محتوای بصری می تواند تأثیر بسیار مثبتی در سئوی شما بگذارد.این مقاله به بررسی چگونگی تأثیرگذاری محتوای بصری در سایت شما (و خارج از سایت) در SEO شما می پردازد و نتایج جستجوی بهتری را به همراه دارد. می دانید که قالب های محتوا مانند ویدئو، اینفوگرافیک، GIF، الگوهای رفتاری و موارد دیگر باید بخشی از استراتژی محتوای شما باشند، اما آیا می دانید که این موارد نیز بر SEO سایت شما تأثیر می گذارد؟

محتوای بصری چه تاثیری بر SEO دارد؟

ارزش افزودن محتوای بصری در وب سایت شما بسیار زیاد است. در حالی که محتوای نوشتاری شما به این منظور است که شما را قادر می سازد به طور طبیعی کلمات کلیدی را در محتوای خود بگنجانید و محتوای بیشتری برای رنکتان در موتورهای جستجو ایجاد کنید، محتوای تصویری که به سایت خود و مکان های دیگر اضافه می کنید می تواند به تقویت بیشتر این محتوا کمک کند.

محتوای ویدئویی بازدید کنندگان را در صفحه نگه می دارد

آماری که Google به آن علاقه دارد “time on page” است. اگر بازدیدکنندگان به طور متوسط ​​سایت شما را بررسی می کنند و بعد از 10 ثانیه از آن خارج می شوند، این به معنای بد بودن محتوای شما یا بی ربط بودن شما برای Google است. با قرار دادن یک فیلم در وسط محتوای نوشته شده خود، می توانید افراد را مدت بیشتری در صفحه نگه دارید.

در مورد آن فکر کنید بگذارید بگوییم خواندن دو پاراگراف اول مقاله شما 10 ثانیه طول می کشد. سپس، مستقیماً در سایت شما ویدیویی قرار دارد که بازدیدکنندگان شما می توانند به راحتی روی آن کلیک کنند که ارزش بیشتری به محتوا می دهد.

آن ها برای مشاهده و در پایان تماشای فیلم کامل دو دقیقه ای کلیک می کنند. این کار بازدیدکنندگان شما را ترغیب می کند تا در عمق محتوا و وب سایت شما فرو روند. البته قبل از اینکه آن ها این را بدانند، پنج دقیقه در سایت شما بوده اند. این می تواند به “Time on page” شما کمک کند.

ویدئو همچنین بر آمارهای مهم مانند “Bounce Rate” شما تأثیر می گذارد، که همچنین فاکتور مهمی است که Google از آن استفاده می کند. این که افراد از سایت شما بازدید کنند و پس از خواندن چند خط در یک صفحه، از سایتتان بیرون بروند، چیز جالبی برای گوگل نیست. ویدئو می تواند به شما در کاهش “Bounce Rate” کمک کند و مردم را متقاعد کند که دور هم جمع شوند.

تصاویر خواننده را راهنمایی می کنند

مستقیم خواندن یک مقاله 1000 کلمه ای، هر چقدر هم خوب نوشته شده باشد، می تواند به سرعت خسته کننده شود. برای ادامه بازدید سایت از طریق محتوا، می توانید مواردی مانند اینفوگرافیک، عکس و موارد دیگر را اضافه کنید تا بتوانید مفاهیمی را که ارائه می دهید به صورت بصری ارائه دهید و بازدید کنندگان خود را به پایین صفحه ارجاء دهید.

شکستن مطالب شما با تصاویر مرتبط به خوانندگان اجازه می دهد تا کمی با چند مورد گرافیکی به چشمان خود استراحت دهند. ویدیو یا سایر محتوا های تصویری را بررسی کنند. این می تواند فرصتی را برای خواننده فراهم می کند تا مکث کند و به یک محتوای بصری نگاه کند که ممکن است موضوع پیچیده ای را که ارائه می دهید راحت تر توضیح دهد یا برخی از آمارهای مربوطه را به صورت بصری برجسته کند تا تأثیر بیشتری در خواننده بگذارد، بنابراین در این نوع محتوا باعث نمی شود متن شما به چشم نیاید.

