توییتر ویژگی جدیدی را به نام فلیت راه اندازی کرده است که درست مانند استوری اینستاگرام است. فلیت تویتر پس از 24 ساعت به طور خودکار پاک می شوند. نمی توان آن ها را به صورت عمومی بازتوییت کرد، پسندید یا به آن ها پاسخ داد. این شرکت قبلاً این ویژگی را در برزیل، ایتالیا، هند و کره جنوبی آزمایش کرده بود، اما اکنون آن را در سراسر جهان منتشر کرده است.

“برخی از شما به ما می گویید که صدای اعلان ها ناراحت کننده است زیرا بسیار زیاد، دائمی و مانند فشار زیادی برای اعلان هر بازتوییت و لایک احساس می شود.”

“از آنجا که بعد از یک روز از دیده شدن آن ها ناپدید می شوند، فلیت به مردم کمک می کنند تا با به اشتراک گذاشتن افکار، عقاید و احساسات شخصی و گاه به گاه راحت تر باشند.”

مدیر طراحی توییتر

فلیت چیست؟

فلیت ها قرار است افکاری زودگذر و لحظه ای باشند که در محیط تویتر اشتراک گذاری می شوند. آن ها مانند استوری های اینستاگرام در بالای برنامه قرار می گیرند و با کلیک بر روی آواتار اکانت خود می توانید آن ها را مشاهده کنید. فلیت های شخصی را نیز می توان با کلیک روی نماد اکانت خود در صفحه اکانت خود مشاهده کنید.

یک فلیت می تواند شامل متن، فیلم، گیف یا عکس باشد. با ضربه زدن روی «ارسال پیام» یا نماد شکلک در پایین فلیت می توانید به فلیت پاسخ دهید. اگر DM باز دارید، هرکسی می تواند در برابر فلیت شما واکنش نشان دهد. اگر DM را بسته اید، فقط افرادی که دنبال می کنید می توانند در برابر فلیت شما واکنش نشان دهند.

سخنگوی توییتر، لیز کلی، گفته است که فلیت ها همان قوانین توئیت ها را دارند. همانطور که توییتر شروع به انجام فیلتر برخی تویت ها کرده است، می توان فلیت ها را نیز گزارش کرد و همچنین به عنوان اسپم پرچم گذاری کرد.

مراحل پست کردن فلیت در توییتر:

زمان مورد نیاز: 5 دقیقه.

چگونه در توییتر فلیت پست کنم؟

 1. مرحله اول:

  برای ارسال فلیت، روی نماد شخصی خود در سمت راست بالای صفحه اصلی کلیک کنید.

 2. مرحله دوم:

  شما می توانید فلیت خود را با گزینه های متنوع و متن مختلف تنظیم کنید.

 3. مرحله سوم:

  همچنین می توانید با لمس کردن نماد “share” در پایین توییت، یک tweet را در فلیت خود به اشتراک بگذارید و سپس “share in flot” را بزنید.

 4. مرحله چهارم:

  به زودی برچسب ها و پخش زنده نیز در فلیت در دسترس خواهد بود و می توانید از آن ها نیز در فلیت خود استفاده کنید.

نویسندگان فلیت می توانند افرادی را که فلیت آن ها را مشاهده می کنند، از جمله حساب های دارای توییت های محافظت شده، با کلیک بر روی فلیت خود و ضربه زدن روی متن “دیده شده توسط” در پایین، مشاهده کنند.

نحوه قرار گیری فلیت های توییتر

توضیحات بیشتر در مورد فلیت توییتر

همانطور که گفته شد فلیت برای به اشتراک گذاشتن افکار لحظه ای هستند، آن ها به شروع مکالمه کمک می کنند و فقط به مدت 24 ساعت قابل مشاهده هستند. از طریق آزمایشاتی درچند کشور متوجه شدیم که فلیت ها به مردم کمک می کند تا از پیوستن به مکالمه احساس راحتی بیشتری کنند.

افراد با فلیت بیشتر در توییتر صحبت می کنند. کسانی که تازه وارد توییتر شده بودند، فلیت را راهی ساده تر برای به اشتراک گذاشتن آنچه در ذهنشان است در توییتر، بیان کردند. از آنجا که بعد از یک روز از دید آن ها پنهان می شوند، فلیت به مردم کمک می کند تا در به اشتراک گذاشتن افکار، عقاید و احساسات شخصی و گاه به گاه احساس راحتی بیشتری داشته باشند. این یافته های اولیه آزمایشات فلیت است.

شما می توانید متن، عکس العمل ها نسبت به توییت ها، عکس ها یا فیلم ها را فلیت کنید و فلیت خود را با گزینه های متن و پس زمینه متنوع تنظیم کنید. برای به اشتراک گذاشتن یک توییت در فلیت، کافیست روی نماد «اشتراک گذاری» در پایین توییت ضربه بزنید و سپس روی «اشتراک گذاری در فلیت» ضربه بزنید. سپس، آنچه راجع به آن فکر می کنید با چند متن یا شکلک اضافه کنید. به زودی، برچسب ها ولایو در فلیت ها در دسترس خواهد بود.

ری اکشن به فلیت

فالور های شما می توانند فلیت های شما را در بالای جدول زمانی خانه خود مشاهده کنند. هر کسی که می تواند پروفایل کامل شما را ببیند، می تواند فلیت های شما را نیز در آنجا ببیند. همچنین، هرکسی که می تواند برای شما پیام مستقیم ارسال کند می تواند به فلیت شما پاسخ دهد. اگر می خواهید به فلیت پاسخ دهید، روی آن ضربه بزنید تا پیام مستقیم یا واکنش شکلک را به نویسنده ارسال کنید. پاسخ دادن یا واکنش به فلیت، مکالمه ای را در پیام های مستقیم شما آغاز می کند. نویسندگان فلیت با کلیک بر روی فلیت خود و ضربه زدن روی متن “Seen By” در پایین، می توانند افرادی را که فلیت آن ها را مشاهده می کنند، از جمله حساب های دارای توییت های محافظت شده، مشاهده کنند.

اطلاعات بیشتر در باره نحوه کارکرد فلیت

درست مانند توییت ها، فلیت ها نیز باید از قوانین توییتر پیروی کند. برای گزارش یک فلیت، روی نماد “v” در بالای فلیت ضربه بزنید؛ همچنین می توانید حساب ارسال کننده فلیت را بی صدا کنید. اگر یک توییت گزارش شده قوانین توییتر را نقض کند، توییتر اقدامی انجام خواهد داد. اگر یک توییت را با برچسب یا هشدار فلیت کنید، آن را به فلیت ها منتقل می کند. در برخی موارد، ممکن است لازم باشد قبل از اینکه بتوانید فلیت را مشاهده کنید، روی یک اخطار ضربه بزنید.

این قالب ممکن است برای شما آشنا به نظر برسد. برخی از افراد با پیوستن به مکالمات در توییتر با این قالب زودگذر احساس راحتی بیشتری می کنند، بنابراین آنچه آن ها می گویند فقط برای یک لحظه از زمان زندگی می کند. در روزهای آینده، همه در سطح جهان فلیت هایی را برای iOS و Android در توییتر دارند.