شما یک کانال یوتیوب ایجاد کرده اید؟ اگر شما این کانال را برای جلب توجه به نام تجاری، محصولات یا خدمات خود راه اندازی کرده اید، بنابراین گام بعدی این است که بفهمید چگونه می توانید از کانال یوتیوب خود به سایر مکان هایی که در آن تجارت می کنید لینک بدهید. یا شاید فقط می خواهید مطالب عالی دیگری را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید. در هر صورت، شما خوش شانس هستید. در این مقاله، ما قصد داریم نحوه افزودن لینک های قابل کلیک به ویدیو های یوتیوب را به شما آموزش دهیم.

قبل از اینکه نحوه انجام این کار را به شما نشان دهیم، ما قصد داریم یک مرور کلی از نوع محتوایی که یوتیوب به شما امکان می دهد از ویدیو های خود به آن ها لینک دهید، ارائه دهیم. مهم است که دستورالعمل های یوتیوب را بفهمید تا از بازی کنار گذاشته نشوید.

از ویدیو های یوتیوب می توانید به چه نوع محتوایی لینک دهید؟

همانطور که می دانید یک موتور جستجوی ویدیو اشت که ایمنی کاربران خود را اولویت اول خود می داند. به این ترتیب، انواع خاصی از محتوا وجود دارد که یوتیوب به سازندگان ویدیو اجازه می دهد به آن ها لینک های قابل کلیک بدهند و برخی دیگر نه. در اینجا انواع محتوایی که قابل لینک دهی از ویدیو های یوتیوب هستند و نیستند آورده شده است.

سایت های تأیید شده و مرتبط: مجاز است

یوتیوب به سازندگان ویدئو اجازه می دهد تا به سایت ها و محتوای متعلق به خود لینک دهند. برای افزودن لینک های قابل کلیک به ویدیو های یوتیوب خود، باید تأیید کنید که صاحب سایتی هستید که به آن لینک داده اید. علاوه بر این، باید به برنامه شریک یوتیوب بپیوندید (اگر در کشور شما موجود است). برای پیوستن به برنامه شریک، کانال شما باید بیش از 4000 ساعت تماشا و حداقل 1000 عضو در سال گذشته داشته باشد. اگر معیار ها را رعایت می کنید، برای برنامه شریک یوتیوب درخواست دهید، وب سایت خود را با استفاده از جستجوی گوگل مرتبط کنید، و تمام!

فروش کالا های غیرمجاز: مجاز نیست

یوتیوب اجازه لینک دهی به سایت هایی که کالا ها و خدمات غیرقانونی مانند کالا های تقلبی، اسناد جعلی دولتی و دارو های غیرقانونی می فروشند، نمی دهد. دستورالعمل هایی در یوتیوب در مورد کالا های تحت نظارت وجود دارد.

سایر ویدیو های یوتیوب: مجاز است

حتی اگر بخشی از برنامه شریک یوتیوب نیستید، می توانید از ویدیو های خود به سایر ویدیو های یوتیوب لینک قابل کلیک دهید. ممکن است لینک به ویدیو های دیگر یا ویدیو های مربوط به خود را از سایر اینفلوئنسر ها و سازندگان یوتیوب دهید که ممکن است مخاطبان از آن لذت ببرند.

دسترسی غیرمجاز به محتوای پولی: مجاز نیست

سازندگان یوتیوب مجاز نیستند لینک های قابل کلیک را به ویدیو های یوتیوب خود اضافه کنند که به کاربران اجازه دسترسی غیرمجاز به محتوای پولی را می دهد، صرف نظر از محتوای آن (سمینار ها، رویداد های زنده، کارگاه ها، موسیقی، مجوز نرم افزار و غیره). این دزدی محسوب می شود. برای اطلاعات بیشتر سیاست حق نسخه برداری یوتیوب را چک کنید.

بدافزار، ویروس ها، فیشینگ داده: مجاز نیست

یوتیوب سازندگان را از لینک دادن به سایت ها و برنامه هایی که برای اطلاعات کاربران فیشینگ می کنند یا کاربران را فریب می دهند تا نرم افزار های مخرب را بر روی دستگاه های خود نصب کنند، منع می کند. این موارد می توانند صدمه ای واقعی به کاربران وارد کنند که منجر به سرقت هویت، محرومیت خدمات و از دست رفتن داده ها می شود. در کل می توان گفت لینک دهی با استفاده از لینک های مخرب ممنوع است.

