هنگامی که مشاغل درگیر هستند، بودجه کافی نیست و منابع محدود است، ممکن است شرکت شما وسوسه شود که تلاش های خود را در زمینه SEO برای صرفه جویی در وقت و هزینه، تا زمان تثبیت شرایط، کاهش دهد. اما متوقف کردن سئو به طور كامل – حتی برای مدت كوتاهی – در واقع ایده بدی است، زیرا این به معنای كار بیشتر برای شما و تجارت تان در طولانی مدت است.

دکتر پیت در اینجا با یک وایت برد فرایدی کاملاً جدیدی حضور دارد تا به شما بگوید چرا با SEO نباید مانند یک سوئیچ روشن / خاموش برخورد کرد و به جای آن چند پیشنهاد در مورد اینکه چه کاری باید انجام دهید ارائه می دهد.

متن ویدئو

سلام به همه، دکتر پیت از MOZ اینجاست. می خواهم به شما از اولین ضبط از Whiteboard Friday Studio Chicago، خوشامد بگویم. می خواهم قبل از هر چیز از تیم محتوا تشکر کنم که تجهیزات را برای من آمده کردند، اما به خصوص از صبر آن ها ممنونم. من خیلی آدم سمعی بصری ای نیستم، بنابراین، این مدت کمی بیش از آنچه که انتظار داشتم طول کشید. شما وایت برد فرایدی از راه دور راس و بریتنی و سایروس را دیده اید و آن ها بسیار عالی کار می کنند. بنابراین امیدوارم که بتوانیم کمی لذت ببریم و اکنون من مسیر را می شناسم و می توانم این کار را کمی راحت تر انجام دهم.

بنابراین امروز می خواهم در مورد یک موضوع جدی صحبت کنم. بدیهی است که ما دوران سختی را پشت سر می گذاریم. بودجه ممکن است محدود باشد، و وقتی این اتفاق می افتد، وسوسه می شوید بازاریابی را مجدداً کاهش دهید. بدیهی است که ما درگیر فروش ابزارهای سئو هستیم و نمی خواهیم شما این کار را انجام دهید زیرا از آنجا مواد غذایی و سقف بالای سر ما تامین می شود. من در این مورد شفاف خواهم بود اما فکر می کنم رفتار کردن با SEO مانند یک سوئیچ روشن / خاموش واقعا خطرناک است. بنابراین می خواهم در مورد واقعیت آن و آنچه می تواند اتفاق بیفتد و برخی از کارهایی که باید برای جلوگیری از متوقف کردن سئو انجام شود صحبت کنم.

تصویر وایت برد، با عنوان سئو کلید روشن و خاموش نیست
متوقف کردن سئو ایده خوبی نیست، بلکه باعث کار بیشتر شما در طولانی مدت می شود.

نمی توانید با کمترین، کار زیادی انجام دهید

یکی از دوستانم به من نزدیک شد و گفت، “رئیسم نگران بودجه است و می خواهد جستجوی پرداخت شده را کاهش دهد، او همچنین می خواهد تولید محتوا را کاهش دهد و شبکه های اجتماعی را کاهش دهد، اما باز هم نتایج مشابهی را بدست آورد. ما چه کار کنیم ؟ ” قبل از همه گیری، شاید به این حرف می خندیدم. اما این یک سوال جدی و یک وضعیت جدی است و واقعیت این است که هیچ جادویی برایش وجود ندارد. نمی توان انتظار داشت که با کمتری ها بیشترین کار را انجام دهیم. (نمی توان با متوقف کردن سئو انتظار نتیجه ای همانند قبل را داشت).

گفتن چیز خوبی است. اما خصوصا هنگامی که مردم در حال تلاش هستند و وقتی کارگران ما با مشکل روبرو هستند و استرس دارند و وقتشان برای انجام کارهای پیش پا افتاده می رود – مانند خرید مواد غذایی – که اکنون سه برابر سخت تر شده است، نمی توان انتظار داشت که با کمترین، بیشتر کار را کنید و نمی توان انتظار داشت که کاری انجام ندهیم و نتیجه بگیریم. بنابراین ما باید چه کار کنیم و چگونه با این مشکل کنار می آییم؟

نمی توانید با ارگانیک همانند پرداخت شده برخورد کنید

روشن، خاموش، روشن
روشن و متوقف کردن سئو پرداخت شده

اول از همه، فقط می خواهم بگویم که فکر می کنم گاهی اوقات ما وضعیت را اینگونه نگاه می کنیم. اگر بازاریابی را به عقب برگردانیم، می توانیم صبر کنیم تا اوضاع بهتر شود و سپس می توانیم آن را به مانند قبل برگردانیم. بنابراین بازاریابی جستجوی خود را روشن می کنیم. ترافیک را می گیریم و همه چیز عالی است. باز آن را خاموش می کنیم. خوبه، بد نیست. ما ترافیکی نمی گیریم، اما هزینه ای هم نمی کنیم. دوباره آن را روشن می کنید و یکباره ترافیک بر می گردد.

