توییتر آبی (Twitter Blue) پس از معرفی در کانادا و استرالیا در اوایل سال جاری در ایالات متحده و نیوزلند راه اندازی شد.

ما از اشتراک گذاری توییتر آبی بسیار هیجان‌ زده هستیم. توییتر آبی اکنون در ایالات متحده و نیوزلند برای نسخه iOS و اندروید و وب در دسترس است.
Twitter Blue با قیمت ماهانه 2.99 دلار آمریکا در دسترس است که توسط آن ما ویژگی‌ های بیشتر، محتوای بیشتر و راه‌ های بیشتری برای مشارکت در گفتگو را برای مشترکین به ارمغان می‌آوریم.

قیمت اشتراک در کانادا و استرالیا که 3.49 دلار کانادا و 4.49 دلار استرالیا در ماه است، بدون تغییر باقی می ماند.

با این عرضه گسترده تر، توییتر ویژگی های بیشتری را برای مشترکین معرفی می کند که به آنها امکان می دهد حتی بیشتر از تجربه خود از نسخه دسکتاپ و اپلیکیشن گوشی همراه استفاده کنند.

بیشتر بخوانید: قابلیت فلیت در توییتر چیست؟

توییتر آبی چه قابلیت هایی دارد؟

قابلیت های توییتر آبی

توییتر آبی امکان دسترسی به ویژگی های زیر را فراهم می کند:

  1. مقاله‌ های بدون آگهی (که قبلاً با نام Scroll شناخته می‌ شد): در نسخه iOS و دسکتاپ، کاربران Twitter Blue می‌ توانند هنگام بازدید از سایت‌ های خبری توییتر به مقالات با بارگذاری سریع و بدون آگهی دسترسی داشته باشند. از جمله:
    The Washington Post, USA TODAY, The Atlantic, The Daily Beast, Rolling Stone, BuzzFeed, Insider, The Hollywood Reporter, and Search Engine Journal.
  2. مقالات برتر: کاربران می توانند مقالاتی که بیشترین اشتراک گذاری را در 24 ساعت گذشته داشته است را مشاهده کنند.
  3. سفارشی‌ سازی: کاربران Twitter Blue می‌ توانند تجربه توییتر خود را با آیکون های انحصاری برنامه، تم‌ ها و پوشه‌ های bookmark سفارشی کنند.
    آنها همچنین می توانند مواردی را که در نوار ناوبری ظاهر می شود سفارشی کنند.
  4. لغو توییت: کاربران می‌ توانند پیش‌ نمایش توییت‌ ها را قبل از ارسال مشاهده کنند و در صورتی که اشتباهی مشاهده کردند، این شانس برای آن ها وجود دارد که توییت را لغو کنند.
  5. دسترسی زود هنگام به ویژگی‌ های جدید: کاربران به ویژگی‌ های جدیدی که توییتر تست می کند، دسترسی اولیه پیدا می‌ کنند.

ویژگی Undo Tweet به شما 30 ثانیه فرصت می دهد تا پس از ارسال توییت، امکان لغو یا کنسل کردن توییت را داشته باشید. اما دکمه “ویرایش” هنوز به خدمات آن اضافه نشده است.

هنوز هیچ جدول زمانی درباره آغاز این سرویس در دیگر کشورهای جهان اعلام نشده است.

منبع: searchenginejournal