کودک آزاری: مجاز نیست

ناگفته نماند که سازندگان یوتیوب مجاز به لینک دادن به سایت هایی نیستند که تصاویر کودک آزاری (واقعی یا غیر واقعی) را تبلیغ می کنند.

تأیید سرمایه گذاری جمعی و سایت های تجارت الکترونیک : مجاز است

یوتیوب دارای فهرست تأیید شده ای برای تأمین سرمایه جمعی و سایت های تجارت الکترونیک است که سازندگان می توانند از ویدیوهای خود به این موارد لینک های قابل کلیک بدهند. قبل از اینکه بینندگان خود را به یک فروشگاه خارجی یا جمع آوری کمک مالی هدایت کنید، مطمئن شوید که یوتیوب با بررسی لیست آن ها به شما اجازه می دهد.

برهنگی و موارد غیر اخلاقی: مجاز نیست

یوتیوب اجازه دادن لینک های قابل کلیک به محتوای پورنوگرافی را نمی دهد اما استفاده از برهنگی برای اهداف آموزشی را مجاز می داند. قبل از لینک دادن، حتماً قوانین جنسیت و برهنگی یوتیوب را بررسی کنید.

تامین مالی و استخدام تروریسم: مجاز نیست

با تشکر از اینکه اینترنت به راحتی تبلیغات را تسهیل کرده است، گروه های تروریستی برای تأمین مالی آنلاین اقدام به استخدام و درخواست کرده اند. یوتیوب سهم خود را در مبارزه با تروریسم با ممنوعیت ارتباط سازندگان با محتوای مرتبط با گروه ها و ایدئولوژی های تروریستی انجام می دهد.

انواع لینک ها در ویدیو های یوتیوب

اکنون که از نوع محتوایی که می توانید و نمی توانید در یوتیوب پست کنید و به آن لینک بدهید، آگاهی دارید، بیایید نگاهی به نحوه افزودن لینک های قابل کلیک به ویدیو های یوتیوب داشته باشیم. زمانی که می خواهید ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید، خبرنامه های ایمیل، بازاریابی وابسته برنامه ها یا لینک های آهنربای هدایتی یا درآمدزایی دیگر مؤثر خواهند بود.

شرح

افزودن لینک ها به توضیحات ویدیوی یوتیوب بسیار آسان است، فقط یک URL به توضیحات ویدیوی خود اضافه کنید. سهولت استفاده احتمالاً چیزی است که این روش را به محبوب ترین روش افزودن لینک ها به فیلم های یوتیوب تبدیل می کند.

کارت ها

کارت ها در حین پخش ویدئو در زمان هایی که مشخص کرده اید ظاهر می شوند و همچنین “i” کوچکی را در گوشه ویدیوی شما نشان می دهند. کافی است روی آن کلیک کنید تا لینک ها، ویدیو های مرتبط، لیست پخش یا کانال ها باز شوند. برای افزودن لینک های قابل کلیک به ویدیو ها، لیست های پخش و کانال ها در هر زمان می توانید از کارت استفاده کنید، اما برای عضویت در برنامه مشارکت یوتیوب باید از کارت هایی برای افزودن لینک های قابل کلیک به ویدیو های یوتیوب خود استفاده کنید که از URL سفارشی استفاده می کنند.

پایان صفحه

صفحه های پایانی شبیه کارت ها هستند، اما در انتهای ویدیوی یوتیوب شما نشان داده می شوند. مانند کارت ها، می توانید از صفحه های پایانی برای لینک دادنبه سایر فیلم ها، لیست های پخش و کانال ها استفاده کنید. با صفحه های پایانی، همچنین می توانید از بینندگان بخواهید تا در کانال شما عضو شوند. برای استفاده از صفحه های پایانی برای افزودن لینک های قابل کلیک به نشانی اینترنتی سفارشی، باید عضو شریک یوتیوب باشید.

ویدیو

لینک های ویدیویی لینک هایی هستند که در داخل یک ویدیو ذکر شده اند. شما می توانید فقط در مورد آن صحبت کنید، یک علامت به ویدئو اضافه کنید، یا فقط هنگام صحبت در مورد آن، آن را روی صفحه نمایش دهید. این لینک ها قابل کلیک نیستند.

