لایو اینستاگرام راهی عالی برای برای برقراری ارتباط با افراد نزدیک و دور است. شما می توانید زندگی خود را برای میلیون ها نفر به صورت آنلاین به اشتراک بگذارید.

تحقیقات کنونی نشان داده است که بیش از 80٪ از کاربران آنلاین ترجیح می دهند در زندگی خود از رسانه های اجتماعی استفاده کنند. اگر شما یکی از بیش از 100 میلیون نفری هستید که از بستر رسانه های اجتماعی استفاده می کنید، احتمالاً همه چیز را راجع به آن می دانید.

عکس ها، فیلم ها و موارد دیگر که بسیاری از آن ها در عرض چند دقیقه قابل بارگذاری یا ایجاد هستند.

یکی از ویژگی های سرگرم کننده ای که اینستاگرام دارد، live نام دارد. این گرینه از چند سال پیش با جدیت شروع به کار کرد.

اینستاگرام می دانست که این نوع فیلم برداری آنلاین چقدر محبوب شده است و می خواست در اسرع وقت آن را ارائه دهد و در نهایت موفق به انجام آن شد.

Live اینستاگرام

Live اینستاگرام شبیه به برنامه های زنده است که می توانید در سایر رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک پیدا کنید. فقط با یک کلیک می توانید یک پخش زنده را برای دیدن کاربران ایجاد کنید.

هدف اصلی اینستاگرام از ارائه ویژگی لایو ایجاد فضایی منحصر به فرد است که بتوانید با سایر دنبال کنندگان و کاربران رسانه های اجتماعی در تعامل باشید.

مطالعه بیشتر…

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ” نحوه افزودن لینک در استوری اینستاگرام ” به لینک مشخص شده مراجعه نمایید.

شما می توانید محتوای خود را در حالی که دیگران از شما سؤال می کنند و به طور مستقیم به گفتگو می پردازید، به اشتراک بگذارید.

می توانید از مردم دعوت کنید تا شما را از طریق Live تماشا کنند و این یک راه عالی برای ایجاد تعامل است.

اگر می خواهید حضور گسترده ای داشته باشید، این گزینه بهترین انتخاب برای شما است.

مشاغل و تأثیر گذاران نیز دریافتند که این یک روش عالی برای افزایش تعامل با دنبال کنندگان و مشتریان بالقوه آن ها است.

به عنوان شغلی که پروفایلی در اینستاگرام دارد، استفاده از لایو اینستاگرام می تواند هنگام تلاش برای فروش محصول یا به دست آوردن دنبال کننده های بیشتر به شما یک بستر رقابتی بدهد.

می توانید با مردم در سراسر جهان صحبت کنید و نام تجاری خود را به یک خانواده تبدیل کنید. این یک راه عالی برای رشد است، پتانسیل موجود در لایو اینستاگرام بی حد و مرز است.

نحوه دسترسی به لایو دنبال کنندگان

Live اینستاگرام
Live اینستاگرام

اگر در جستجوی Live کسی هستید که او را دنبال می کنید، چگونه می توانید آن را پیدا کنید؟

جواب در واقع درست مقابل شماست، به حلقه‌های کوچک در بالای صفحه نگاهی بیندازید. هر حلقه باید تصویر پروفایل شخصی باشد که او را دنبال می کنید.

اگر در زیر یکی از این تصاویر کلمه “Live” را به رنگ صورتی یا قرمز مشاهده کردید، در حال حاضر آن کاربر در حال پخش یک پخش زنده است.

روی تصویر کلیک کنید تا شما به Live بروید.

شما فقط می توانید آنچه اتفاق می افتد را تماشا کنید و یا کامنت بگذارید تا شخص مطلع شود که به آنچه که برای شما به اشتراک گذاشته است علاقه دارید.

یک روش دیگر برای یافتن Live ها کلیک روی “Explore” است. در بخش Stories می توانید Live های برتر را در هر زمان معین و یا بر اساس موقعیت مکانی، نمایش ها و زبان های آن ها پیدا کنید.

بسیار شگفت انگیز است که بدانید تقریباً بلافاصله بدون هیچ جا به جایی می توانید آنچه در آن طرف جهان اتفاق می افتد را ببینید.

در حالی که فیلم ها را تماشا می کنید می توانید با کاربران اینستاگرام ارتباط برقرار کنید و بازخورد و اظهار نظر برای آن ها بگذارید.

به خاطر داشته باشید که بسیاری از افراد در حال تماشای Live هستند و می توانند نظرات شما را ببیند.

اگر ترجیح می دهید نظرات را مشاهده نکنید و فقط می خواهید Live را تماشا کنید، به سادگی بر روی صفحه نمایش خود کلیک کنید تا به طور موقت تمام فعل و انفعالات دیگران را نادیده بگیرید.

