخصوصا در کسب و کار سئو، وجود دارد که اگر در کار خود مهارت داشته باشید، به طور خودکار مشتریان زیادی، برای همکاری با شما در صف قرار می گیرند.
این درست نیست. در حقیقت، فروش و سئو، مهارت های کاملا متفاوتی هستند و برای موفقیت به هر دوی آن ها نیاز دارید. وقتی این حقیقت را بپذیرید، همه چیز برای شما تغییر خواهد کرد.

در واقع، هر زمان که با یک مشتری بالقوه تماس بگیرید، در حال فروش هستید. حتی زمانی که فقط صحبت می کنید، شما در حال فروش هستید. شما ایده ها و نتایج خودتان را به عنوان یک فریلنسر سئو موفق، می فروشید. هر گفتگو با یک مشتری بالقوه، فروش است.

5. خود را برای یک سفر طولانی آماده کنید

شروع یک کار فریلنسر سئو و در نهایت موفق شدن، چندان آسان نیست. شما باید خیلی چیز ها را به سرعت کشف کنید. همه این ها می تواند منجر به کار بیش از حد مداوم و مشکلات سلامت روان شود. در واقع، طبق این نظرسنجی که در توییتر انجام شد، تعادل کار و زندگی یکی از 3 مورد سخت ترین چیز در فریلنسینگ است.

در اینجا چند نکته وجود دارد:

  • یک گروه حمایتی داشته باشید که به شما روحیه بدهد (همسر، دوستان، همکاران).
  • سرگرمی‌ ای داشته باشید که به کار شما مرتبط نیست (و در حالت ایده‌ آل شامل رایانه نیز نمی‌ شود).
  • برای اوقات فراغت خود برنامه ریزی کنید.
  • مرز های واضحی برای خود تعیین کنید؛ 12 ساعت در روز با پیژامه کار نکنید.

6. “قوانین” خود را بدانید و به آن ها پایبند باشید

شما نمی توانید روی هر نوع پروژه سئو، کار کنید. شما نمی توانید با انواع مشتریانی که به شما مراجعه می کنند، کار کنید. تلاش برای کمک به همه فقط خودتان را اذیت می کند.
در عوض، باید در مورد آنچه انجام می‌ دهید (نقاط قوتتان)، نحوه کمک (خدماتتان) و چه کسانی (انواع مشتریانی که با آن ها کار می‌کنید) شفافیت داشته باشید. در ابتدا «نه» گفتن به پروژه های بالقوه، برای شما سخت خواهد بود. اما در دراز مدت نتیجه خواهد داد.

7. در طول مسیر به مردم کمک کنید

مهم نیست که در کجای سفر فریلنسری خود هستید، می توانید به فردی که چند قدم از شما عقب تر است در کاری کمک کنید. شما می توانید به هر طریقی که مناسب شماست کمک کنید: نوشتن یک پست وبلاگ، توییت کردن نکته خود، پاسخ دادن به سوال شخصی و…
فقط بدانید که تجربه شما مهم است و یک روز (خیلی زود) شما خواهید بود که به کسی که تازه شروع کرده است، کمک می کنید.

سخن آخر

وقتی یک شغل آزاد را شروع می کنید، هیچ محدودیتی نخواهید داشت. بنابراین برای تبدیل شدن به یک فریلنسر سئو موفق، از کمک خواستن از دیگران و کمک کردن به دیگران، اجتناب نکنید.

منبع: searchenginejournal