در اینجا یک نمونه عالی از اینفوگرافیک وجود دارد که نوعی محتوای بصری مفید است و توجه خوانندگان را به خود جلب می کند. اینفوگرافیک علاوه بر متن، چیزهای بیشتری به خوانندگان می دهد تا آن ها بیشتر علاقه مند شوند. این چند عکس صفحه نمایش از اینفوگرافی بزرگتر است که در مقاله ای با برجسته سازی وضعیت SEOدر سال 2019 منتشر شده است.

یادگیری ماشینی گوگل، یادگیری خواندن محتوای بصری است و روی SEO تأثیر می گذارد

اگرچه نحوه کارکرد آن 100٪ مشخص نیست، اما آنچه می دانیم این است که Google به طور فعال نحوه خواندن تصاویر در صفحات را یاد می گیرد. با میلیاردها تصویر آنلاین، یادگیری ماشینی Google در استفاده از اشکال و سایر عناصر برای مقایسه و درک آنچه تصاویر سایت شما نشان می دهد مهارت پیدا می کند.

منظور این است که آیا واقعاً چیزهای بیشتری وجود دارد که باید در اینجا بگویم؟ اگر Google متمرکز بر یادگیری نحوه کرال در صفحه ای و سپس نسبت دادن آن به ارزشی است که سایت شما برای اینترنت دارد، باید به آن توجه داشته باشید. به همین دلیل اطمینان از مرتبط بودن محتوای بصری و قالب بندی آن ها به گونه ای که Google بتواند آن ها را بخواند بسیار مهم است و این نیز روی SEO سایت شما تأثیر دارد.

چگونه می توانید از محتوای بصری برای تقویت SEO استفاده کنید؟

بنابراین، اکنون که قسمت “چرا” را می دانید، بیایید به قسمت “چگونه” بپردازیم. مهم است که کمی عمیق تر فکر کنید و برخی از روش هایی را که می توانید محتوای بصری را در تلاش برای تقویت SEO انجام دهید، جستجو کنید.

اطمینان حاصل کنید که تصاویر شما به محتوا مرتبط اند

افزودن مواردی مانند نمودارها، تصاویر و سایر مطالب که در واقع مربوط به مقاله شما هستند در SEO ارزش دارند. اضافه کردن تصاویر عمومی که به سادگی نمایانگر مفاهیم هستند و در واقع چیزی اضافه نمی کنند، ارزش کمتری دارد. از آنجا که ما در مورد این موضوع قرار است توضیح دهیم، بیایید چند تصویر جهت بهتر فهمیدن موضوع مشاهده کنیم.

به عنوان مثال، می توانید تصاویر آموزشی ای را که به این قسمت از محتوا اضافه شده است مشاهده کنید. این تصاویر حاوی جزئیات نحوه استفاده از HARO برای سئو و ایجاد بک لینک است. می توان از تصاویر صفحه ای استفاده کرد تا خوانندگان در هر مرحله راهنماهای عملی مانند تصویر صفحه های نرم افزار تیک تاک و راهنمای حذف اکانت تیک تاک را داشته باشند.

استفاده از تصاویر آموزشی در محتوا

در طرف مقابل، تصویر زیر را دارید که نمونه ای از استفاده از تصاویری را نشان می دهد که مربوط به موضوع هستند اما ارزش خاصی ندارند. این مقاله دیگری در سایت من است. من تصمیم گرفتم تصاویر عمومی را روی این قطعه آزمایش کنم، همانطور که در تصاویر زیر می بینید. تصاویر مربوط به محتوا هستند، اما واقعاً چیز خاصی به مطلب و محتوای شما اضافه نمی کنند.

