آیا لینک های داخلی یک فاکتور رتبه بندی تایید شده هستند؟ در ادامه به صورت کامل بخوانید و حقیقت را در مورد لینک های داخلی و بهترین شیوه ها در مورد آن بیابید. همراه ما باشید.

سوال: آیا لینک های داخلی عامل رتبه بندی هستند؟

اغلب اوقات، صحبت در مورد لینک های داخلی به عنوان یک عامل رتبه‌بندی، بیشتر به نظر می‌رسد که از یک بازی بی‌ پایان گوشی سرچشمه می‌ گیرد تا یک منبع واقعی مثل موتور های جستجو.

برخی از افسانه‌ های اسطوره‌ ای سئو درباره لینک‌ های داخلی از طریق نسل‌ های حرفه‌ ای منتقل شده‌اند و تشخیص واقعیت از داستان دشوار است.

ما از منابع خود استفاده کرده ایم تا بررسی کنیم که آیا لینک های داخلی یک عامل رتبه بندی تایید شده هستند یا خیر!

ادعا: لینک های داخلی یک عامل رتبه بندی هستند

لینک داخلی، یک لینک از یک صفحه در یک دامنه به صفحه دیگری در همان دامنه است. لینک های داخلی به افراد کمک می کند تا در وب سایت ها حرکت کنند و یک سلسله مراتب برای معماری سایت ایجاد می کند.

خوب، اما در مورد سؤالات سخت تر، مانند:

  1. آیا تعداد کل لینک های داخلی که به یک صفحه اشاره می کنند مهم است؟
  2. آیا کیفیت لینک های داخلی که به یک صفحه اشاره می کنند تأثیری قوی دارد؟
  3. در مورد انکر تکست لینک های داخلی چطور، آیا این یک سیگنال مرتبط دیگر است؟ آیا انکر تکست طولانی‌ تر ارزش بیشتری دارد؟
  4. آیا تعداد زیادی لینک داخلی در یک صفحه خوب است؟

شواهد برای لینک های داخلی به عنوان یک عامل رتبه بندی

از آنجایی که هنوز هزاران سوال در مورد لینک های داخلی وجود دارد که باید به آن ها پاسخ داده شود، بنابراین من از شما می‌ خواهم که همه آن ها را بررسی کنید و تا انتهای این مبحث در کنار ما باشید.

آیا لینک های داخلی یک عامل رتبه بندی هستند؟

اهمیت لینک داخلی

گوگل تایید می کند که لینک های داخلی یک عامل رتبه بندی در شروع بهینه سازی موتور جستجو (SEO) برای آن ها هستند. گوگل بیان می کند:

یک سلسله مراتب طبیعی ایجاد کنید!

این کار را تا حد امکان برای کاربران آسان کنید تا از محتوای عمومی به محتوای خاص تر در سایت شما بروند. نویگیشن را زمانی که منطقی است اضافه کنید و به طور موثر آن ها را در ساختار لینک داخلی خود کار کنید.

اطمینان حاصل کنید که تمام صفحات سایت شما از طریق لینک ها قابل دسترسی هستند و برای یافتن آن ها نیازی به عملکرد “جستجو” داخلی نیست. در صورت لزوم به صفحات مرتبط لینک دهید تا کاربران بتوانند محتوای مشابه را پیدا کنند.

و “موتور های جستجو چگونه کار می کنند؟” گوگل لینک های داخلی را به عنوان یک عامل رتبه بندی ایجاد می کند.

برخی از صفحات به این دلیل شناخته شده اند که گوگل قبلاً آن ها را خزیده است. وقتی گوگل لینکی را از یک صفحه شناخته شده به یک صفحه جدید دنبال می کند، صفحات دیگر یافت می شوند.

همچنین به همین دلیل است که گوگل سرچ کنسول گزارش “Top linked pages” را ارائه می دهد . برای تأیید اینکه صفحات اصلی سایت (صفحه اصلی، صفحه تماس) به درستی در سایت شما لینک داده شده اند استفاده می شود.

در SEO Starter Guide همچنین استفاده از لینک های داخلی در نشانه‌ گذاری داده‌ های ساختار یافته توصیه شده و بیان می‌ کند:

«Brandcrumb ردیفی از لینک های داخلی در بالا یا پایین صفحه است که به بازدید کنندگان اجازه می دهد تا به سرعت به بخش قبلی یا صفحه اصلی بازگردند. بسیاری از breadcrumb ها عمومی ترین صفحه (معمولاً صفحه اصلی) را به عنوان اولین و سمت چپ ترین لینک دارند و بخش های خاص تر را در سمت راست فهرست می کنند. توصیه می‌ کنیم هنگام نمایش Brandcrumb از نشانه‌ گذاری داده‌ های ساختاریافته Brandcrumb استفاده کنید.

خود الگوریتم PageRank و جریان داخلی آن بر لینک های داخلی متکی است.

اگر لینک های داخلی از صفحات پر بازدید داشته باشید، صفحه وب شما سریع تر رتبه بندی می شود؟

از زمانی که بیل اسلاوسکی تجزیه و تحلیل خود را در patent در مورد Reasonable Surfer به اشتراک گذاشت، بحث هایی در کمپین های سئو در مورد اینکه آیا صفحات با یا بدون ترافیک بر سیگنال های رتبه بندی لینک های داخلی تأثیر می گذارند، وجود دارد.