نحوه کار کردن اینگونه نیست، حتی به آن نزدیک هم نیست.

این بیشتر شبیه عملکرد جستجوی پرداخت شده است. نمی خواهم بیش از حد آن را ساده کنم. من قبلاً در جستجوی پرداخت شده کار می کردم. بدیهی است که در حال بهینه سازی و بهبود و افزودن کلمات کلیدی منفی هستید و آزمایش A / B و همه این موارد را انجام می دهید تا عملکرد بهتر و بهتری داشته باشید. اما به طور کلی یکی از مزایای تست A/B این است که وقتی آن را روشن می کنید، دوباره ترافیک بر می گردد. آن روز فوراً ترافیک را می گیرید. وقتی آن را خاموش می کنید، دیگر چیزی دریافت نمی کنید. پولی آنجا نیست. سرنخی دریافت نمی کنید. خوب، سخته اما انتظارش را داشتید، درست است؟ اما آن را دوباره روشن می کنید، و ترافیک آن روز بر می گردد. بنابراین این یک شمشیر دو لبه است. اینطور نیست که یکی بهتر از دیگری باشد، اما جستجوی پرداخت شده به این ترتیب است. این دستگاهی است که می توانید آن را روشن و خاموشش کنید.

عملکرد ارگانیک اینگونه نیست. ارگانیک به زمان نیاز دارد. بنابراین آنچه اتفاق می افتد این است که آن را روشن کرده و این سطح شیب دار تدریجی را مشاهده می کنید. در آخر، اوج می گیرد و تراز می شود و سپس آن را خاموش می کنید. بگذارید بگوییم چون بودجه محدود است.

خوب ، من می دانم که شما محتوای جدیدی تولید نمی کنید و بهینه سازی نمی کنید. این چیزی نیست که شما فقط مستقیما آن را خاموش کنید. اما هنوز نتایج مثبتی را می بینید. هنوز ترافیک را مشاهده می کنید تا این که با گذشت زمان شروع به کار کند. اکنون این نکته خوبی در مورد SEO است. بلافاصله خاموش نمی شود همچنان به دریافت این ترافیک ادامه می دهید.

اما مشکل SEO این است که وقتی دوباره آن را روشن می کنید و وقتی پول برمی گردد، مجبور خواهید شد دوباره این سطح شیب دار را پشت سر بگذارید. منحنی ممکن است اشکال مختلفی داشته باشد و ممکن است تا انتها پایین نرود و به جایی که بوده بر نگردد. اما زمان می برد. تاخیر وجود دارد و ممکن است هفته ها یا ماه ها باشد. بنابراین فکر می کنم در اینجا دو اشتباه داریم. یکی که قبلاً بحث کردیم.

منحنی خاموش و روشن کردن سئو
روشن کردن و متوقف کردن سئو ارگانیک

و یکی دیگر شماره دو است، که زمان می برد تا برگردد. بنابراین اگر روی روشن کردن مجدد سوئیچ و بهبود آن حساب کنید، ناامید خواهید شد، درست است؟ این کار زمان می برد. بنابراین، این فقط یک وضعیت همه گیر نیست. بیایید بگوییم شما برای بازسازی تعطیل شده اید یا فرض کنید شما نوعی تحول داشته اید یا نوعی آسیب دیده اید یا کاری که باید با تعطیل کردن برای یک یا دو ماه انجام می دادید.

نمی توانید انتظار داشته باشید، وقتی همه چیز را روشن کنید، بلافاصله برمی گردد. بنابراین ممکن است مجبور شوید از این امر پیشی بگیرید. ممکن است مجبور شوید هزینه های خود را دوباره شروع کنید قبل از اینکه اوضاع بالا بیاید. می دانم که مسئله ای دشوار است، اما شما باید این تأخیر را پیش بینی کنید. شما باید در این مورد واقع بین باشید. مشکل دیگر، این است که فکر می کنم گاهی اوقات ما به این نقطه برخورد می کنیم و تلاش خود را متوقف می کنیم.

