در حقیقت فارم لینک ها بخشی از تکنیک های سئو کلاه سیاه هستند که به منظور دور زدن موتورهای جستجو و افزایش رتبه بندی سایت از آن ها استفاده می شود.

با ما همراه باید تا در این مقاله نگاهی عمیق تر داشته باشیم به این که فارم لینک چیست و چرا باید در مقابل آن ها محتاط بود؟!

فارم لینک یا مزرعه لینک چیست؟

اصطلاح “link farms” به مجموعه ای از صفحات وب اشاره دارد که به یک صفحه هدف در وب سایت دیگری لینک می دهند و تنها دلیل این عمل افزایش رتبه سئو وب سایت در کوتاه ترین زمان است.

اما باید این نکته را در نظر داشت که کمیت به همراه کیفیت مهم است و به تنهایی کاری از پیش نخواهد برد بلکه دردسر هایی نیز در پی دارد.

در گذشته این روش کاربرد داشت اما اکنون استفاده از این روش به عنوان اسپم شناخته می شود و بکارگیری آن جرایم گوگل را در پی خواهد داشت.

لینک فارم

گوگل در ابتدای صفحه نتایج موتور جستجو (SERPs) محبوب ترین نتایج مرتبط با موارد جستجو شده را قرار می دهد.

یکی از روش هایی که مورد توجه قرار گرفته است، این است که تعداد زیادی از مردم اطلاعات مربوط به آن ها را چنان ارزشمند می یابند که از طریق وب سایت خود به صفحه با محتوائی که از آن لذت می برند لینک می دهند.

لینک سازی

لینک سازی همیشه به این معنی نیست که همه لینک های ساخته شده به عنوان “فارم لینک” شناخته شود.

شما می توانید لینک های اصلی را در سایت خود ایجاد کنید که ممکن است افراد بتوانند آن ها را در رسانه های اجتماعی شما پیدا کنند.

وبلاگ نویسی میهمان همچنین یک راه عالی برای ایجاد لینک های اصلی از سایت های شخص ثالث به سایت شما است.

بخوانید…

شما می توانید با خواندن مقاله ” 30 روش برای بک لینک سازی ” شیوه صحیح لینک سازی را بیاموزید.

این لینک ها به طور موثر در تکنیک های سئو کلاه سفید هستند، زیرا هدف از ایجاد این لینک ها بهبود تجربه کاربری افراد است.

دلیل اینکه فارم لینک به عنوان یك تکنیک سئو كلاه سیاه طبقه بندی می شود این است که هدف از ایجاد لینک های مصنوعی به یك سایت خاص از صفحات وب هیچ ارزش ذاتی ندارند و تنها به جهت افزایش رتبه سایت در کوتاه ترین زمان استفاده می شوند.

در بدترین حالت این سایت ها فقط مجموعه ای از لینک هایی از یک وب سایت هستند.

برخی از آن ها سعی می کنند هدف اصلی خود را با محتوایی که از سایت های دیگر کپی شده است، پنهان کنند.

اگر مایل هستید وب سایت شما در بین سرپ های موتور جستجو از رتبه خوبی برخوردار باشد، باید از فارم لینک ها پرهیز کنید.

دلیل این امر این است که اگر سایت شما درگیر این عمل شود و یا به سایتی لینک داده شود که درگیر فارم لینک ها می باشد (هرچند ممکن است که تاثیر آنی نداشته باشد اما در دراز مدت پیامد های منفی خواهد داشت) و توسط گوگل به شدت مجازات خواهید شد!

دلیل این امر این است که فارم لینک یک رفتار غیر اخلاقی است و در اصل ترافیک به دست آمده از فارم لینک ها در مقایسه با وب سایت هایی که به شکل صحیح ترافیک به دست می آورند، به نوعی دزدی است.

تکنیک های دیگری از سئو کلاه سیاه

تاکتیک های سئو کلاه سیاه تنها به ساخت لینک ختم نمی شوند، بلکه راه های دیگری نیز وجود دارد که صاحبان وب سایت ها تمایل دارند با استفاده از آن ها در کمترین زمان بهترین نتیجه را دریافت کنند.

Keyword stuffing

وقتی در مورد “Keyword stuffing” صحبت می کنیم در حقیقت به عمل افرادی که مکرراً از کلمات کلیدی در سایت خود استفاده می کنند اشاره می کنیم که در واقع در زمانی کوتاه طبیعی نیست.

هدف از تکرار بیش از حد کلمات کلیدی در صفحه یا مقاله ای در وب سایت، این است که احتمال دیده شدن سایت شما بیشتر است.

با این حال، مشخص شد که این عمل باعث تحریف معنای آنچه در تلاش برای ابلاغ شده، می باشد.

از آنجایی که کاربران وب سایت شروع به اجتناب از وب سایت هایی کردند که کلمات کلیدی را نمایش می دهند، بنابراین موتورهای جستجو شروع به مجازات سایت هایی کردند که در این کار مشغول به کار هستند.

Cloaking

یکی دیگر از تکنیک های سئو کلاه سیاه cloaking نام دارد که در آن محتوای ارائه شده به موتور جستجو با آنچه که در مرورگر کاربر ارائه شده متفاوت است.

این کار با ارسال محتوا بر اساس آدرس های IP یا سرصفحه HTTP کاربر انجام می شود.

در نهایت، شما نیاز دارید که محتوای وب خود را برای خواننده و همچنین موتور جستجو بهینه کنید.

فارم لینک و سایر تکنیک های سئو کلاه سیاه برای سلامت وب سایت شما بسیار خطرناک است. بنابراین برای حفظ سلامت آن باید از تکنیک هایی مانند مواردی که ذکر شد، خودداری کنید.