بهترین راه برای افزودن لینک های قابل کلیک به ویدیو های یوتیوب به ترجیحات شما به عنوان سازنده ی ویدیو های یوتیوب بستگی دارد. اگر عضو برنامه شریک یوتیوب نیستید، بدیهی است که در نوع لینک هایی که می توانید به ویدیو های خود اضافه کنید محدود خواهید شد. ما فهمیدیم که افزودن لینک ها به طور مستقیم به توضیحات ویدئو امکان انعطاف پذیری بیشتری را فراهم می کند و به شما امکان می دهد به سایت هایی که خارج از لیست وب سایت های مرتبط تأیید شده شما هستند لینک دهید.

چگونه لینک های قابل کلیک به فیلم های یوتیوب اضافه کنیم؟

زمان مورد نیاز: 10 دقیقه.

در حالی که روش های متعددی برای افزودن لینک ها به محتوای یوتیوب شما وجود دارد، در واقع تنها دو راه برای افزودن لینک های قابل کلیک به طور مستقیم به ویدیو های یوتیوب شما وجود دارد: کارت ها و صفحه های پایانی. در این بخش، قصد داریم نحوه افزودن لینک ها به ویدیو های یوتیوب با استفاده از آن ابزار ها را به شما آموزش دهیم.

 1. لینک های قابل کلیک را به ویدیو های یوتیوب با استفاده از کارت اضافه کنید.

  کارت ها راهی عالی برای افزودن محتوای تعاملی به ویدیو های شما از جمله لیست پخش، فیلم، نظرسنجی و البته لینک هایی به وب سایت های دیگر هستند. هنگامی که کارت هایی را به ویدیوی خود اضافه می کنید، “i” کوچک در گوشه سمت راست بالای ویدیوی شما ظاهر می شود. با کلیک روی آن، لیستی از کارت هایی که بینندگان می توانند از آن ها برای هدایت به سایر فیلم ها یا وب سایت ها استفاده کنند، ظاهر می شود.
  برای افزودن کارت به ویدئو های یوتیوب خود، ابتدا وارد حساب یوتیوب خود شده و به YouTube Studio بروید. هنگامی که آنجا هستید، به بخش محتوا بروید و روی نماد ویرایش (مداد) ویدیویی که می خواهید کارت ها را به آن اضافه کنید، کلیک کنید:پیوندها را به ویدیوهای YouTube با استفاده از کارت اضافه کنید

 2. مرحله دوم

  این کار جزئیات ویدئو را نشان می دهد که در آن می توانید عنوان ویدئو را تغییر دهید، توضیحاتی اضافه کنید، تصویر کوچک ویدیوی یوتیوب خود را انتخاب یا بارگذاری کنید و موارد دیگر. اما آنچه ما می خواهیم، افزودن کارت است. برای انجام این کار، روی گزینه Cards کلیک کنید: جزئیات ویدئو

 3. مرحله سوم

  پنجره جدیدی با منوی زمان بندی و کارت ویدیو مشاهده خواهید کرد. برای نمایش گزینه های کارت روی Add Card کلیک کنید:Add Card

 4. مرحله چهارم

  برای افزودن یک کارت لینک قابل کلیک یوتیوب روی گزینه لینک(در تصویر بالا خاکستری شده است) کلیک کنید. برای اولین بار که از لینک های خارجی استفاده می کنید، باید شرایط و ضوابط را بپذیرید. بعد، در زیر وب سایت Associated، آدرس وب سایت خود را از منوی کشویی Select site وارد کنید. برای مرتبط کردن یک سایت با حساب یوتیوب خود، روی افزودن یک وب سایت یا تنظیمات مرتبط کلیک کنید. در زیر ویدئو، می توانید زمان مورد نیاز برای شروع کارت را در قسمت ویدئو در قسمت زمان شروع وارد کنید. روی Next کلیک کنید و عنوان کارت، کال تو اکشن و هر متن تیزری را که می خواهید اضافه کنید اضافه کنید. حتی می توانید تصویری را بارگذاری کنید. وقتی همه چیز به روشی که می خواهید تنظیم شد، روی ذخیره کلیک کنید. به یاد داشته باشید، هر نشانی اینترنتی که می خواهید به عنوان لینک قابل کلیک به ویدیوهای یوتیوب خود اضافه کنید، ابتدا باید توسط یوتیوب تأیید شده و به لیست وب سایت های مرتبط شما اضافه شود.
  وقتی کارت را به ویدیوی یوتیوب خود اضافه می کنید، به نظر می رسد:افزودن یک کارت لینک قابل کلیک

 5. مرحله پنجم

  هنگامی که روی تیزر کلیک می کنید، کارت گسترش می یابد:هنگامی که روی تیزر کلیک می کنید، کارت گسترش می یابد:

اکنون که نحوه افزودن لینک های قابل کلیک به ویدیو های یوتیوب با استفاده از کارت را توضیح داده ایم، بیایید نگاهی به صفحه های پایانی بیاندازیم.