استفاده از تصاویر عمومی در محتوا

همانطور که مشاهده کردید، هر دو سطح خاصی از جذابیت را به مقالات مربوطه خود اضافه می کنند. گفته شده است، می بینید که افزودن تصاویر مرتبط به محتوا، SEO شما را تقویت می کند و ارزشی برای گوگل دارد.

محتوای بصری خود را بهینه کنید

فقط افزودن تصاویر به صفحات و پست ها کافی نیست. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که بهینه شده اند. اگر این مرحله را نادیده بگیرید، می توانید با مشکلات عملکرد سایت خود روبرو شوید. به عنوان مثال، تصاویری که بهینه نشده اند می توانند منجر به افزایش زمان لود شدن سایت شما شوند و سرعت سایت برای Google یک فاکتور مهم رتبه بندی است. پس حتی بهینه سازی محتوای بصری نیز روی SEO سایت تأثیر دارد.

برای اطمینان از اینکه سایت خود را با تصاویر سنگین پر نمی کنید، سعی کنید از انواع تصویر مناسب استفاده کنید. بهترین قالب ها برای استفاده JPEG ، PNG و GIF هستند. و اما در مورد فیلم ها، فیلم ها را در جای دیگری آپلود کنید (به عنوان مثال YouTube) و سپس آن ها را به جای آپلود مستقیم در سایت خود جاسازی کنید.

عامل مهم دیگر در بهینه سازی تصاویر شما، برچسب هایی است که اضافه می کنید. دقیقاً همانطور که باید برچسب های متا را به پست های خود اضافه کنید، باید برچسب ها را نیز به تصاویر خود اضافه کنید. این راهی برای جلب کردن توجه موتور های جست و جو است.

از جستجوی خارج از سایت استفاده کنید

این را احتمالاً قبلاً شنیده اید، اما شایسته است دوباره بیان شود. YouTube دومین موتور جستجو است. بنابراین، چرا از ارسال فیلم به YouTube و بهینه سازی آن فیلم ها استفاده نمی کنید تا محتوای بیشتری برای رتبه بندی در جستجو به شما بدهیم؟

اگرچه این یک استراتژی خارج از سایت است، اگر محتوای ویدیویی عالی ایجاد کنید و سپس آن را به درستی بهینه کنید تا در جستجو ظاهر شود، فیلم های شما می توانند مقداری از ارزش SEO را زیاد کنند. سپس می توانید در توضیحات ویدئوها و در کانال YouTube خود لینک هایی را به وب سایت خود اضافه کنید و با محبوبیت بیشتر فیلم ها، کلیک روی لینک های کانال YouTube شما باعث افزایش بازدید سایت شما می شود.

جمع بندی

محتوای بصری برای سلامتی وب سایت و تأثیر استراتژی SEO شما مفید هستند. آن ها نه تنها کمی به وب سایت شما اعتبار اضافه می کنند و توجه خوانندگان را به خود جلب می کنند، بلکه به شما کمک می کنند آمار مهمی را که می تواند به SEO شما کمک کند افزایش دهید.

اگر از مطالب تجسمی در محتوای خود استفاده کرده اید، اولین قدم شما باید بررسی این تصاویر برای اطمینان از بهینه بودن آن ها باشد. اطمینان حاصل کنید که به موضوع محتوا مرتبط اند و سپس بررسی کنید تا فرصت های از دست رفته برای افزایش محتوای خود با انواع فایل های مناسب همراه با برچسب گذاری مناسب را از دست دهید.

استفاده از تصاویر و محتوای ویدئویی در وب سایت و خارج از آن کاری منفرد نیست. در دنیای بصری امروز، مهم است که در بالای روند مداوم به سمت ترجیح دادن به محتوای بصری باقی بمانیم. اطمینان حاصل کنید که مطالب بصری را در محتوای خود استفاده کنید تا به جستجوگرایان افزایش جدی یابد.