کسی که Live را نشان می دهد هنوز هم می تواند ببیند که شما وارد سیستم شده اید و شما نیز می توانید تماشا کنید که چه می گویند.

ایجاد لایو در اینستاگرام

اگر می خواهید یک Live در اینستاگرام اجرا کنید، می توانید به راحتی این کار را انجام دهید.

این مراحل را دنبال کنید تا بتوانید در زمانی که تمایل داشتید Live اجرا کنید:

  • روی نماد دوربین در سمت چپ بالای صفحه یا Story خود کلیک کنید. این حلقه واقع در بالای صفحه شما است که تصویر پروفایل شما را نمایش می دهد.
  • پس از انتخاب آن می توانید قبل از اجرای Live، یکی از ویژگی ها را انتخاب کنید.
  • اولین گزینه Live است که فیلم شما را هنگام ساخت آن پخش می کند. به خاطر داشته باشید که با پایان دادن به Live، در صورتی که آن را ذخیره نکنید حذف خواهد شد.
  • یک فرمت normal وجود دارد که می توانید عکس و فیلم ارسال کنید.
  • گزینه Boomerang به شما امکان می دهد یک فیلم یا عکس کوتاه بگذارید.
  • با گزینه Rewind می توانید ویدئویی بسازید که به عقب پخش می شود.
  • گزینه Hands Free به شما این امکان را می دهد تا یک فیلم 15 ثانیه ای بگذارید بدون اینکه لازم باشد دکمه ضبط را نگه دارید.

برای Live، بر روی قالب مربوطه کلیک کنید، شما می توانید در قسمت تنظیمات انتخاب کنید که چه کسانی فیلم های شما را مشاهده کنند.

در واقع این امکان را به شما می دهد تا آن را از افراد خاصی پنهان کنید، همچنین می توانید تعیین کنید که چه نوع پیام هایی را دریافت کنید.

پس از اعمال تنظیمات، می توانید Live خود را شروع کنید.

خوشبختانه یک شمارش معکوس کوتاه وجود دارد که به شما امکان می دهد قبل از پخش، آماده شوید.

قبل از اینکه فیلم به صورت خودکار متوقف شود، می توانید تا یک ساعت Live خود را ادامه دهید.

دنبال کنندگان شما اکنون متوجه هشدار Live شما شده اند و پس از ورود به آن، در صورت امکان می توانند با شما تعامل برقرار کنند.

ویژگی های Live

Live اینستاگرام
Live اینستاگرام

لایو اینستاگرام ویژگی های سرگرم کننده زیادی دارد. می توانید فیلترهایی بر روی ویدیوی خود را اعمال کنید و همچنین ببینید چه کسی در حال حاضر شما را به صورت مستقیم مشاهده می کند.

اگر می خواهید تعداد تماشاگران زیادی را برای Live خود بدست آورید، می توانید دعوت نامه هایی را برای هرکسی که تمایل دارید ارسال کنید.

در مقابل همچنین می توانید درخواست های خود را از کاربرانی که می خواهید ویدیوی شما را تماشا کنند مشاهده کنید. این گزینه بسته به نحوه تنظیمات شما نشان می دهد. اگر نظر خود را تغییر دهید همیشه می توانید آن را از دید برخی از کاربران مخفی کنید.

استفاده از فیلترهای موجود، Live شما را بسیار جذاب می کند. در حال اجرای لایو روش های بیشماری برای جلوه های بصری ویدیو وجود دارد.

استفاده از شکلک های مجازی می تواند باعث خنده و علاقه در بین سایر کاربران شود. فقط کافی است بر روی ایموجی های موجود در پایین صفحه کلیک کنید. فرقی نمی کند که این کار را قبل یا در حین اجرای Live انجام دهید، در هر دو حالت استفاده از آن امکان پذیر است.

وقتی ویدیوی خود را تمام کردید، روی “End” که در قسمت بالای صفحه قرار دارد کلیک کنید. بعد از اتمام کار می توانید خودتان ببینید که ویدیوی شما چقدر محبوب بود.

اطلاعاتی در مورد تعداد تماشاگران شما در لایو وجود دارد، همچنین می توانید ویدیوی مورد نظر خود را ذخیره یا به اشتراک بگذارید. در صورتی که آن را ذخیره نکنید، ویدیوی شما حذف می شود.

تهیه یک لایو در اینستاگرام روشی لذت بخش برای افزایش تعامل با طرفداران شما است. تا زمانی که در چارچوب قوانین و دستورالعمل ها قرار گیرد، می توانید هر آنچه را که می خواهید در ویدیو به اشتراک بگذارید.

از آشنایی با ابزارهای عالی که می توانید هنگام پخش استفاده کنید لذت ببرید. این گزینه ممکن است در نهایت تبدیل به راه مورد علاقه شما برای اشتراک گذاری در اینستاگرام شود.