گوگل نیوز یکی از سرویس های محبوب خبری است که از سال 2002 توسط گوگل ارائه گردید و تا کنون به بیش از 35 زبان زنده دنیا، در دسترس قرار گرفته است. محبوبیت این سرویس سبب شده است تا اکثر مالکین وب سایت های خبری، علاقه داشته باشند تا مطالب آن ها در لیست این سرویس نیز قرار گیرد. اما برای این منظور قوانینی وجود دارد که در صورت عدم رعایت آن ها، امکان قرارگیری محتوای شما در بخش News وجود نخواهد داشت. ما در ادامه به بررسی قوانین اولیه گوگل برای ایندکس شدن محتوا در بخش گوگل نیوز خواهیم پرداخت.

خط مشی های محتوا

خط مشی های محتوای ما نقش مهمی در دریافت اطمینان از تجربه مثبت، هم برای کاربران و هم برای انتشار شرکای ما دارد. در این زمینه گوگل قوانینی را مطرح کرده است که برای همه یکسان بوده و جزو الزامات اولیه محتوا جهت قرار گیری در گوگل نیوز است. این قوانین اولیه در ادامه ذکر شده است.

محتوای اصلی

ما در تلاش هستیم تا اخبار جدید و مستقل و اصلی را برای کاربران آسان کنیم. سایت های پذیرفته شده در Google News باید دارای منبع و محتوای اصلی باشند.

شفافیت

بازدید کنندگان سایت شما می خواهند به کسانی که آن را منتشر می کنند دسترسی داشته و اطلاعاتی درباره کسانی که مقاله را نوشته اند کسب کنند. این کار باعث افزایش اعتماد آن ها به درستی خبر خواهد شد.

به همین دلیل منابع خبری در گوگل باید دارای تاریخ های مشخص، اطلاعات مربوط به نویسندگان، انتشارات، ناشر، شرکت یا شبکه ای که در پشت آن وجود دارد و همچنین اطلاعات تماس باشد.

تبلیغات و محتوای حمایت شده

تبلیغات و سایر مطالب تبلیغاتی پرداخت شده در صفحات شما نباید از محتوای شما فراتر رود. ما به محتواهایی که محتوای حمایت شده را به عنوان محتوای مستقل و سرمقاله پنهان می کنند یا نادرست جلوه می دهند، اجازه انتشار نمی دهیم.

حمایت های مالی و اسپانسری در محتوایی که برای گوگل نیوز تهیه می شود باید شفاف بوده و در دسترس خواننده قرار بگیرد. اگر محتوای شما به سفارش اسپانسر تهیه شده است، باید این موضوع به خوانندگان اطلاع داده شود.

اطلاعات شخصی و محرمانه

ما به اشتراک گذاری اطلاعات محرمانه و خصوصی اشخاص (به عنوان مثال سوابق پزشکی یا اطلاعات مالی) اجازه انتشار نمی دهیم.

محتوای دارای حق چاپ

ما به محتوایی که حقوق مالکیت معنوی هر کسی را نقض کند و به اخطارهای روشن درباره نقض حق نسخه برداری پاسخ دهد و نقض مکرر حقوق مالکیت معنوی، از جمله حق چاپ، اجازه انتشار نمی دهیم.

محتوای صریح جنسی

ما به محتوایی که تصاویر صریح جنسی را برای ایجاد برانگیختگی جنسی منتشر می کند، اجازه انتشار نمی دهیم.

محتوای خشن گرافیکی

ما به محتوای ترویج دهنده خشونت، اجازه انتشار در گوگل نیوز را نمی دهیم. تصاویر و طرح های گرافیکی خشن و مروج خشونت، مجاز به انتشار در گوگل نیوز نیستند.

محتوای مروج تنفر

ما به محتوایی که بر اساس منشأ قومی، مذهبی، ناتوانی، جنسیت، سن، وضعیت معلولیت، گرایش جنسی یا هویت جنسی تهیه شده و مروج تنفر به این گروه ها می باشد و باعث آزار و اذیت فرد یا گروه می شود، اجازه انتشار نخواهیم داد.

توصیه پزشکی

ما به سایت هایی که دارای اهدافی مانند ارائه مشاوره پزشکی، تشخیص و یا درمان از طریق این سرویس را دارند، اجازه ایندکس شدن در سرویس گوگل نیوز نمی دهیم.

فعالیت های خطرناک و غیرقانونی

ما به محتوایی که فعالیت های خطرناک یا غیرقانونی، از جمله آسیب به خود، اختلالات استعمال یا سوء مصرف مواد را ترویج یا تسهیل کنند، اجازه ایندکس شدن نمی دهیم. ما همچنین به محتوای مورد استفاده برای تهدید یا سازماندهی خشونت یا حمایت از سازمان های خشن اجازه انتشار نمی دهیم.

آزار و اذیت و حمله سایبری

ما به محتوایی که پیام هایی را برای آزار و اذیت، زورگویی یا تهدید جسمی یا جنسی دیگران ارسال می کند، اجازه انتشار نمی دهیم.

اعمال فریبنده

ما به سایت ها یا حساب هایی که قصد جعل هویت شخص یا سازمانی را دارند و یا مالکیت یا هدف اصلی آنها را نادرست نشان می دهند یا پنهان کنند، اجازه ایندکس شدن نمی دهیم. محتوای گمراه کننده که منجر به فریب کاربران شود، از نظر گوگل نیوز غیر مجاز است.

این شامل سایت ها یا حساب هایی نیز می شود که کشور مبداء یا محتوای مستقیم کاربران دیگر کشورها را تحت تأثیر نادرست قرار می دهند. همچنین سایت ها یا حسابهایی که در واقع به هم وابسته هستند اما به طریقی سعی در مخفی سازی اطلاعات مربوط به روابط خود دارند، در این لیست قرار می گیرند.

اسپم و بدافزار

قوانین گوگل نیوز شامل استفاده از محتوای تکراری، کپی یا غیر اصلی یا محتواهایی که دارای غلط املایی و خطاهای گرامری هستند نیز می شود و امکان انتشار چنین مطالبی در این سرویس وجود ندارد.

ما به لینک هایی که به بدافزارها، ویروس ها یا سایر نرم افزارهای مخرب هدایت می شوند اجازه ایندکس شدن نمی دهیم. همچنین به ساختار لینک ها در وب سایت های خبری که باعث شود ترافیک غیر نرمال به یک سایت ثالث ایجاد گردد، اجازه انتشار داده نمی شود.

این ها تعدادی از مهم ترین و الزامی ترین قوانین گوگل نیوز برای قرارگیری صفحات و مطالب وب سایت خود در این سرویس بودند که توسط بخش پشتیبانی گوگل به آن ها اشاره شده است. پیش از این نیز نکات و اخباری که خود گوگل در زمینه تولید محتوای با کیفیت به آن ها اشاره کرده است را بررسی نموده بودیم. در آینده در رابطه با بهینه سازی مطالب در گوگل نیوز نیز مقالاتی را بررسی خواهیم نمود که می تواند در این زمینه کمک کننده باشد.