تولید محتوا را کاهش می دهیم. بهینه سازی نمی کنیم. آژانس ها را عوض می کنیم و هر کاری می کنیم. ما افت فوری را نمی بینیم و بنابراین شروع به گفتن می کنیم که شاید این واقعاً کارساز نباشد. فکر می کنم کمی شبیه ورزش است. این عادت را طی سالها دارم. انگیزه می گیرید.

برای چند هفته یا چند ماه واقعاً خوب عمل می کنید. احساس خوبی دارید و شروع به بالا رفتن می کنید. کمی ناامید می شوید و سپس متوقف می شوید. برای مدتی، هنوز احساس خوبی دارید، درست است؟ شما این مزیت را دارید. این شیوه ای است که کار می کند و جستجوی ارگانیک به این ترتیب است. بنابراین فکر می کنید، خوب، شاید این معامله ای چندان مهمی نبوده است.

شاید واقعاً به من کمکی نمی کرده است. تا اینکه دو یا سه یا شش ماه بعد، می فهمید که چه وضع بدتری دارید. سپس در آن زمان، برای شروع دوباره کار کردن به تلاش نیاز دارید، درست است؟ بعد از شش هفته دور بودن، وقتی دوباره ورزش را شروع می کنید احساس خوبی ندارید. بنابراین بازگشت به جایی که بودید دو ماه طول می کشد. بنابراین نمی خواهم شما این سختی را تحمل کنید و می خواهم کمی در این مورد مراقب باشید.

چه کاری می توانید انجام دهید

پس چه می توانیم بکنیم؟ ضمناً، من هیچ مهارت هنری ای ندارم. این کار دختر 10 ساله من است. هر نقاشی که در وایت برد فرایدی من مشاهده کنید احتمالاً از او خواهد بود. جردن متشکرم. بنابراین من چند پیشنهاد دارم که کلی است برای (جلوگیری از متوقف کردن سئو).

لیست چه کارهایی باید انجام دهیم
برای جلوگیری از متوقف کردن سئو باید کارهایی را انجام دهیم: داشتن نبض، گفتن داستان خود، امتحان کردن چیزهای جدید

1. داشتن نبض

اول از همه منظور من این است که به معنای واقعی کلمه، باید به نبض یا پالس خود ادامه دهید.

اگر تجارت یا بازاریابی خود را تعطیل کنید، ممکن است فقط فکر کنید، “خوب ، خوب ، ما ترافیک کمتری خواهیم گرفت. ما یک چیز خوب کمتر خواهیم داشت، اما اتفاق بدی نخواهد افتاد”.

اما مسئله این است که این ممکن است تنها جایی باشد که مردم شما را می بینند و این ممکن است جایی باشد که آن ها به دنبال شما می آیند. بنابراین اگر ناپدید شوید و به خصوص در محیطی مانند همه گیری که در آن مشاغل تحت فعالیت هستند، ممکن است مردم به آن نگاه کنند و بگویند: “اوه ، حدس می زنم دیگر آن ها در این مکان نباشند. حدس می زنم آن ها دیگر از بین رفته باشند.”

ممکن است برنگردند. آن ها ممکن است دوباره به دنبال شما نیایند من فکر می کنم یک خطر بسیار واقعی وجود دارد، به ویژه برای مشاغل کوچک محلی. بنابراین می خواهید مطمئن شوید که حضور شما حداقل به حیات خود ادامه می دهد. شما آن نبض را دارید.

لازم نیست اینقدر تکراری باشد – شما مجبور نیستید به همان اندازه کار کنید، مجبور نیستید به همان اندازه محتوا ایجاد کنید، لازم نیست که در زمینه های اجتماعی فعال باشید – اما فکر می کنم حداقل به مردم نشان دهید که هنوز زنده هستید و فعالید تا آن ها بدانند که وقتی اوضاع بهتر شد، دوباره برگردند. در غیر این صورت، ممکن است فقط فراموش کنند و به جای دیگری بروند.

2. داستان خودتان را بگید

فکر می کنم اشکالی ندارد، مخصوصاً در چنین مواقعی – و در واقع هر زمانی که مشکلی پیش بیاید – اگر در حال بازسازی هستید، ممکن است برای چند ماه بسته خواهید بود. این چیزی منفی است که سخت هم است. شخصی بودن اشکالی ندارد. گفتن مقداری از این داستان اشکالی ندارد.