لینک ها را به فیلم های یوتیوب با استفاده از صفحه های پایانی اضافه کنید

صفحه پایانی شبیه به کارت است اما در انتهای ویدیوی یوتیوب شما نشان داده می شود. صفحه های پایانی یک راه عالی برای قرار دادن کال تو اکشن است که بینندگان شما را به مرحله بعدی قیف بازاریابی شما می فرستد. حتی می توانید با استفاده از گوکل آنالیتیکس عملکرد صفحه پایانی را زیر نظر داشته باشید تا مطمئن شوید صفحه پایانی به شما کمک می کند تا به اهداف بازاریابی خود نزدیک شوید.

به دو روش می توانید صفحه پایانی را به ویدیو های یوتیوب خود اضافه کنید: هنگام بارگذاری یا پس از بارگذاری. کاملاً ساده است. بیایید با نحوه افزودن صفحه پایانی هنگام بارگذاری ویدیوی خود شروع کنیم.

از داشبورد YouTube Studio خود، روی بارگذاری فیلم ها کلیک کنید و ویدئویی را که می خواهید بارگذاری کنید انتخاب کنید. جزئیات ویدیوی خود را پر کنید و مطمئن شوید که یک تصویر کوچک را انتخاب کرده یا بارگذاری کنید تا ویدئوی یوتیوب شما برجسته شود. برای افزودن اطلاعاتی مانند برچسب ها، زبان ها و زیرنویس ها، دسته ها و موارد دیگر، روی More Options کلیک کنید. پس از اتمام کار، روی Next کلیک کنید تا به صفحه Video Elements بروید. در اینجا شما می توانید صفحه پایانی را اضافه کنید.

افزودن لینک قابل کلیک یوتیوب در صفحه ی پایانی

اگر می خواهید ویدیوی دیگری را نشان دهید، می توانید وارد کردن ویدئو را انتخاب کنید یا برای انتخاب بین چندین گزینه صفحه پایانی، افزودن را انتخاب کنید.

تعیین نوع صفحه پایانی

هنگامی که تنظیمات خود را انتخاب کردید و اطلاعات لازم را پر کردید، می توانید روی + Element کلیک کنید تا لینک قابل کلیک به صفحه پایانی اضافه شود.

برای افزودن لینک قابل کلیک به ویدیو های یوتیوب خود با استفاده از صفحه پایانی پس از بارگذاری ویدیوی خود، کافی است از منوی سمت چپ صفحه به قسمت محتوا بروید و فیلم مورد نظر خود را انتخاب کنید. در مرحله بعد، روی End screen کلیک کنید:

کلیک End Screen

اکنون با کلیک روی + Element همانطور که در بالا توضیح داده شد، لینک های قابل کلیک را به صفحه پایانی خود اضافه می کنید.

نظارت بر ترافیک از طریق لینک های قابل کلیک ویدیوی یوتیوب

افزودن لینک ها به ویدیو های یوتیوب شما تنها بخشی از معادله است. اگر می خواهید از مؤثر بودن لینک های خود مطمئن شوید، به راهی برای ردیابی ترافیک ایجاد شده توسط آن لینک ها نیاز دارید. بهترین راه برای ردیابی ترافیک ایجاد شده توسط لینک های قابل کلیک ویدیویی یوتیوب استفاده از کد های UTM هنگام افزودن لینک ها به فیلم های خود است. گوگکل یک ابزار رایگان به نام Campaign URL Builder ارائه می دهد که به شما در ایجاد کد های UTM کمک می کند تا بتوانید فعالیت لینک خود را به راحتی ردیابی کنید.

نتیجه

اکنون می دانید که چگونه لینک های قابل کلیک را به فیلم های یوتیوب خود اضافه کنید. همانطور که می بینید، این یک فرآیند آسان است، اما پاداش بزرگی به همراه دارد. وقتی لینک های قابل کلیک را به ویدئو های YouTube خود اضافه می کنید، می توانید شناخته تر شدن نام تجاری خود را مشاهده کرده و بینندگان خود را به محتوایی هدایت کنید که دیدنش برای آن ها مهمتر است. این می تواند منجر به هدایت بهتر، لیست اختصاصی تری از مشتریان و در نهایت درآمد بیشتری برای شما شود!

منبع: influencermarketinghub