Slawski اظهار داشت که “… بر اساس این احتمال که شخصی لینک هایی را به صورت تصادفی در وب دنبال می کند، ممکن است جستجوی آن به صفحه خاصی ختم شود.

patent در مورد موقعیت یک لینک در یک صفحه صحبت می کند.

اساساً، این موضوع در مورد اهمیت دادن به لینک هایی است که معتقدیم مردم واقعاً روی آن ها کلیک می کنند، از جمله لینک هایی که در موقعیت های بالاتر در صفحه قرار می گیرند.

Matt Cutt’s این را در PubCon در سال 2010 تایید کرد.

patent به ترافیک اشاره نمی کند.

Slawski همچنین به Page Segmentation patent می پردازد که بیشتر در مورد قرار دادن لینک های داخلی در یک صفحه توضیح می دهد. او چیز های بیشتری در مورد نحوه استفاده موتور های جستجو از لینک های داخلی برای درک یک صفحه وب به اشتراک می گذارد.

آیا انکر تکست در لینک داخلی یک عامل رتبه بندی است؟

اگر انکر تکست لینک داخلی یک عامل رتبه بندی باشد، SEO Starter Guide این سردرگمی را برطرف می کند:

در مورد انکر تکست برای لینک های داخلی نیز فکر کنید.

معمولاً ممکن است به لینک دادن به وب‌ سایت‌ های خارجی فکر کنید، اما توجه بیشتر به انکر تکست مورد استفاده برای لینک‌ های داخلی می‌ تواند به کاربران و گوگل کمک کند تا سایت شما را بهتر هدایت کنند.»

جان مولر نیز در توییتر به این ادعا پرداخت و گفت:

«بیشتر لینک ها از طریق انکر تکست خود کمی متن اضافی را ارائه می دهند. حداقل باید اینطور باشد، درست است؟»

و در سال 2019، مولر بیشتر در مورد اینکه چگونه لینک های داخلی به رتبه بندی شما به وب مستر گوگل کمک می کند، در هنگ اوت صحبت کرد.

با این حال، این ادعا که انکر تکست های طولانی در داخل لینک های داخلی باشد در حال حاضر صرفاً حدس و گمان است. موتور های جستجو این افسانه را تأیید نکرده اند.

در واقع SEO Starter Guide به وضوح توصیه می کند که از «استفاده از انکر تکست بیش از حد طولانی یا پر از کلمات کلیدی برای موتور های جستجو اجتناب کنید».

Rand Fishkin همچنین برای اثبات ارزش انکر تکست با کیفیت به آزمایش‌ های انکر تکست می‌ پردازد.

آیا از لینک های داخلی به عنوان سیگنال رتبه بندی در معماری سایت استفاده می شود؟

اهمیت لینک داخلی در رتبه بندی گوگل

لینک های داخلی می تواند اثرات مثبت یا منفی داشته باشد:

  • NinjaOutreach با ساختار لینک داخلی خود، ترافیک سایت خود را 50 درصد در سه ماه افزایش داد.
  • Daily Mail به دلیل لینک های داخلی ضعیفش نتوانست از رقبای خود پیشی بگیرد.

Google’s patent در رتبه بندی اسناد بر اساس رفتار کاربر یا ویژگی های داده، معماری سایت را عمیق تر بررسی می کند.

بنابراین، اگر لینک های داخلی شما خراب شود چه اتفاقی می افتد؟

لینک های داخلی شکسته، فهرست کردن صفحات شما را برای موتور های جستجو و حرکت در سایت شما را برای کاربران سخت می کند. لینک های شکسته نشانه یک سایت بی کیفیت هستند و می توانند بر رتبه شما تأثیر بگذارند.

مطلب Web Page Decay در patent این ادعا را همانطور که بیان می کند، تأیید می کند.

“اگر صفحه وبی دارای تعداد نسبتاً زیادی لینک های خراب باشد، به عنوان یک صفحه وب قدیمی ارزیابی می شود.”

حالا، چه تعداد لینک داخلی خیلی زیاد است؟

در سال 2009، Matt Cutts اظهار داشت که در هر صفحه محدودیت 100 لینک داخلی وجود دارد.

در گذشته، گوگل بیش از 100 هزار صفحه را دانلود نمی کرد (دیگر اینطور نیست)، بنابراین این ایده که لینک ها رتبه صفحه شما را توزیع می کنند منطقی بود.

در سال 2013، Matt Cutts این بیانیه را پس گرفت و گفت: “تعداد لینک های داخلی را در حد معقول نگه دارید.” بنابراین، قانون 100 لینک داخلی دیگر معتبر نیست!

بله، در این افسانه که لینک های داخلی و رتبه شما در موتور های جستجو با هم ارتباط دارند، کمی حقیقت وجود دارد.

همانطور که Cutts گفت:

«…اگر صفحه‌ای وجود دارد که مهم است یا حاشیه سود زیادی دارد یا واقعاً به خوبی تبدیل می‌ شود آن را تقویت کنید. لینکی را به آن صفحه از صفحه اصلی خود قرار دهید، این چیزی است که می تواند بسیار منطقی باشد.”