متخصص ارتودنسی بچه های من، دارای یک تجارت خانوادگی در اینجا هستند. وقتی تعطیل شدند واقعا عالی بودند. آن ها برای دو ماه ، حدود دو یا سه ماه بسته بودند. آن ها تا جایی که می توانستند مسئولیت پذیر بودند.. آن ها برنامه های خود را اعلام کردند، با ما صحبت کردند. ایمیل ارسال کردند. آن ها از ماجرای خود برای ما گفتند. در مورد خانوادگی بودن تجارت به ما گفتند و اینکه چرا این کار سخت است و فکر می کنند این کار درست است. بنابراین هنگامی که دوباره باز کردند، اعتماد واقعی در آنجا وجود داشت و من مایل بودم که دخترم را برگردانم تا او را چکاپ کنند و کارهای عادی را انجام دهند، شاید اگر مطمئن نبودم که چه اتفاقی می افتد، دیگر آنجا نبودم.

اما روش کار آن ها را می دانستم. داستان آن ها را می دانستم. من با آن ها همدردی کردم و فکر می کنم این یک معامله بزرگ بود. این کاری است که شما باید انجام دهید. اشکالی ندارد که بگویید “هی، این سخت است. این همان چیزی است که اتفاق می افتد. این چیزی است که با ما می گذرد. امیدواریم که شما برگردید. ما هنوز اینجا هستیم.”

3. چیزهای جدید را امتحان کنید

پس فکر می کنم زمان جالبی برای امتحان چیزهای جدید است. و شاید این به نظر خلاف واقع باشد زیرا وقتی پول کمتری دارید، امتحان چیز جدیدی فکر بدی به نظر می رسد.

اما امتحان چیزهای جدید اشکالی ندارد. شاید آن طور که معمولاً بودید نیستید. از قضا، این مشکلی است که ما با وایت برد فرایدی داشته ایم. من تمام مدت حضورم در MOZ دور بوده ام و بنابراین مجبور شده ام برای ضبط صدا به سیاتل پرواز کنم. بنابراین واایت برد فرایدی بسیار کمی از من می بینید. در طی این سالها تعداد انگشت شماری وجود دارد که کمی تکرار می شود. از آنجا که ما یک آتلیه در آنجا داریم، می ترسیدیم که کیفیت آن چندان خوب نباشد.

ممکن است در حد آن نباشد. صادقانه بگوید ممکن است به برند ما آسیب برساند. اما وقتی همه گیر شد، گفتیم: “هی، می دونی چیه؟ حالا دیگه چاره ای نداریم. استودیو بسته است. نمی توانیم مدتی به دفتر برویم.” در واقع، در حال حاضر ما در حال انتقال دفتر هستیم، بنابراین دوباره به تأخیر افتاده ایم. بنابراین فرصت برای امتحان چیز جدید و متفاوت فراهم شده است. حتی با وجود تجهیزات، هزینه آن کمتر از این است که یکی از ما به آنجا پرواز کند و یک یا چند روز بماند.

بنابراین منطقی بود و فهمیدیم که در این مدت مردم به طور طبیعی بخشنده هستند. اگر می توانستیم به کیفیت 70 یا 80 درصد برسیم و به مرور زمان پشتیبان گیری کنیم، اشکالی ندارد. بنابراین من شما را به این کار تشویق می کنم. چند قالب را امتحان کنید که ممکن است قبلاً آن ها را امتحان نکرده باشید. چند ویدیو را امتحان کنید. از برخی تجهیزات اولیه استفاده کنید. ما امسال ضبط های خانگی برای MozCon انجام دادیم.

عالی بود. ما تجهیزات اولیه را داشتیم، وب کم Logitech، میکروفون USB دار، بسیار راحت تر از آنچه که اکنون استفاده می کنم و چند رینگ لایت. شاید تجهیزات 200 دلاری و پس زمینه ای که داشتیم واقعاً عالی بودند. واقعا حرفه ای بودند. پادکست را امتحان کنید.

چیزی را امتحان کنید که قبلاً امتحان نکرده اید. نگران کامل بودن آن نباشید، زیرا فکر می کنم این زمانی است که مردم با آن مشکلی نخواهند داشت. می توانید برخی چیزهای جدید را امتحان کنید و امیدوارم با قدرت بیشتر و با چیز جدیدی بیرون بیایید و کاری را که انجام می دهید از سر بگیرید و شاید از جایی که هستید جلوتر باشید. بنابراین دوباره، فقط نمی خواهم فکر کنید که اگر این مورد را خاموش کنید، می توانید دوباره آن را روشن کنید.

واقع بین باشید. ناپدید نشوید چیز جدیدی را امتحان کنید. به مردم بگویید چه چیزی را پشت سر می گذارید. انسان باشید. امیدوارم این سختی ها را پشت سر بگذارید و همه چیز درست پیش برود. خیلی خوشحالم که دیدمتون. متشکرم.

منبع: MOZ.COM